PDA

צפייה בגרסה מלאה : חייב התייעצות

guypeled
03-09-15, 21:03
מעוניין להרכיב למנוע 4 ל' של סופה/גרנד צ'ירוקי קרבורטור במקום הזרקת דלק. ניסיתי להרכיב סעפת של six כמובן שלא מתאימה. אם ישנה סעפת מתאימה או כל קומבינה אחרת אשמח לדעת.

דרור ברלי
03-09-15, 21:08
למה לשנמך את המנוע?

ההזרקה כל כך הרבה יותר טובה, אמינה ומתאימה.

six 4 life
03-09-15, 21:40
יכולה להתאים אבל קודם אני מצטרף לשאלה של דרור.

guypeled
03-09-15, 23:31
יכולה להתאים אבל קודם אני מצטרף לשאלה של דרור.

ועכשיו לסיפור המלא: אני משפץ כרגע טנדר ויליס שנת 59. במקור היה מותקן מנוע סופר הוריקן 6 צילינדר (שנגנב). ללא שום קשר נשבעתי שאת המנוע הזה אני לא מחזיר לרכב.
האופציות שלי הן או מנוע של six או סופה. העדפתי את הסופה מכיוון שאם מחליפים מנוע אז שיהיה לחדש ביותר מהאפשרי. גם מבחינת זמינות חלקים מתוך ראייה ל-50 שנה קדימה. מכיוון שכרגע אין בכוונתי להחליף מכללים נוספים (סרנים וכו') אין לי צורך בכוח אשר מייצר המנוע הנ"ל. כמובן שאני מתכוון להחליף מנוע + גיר כלומר גיר 4 הילוכים של סופה. המנוע והגיר ברשותי.

דרור ברלי
03-09-15, 23:49
אין דבר כזה "יותר מדי כוח". מנוע חזק זה בטיחות נטו.
בחיי, לא זה מה שישבור לך את הסרנים.
מערכת ההזרקה אמינה, חסכונית ויעילה בסד"ג בלתי נתפס מקרבורטור.
חוץ מזה שאתה סתם מסבך לעצמך ולמנוע שלך את החיים, זו גם הוצאה כספית מיותרת. אין שום סיבה הגיונית לעשות את זה.

guypeled
03-09-15, 23:58
אחת הסיבות שעמדו לנגד עיני היא נושא הרישוי. לא רציתי להעלות את הרכב חזרה על הכביש עם מנוע הזרקת דלק בתוכו. מה גם שאני עובר לגיר 4 הילוכים (המקורי 3). אני יודע שהסרנים יחזיקו מעמד ואולי בעתיד אשנה אותם אבל ישנו גם נושא הברקסים. ככל שמוסיפים כוח צריך יותר בלימה. בקיצור צריך לשדרג את כל מערכות הרכב. בגדול אני מסכים לחלוטין עם דבריך פשוט חשבתי שכרגע אולי עדיף ללכת על סולידי כשבהמשך תמיד ניתן לשדרג. דרך אגב על איזה הוצאה כספית מדובר פחות או יותר?

שלומי
04-09-15, 00:43
לדעתי אתה צריך לשדרג את הבלמים אם אתה נוסע יותר מהר / עולה במשקל או בגודל גלגל.
אם אתה מרגיש שהבלימה דרושה שדרוג תשקיע בה , נראית לי השקעה יותר מוצלחת.

Bernard
04-09-15, 06:25
אחת הסיבות שעמדו לנגד עיני היא נושא הרישוי. לא רציתי להעלות את הרכב חזרה על הכביש עם מנוע הזרקת דלק בתוכו. מה גם שאני עובר לגיר 4 הילוכים (המקורי 3). אני יודע שהסרנים יחזיקו מעמד ואולי בעתיד אשנה אותם אבל ישנו גם נושא הברקסים. ככל שמוסיפים כוח צריך יותר בלימה. בקיצור צריך לשדרג את כל מערכות הרכב. בגדול אני מסכים לחלוטין עם דבריך פשוט חשבתי שכרגע אולי עדיף ללכת על סולידי כשבהמשך תמיד ניתן לשדרג. דרך אגב על איזה הוצאה כספית מדובר פחות או יותר?
אף פעם לא הבנתי את הקישור המיידי ו"מחוייב המציאות" שכולם עושים בין כוח המנוע לבלמים.
גיא, אם יהיו לך עוד 50 כ"ס, זה אומר שגם תיסע 50 קמ"ש יותר מהר מבד"כ?
פתאום תאיץ, כאילו אתה במירוץ דראג?
נכון - יותר כוח מנוע = רצויי יותר כוח בלימה אבל מה הלחץ?

למה לחפש צרות... בכוח?
אני בטוח שפרוייקט החלפת מנוע+גיר, בלי להתחיל "לשחק" עם מזרקים וסעפות וכבלי מצערת וסנסורים שונים, יהיה הרבה יותר מהיר וזול מאשר להתחיל "לשנמך" את המנוע.
בכסף ובזמן שתחסוך, תוכל לקדם רכישה והתקנה של קיט דיסקים ו/או איזה בוסטר חזק יותר..

חוץ זה..
מפחיד אותך ה"עודף כוח"?
תקטין את פתח האגזוז.
תקטין את פתח יניקת האויר.
אל תחליף פילטר אויר.
שים חתיכת דיקט עבה בין קיר האש לדוושת התאוצה..
אתה גם יכול ללחוץ פחות על הגז - גם עובד.. לפעמים.

omri_t
04-09-15, 07:06
עזוב אותך,
אתה חושש מכלום.

תתקין את המנוע כמו שצריך.
סע בזהירות בלי קשר לתוספת הסוסים.

יהיה יקר ומיותר להתקין קרבורטור. חלפים למנוע לסופה יש והם לא יקרים ונותנים תמורה נהדרת.

לך על זה.

boaz avrahami
04-09-15, 09:51
אתה לא הראשון שעשה שינוי כזה. לא אלשין אבל אני מכיר.

מקסימום תתלה קרבורטור דקורטיבי על המנוע

חנן-ג'יפולוג
04-09-15, 13:57
שלח לי בבקשה בהודעה פרטית כותרת חדשה, אינפורמטיבית, שנוכל לפתוח את השרשור מחדש.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

-->