PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לשפץ את הגי'פ הקיים או לקנות חדש יותר

zachi-a
15-09-15, 00:58
שלום,

יש לי פגרו קצר 99 2.8 TD, הרכב אצלי מיומו הראשון ועשיתי עליו כ 550000 ק"מ
הרכב בסה"כ תקין אני עדיין על המנוע המקורי - אך כוחו לא במותניו כפי שהיה בצעירותו.
כמוכן הרכב כבר לא משרה את הבטחון מבחינת אמינות כפי שהיה בעבר (בעבר הייתי נכנס לשטח כג'יפ בודד ללא חשש היום אני כבר לא עושה זאת היות ואין לי את הבטחון באמינות הרכב כפי שהייתה כשהרכב היה חדש יותר)

בסה"כ אנחנו אוהבים את הרכב הוא משופר (מוגבה / ממוגן / צמיגי MUD) ומתאים לצרכינו.

הרכב משמש את אישתי כרכב העיקרי שלה - נסועה חודשית (ללא טיולים) כ' 1200 ק"מ לחודש

וכאן נכנסת ההתלבטות:

האפשרויות שעומדות בפני הן:

אפשרות א':

לשפץ את הפג'רו (שיפוץ יזום לא להמתין שילך המנוע ואז אהיה בלחץ שהרכב מושבת)

החלפת מנוע משומש מיבוא (מנוע כולל משאבת דיזל וטורבו)
החלפת קלטש על הדרך

הערכת עלות 18000 - 20000 ש"ח

שיקולים לטובת אופציה א':
נשאר עם הכלה שאני מכיר (אין הפתעות - אולי)
הוצאה יחסית נמוכה לעומת אופציה ב'

שיקולים נגד אופציה א':
לא בטוח שמנוע משומש מיבוא - ייתן את התוצאה המקווה - ביצועים ואמינות דומים למה שהרכב נתן כשהיה יחסית חדש
הרכב מודל 99 - בעוד שנתיים לא בטוח שאוכל לבטחו במקיף ואז אם ייגנב - הלך הכסף (כיום מבוטח במקיף)
בעוד שנתיים = טסט כל חצי שנה

אפשרות ב':

להחליף את הפג'רו ברכב חדש יותר
תקציב (מימון) 80000 - 100000 ש"ח (רכבים רלוונטיים פג'רו / לנד קרוזר / צ'ירוקי 2005 - 2008 - מעדיף ללכת על בנזין - שנתון כמובן תלוי בדגם)

שיקולים לטובת אופציה ב':
רכבים מודרניים יותר - בטיחותיים יותר / נוחים יותר
מניח שבסך הכל אמורים להיות אמינים יותר (אבל לא בטוח - לא יודע איך טיפלו ברכב לפני - עניין של מזל)

שיקולים נגד אופציה ב':
הוצאה כספית גדולה יותר
ירידת ערך
ברכב חדש יש להניח שאתה חושש יותר בשטח משריטות מכות פלסטיקים שישברו וכד...
הוצאות שוטפות גבוהות יותר (ביטוחים ? לא בטוח)

לסיכום:
ההתלבטות הבסיסית היא להשקיע 20000 ש"ח ברכב מודל 99 עם 550000 ק"מ שאולי גם אחרי ההשקעה הזאת נעוריו לא ישובו אליו, או להוציא 80000 - 100000 ש"ח (לקחת מימון) ולעלות בשנתון לרכב בן 7 - 10 שגם זה לא רכב חדש.

אשמח לשמוע מה דעתכם (עצות / תובנות / הערות / הארות / קווי מחשבה חלופיים) יתקבלו בברכה

תודה ושנה טובה
צחי

ד ו ר ו ן
15-09-15, 01:18
רק תיקון קטן, זה לא טסט כל חצי שנה. זה אישור בלמים לטסט.

מוטי טויוטה
15-09-15, 02:24
ותיקון לגבי המקיף למיטב ידיעתי כל עוד אתה מחדש,ולא עושה פוליסה חדשה, אפשרי. מה לגבי שאר המכלולים מלבד מנוע משאבת סולר וקלאטש?

Saar
15-09-15, 08:13
אצלי, כשאני מתחיל לחשוב ולחשב כך, זה הזמן להחליף....

opl
15-09-15, 08:55
בתור בעלים של רכב זהה רק עם חצי מכמות הק"מ - אם תבחר באופצייה א המלצתי היא לא לרכוש מנוע מייבוא. כמות סיפורי הזוועה, הנוכולת והתביעות שיש סביב "מנוע מייבוא עם 40 אלף ק"מ" היא מעוררת חלחלה בפני מי שעמוד בצומת הדרכים הזאת.שיפוץ מקיף למנוע בדרך כלל מתומחר ב 18-24~ אלף שקל תלוי מה עושים, ואין דרך להסתיר את העובדה שמדובר בשווי 50-60% משווי הרכב. גש למוסך רציני שיבצע בדיקה מקיפה למנוע על מנת שיוכל להבין למה נעלמו הסוסים, לפעמים הבעיה היא הרבה יותר פשוטה משיפוץ, החלפת מנוע.

אתה שוקל להישאר בגלל שנקשרת לכלי? קנה לאישה רכב זול משלה ככה תוכל להישאר עם הרכב שלך ובלי הפרצוף החמוץ שלה כשהוא יהיה מושבת לטובת תיקונים.

לדעתי האישית - לנדקרוזר זה אחלה, תתחדש.

ד ו ר ו ן
15-09-15, 09:40
בתור בעלים של רכב זהה.
לך יש רכב ארוך, הוא מדבר על קצר.
זה משמעותי למשפחה בעתיד אם זה בכיוון.

opl
15-09-15, 10:17
צודק, לא שמתי לב שמדובר על קצר. בדרך כלל אלה הארוכים שמתלוננים על חוסר כוח.

zerez
15-09-15, 10:47
כל המיכלולים ברכב עשו 550 אלף ק"מ ולא רק המנוע.
השאלה היא מה המצב של שאר המיכלולים כמו המיתלים, הגיר הדיפרנציאליים....
אם הם במצב טוב אז שווה להשקיע ואם לא אז לא.

אני, אישית, מעדיף לא לקחת מימון לרכב ואם הרכב במצב טוב אז כן הייתי משקיע בו.

zachi-a
15-09-15, 15:49
תודה רבה על התגובות

אני לא מאוהב באוטו - הוא סבבה ואנחנו אוהבים אותו ושירת אותנו שנים באמינות מרובה - אבל הזדקן ואנחנו רוצים להמשיך לטייל ללא חשש
כך שהמחשבה לשפץ אותו היא להרויח קצת זמן ושקט - אני לא מתכוון להשאיר את הרכב לתקופה ארוכה אחרי השיפוץ ( שנתיים שלוש גג - שאז משתחררת קרן השתלמות ולא יהיה צורך בהלוואה) - אני מניח שההשקעה של 20K זה בערך מה שפסידים בירידת ערך על רכבים של 80 - 100 K בשנתיים.

מצב שאר המכללים תקין (גיר / טרנספר / דיפרנציאלים / מערכת מיתלים)
החשש שלי הוא כפי שציין OPL, שאשים מנוע מיבוא ואפול איתו - זה עניין של מזל והשאלה היא אם יש למשהו מושג (נסיון) לאיזה כוון זה הולך הרוב נופלים או שהרוב מנועים תקינים שמחזיקים מעמד יפה?

nirs
15-09-15, 15:54
כרכב שני שנוסע, מידי יום, מנקודה א' ל ב', רצוי רכב אמין ללא "סכנת תקיעה".
ממליץ, גם כן, לחשוב על פרייבט חדיש ואמין ואת הגיפ להשאיר כרכב טיולים...
יתרון נוסף הוא שתוכל לבצע שדרוגים בלי להתחשב באישה...
כפי שכבר נרשם, שווה לעשות דיאגנוסטיקה עמוקה למנוע טרם החלפה..

נדב ש.
15-09-15, 18:47
אני לא יודע מה מצב הרכב שלך, מניסיון עם רכב כזה דומה, כשקניתי אותו הושתל בו מנוע ייבוא שהחזיק בדיוק חצי שנה, אחר כך אני החלפתי שוב מנוע מייבוא, אחרי כמה חודשים התחילו בעיות במנוע שאין טעם להשקיע בו כבר, בסוף אחרי הרבה הרהורים והרכב עמד שבועיים הוחלט על מנוע חדש ניילון(המקרה היה לפני 7-8 שנים) והוחלף במוסך החברה, הרכב היה מושקע ובגלל זה השיקול היה שכדאי להשקיע בו, גם המחירון היה יותר מהיום, אחרי שהוחלף מנוע הגיר התחיל להחליק... אז שופץ גם הגיר, אחרי כמה חודשים נימכר במחיר יפה ושווה.

העצה שלי- אל תשקיע, תתקדם הלאה, אם חסר לך כסף אולי שווה לקחת הלוואה קטנה וכשתיפתח הקרן תיסגור אותה.
או במקום הלוואה לימכור הגיפ, בתקופה הזאת לרכוש פרייבט במקום הגיפ(אני יודע שזה קשה) עד שתיפתח הקרן

ukiuki
15-09-15, 20:43
השיקול אם זה רכב שני נוסע יומיומית או רק רכב לטיולים אינו רלוונטי.
אתה צריך ביטחון ברכב שלך גם בעת הטיול.
אם טיפלת ברכב כראוי, ודאגת שלא יהיה חוסר בשמנים בדיפרנציאלים, וגריז בפטמות, המכלוליםצ יחזיקו לך עוד 500 אלך קילומטר. ואם הגיפ שירת אותך נאמנה עד היום, אני לא הייתי מוותר עליו. זה מראה על רכב בריא.
כמו שהציעו לך, לך למוסך ובדוק מה הגורם לירידה בכח, זה יכול להיות דבר פעוט.
וגם אם יתברר שצריך לעשות לו טיפול מורכב יותר כגון שיפוץ משאבת סולר, או טורבו או אפילו החלפת רינגים, בעיני שווה ועדיף לבצע זאת.
כלכלית זה יעלה לך הרבה פחות מהערכות העלות שציינת, בוודאי אם אתה בונה על הרכב לתקופה קצרה של שנים בודדות

oferc
18-09-15, 21:33
אני הייתי מחליף מכמה סיבות
1. הכסף היום זול, עלות 80,000 ש"ח הלוואה כ 200 ש"ח לחודש , לדעתי עדיף על תשלום למוסך ותקלות, וגם אם אני לא טועה יש הלוואות זולות מחברת הביטוח של קרן השתלמות עד לפרעון .
2. החלפת מנוע לא תמיד מצליחה והרבה רכבים חוזרים למוסך כבר בשנה הראשונה, ולפי חוק מרפי תמיד זה יקרה ללא אחריות .
3. נוחות , רכב חדש תמיד עדיף.
4. כל עוד הרכב שלך תקין אין לחץ לקנות רכב , זה נותן לך מרחב זמן לחפש ולמצוא רכב טוב ושמור.

הנה דוגמא מיד 2 :
פאגרו בנזין ארוך 2008 עם 90,000 ק"מ ,אני מניח שפאגרו עם 90,000 קילומטר שמור ומטופל יחזיק לך שנים ללא תקלות אולי אפילו עד לקרן השתלמות הבאה.

בהצלחה

ukiuki
19-09-15, 12:34
אני הייתי מחליף מכמה סיבות
1. הכסף היום זול, עלות 80,000 ש"ח הלוואה כ 200 ש"ח לחודש , לדעתי עדיף על תשלום למוסך ותקלות, וגם אם אני לא טועה יש הלוואות זולות מחברת הביטוח של קרן השתלמות עד לפרעון .
2. החלפת מנוע לא תמיד מצליחה והרבה רכבים חוזרים למוסך כבר בשנה הראשונה, ולפי חוק מרפי תמיד זה יקרה ללא אחריות .
3. נוחות , רכב חדש תמיד עדיף.
4. כל עוד הרכב שלך תקין אין לחץ לקנות רכב , זה נותן לך מרחב זמן לחפש ולמצוא רכב טוב ושמור.

הנה דוגמא מיד 2 :
פאגרו בנזין ארוך 2008 עם 90,000 ק"מ ,אני מניח שפאגרו עם 90,000 קילומטר שמור ומטופל יחזיק לך שנים ללא תקלות אולי אפילו עד לקרן השתלמות הבאה.

בהצלחה
אתה רציני?
אתה ממליץ לבן אדם לקחת הלוואה כי הכסף זול? איזה זול? אתה בטוח שאתה חי בארץ?

80K להחזר של 200 ש"ח בחודש זה 400 תשלומים !!! זה 33 שנה !!! וזה רק הקרן, ללא הצמדה ולפני שתוסיף את מרכיב הריבית ואת מרכיב הסיכון העתידי כי לא בטוח בכלל שמה שהיום ימשיך 33 שנה.

אתה "קצת" לא ברור פה.

raanan
19-09-15, 17:01
נראה לי התכוון להחזר עבור הלוואת גישור ללא הקרן.
בלי כול קשר, לא מתחבר למסקנה שלו לאור זה שאין הרבה אלטרנטיבות למעט לנדקרוזר שמאד יקר.

רענן

oferc
19-09-15, 18:30
ukiuki (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/23742-ukiuki) החזר ריבית עד לשחרור קרן השתלמות !
וכן כלכלית עדיף כסף זול על מוסך יקר, שאני לוקח הלוואה אני יודע בדיוק מה אני מחזיר , שאני נכנס למוסך אני אף פעם לא יודע מה מחכה לי בחשבון.

zerez
19-09-15, 19:39
ואתה יוצא מנקודת הנחה שהוא מוכן להוציא את קרן ההשתלמות שלו בשביל לקנות רכב.

oferc
20-09-15, 11:59
zerez (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/13095-zerez)
אם תעבור על ההודעות שלו תראה שזה בדיוק מה שהוא רשם

מוטי טויוטה
21-09-15, 19:12
יממצצמ. Vgghv[emoji21] [emoji29] [emoji29] [emoji29] [emoji37] [emoji29] [emoji29] nn n. nkb
loikijinjoÃt

yehuda75
21-09-15, 19:47
עצה לחיים. אל תיגע בקרן השתלמות לעולם. ריבית דריבית לעשרות שנים...דרך אגב. אני הצלחתי לקבל הלוואה חד פעמית של 30 אלף ללא ריבית וללא הצמדה. בנק = שוק. תאיים שאתה עוזב ותשפר את התנאים הקיימים.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

zachi-a
23-09-15, 11:21
תודה לכל המשיבים,

הייתי במוסך המכונאי אמר שהרכב בריא והוא לא חושב שכדאי לגעת בו...
בינתיים החלטתי להמתין אעקוב אחר לוחות יד שניה ואמתין למשהו טוב
כמוכן אבדוק במקביל רכישת רכב קטן ולהפוך את הפג'רו לרכב טיולים בלבד

תודה
צחי

-->