PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיווק רשתי- מה הסיכונים?

yoni_0000
12-09-15, 21:31
נתחיל מזה שאני לא מוכר כלום לאף אחד.

הציעו לחבר שלי את שיטת הפירדמידה, משהו שקשור לחבילות נופש וטיסות לחו"ל..
מישהו מעלייך מוכר לך- אתה על כל מכירה שתבצע ו/או מישהו תחתיך מבצע, מרוויח. אחריי שתכניס כמה אנשים בודדים, אתה מחזיר את ההשקעה ומתחיל להרוויח. אני מאמין שאתם מבינים למה אני מתכוון...

ההשקעה ההתחלתית לא גבוהה במיוחד (אני בכוונה לא מציין בדיוק כמה), ובנוסף כל חודש יש לשלם שקלים בודדים על ה"חברות" במועדון.

אני די סקפטי, אבל יש פוטנציאל לרווח בכל הסיפור הזה? או שזה סתם כסף שילך לפח?
זה פשוט נשמע קל מדי...

תודה

asafk
12-09-15, 21:52
היחיד שמרוויח באמת זה מי שבראש הפרמידה. כל השאר מגלגלים כסף למשך כמה זמן, אבל עצם השיטה מבוססת על זה שהם לא ירוויחו.

אסף.

yoni_0000
12-09-15, 22:06
אפשר פירוט?

aharon_a2
12-09-15, 22:21
http://www.geektime.co.il/multi-level-marketing-just-got-to-facebook/

tom1105
12-09-15, 22:52
שיטת הפרמידה טובה למי שנכנס ראשון... השם משתנה כל הזמן (הרבלייף , אג'ייל , זמן אויר וכו') בגדול המטרה היא לא למכור אלא לגייס כמה שיותר פריירים אחריך... הפרופיל שהם מחפשים זה בעיקר צעירים אחרי צבא (מגייסים באמצעות כנס ולא אחד על אחד). והם בונים על הפיקדון ...

sent from my WJ

אומי5
14-09-15, 04:34
מכיר כבר שני חבר'ה שנכנסו לתרמית התורנית. שנייהם משוכנעים כמו חוזרים בתשובה שעוד שנה הם מגלגלים מלא כסף בלי לעבוד.

גם סיפרו לי על הסכומים שזרקו שם...
פשוט עצוב.

הכי עצוב שבסוף כשאנשים מבינים שהם לא מחזירים את הכסף הם מתחילים לשקר לכל מי שהם מכירים כדי שיכנס אחריהם. ומאבדים לא רק כסף אלא גם חברים וקשרי משפחה.

Sent from Um Melabes

erezgur
14-09-15, 09:20
מסכים עם אומי - אתה נכנס לפירמידה בחשש מסויים אבל עם הרבה תקווה.
בשלב מסויים במעלה הדרך אתה מוצא עצמך מסוכסך עם חברים טובים לשעבר וקרובי משפחה - שום דבר לא שווה את זה.

רוב הזיכויים שאותו חבר שלך שייכנס כת לפירמידה כזו לא יהיה עוד שנה חבר שלך וגם לא של חברים אחרים שלכם.

boaz avrahami
14-09-15, 09:37
לפני כ 8 שנים אני מקבל טלפון ממכר וותיק, דמות מוכרת בעולם הרכב הישראלי.
הבחור התגרש וקצת ירד מנכסיו וביקש להגיע למשרד לפגישה.
בחור סימםטי, קבעתי איתו בשימחה.

הבחור מגיע לפגישה ולאחר 2 דק סמולטוק מספר לי בהארה משיחית על דרך החיים החדשה שלו, על האור שגילה וכמה טוב לו והכול נראה לי קצת משיחי ולא מתישב על הדמות שהיכרתי.
כמובן שהוצע לי להצטרף לפרמידה וכמובן שסירבתי.
אחרי שנה שנתיים כשנפגשנו הוא סיפר שהוא חזק בעניינים אבל לפני שנה קראתי כתבה שהוא חזר לעשות הדרכות נהיגת שטח.

במקביל אני מכיר אמא של ידידה ששנים התעסקה עם הרבלייף ופרנסה את משפחתה יפה מאוד.

מאוד תלוי באיזה רמה תפסת את הפירמידה, מה יכולות השיווק והנעת האנשים שלך.
לרובנו זה לא מתאים ונפסיד חברים וכסף.
לחלקנו זה יתאים ונגלגל את השיטה.

עצם זה שיש רשתות ששורדות המון שנים מלמד שיש אנשים שמרוויחים מזה ושפראיירים לא נגמרים אלא רק מתחלפים [emoji41]

מה שלא תחליט, שיהיה לך בהצלחה ושנה טובה

yoni_0000
14-09-15, 10:10
תודה לכל העונים. שנה טובה וחג שמח!

asafk
14-09-15, 10:11
הרבלייף הוא דוגמה נהדרת של יוצא מהכלל. ולמה? כי יש שם לא רק רוח, לא רק שיווק של רעיון והבטחה אלא גם מוצר אמיתי, שמי שקונה אותו לא יכול לדעת אם זה עובד או לא.
אבל כאמור, זה היוצא מהכלל. וגם אם יש מוצר אמיתי, רוב הסיכויים שגם אם מגלגלים כסף והרבה ומרגיש טוב, ויש מחזור, הרווח זעום אם בכלל, וברגע שיוצאים מפסידים הכל כי צריך לשלם על המלאי / לשלם על קורס / דמי יציאה ושלל המצאות (כלומר אי אפשר לצאת מרווח אלא אם כן אתה גבוה גבוה בפירמידה... ויש כאן לפחות חבר אחד באתר שמזמן לא שמענו ממנו שנהיה מאוד עשיר משיווק רשתי, מפירמידה שהוא היה מראשיה)

אסף.

חנן-ג'יפולוג
14-09-15, 10:21
מעניין שבעשר תגובות לא נאמר עד עכשיו, מעבר לדיון על תועלות פיננסיות ואישיות, שהשיטה היא, בפשטות, תרמית.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%AA_%D7%A4%D7 %99%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%94

http://www.crimes-of-persuasion.com/Crimes/Delivered/pyramids.htm

תיכף נשמע למה זה חוקי והגון, בלה, בלה...

תגיד לחבר שלך שירכוש השכלה וימצא עבודה הגונה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
14-09-15, 11:02
חנן, אתה מתייג דברים מהר. לפעמים אולי מהר מדי.
העסק הזה לדעתי קצת יותר מורכב אם יש שם מוצרים אמיתיים - ראה את תגובתו של אסף.

מסכים עם המסקנה שעדיף (לי) להתרחק מזה.

הונאה?
לא בטוח כי אחרת זה כבר היה נאסר כמו משחקי הפרמידה.

asafk
14-09-15, 12:15
זה בדיוק פירמידה, רק כדי לעקוף את החוק מעורב בזה מוצר אמיתי.
זו רמאות דומה מאוד.
תבדוק תמיד מעבר לאופוריה - כמו שכתבתי - איך אפשר להרוויח, עד היציאה כולל. ותראה שבכל המקרים אי אפשר לצאת בלי להפסיד.

אסף.

lizard
14-09-15, 12:33
אז מה? כל שיווק רשתי זו פרמידה?

נמרוד
14-09-15, 12:36
כן, אלא אם מוכיחים לך אחרת. כמו שמן נחשים.

boaz avrahami
14-09-15, 12:38
https://he.m.wikipedia.org/wiki/שיווק_רשתי

tom1105
14-09-15, 20:38
בועז , הייתי שם (הרב-בלוף)... למזלי יצאתי (אחרי סטירה מאשתי) בנזק של רק 2500 שקל.. יש דרגות (כמו בצבא) ועליה בדרגות מצריכה רמת הכנסה (אפשר למכור / לגייס / לשלם ולעלות) . בשלבי הגיוס תמיד הכל בפאן אמיתי , אולמות כנסים , המון מוזיקה , מראים שקים על סך אלפי שקלים של חבר'ה שנכנסו לפני חודשיים ( בדיעבד השקים הם עבור מכירות לבני המשפחה שלהם)...
אחרי ששילמת את סכום הכניסה הראשוני (700 שקל עבור חבילה בסיסית בזמנו) מזמנים אותך לסדנת מכירה ... בסדנה מסבירים לך איך לגייס חדשים ( יש תסריט שיחה מובנה) אחרי סיום הקורס יש אפשרות לקיצור דרך לשלב הבא ( 1800 שח) עבור עוד קורס של שבוע שבו אתה מבצע שיחות ומפרסם מודעות בלוחות דרושים והם מלווים אותך בשיחות הראשונות... בשום שלב לא מלמדים אותך מה בכלל המוצרים , מה הם עושים , איך מוכרים אותם מה היתרונות שלהם . כלום , גורנישט... עכשיו תגיד שיש שם מוצר ...

sent from my WJ

יואב פולס
15-09-15, 11:16
לשאלה שבכותרת:
שיווק רשתי - מה הסיכונים?

הסיכונים הם הפסד כסף וניתוק קשרים עם אנשים קרובים.

לא יותר מזה.

-->