PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה זיק - מה מצבו?

asypeer
04-09-15, 14:24
הי, מישהו היה לאחרונה? 3 ג׳ימנים ופטרול מוגבהים אך לא כולם נעולים
תודה!

Sent from my Ass

yoni_0000
04-09-15, 14:29
אל תשכח שאנחנו בסוף הקיץ... תצפה להרבה חרבו דארבו

asypeer
04-09-15, 14:30
בעברית..?

Sent from my Ass

yoni_0000
04-09-15, 14:31
הרבה פודרה בורות ופירפורים :cool:

נמרוד
04-09-15, 14:48
המצב של מעלה זיק לא משתנה מהותית. מי שלא נעול בכלל ימצא אותו קשה עד בלתי אפשרי. אם הפטרול נעול ועם כננת לא תהיה בעייה לכל הג'ימנים לעלות :rolleyes:

asypeer
04-09-15, 14:56
שוקראן אבריבודי

Sent from my Ass

IlanG
04-09-15, 17:02
מקסימום תעשו אותו בירדה, אפילו סנטהפה עובר שם - מנסיון.

asypeer
05-09-15, 20:54
גם הפטרול הנעול התחיל להתחרקש שם ומכיון שהיינו עם ילדים וכו׳ עשינו אחורה פנה..

Sent from my Ass

YOSIS 2
05-09-15, 20:59
שלום רב

לפני כמעט שנה לנקרוזר 2008 נעול מאחור עלה כמו גדול רנגלר נעול מאחור גם עלה ללא דרמות זה כבר לא הזיק של פעם אבל עדיין מעלה לא פשוט
יוסי

sam1g
06-09-15, 11:05
החלטה נבונה, כל הכבוד

גם הפטרול הנעול התחיל להתחרקש שם ומכיון שהיינו עם ילדים וכו׳ עשינו אחורה פנה..

Sent from my Ass

עדיאל
06-09-15, 11:26
הייתי שם לפני קצת יותר מחודש לא משהו שיעצור גימיני נעול
לא נעול קצת ספק שיעלה

דרור ברלי
06-09-15, 12:47
אם הפטרול היה עולה, הוא היה מושך אחריו את הג'ימנים בלי בעיה.
כבר משכתי שם ג'ימני לא נעול בקלות שהפתיעה גם אותי.

אבל אהבתי את הגישה שלכם - ניסיתם, לא הצליח, במקום להתפוצץ שוב ושוב על המעלה ולהסתכן (כן, להסתכן. מעלה זיק הוא קשה ויכול גם להיות מסוכן), מחלתם על ה"כבוד" המפוקפק והעדפתם לוותר. זו הדרך הנכונה וככה צריך לעשות.

asypeer
06-09-15, 13:15
למרות שאף אחד מהילדים אינו שלי, העדפתי לא להיכנס לזה. נהג הפטרול איננו בעל הרכב, להתחיל לפרוס כננת במצב הזה ובחום נשמע כמו מתכון לצרות. התקפלנו כי אנחנו ילדים גדולים שלא מחפשים צרות איפה שאפשר להסתדר בלעדיהן. לא בושה להודות. אגב המעלה נראה רע למדי, המון פודרה.

Sent from my Ass

דרור ברלי
06-09-15, 13:22
מעלה זיק תמיד רע. גם בשיא החורף הוא מלא פודרה.
ובשום מקרה לא הייתי לוקח לשם רכב שאינו שלי. פוטנציאל הנזק והסכנה גדול מדי.

aosherov
09-09-15, 14:58
שאלה טיפה לא קשורה. רוב הרכבים שידרשו חילוץ בזיק יהיו בתקיעה על המדרגה הגדולה בשליש הראשון (נתעלם מהמעקף שהוסיפו שם מימין למדרגה שמקל מאוד למי שעובר דרכו). במידה וזה קורה, איפה בדיוק ממוקם הרכב המחלץ עם הכננת? הרי השיפוע אחרי המדרגה היא תלול (אין בעייה באחיזה אבל בטח אי אפשר להסתובב שם כדי לעמוד עם הפנים למטה). האם אתם עולים עד למעלה מסתובבים ויורדים עם הרכב המחלץ קצת מעל המדרגה כדי לחבר כננת לרכב התקוע? זה חתיכת שיפוע לעמוד שם ולמשוך עם כננת רכב שתקוע על המדרגה. האם זה ניתן לעשייה גם כאשר הרכב המחולץ הוא רכב כבד יותר מג'ימיני? (נניח רנגלר ארוך)

נמרוד
09-09-15, 15:04
שאלה טיפה לא קשורה. רוב הרכבים שידרשו חילוץ בזיק יהיו בתקיעה על המדרגה הגדולה בשליש הראשון (נתעלם מהמעקף שהוסיפו שם מימין למדרגה שמקל מאוד למי שעובר דרכו). במידה וזה קורה, איפה בדיוק ממוקם הרכב המחלץ עם הכננת? הרי השיפוע אחרי המדרגה היא תלול (אין בעייה באחיזה אבל בטח אי אפשר להסתובב שם כדי לעמוד עם הפנים למטה). האם אתם עולים עד למעלה מסתובבים ויורדים עם הרכב המחלץ קצת מעל המדרגה כדי לחבר כננת לרכב התקוע? זה חתיכת שיפוע לעמוד שם ולמשוך עם כננת רכב שתקוע על המדרגה. האם זה ניתן לעשייה גם כאשר הרכב המחולץ הוא רכב כבד יותר מג'ימיני? (נניח רנגלר ארוך)

התשובה היא כן. מסתובבים וחוזרים למטה אבל אין צורך להתקרב עד המדרגה, משתמשים בכמה שיותר מהכבל של הכננת.

aosherov
09-09-15, 15:15
אף אחד לא ניסה שהרכב המחלץ יעמוד דווקא מאחורי הרכב התקוע (מאחור ימין לו) באזור מתון הרבה יותר ובעזרת מכפיל כוח שיחובר או יקובע לאחד הסלעים שם שנמצא לפני המדרגה יבצע את המשיכה לרכב התקוע במדרגה עם הכננת?
אגב, אותי אישית, דווקא הירידה בזיק מפחידה יותר מהעלייה

ד ו ר ו ן
09-09-15, 15:19
אתה צודק שהירידה לא טריוואלית בכלל, בעיקר כי אין לך איך לחזור אחורה כדי לתקן, ובלימה לא כונה מובילה מהר מאד לשפצ.

בזמנו היה עוגן דקביל בקיר, באזור המדרגה, שמי שהכיר השתמש בו בדיוק לזה.

חנן-ג'יפולוג
09-09-15, 15:19
סתם לעמוד בירידה ולעזור עם הכננת, זה עם יעילות נמוכה מאוד. הנכון הוא לבוא מלמעלה, לעצור את הרכב על אחד הסלעים ואז כשאתה מעוגן, לעזור עם הכננת. אחרת אתה נמשך למטה יותר משאתה מושך.
לעמוד למטה ולמשוך עם גלגלת? תתקשה למצוא עוגן טוב, והכבל בינך ובין העוגן כנראה יפריע לרכב העולה.

או שאתה עם אופציה לשים את הכננת מאחורה (זה המצב אצלי), ואז לא צריך להסתובב.

yoni_0000
09-09-15, 16:26
לפני שנתיים הייתי באותה סיטואציה. חבר עלה, ואני לא הצלחתי. הוא הסתובב למעלה, ירד, ומשך אותי עם הכננת כלפי מעלה.. 2 רנגלרים ארוכים.

cgp
09-09-15, 17:36
אכן מסכים שזיק לא משתנה הרבה והוא תמיד רע.
מסכים שהירידה יותר בעייתית. לקח לי לרדת מעל חצי שעה, ועליתי בדקה.
עם רכב לא נעול לפחות נעילה אחת ,אישית לא הייתי מנסה.

aosherov
09-09-15, 17:46
לא מסכים. זיק ממש משתנה במשך העונה בין עלייה בינונית+ לעלייה קשה.
כשהיינו שם בפסח האחרון, קצת אחרי החורף שהוריד באזור לא מעט גשם והידק את האדמה, הטיפוס באמת היה קל גם הירידה הייתה פשוטה וקלילה (הגענו לשם מלמעלה מכיוון מחמל)). גם לנד קרוזרים כמעט רגילים עלו שם בלי שום בעייה. בדר"כ בסוף הקיץ המעלה הזה הרבה יותר מורכב לטיפוס והרבה מאוד פשוט לא יוכלו לעבור את המדרגה ויתקעו שם. אגב, צריך לזכור שהמעקף שבנו שם ממש מימין למדרגה משנה לגמרי את קושי הטיפוס (למי שבוחר את הקו הזה). לא לשכוח שהמעקף הזה לא היה קיים, וזיק "האמיתי" הוא ת'כלס מדרגה קשה מאוד עם הבר בצד שהפילה הרבה רכבים.

-->