PDA

צפייה בגרסה מלאה : כדאי לקנות מיול?

Anonymous
09-10-05, 00:24
ברצוני לקנות מיול משומש או משהוא דומה לשימוש עירוני בלבד. מבקש חוות דעת לגבי אמינות, דגם מומלץ, בעיות נפוצות וכד'.
תודה מראש לתשובות.

thegood1
10-10-05, 00:58
לי היה מיול 4*4 ולאחי הקטן היה רנג'ר 6*6 (הרבא ליפני שהתקדמתי לזוק) שניהם נחמדים אבל לא מאוד אמינים :!: עד כמה שאני זוכר למיול יש עבורות סבירה אבל הוא איטי ומסורבל.
הרנג'ר 6*6 הוא כלי מדהים הוא עביר כמעט כמו טרקטורון הוא די מהיר אבל הוא כלי מאוד לא אמין והתיקונים שלו יקרים מאוד. מנסיוני האישי הסוכנות של פולאריס יותר מסבירת פנים מקווסאקי . בכל אופן לשימוש עירוני הייתי לוקח את המיול (למרות שאני לא מכיר את הרנג'ר החדש) 2*4 הוא זול יותר אמין יותר עד כמה שאני זוכר יש לו גם נעילת דיפרנציאל כך שיש אפשרות לרדת איתו קצת מהכביש אם איזה פק"ל קפה לפעמים :lol:
בכל אופן מסתובבים בשוק משומשים כאלו בלי סוף תחפש קצת תמצא בקלות אחד משומש במחיר זול תיבדוק אותו טוב וכדי להתאמץ ולמצא אחד אם רדיו וגג.
תבדוק גם אם לא שינו את חוקי התעבורה והרישוי לגבי סוגי הכלים האלה.
בכל אופן זו ההמלצה שלי, בהצלחה ותהנה.
אלעד.

אלון_ק
11-10-05, 00:11
תסלח לי על השאלה, אבל למה לך להוציא כסף על כלי כזה אם השימוש הוא עירוני? תקנה טוסטוס...

thegood1
11-10-05, 08:30
תסלח לי על השאלה, אבל למה לך להוציא כסף על כלי כזה אם השימוש הוא עירוני? תקנה טוסטוס...

תשמע נקסוס אתה אולי כבר שכחתה או אולי לא נתקלתה בתופעה אבל יש הורים שיעשו כמעט הכל בכדי להרחיק את הילד שלהם מכל דבר שהוא דו גלגלי ואם מנוע...
גם אם זה אומר לשלם יותר. לפעמים צריך להתפשר בשביל שלום בית. למרות שהגיונית עדיף 50 סמ"ק.

מומיקו
13-10-05, 00:35
תודה רבה לך good1 על תשובתך, ובאשר לך נקסוס, למה להיות חסוד. אתה משווה את הדאווין, השוויץ, והסטייל שיש לרכב מסוג מיול לעומת טוסטוס? ואם כבר טוסטוס אז למה לא קורקינט חשמלי? ואולי לא חשמלי, אולי סקטים...אתה יודע מה נלך ברגל מקסימום אוטובוס.
שלך בתודה, ולסיום קרא שוב את תגובתו השניה של thegood1.

נמרוד
13-10-05, 13:07
אתה משווה את הדאווין, השוויץ, והסטייל שיש לרכב מסוג מיול לעומת טוסטוס? .

דאווין? שוויץ? סטייל???

אנחנו מדברים על אותה עגלת גולף מטופשת של קוואסקי?

אני יודע, אני יודע, מדהים איזה פער דורות (איזה פער, קניון). עוד שנה בדיוק כיהיה לך רשיון לרכב רגיל אתה תבין כמה מגוחך נראים זוג ילדים שיוצאים ביום שישי בערב לבלות רכובים על מכסחת דשא ממונעת עם סגירת ברזנט.

סולי
13-10-05, 19:21

תשמע נקסוס אתה אולי כבר שכחתה או אולי לא נתקלתה בתופעה אבל יש הורים שיעשו כמעט הכל בכדי להרחיק את הילד שלהם מכל דבר שהוא דו גלגלי ואם מנוע...
גם אם זה אומר לשלם יותר. לפעמים צריך להתפשר בשביל שלום בית. למרות שהגיונית עדיף 50 סמ"ק.

תגיד לי בבקשה שאתה לא רומז לכך שהמיול הוא כלי תעבורה בטיחותי..,
הוא לא מצויד בשום אמצעי הגנה על הנוסעים, הוא בעל מרכז כובד גבוה יחסית, אחיזת כביש מצחיקה ומרחקי בלימה לא מי-יודע-מה, והוא איטי.. כך שאםקרה ואיזה SUV דהר לכיוונך מבלי לראותך, אתה לא תספיק להתחמק.

תודה רבה לך good1 על תשובתך, ובאשר לך נקסוס, למה להיות חסוד. אתה משווה את הדאווין, השוויץ, והסטייל שיש לרכב מסוג מיול לעומת טוסטוס? ואם כבר טוסטוס אז למה לא קורקינט חשמלי? ואולי לא חשמלי, אולי סקטים...אתה יודע מה נלך ברגל מקסימום אוטובוס.
שלך בתודה, ולסיום קרא שוב את תגובתו השניה של thegood1.

מה רע בללכת ברגל?!
זה עדיף על שיראו אותי נוסע במיול, :roll: (ואני לא כל כך רחוק מהגיל שלך).
אין בכלים החקלאיים האלה שום דאווין ושום כלום, גם לא עם כל הצבעים הזועקים הפיבר ומערכות מצחיקות שבני הנוער דוחפים פנימה היום.
יש בהם אימרה, BLING-BLING לגיל הרך.

אין בכך שום דבר מעשי, לא בהתניידות, לא בבטיחות, לא באחזקה, בצריכת דלק, וגם לא בחינוך הצעירים.
כי על גבי העגלות גולף האלה הזאטוטים חושבים שכל העולם שלהם.. וזה לא היה המצב עם רובם על כלי דו-גלגלי.

גיא
13-10-05, 20:07
מצד שני, זה הדבר הכי קרוב לאוטו
שמותר לבני התישחורת הללו לנהוג עליו.

ובנינו לביננו .... יש בזה איזה מין סוג של כיף לנהוג בזה ..... :roll: לא ? ..

אמנון
13-10-05, 20:29
אורי אני חייב לחלוק עלייך בעניין הדאווין.

אני מדבר בתור אחד שהצורך להנעה מוטורית כלשהי זורם בעורקיו, ובכל ימי התיכון שלי (עכשיו ביב' ד"א) הייתי מוקף בילדי מושב בעלי כלים עם מגוון ענק - אופנועים, טרקטורונים, מיולים, תומקארים, ריינג'רים ועוד.
אני לא גר במושב, לי אין ולא היה שום כלי שטח בשום שלב (פרט לאיזה באגי או שניים, גם כן, לא נהנתי מלנסוע בהם כלל).
לכלים הנ"ל יש ים של דאווין, כמו שאמרת אתה, לבעלים של כלים אלו אותה הגישה הזו של הבעלות על העולם.

אני גם בטוח שמעטים כאן היו מתנגדים לתומקאר דו מושבי כשהיו ילדים.
גם אני לא פעם חלמתי על כלי שכזה, הנאה מרובה לדעתי. הכל תלוי באופי המשתמש בכלי!

למזלי היום אני כבר לא מרגיש נחות מוטורית (למרות שאני עדיין לא בעל שום כלי שטח).

thegood1
13-10-05, 20:54
חברים יקרים, כולה מדובר בבחור ששאל על מיול אין ספק שכשאין לך רישון מיול מאוד מקל על ההורים ומעניק חופש תנועה סבבה. ברור ש50 סמ"ק משתלם בהרבה מהמיול אבל כמו שאין ספק בכלל שמיול הוא כלי בטוח בהרבה מרכב דו גלגלי :!: :!: :!:
יש בו חגורות בטיחות, יש לו כלוב התהפחות, והוא איטי מאוד ביחס לקטנוע מה שמאפשר לעשות טעויות שבמהירות גובהה מחירן יהיה כבד בהרבא. חוץ מזה יש לו 4 גלגלים. אין מה לעשות יש צדק בדאגת ההורים לגבי העלעת הגוזל שלהם על רכב דו גלגלי שמסוגל להגיע לסביבות ה80 קמ"ש ושכל אחד אלא "חיפש את האדם אם הקסדה" יכל לגמור אותו בשנייה.
בקיצור תנו למומיק יום ולהורים שלו לילה.
אלעד

אלון_ק
13-10-05, 21:45
["quote=thegood1"]
אבל יש הורים שיעשו כמעט הכל בכדי להרחיק את הילד שלהם מכל דבר שהוא דו גלגלי ואם מנוע...[/quote]
טיעון מנצח, לא חשבתי על זה.

אתה תבין כמה מגוחך נראים זוג ילדים שיוצאים ביום שישי בערב לבלות רכובים על מכסחת דשא ממונעת עם סגירת ברזנט.
אתה רוצה מרד גמדים באתר?

אדי
13-10-05, 22:24
["quote=thegood1"]

אתה תבין כמה מגוחך נראים זוג ילדים שיוצאים ביום שישי בערב לבלות רכובים על מכסחת דשא ממונעת עם סגירת ברזנט.
אתה רוצה מרד גמדים באתר?
תכלס, נמרוד צודק :D .

סולי
13-10-05, 23:35
חברים יקרים, כולה מדובר בבחור ששאל על מיול אין ספק שכשאין לך רישון מיול מאוד מקל על ההורים ומעניק חופש תנועה סבבה. ברור ש50 סמ"ק משתלם בהרבה מהמיול אבל כמו שאין ספק בכלל שמיול הוא כלי בטוח בהרבה מרכב דו גלגלי :!: :!: :!:
יש בו חגורות בטיחות, יש לו כלוב התהפחות, והוא איטי מאוד ביחס לקטנוע מה שמאפשר לעשות טעויות שבמהירות גובהה מחירן יהיה כבד בהרבא. חוץ מזה יש לו 4 גלגלים. אין מה לעשות יש צדק בדאגת ההורים לגבי העלעת הגוזל שלהם על רכב דו גלגלי שמסוגל להגיע לסביבות ה80 קמ"ש ושכל אחד אלא "חיפש את האדם אם הקסדה" יכל לגמור אותו בשנייה.
בקיצור תנו למומיק יום ולהורים שלו לילה.
אלעד

בולשיט,
מבין חבורת "רכבים לנהגים מתחת לגיל 18", התומקאר הוא היחידי שיכול להציל את הנוסעים שלו.

החגורות במיול ובריינג'ר סימליות בלבד, הספסל החצוי מסוכן, מרכז הכובד גבוהה, אין שום דבר סופג אנרגיה בחזית ושום כלוב התהפכות.
ו-60קמ"ש זה מספיק לתאונה קטלנית וגם להתהפכות, ובכלל מה עם רכב גדול שדוהר לכיוונך.
בקיצור, אל תגיד מיול ובטיחותי באותו משפט.

asafk
14-10-05, 16:23
רגע, אורי, שכחת שבחלק גדול מהדגמים גם אין דיפרנציאל... (וזה פיצ'ר בטיחותי, מיוחד לכביש רטוב... לא? )

אבל... בחייאת רבאק- לא יעזור- זה רכב, ויש לרכב, כל רכב, את הדאווין שלו כשאתה בן 16. גם לדעתי, אגב, הדבר היחיד שאתה רוצה באמת לנסוע בו בכביש הוא תומקאר.

אסף.

סולי
14-10-05, 19:14
רגע, אורי, שכחת שבחלק גדול מהדגמים גם אין דיפרנציאל... (וזה פיצ'ר בטיחותי, מיוחד לכביש רטוב... לא? )

אסף.

לא שכחתי,
הדו-מושביים לאורך כל השנים, (אלו שיועדו לנסוע בכביש), הגיעו עם דפרנציאל פתוח מהמפעל.
אלא אם כן נדרש אחרת.

בנוסף, היום קיימת אופצייה של יחס העברה נמוך וגבוה ונעילה נשלטת.

Assaf G
09-12-05, 23:45
לי היה מיול 4*2 תענוג של כלי/עגלה הייתי עולה איתו דברים מטורפים כי יש לו נעילה אחורית יש לו רק בעיה בחול רך, חוץ מזה לקח לי המון זמן עד שמצאתי קונה
מסכים עם הדעה שהטומקאר הכי בטוח והוא גם הכי מגניב והוא באמת באגי

מה שלא תעשה בגלל שאתה בן 16 וכשעושים רישיון לטרקטור לא לומדים כלום על נהיגה בכביש אתה חייב למצוא מורה נהיגה שייתן לך כמה שיעורים על אוטו כדי שתדע למה אתה נכנס
זה מאוד מסוכן שככה נותנים לילדים רכב בלי לתת להם שום הדרכה על הכביש
אני בטוח שההורים שלך ישמחו לממן את זה
אל תוותר על זה - עוד לא כלכך מבינים את זה בגיל הזה אבל החיים שלך ושל אחרים יהיו בסכנה

-->