PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנה לטסט ראשון - איך?

leprecon
07-10-05, 19:17
שלום לכולם,
אוטוטו סמי סוגר חצי שנה איתי ומתקרב מועד הטסט הראשון שלו איתי, אז חשבתי לקבל קצת טיפים מהג'יפאים לפני המפגש עם הטסטרים ה"אהובים"...
אז מה בעצם כדאי לי לבדוק? האם יש רשימה כלשהיא שאני יכול לעבור עליה? האם יש בדיקות שכדאי לעשות במוסך?
הג'יפ די חדש - 97, ואין בו התקנות לא חוקיות, אבל לך תדע עם הטסטרים האלה. :evil:
חוץ מזה, הוא עוד לא היה אף פעם במוסך מאז הקנייה :wink:

ועוד שאלה קטנה, יש לי מושב אחורי של סמו ישן ולכן אין תפסים לחגורות הבטיחות.
הבעלים הקודם לא הרכיב אף פעם את הספסל ולכן לא הייתה לו בעיה לעבור טסט (אני מניח).
האם בודקים בטסט את החגורות מאחור? (כדי שאני אדע לפרק את הספסל לפני הטסט... :) )
תודה,

ארז.

barak4*4
07-10-05, 19:53
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10702
חוץ מזה שמדובר על סופה, הכל תקף גם לגביך.
בברכה
ברק.

אלון_ק
07-10-05, 21:08
אחרי שנכשלתי על דברים כמו זוית קמבר לא טובה הבנתי עם מי יש לי עסק. לכל מכון יש אינטרס ברור להכשיל אותך והם יעשו את זה, תהיה בטוח.
הפתרון הטוב ביותר הוא ללכת עם רכב מיושר בעצמך למכונאי אמין ולתת לו להעביר את האוטו, כאשר הוא צריך לוודא את מצב הרכב לפני היציאה לטסט (ולתקנם אם משהו נדרש). כך גם בודק לך את הרכב מישהו אמין, גם נחסכת לך הטרדה שבטסט עצמו, זה גם חוקי והעיקר - אתה יודע שאתה עובר.

זה יעלה לך 200-300 ש"ח, לא כולל תיקונים נדרשים (אם ישנם, כל הרעיון הוא שאתה מביא למכונאי רכב תקין לגמרי מראש).
הכשלות בטסט תעלה לך ביום עבודה + מחיר תיקון ה"תקלה" שיספרו לך עליה (וזה לא יהיה זול, למוסך שיטפל בתקלה אין שום אינטרס לא לדפוק אותך - ברור להם שאתה לחוץ בזמן ואסור לך לתקן לבד... חייב חותמת) + עלות דלק לנסיעות + כאב ראש ענק + אגרה נוספת לטסט השני...

חנן-ג'יפולוג
07-10-05, 22:14
יש סיכוי שאם הרכב שלך לא ישן מאוד, סטנדרטי לגמרי, מתוחזק למופת, ולא מושך את העין, אז אתה תעבור טסט בלי בעייה. אבל יש גם סיכוי שלא, לא כי באמת תהיה בעייה, אלא כי פשוט תיפול בגורל כפראייר שרוצים לעשות עליו את השבועית, ואז הנפילה היא גדולה. זה עניין שסיכון , וכאב ראש גדול, בצידו.

אני הרמתי ידיים. נכנעתי למערכת המושחתת הזו שמעורבת במבחני הרישוי. אכלתי מהם כזה חרא, גם על רכבים פרטיים שבאמת לא היה על מה להכשיל בהם, שנשברתי.

אפילו את הקורולה 97 , המלוקקת שלי, רכב פרטי ללא שום רבב, נתתי למישהו להעביר טסט.

150 ש"ח. לי זה שווה.

נמרוד
09-10-05, 01:46
סמוראי מודל 97, אם אין בו שיפורים (וכמובן שאין ליקויים אמיתיים!), לדעתי יעבור בלי בעייה, לפחות במכוני הטסט שאני מכיר באזור הצפון. את ההילקס שלי שהוא גם רכב 4X4 בולט העברתי כבר פעמיים חלק, את הסמוראי שהיה לי לפני שנים גם העברתי תמיד בעצמי בלי בעיות. ג'יפים - סיקסים וסופות - הם בעייה בפני עצמם, וכנ"ל כלי רכב אחרים ברגע שאתה מתחיל לעשות בהם שינויים.

קו11
09-10-05, 11:13
לי יש סמוראי 98 והשיפור היחיד (כרגע :lol: ) זה רק מדרגות צד. מרגע הכניסה לטסט ועד ליציאה ממנו עברו לא יותר מ 6 דקות ובלי בעיות - (למרות שמוט שפור שלי היה עקום....מאוד). בגדול סמוראי 97 הוא רכב דיי חדש ורוב מכוני הבדיקה לא יודעים מה באמת לחפש בו.
בכל מקרה בהצלחה.

yossivarman
09-10-05, 11:31
אחד הגורמים שאולי גורמים לעקב את השש דקות האלה
בהנחה שהם מחפשים מספר שילדה (לא תמיד הם מחפשים)
- הוא נמצא מעל הגלגל האחורי בצד של הנוסע

במיקרה הזה כדאי שתעזור להם למצוא אותו - לפני שימצאו משהו חדש להציק

leprecon
09-10-05, 20:04
לפי מבול התגובות אני רואה שתחושת הבטן שלי הייתה נכונה לגבי הנושא...

מכיוון שהסטטיסטיקה נוטה לכיוון החיובי (או לפחות ככה נוח לי להסתכל על זה - 3 תגובות על סמוראים שעברו) אני אלך על למידה מהנסיון ואכין אותו לטסט הראשון לבד.
מקסימום נלמד את הלקח לפעמים הבאות...

מבחינת הבדיקות שכדאי לי לעשות בעצמי ולתקן, מה חוץ מהרשימה הבאה:
צלבים, חופש בהיגוי, אורות ואיתותים, צמיגים, חגורות בטיחות, מגבים, סדקים חשודים,
שמן+מים+נוזל ברקס, כפפות בתא כפפות, זוויות קסטר מושחזות, שפופרת וזלין...

אגב, המצבר שלי נראה זוועה (אחרי שניקיתי אותו יופי הוא פשוט שוב השפריץ חומצה להנאתו על האזור), אני יודע שאני צריך להחליף אותו, וזה לא טוב, ויאדה יאדה יאדה,
אבל השאלה היא האם הם יכריחו אותי לעשות את זה? כי אז באמת אין לי הרבה ברירה וכדאי שאני
אתחיל לחפש מקום טוב לקנות חדש. :D
שוב תודה לכל המגיבים (במיוחד לנכשלים הסדרתיים... :wink: )

נמרוד
09-10-05, 20:17
כל הבדיקות שאמרת הן בסדר גמור. בנוסף, לא פחות חשוב - תעביר את האוטו נקיון יסודי בפנים ובחוץ. תפוחים - שיהיו נקיים אבל עם נגיעה של גריז בפטמה... כל השריונרים התחמנים - אתם יודעים למה אני מתכוון, אותו משחק שאנחנו משחקים עם בוחני החימוש בצאלים בסוף אימון.

אל תדאג לגבי המצבר, זה לא מעניין אותם.

הרג'קטים הקלאסיים הם כיוון אורות, ברקסים (את זה הם בודקים ברצינות) וחופשים במערכת ההיגוי. ימצאו משהו? זרום איתם! לך לתקן אצל השכן הצמוד שלהם - יכוון אורות - 30 שקל, יחליף רפידות או משאבת בלם אחורית - 200-300 שקל. מכון רישוי הוא מערכת סימביוטית של כמה אורגניזמים שחיים ביחד: מכון/אגזוזן/חשמלאי/מכונאי/צמיגאי. המושבה הזאת צריכה לקחת ממך קצת יותר מ50 השקלים שעולה הטסט, אבל לא יותר מדי ובעיקר לא לעבוד קשה - זה משחק גם לטובתך.

תהיה מוכן להקדיש לטסט עד חצי יום ו300-400 שקלים, וככה תהיה מופתע לטובה.

כל זה נכון לרכב סטנדרטי ולא משופר, לג'יפים משופרים - חוקים אחרים לגמרי!

חימושניק
09-10-05, 21:59
תפוחים - שיהיו נקיים אבל עם נגיעה של גריז בפטמה... כל השריונרים התחמנים - אתם יודעים למה אני מתכוון, אותו משחק שאנחנו משחקים עם בוחני החימוש בצאלים בסוף אימון.

...ואחר כך אתם בוכים שהטנקים שלכם לא נוסעים ומאשימים את החימושניקים...

eran4x4
09-10-05, 23:11
חופש במיסבי גלגלים

להרים גלגל באויר ולבדוק חופש בשעה 6-12

המהנדס
10-10-05, 22:34
כל השריונרים התחמנים - אתם יודעים למה אני מתכוון, אותו משחק שאנחנו משחקים עם בוחני החימוש בצאלים בסוף אימון

נמרוד קבל קטע ענק:
היום חזרתי מאימון מפקדים/תותחנים בג'וליס ומסתבר שבאימון הקרוב אני הולך להיות מט"ק של טנק שהולך להיות מטרה בהמשך חייו (אני ושאר הפלוגה כמובן).
מה זה אומר ??? שאין טפ"ש לפלוגה בסוף האימון.
:D :D :D :D :D :D :D :

אלון_ק
10-10-05, 22:50
תהיה מוכן להקדיש לטסט עד חצי יום ו300-400 שקלים, וככה תהיה מופתע לטובה.
או שתשלם למוסך 200 ש"ח מראש, לא תאבד דקה ולא יהיה לך כאב ראש.

נמרוד, הכשילו אותי על זויות קמבר. בחייאת. הרי ברור לשנינו מה קרה - חזרתי יום אחרי, הם "בדקו" את הזויות שוב (אה-הא) והעבירו אותי. האוטו היה לא רק סטנדרטי לחלוטין בזמנו אלא גם במצב מכאני ללא רבב (הושקעה בו משכורת קבע כמעט שלמה), מצוחצח ומדונדש גם מבפנים (זה היה טסט שבועיים אחרי קניה, קניתי מעו"ד בן 30 שהרכב שימש אותו לנסיעה ללימודים ולמשרד. אתה מבין איך הוא היה נראה מבפנים...).

אני לא מוכן להיות חלק מהסטטיסטיקה שלהם.

asafk
10-10-05, 23:08
כל השריונרים התחמנים - אתם יודעים למה אני מתכוון, אותו משחק שאנחנו משחקים עם בוחני החימוש בצאלים בסוף אימון

נמרוד קבל קטע ענק:
היום חזרתי מאימון מפקדים/תותחנים בג'וליס ומסתבר שבאימון הקרוב אני הולך להיות מט"ק של טנק שהולך להיות מטרה בהמשך חייו (אני ושאר הפלוגה כמובן).
מה זה אומר ??? שאין טפ"ש לפלוגה בסוף האימון.
:D :D :D :D :D :D :D :

אז יש לי בקשה... מקדימה- יש פנסים קדמיים. שתי דקות עבודה, לצ'ימידן... ותרים לי טלפון- אני בא לקחת ממך.

אסף. :roll: :roll: :roll: :roll:

המהנדס
11-10-05, 08:25
חבל שלא ידעתי קודם כשטיילנו ליד המטרות בזמן הטיול בשבטה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/f1a0e151536fcbde734c3c8cb0515c80020000.a spx

בכל מקרה אם יהיה ניתן לקחת
באישור אני אקח (אני לא יודע מה הם מפרקים לפני שזורקים את הנבלה).
אתה מתכוון לפנסים ראשיים לא לעיני נחש נכון ?
אגב במטרות בשבטה ראיתי גם את המתג להחלפת אורות גבוהים/נמוכים ברגל - ואם הגמדים היו נותנים לי עוד קצת זמן הייתי לוקח גם אותו חוץ מההגה (שאגב ישמש את נהגי הפלוגה שלי לאימונים "על יבש" בשו"ח כנראה).

המהנדס
11-10-05, 08:28
טוב נו ... לא קיבל את התמונה.

טלסקופ
11-10-05, 11:03
הכנה נוספת לבדיקה:
בכל מכון רישוי יש עמדה שמוכרת לוחיות רישוי ופסים זוהרים. באופן מקרי בהחלט כמעט כל מי שניגש לטסט נכשל בנקודה זו.
מומלץ בחום לנקות טוב טוב את לוחיות הרישוי ובמקרה הצורך לתקן בצבע שחור את המספרים.
מצד שני יכול להיות שהחלפת לוחית הרישוי תהיה ה"מערוף" שינתן למכון הרישוי בשביל שיעזוב אותך בשקט.

ברששת
15-05-08, 11:40
אחד הגורמים שאולי גורמים לעקב את השש דקות האלה
בהנחה שהם מחפשים מספר שילדה (לא תמיד הם מחפשים)
- הוא נמצא מעל הגלגל האחורי בצד של הנוסע

במיקרה הזה כדאי שתעזור להם למצוא אותו - לפני שימצאו משהו חדש להציק

מה הכוונה מעל הגלגל האחורי? בתוך הרכב או בחוץ.
אם בתוך הרכב אז הוא מכוסה אצלי בריפוד שהוספתי.
אם בחוץ אז הכוונה מעל הגלגל איפה שכל הגיפה מצטברת?

אלינועם חן
15-05-08, 21:01
מה הכוונה מעל הגלגל האחורי? בתוך הרכב או בחוץ.
אם בתוך הרכב אז הוא מכוסה אצלי בריפוד שהוספתי.
אם בחוץ אז הכוונה מעל הגלגל איפה שכל הגיפה מצטברת?

כן מתחת לכנף האחורית איפה שכל הג'יפה....נקה טוב ותמצא...

ברששת
16-05-08, 13:05
כן מתחת לכנף האחורית איפה שכל הג'יפה....נקה טוב ותמצא...

ניקיתי ואני עדין לא מוצא. תוכל אולי לצלם ולהעלות תמונה?
לפי ספר הרכב של היינס מופיע בתא נהג מתחת לשמשה קדמית.

ilan.sch
16-05-08, 15:31
תראה
בעקרון
דברים כמו שציינת מים נוזל מגבים וכאלה, מצבר, לא עניינם.
הם באים לבדוק שלא עשית דברים לא חוקיים באוטו כגון גודל צמיגים לא חוקי פנסי שטח שיש צריך לכסות ועוד בוטנים כאלה, בודקים ברקסים, היגוי וכדומה. את הדברים שאשכרה צריך בשביל לנסוע, כל זה ואת האורות, בלינקרים וכדומה.

לא דברים שקשורים לג'יפ או לא ג'יפ..
רק תראה שהכל ברשיון ושברקסים תקינים, כל השאר פחות או יותר מהיר לסדר חוץ מהיגוי.. מה שלא ברשיון תוריד ותשים אחרי זה

אלינועם חן
21-05-08, 17:59
ניקיתי ואני עדין לא מוצא. תוכל אולי לצלם ולהעלות תמונה?

לפי ספר הרכב של היינס מופיע בתא נהג מתחת לשמשה קדמית.

ייתכן ואתה צודק,בדרך כלל זה נמצא על קיר האש בצד שמאל,פתח מכסה מנוע וחפש באחד הצדדים {מעל הברז של החימום או מעל המגבר בלם}. יש רכבים שהמספר נמצא מתחת לכנף האחורית בדרך כלל טנדרים כמו מיצובישי וטויוטה...אני אבדוק בסמי שלי ואתן לך תשובה מדוייקת...

yossivarman
22-05-08, 09:39
שמתי לב שאני יוזם הבעיה
אם תשב מול הגלגל האחורי בצד של הנוסע
ברווח שבין הגלגל למרכב - אתה תראה את שילדת הסולם של הסמוראי - המרכב יושב עליו
בדרך כלל יש שם פחית אלומיניום עם מספר השילדה שמלוכלכת בבוץ
אני כבר לא בעל סמוראי (בגדתי לויטרה)
כך שלצלם אני לא יכול

ענבר
22-05-08, 09:58
...ואחר כך אתם בוכים שהטנקים שלכם לא נוסעים ומאשימים את החימושניקים...
אם הייתם מוציאים מהסדנא שלכם את הכלב גריז במקום למלא כל פעם ידנית את המגרזת עם קומבינת העיתון והאבק שנכנס לדלי של הגריז כאשר כל הפלוגה בלחץ לצאת הביתה הדברים היו נראים אחרת ;)

דוקא אני תמיד אהבתי את הרעש של פריקת הגריז מפיות הפריקה בטבורי המג"ח,
תמיד השתדלתי לעזור לנהג בגירוזים ... אך היו זמנים

-->