PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת מקום מהעבר הקרוב:

PW
15-09-15, 17:55
והכותרת כשלעצמה היא רמז משמעותי
בנוהל:
מה?
מי?
מתי?
למה?
כמה?
ומה על יד?
ומה נהיה בסוף?
בין הפותרים נכונה יוגרל קפה

101528

דידין
16-09-15, 09:02
לי מזכיר את קאמפ-א שריף - אבל אני לא מומחה בתצ"א

נמרוד
16-09-15, 09:38
קאמפ א שריף (מעל צומת הנגב) זה לא, אבל יש בתמונה במה להאחז הפעם... אני בטוח שאני לא היחיד שמתאמץ הבוקר.

ד ו ר ו ן
16-09-15, 16:33
יש קישור ישיר לתחבורת המשך למזרח?

PW
17-09-15, 07:47
יש קישור ישיר לתחבורת המשך למזרח?

לִבִּי בְמִזְרָח וְאָנֹכִי בְּסוֹף מַעֲרָב / אֵיךְ אֶטְעֲמָה אֵת אֲשֶׁר אֹכַל וְאֵיךְ יֶעֱרָב
אֵיכָה אֲשַׁלֵּם נְדָרַי וֶאֱסָרַי, בְּעוֹד / צִיּוֹן בְּחֶבֶל אֱדוֹם וַאֲנִי בְּכֶבֶל עֲרָב
יֵקַל בְּעֵינַי עֲזֹב כָּל טוּב סְפָרַד, כְּמוֹ / יֵקַר בְּעֵינַי רְאוֹת עַפְרוֹת דְּבִיר נֶחֱרָב.

או בקיצור:
הפוך גוטה.
הפוך.

יובל48
17-09-15, 07:59
מפעל האשלג של נומובסקי בצפון ים המלח?
(סימן השאלה מעיד על חוסר ודאותׂ)

גמח"ט

ד ו ר ו ן
17-09-15, 08:32
לִבִּי בְמִזְרָח וְאָנֹכִי בְּסוֹף מַעֲרָב / אֵיךְ אֶטְעֲמָה אֵת אֲשֶׁר אֹכַל וְאֵיךְ יֶעֱרָב
אֵיכָה אֲשַׁלֵּם נְדָרַי וֶאֱסָרַי, בְּעוֹד / צִיּוֹן בְּחֶבֶל אֱדוֹם וַאֲנִי בְּכֶבֶל עֲרָב
יֵקַל בְּעֵינַי עֲזֹב כָּל טוּב סְפָרַד, כְּמוֹ / יֵקַר בְּעֵינַי רְאוֹת עַפְרוֹת דְּבִיר נֶחֱרָב.

או בקיצור:
הפוך גוטה.
הפוך.
את המקום אני מכיר.
את הרמז שלי כדי לא לחרב את החידה כנראה שלא הסברתי..

בוא נגיד שלאחד מחברי האתר יש התלבטות פומבית שקשורה למוצא בעלי המקום.

נמרוד
17-09-15, 11:48
דורון קילקל עם הרמזים שלו... תחנת הרכבת התורכית בניצנה. מגדל המים המפורסם שכנראה היה מסגיר את המקום נמצא כמה מאות מטרית צפונית למבנים המצולמים.

PW
17-09-15, 17:26
דורון קילקל עם הרמזים שלו... תחנת הרכבת התורכית בניצנה. מגדל המים המפורסם שכנראה היה מסגיר את המקום נמצא כמה מאות מטרית צפונית למבנים המצולמים.

הקפה (התורכי) - שלך.
רק תיקון קטנטן: מדובר במרכז מנהלי, צבאי ולוגיסטי גדול למדי - שתחנת הרכבת (שנמצאת מצפון כאמור) הייתה רק אחד ממרכיביו.
המבנים ששרדו (כולם מיועדים לשימור) הם חלק קטן מעשרות המבנים והמתקנים שהיוו את האתר העצום הזה בזמן גדולתו, כולל מבנים על התל עצמו.
פעם עוד נחזור לעסוק באתר הזה בהרחבה.

בכבוד
PW

-->