PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת אגזוז

tomer s
08-10-05, 21:42
אני רוצה לשפץ /להחליף את האגזוז שלי (יש לי בו חור לא משהו שמפריע ,וגם הדוד האחרון שלי נמוך...)
אז יש כמה שאלות: מה קוטר צינור האולטימטיבי לאגזוז ? חוץ מממיר מה עוד צריך להשאיר?
אגב מדובר בסמוראי מבציר 94 (ללא שיפורי מנוע ) והכי חשוב אני לא רוצה לגרום לשום נזק לאוטו (בטווח הרחוק או הקרוב ) תודה רבה

נמרוד
09-10-05, 16:42
אם אני מבין נכון, אתה בסך הכל רוצה להחליף אגזוז ישן ורקוב בחדש ותקין. כל אגזוזן יכול לעשות את העבודה הזאת, צנרת חדשה מקצה הסעפת עד הסוף, כולל דוד משתיק חדש, לא כולל ממיר קטליטי*, במידות זהות לצנרת המקורית - יעלה לך איפשהו בין 400-600 שקל להערכתי.

*ממיר קטליטי - מערכת הפליטה שלך בת 12 שנה. אם הממיר הקטליטי לא הוחלף בשנים האחרונות, אין סיכוי בעולם שהוא עובד. הוא סתם צינור, מקומו בפח. אם אתה רוצה לשמור על הסביבה, אתה צריך ממיר חדש - זה עולה כסף, הרבה כסף. כמה הרבה יותר? אין לי מושג, כי אני נוסע ברכב ישן מלפני עידן הממירים. בכל מקרה, המצב הוא כזה שרוב מוחלט של הג'יפאים מוותרים על הממיר וברגע שהוא סיים את הקריירה, הוא הולך לפח ומוחלף בחתיכת צינור ישרה.

חנן-ג'יפולוג
09-10-05, 16:55
בכל מקרה, המצב הוא כזה שרוב מוחלט של הג'יפאים מוותרים על הממיר וברגע שהוא סיים את הקריירה, הוא הולך לפח ומוחלף בחתיכת צינור ישרה

למיטב ידיעתי הולכים עכשיו להכניס מכשיר למכוני הרישוי שיודע לבדוק את תקינות הממיר, ובעלי הרכבים משנת 95 ומעלה יחויבו לנסוע עם ממיר קיים ותקין.

כשלעצמו, עניין מבורך, מאוד, לכולנו, בתנאי שישתמשו בו בצורה הגונה.

כמו שאני מכיר את העניינים, הבוחן של הממירים יהיה האגזוזן שנמצא 20 מטר מהמכון.

המהנדס
09-10-05, 17:44
אם כבר בענייני אגזוזים וחוק :
אגזוז FREEFLOW חוקי ועובר טסט ?

boaziko
09-10-05, 21:51
אגב אגזוזים,
עד כמה שאני מבין, אין שום "טיפול/ניקוי" לאגזוז. האם נכון?
במידה וזה נכון, ואני מדבר על סמוראי 88 עם אותו אגזוז (עד כמה שאני יודע) האם כדאי בשלב מסויים להליף אגזוז באופן יזום?
מה ההשלכות של אגזוז ישן ,אבל עדיין תקין, לגבי סחיבה וצריכת דלק?
בקיצור - שווה להשקיע, או פשוט מחכים שייגמר?

-->