PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספורט מוטורי בישראל ? לא נשמע מוכר ? נכון ..!

ניר_1985
11-09-15, 17:43
ספורט מוטורי בישראל ? לא נשמע מוכר ? נכון ..!
רובנו לא מבינים מה הסיבה בדיוק, אבל ספורט מוטורי בישראל אסור !
מי שחובב הגה ורכבי ספורט במדינתנו הוא נחשב עבריין ...!
מישהו שואל על התוצאות של החרם הזה??
תעקבו אחרי החדשות כל שבוע יש פוסט על הרוגים בתאונת דרכים ..!
אופנוענים מתים כמו ציפורים, למה?
כולם יודעים שאופנוע זה אדרנלין, זה דודא ללחוץ יותר ויותר על הגז, אבל לצערי אין איפה ללחוץ בארץ ...
כל הכבישים מפוצצים ברכבים ותמיד עמוס ופקוק!
איפה כל הכספים שהמדינה גובה מ8 מליון תושבים?
מישהו יכול להגיד לי שאין למדינה כסף לבנות לנו מסלול לנהיגה?
אה , עוד משהו, אנשי התחום לא חיכו למדינה כי הם יודעים שזה לא יקרה, אז הקימו מסלול בכוכב יאיר מהכסף הפרטי שלהם. באיזור התעשייה איפה שכלל המוסכים והמפעלים.!
לתושבים בכוכב יאיר הרחוקים יותר מ3 קילומטר מהמסלול הפריע קצת שיש דבר שנקרא ספורט מוטורי וצומח במדינה, אז המשיכו להתלונן והתמידו , עד שיצא צו הריסה מהבית משפט העליון, איפה ניסע?
הכדורגלנים אם אין להם מגרש הם לא יפסיקו לשחק כדורגל, הם יעשו זאת באמצע הכבישים הציבוריים, לא הם לא עבריינים, הם רק רוצים להנות מהתחביב שלהם, כנל לגבי חובבי הספורט המוטורי...
למה אסור לי לשפר רכב? פעם היו משתמשים בתירוץ שאנשים מחזקים רק את המנוע והמהירות , ושוכחים את מערכות הבטיחות והבלימה... אני הסכמתי עם זה עד לפני 4 שנים, כשנכנסתי לתחום והתחלתי להבין שלנהגים האמיתיים אכפת יותר מהבטיחות והאחיזה ולא מהמהירות.
וכשמשפרים רכב משפרים בו הכל לא רק מנוע. אז התירוץ שרוף... עוד משהו, חבר שלי צבע את הצופרים ברכב שלו לאדום, ה״בוחן תנועה״ טען שזה פורק לחץ והפורק לחץ מגיע עם טורבו וטורבו לא חוקי רק אם זה יצא מהחברה ...
תסלח לי אדוני השוטר אבל זו אימפריזה טורבו , ככה היא מגיעה מהחברה, האדום זה צופר, בכל זאת הוריד אותו מהכביש והזמין אותו לבית משפט רק בגלל שהיה במפגש סטטי ורגוע , הרכב מכובה כבר שעות, פשוט פשטו לחניה והתחילו להוריד כל רכב ספורט שם.
למה אין לנו ספורט מוטורי בארץ?
הרי זה התחום הכי יקר שיש, עם כל החלקים והשיפורים. למה האנשים צריכים לפרוק את האדרנלין שלהם בחוץ? לסכן את חייהם וחיי אנשים אחרים ? אני אף פעם לא הסכמתי עם זה אבל זאת המציאות המרה...
המדינה יכולה להקים מסלולים בכלום כסף ולתת לכל בעל רכב ספורט להנות שם בלי לסכן אף אחד...
לפני שנתיים הכרתי בחורה מאוד מקסימה בשם קים קדוש, בחורה מראשון לציון מלצרית וסטודנטית, הכרתי אותה באחד המפגשי רכבים שלנו. היא הייתה כל כך מקסימה יפה ומיוחדת, חווינו מלא דברים טובים ודברים פחות טובים מאז עד לפני שבוע...
עד שהגיעה אליי הבשורה המרה ביותר בחיי !!
היא נסעה עם חבר שלה ברכב שלו, הוא האיץ והאיץ , הרכב מגיב , לא יודע מה קרה שם אבל איבד שליטה, הבחורה המקסימה שחווינו איתה שנתיים של שלמות הפכה לזכרונות !!
קים קדוש , יפה שלי אחות שלי נסיכה שלי, אני שבור קרוע מאז הבשורה, לא נושם לא חיי , הפסקתי לתפקד בעבודה ...
שנשמתך תהיה צרורה בצרור החיים !!אני לא אשכח אותך בחיים !
שבוע לפני זה קיבלתי תמונה של השכן שלי מהכפר, אבל תמונה קצת שונה, לא עם כל השרירים שלו שממלאים את כל המסך. קיבלתי שתי תמונות בעצם, תמונה אחת של הבטן שלו עם הראש ותמונה אחת של הרגליים שלו...
אופנוען גדול וותיק ומנוסה , אבל לצערי הרב. הנסיון פה והמקצועיות לא תעבוד ...
הכביש מפתיע . אף אחד לא יודע מה יש עוד מטר אחד. אז הכביש נוצר לכולם ולא לנהגי ספורט...!
ולצערי, זה ימשיך לקרות . אני ימשיך לאבד חברים רק מהסיבה הזאת.
אפשר לחשוב על זה רגע. מי אשם?
אני החלטתי להפנות שתי אצבעות הפעם
1: הנהגים אשמים כי הם לא עומדים בפיתוי ולוחצים , וכל עוד הם בסדר ולא קרה כלום הם ממשיכים ללחוץ ולהאיץ עוד ועוד עד שפוגשים את המוות באמצע הדרך...
2- המדינה יכולה להפחית את המקרים האלה בזה שתקים כמה מסלולים , לפחות שתאשר את זה , אנחנו לא צריכים תרומות של המדינה, אנשי התחום יעשו את זה , רק אישור!!
כשיש מסלול זה יותר מושך את הנהגים, זה מאתגר יותר ומסכן פחות כי במסלול אין הפתעות!!
זה בהחלט יכול להפחית את כמות ההרוגים מהתאונות...
אני מכיר אישית כמה נהגי מירוצים ישראלים שמתחרים בחו״ל ומצליחים ומשיגים תמיד דברים שאפשר להתגאות בהם, לפני תקופה נכנסתי לעמוד הפייסבוק של מירי רגב, ופתאום אני קולט שהיא לקחה קרדיט על ההצלחה של אחד הנהגים... באיזה זכות את לוקחת קרדיט ואומרת שהמדינה תמכה בו?
הבנאדם עשה שמיניות באוויר כדי להגיע למקום שהוא נמצא בו היום .המדינה לא תמכה בו, להפך. אפילו רשיון מירוצים בינלאומי לא נתנו לו ...
במדינה הזאת אפשר לעשות רשיון מירוצים, אבל זה עובד אך ורק במדינת ישראל שכמעט ולא מתקיימים בה מירוצים. הרשיון דורש חידוש פעם כל שנה, המירוצים בישראל מתקיימים פעם ב3 שנים... תעשו את החישוב, כמה כסף הלך לפח וזה עוד לא רשיון בינלאומי.
יש עשרות אלפי אנשים חובבי ספורט מוטורי שאין לנו פה במדינה, אבל אנחנו נמשיך להלחם ולחפש את הפריצה שלנו עד שנשיג את המטרות שלנו!!
מקווה שזה יגיע בסוף לאנשים הנכונים!!
כותב את זה מתוך כאב לב עמוק על אובדן החברה הטובה שלי קים קדוש ז״ל !!
שמרו על עצמכם ותנהגו בזהירות, אם אתם טובים בנהיגה אז תקחו בחשבון שאנשים אחרים מסביבכם הם גרועים, הם יכולים לגרום לאסונות.
מספיק שכול אחד יקח אחריות על עצמו ועל הנהיגה שלו , אפילו אם אתם לא נוהגים, תקחו אחריות על הנהיגה של הנהג שליד ההגה!
שיהיה לכולם חג שמח ובטוח בדרכים !!

פורסם כאן לא על ידי!!!

https://www.facebook.com/Football.ShakshukaShakshuka/photos/a.326432607551042.1073741829.32623988757 0314/428385807355721/?type=1

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/p960x960/11950381_428385807355721_499941004665299 4501_o.jpg

דור אריאל
11-09-15, 19:18
לא הבנתי מה הקשר בין נהג שמשתולל על הכביש לספורט מוטורי..
משהוא באמת חושב שאם יהיה ספורט מוטורי בארץ נהגים לא ישתוללו בכבישים ?

Tom Bril
12-09-15, 12:23
ידוע ומוכח שנהג אשר עבר יום הדרכה אחד במסלול או הדרכת נהיגה מתקדמת מוריד את הסיכוי לחוות תאונה בחיו

OFF-RoaD
12-09-15, 12:36
ידוע ומוכח שאגו גדול וטמטום הורגים אנשים. ספורט מוטורי לא יעזור, בזה, אלא להיפך. יותר איכסראלים ינסו לחקות את מה שהם רואים במסלול על כביש 4, והכותרות לא יאחרו לבוא.

תום, המדגם שלך לא נכון. מי שהולך, מראש, לימי הדרכה, הם האחראים יותר שמבינים שיש להם מה ללמוד ומבינים שהם לא אבו עלי על הכביש. ילד בן 19 שנוסע 160 עם במוו שחוטה עם קסנון לא ילך ליום מסלול, ולכן יש בעיה סטטיסטית עם הנתונים שאתה מדבר עליהם.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Tom Bril
12-09-15, 12:54
אינני מציג שום מדגם אלה נתונים מוכחים, אתה מוזמן לחפש מידע ברחבי האינטרנת.

אתה גם יודע בעצמך שמאז שעברת הדרכת נהיגה שיפרת את יכולותיך והפכת לנהג בטוח יותר.

כל מה שכתבת לא סותר את דברי, תמיד היו אלה שישתוללו, ילד בן 19 על 160 קמ"ש זה עניין של חינוך ואחריות אישית ספורט מוטורי לא ישנה זאת

אני מדבר על רוב רובם של אוכלוסיית הנהגים, נהגת שלא יודעת לתפעל רכב ללא בלמים, נהג שנוסע נגד כיוון הנסיעה ולא יודע כיצד לפעול וכו...
הספורט המוטורי מדבר על תרבות נהיגה ותרבות כזאת אינה קיימת בארצנו, לפי דבריך דבר לא ישנה את המצב אך אני חולק עליך.

גלדיאטור
12-09-15, 13:58
שניכם צודקים
כדאי אבל לשמור על רמת דיון מכובדת

OFF-RoaD
12-09-15, 14:39
חוף, אני לא חושב שיש משהו לא מכובד בדיון פה... בכל מקרה, אם יצא כך, זו ממש לא הייתה הכוונה. תום הוא האחרון בעולם שאני רוצה להתכסח איתו.

תום, כל מה שאתה אומר נכון, וברור שאני מאוד בעד ספורט מוטורי *חוקי* ו*כשר* ו*מאורגן* בישראל (=לא אירועי מדידות אורך עם סרט מידה, כמו ההוא שמככב פה בדיון אחר).

הנקודה שלי היא שהטיעון שהביא פה ניר, שגם אותו אני מעריך מאוד, שחובבי ספורט מוטורי מסכנים חיים של אנשים כי אין להם איפה "לפרוק לחץ", הוא טיעון גרוע, שרק עושה יחסי ציבור גרועים לחובבי התחום.

קבל את האנלוגיה הבאה:
אני חושב שצריך להתיר זנות במדינת ישראל, כי לגברים אין איפה לפרוק לחץ, אז הם הולכים ואונסים נשים.

לכל הדעות - לא טיעון לגיטימי, נכון? אז למה לגבי ספורט מוטורי הוא תופס? צריך לעשות כאן ספורט מוטורי כי זה ראוי ונכון וזכותנו להינות מהתחביב הזה. לא כי האיסור גורם לנו לסכן את הסביבה. מי שהורג את עצמו, או אחרים, כי אין לו מסלול לנהוג בו - מגיעה לו שלילת רשיון ועונש מאסר, ולא פרס בדמות ספורט מוטורי, כמו שלאנס, מגיע סירוס וכליאה, ולא פרס בדמות אישה לפרוק עליה את חשקיו.

אגב, בנושא אחר שעלה פה, אני גם לא חושב שספורט מוטורי יצור פה תרבות נהיגה טובה יותר, אבל זה נושא לדיון קצת אחר.

OFF-RoaD
12-09-15, 14:41
כמובן שאני נגד זנות ובטח שנגד אונס ואנסים. השתמשתי בכך לדוגמה כדי להסביר את הטיעון, ואם יצא שזה פוגע במישהו/מישהי באופן כזה או אחר, אנא מחילה מכם.

Tom Bril
12-09-15, 15:21
עודד אני מבין את דבריך, גם אני חושב שהטיעון "חובבי ספורט מוטורי מסכנים חיים של אנשים כי אין להם איפה "לפרוק לחץ", הוא טיעון לא מועיל וגרוע.

אני בהחלט מסכים אם דבריך האחרונים ומחזק !

שיהיה חג שמח.

-->