PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשיון לרכב משא קל C1 - המלצות ושאלות

kipibenkipod
20-09-15, 17:44
הי,
אני מעוניין להוציא רשיון C1 על מנת שאוכל לנהוג בבוא העת בטנדרים פול סייז.
אני בן 40 ולכן אצתרך 20 שעורים.
דיברתי עם שני מורים לנהיגה, אחד מרמת גן, והאחר מפתח תקוה (אני מגבעתיים).
האחד הציע קבלנות והשני תשלום לכל שיעור.
הבעיה היא איך לבחור מורה שאכן ילמד אותי לנהוג.
שניהם מלמדים באזור מסוים, שהוא בקרבת משרד הרישוי ממנו יוצאים לטסטים.
אני לתומי עוד חלמתי על הימים, שהמורה נהיגה היה אוסף אותי מהבית, ובשיעור היינו נוהגים לאסוף עוד תלמידים :-)
הם הביעו גמישות נניח ללמד בימי שישי, או מוקדם בבוקר.
מה שהייתי רוצה, אם כבר אני לומד, הוא להתנסות עם המשאית הקלה בכל מיני מצבים, וממש ללמוד לנהוג.
לעבור אני יעבור, אך אני רוצה לקבל כמה שיותר מזמן הלימוד.
נניח, מעברים צרים, כבישים משובשים, כבישים מהירים, לילה, בוקר, דרום תל אביב באמצע היום וכו'.
זאת כדי להוריד את חששותי מגודל המשאית, והתמודדות עם השטחים המתים.
המורה מרמת גן (שזה בני ברק ליד קניון אילון) נשמע מבוגר 60 או 70, ולאחר שהסביר את הפרוצדורה, אמר שיש לו משאית חדשה.
לא יודע אם זה יתרון או חיסרון.
מסתבר בנוסף שיש מעט מאד טסטרים, ולכן מורי הנהיגה לא מקבלים הרבה טסטים, ותלמידים שנכשלים ממתינים כמה חודשים לטסט נוסף.

אשמח להמלצות על מורי נהיגה מהאזור שיענו על דרישותיי.
כמו כן, אשמח לשמוע עצות נוספות לגבי תהליך הלימוד.

בברכה,
כפיר

zerez
20-09-15, 18:05
הוצאתי רישיון c1 לפני כשנתיים לאחר שעברתי את גיל 50 ולמדתי ברמת גן פתח תיקווה.
קבלנות יוצא הכי זול ואני גם לא ספרתי כמה שיעורים קיבלתי, מצד שני בקבלנות המורה מכין אותך לעבור טסט.

הטסטים שלו הם בפתח תיקווה ולכן רוב השיעורים צריכים להיות שם באזור, אני גם לא רציתי לשבת סתם במשאית כשמישהו אחר לומד.
השיעורים הראשונים היו ברמת גן והמורה אסף אותי מהבית בהמשך נפגשנו באזור פתח תקווה.

אם תרצה את הפרטים של המורה אני אשלח לך בפרטי. בסהכ הוא היה בסדר.

נמרוד
20-09-15, 18:21
תעשה בקבלנות כמו כולם, ואל תשאל יותר מדי שאלות, בחייאת רבאק.

tom1105
20-09-15, 18:24
שלמדתי ל15טון (זקן בן 32) באזור פ"ת המורה היה לוקח אותך לאזור גבעת כח (אז היה דרכים משובשות) , כביש 5 לכיוון אריאל(מהיר) ולשוק של פ"ת (צפוף) , אני מאמין שכל מורה מכיר את האזורים ה"מסוכנים" באזור שלו...
נ.ב
לפי דעתי אתה צריך לפחד מרוורסים צפופים יותר / בסיבוב ולא מנסיעה שגרתית...

sent from my WJ

kipibenkipod
20-09-15, 18:30
תודה,
האם הלימוד לטסט נותן ביטחון בכלי?
אולי עלי לדרוש מהמורה, להוסיף לי מספר שעורים, עם תכנים כמו שציינתי?

- - - Updated - - -

תעשה בקבלנות כמו כולם, ואל תשאל יותר מדי שאלות, בחייאת רבאק.

חחח,
כן זה הכי קל.
אבל אני תמיד בוחר, או מחפש את הדרך הקשה.
מה לעשות דפוק :-)

kipibenkipod
20-09-15, 18:38
לפי דעתי אתה צריך לפחד מרוורסים צפופים יותר / בסיבוב ולא מנסיעה שגרתית...

sent from my WJ

סבבה,
אבקש לתרגל זאת.
איך מתמודדים עם השטח המת מאחור, אם אין מצלמה?

tom1105
20-09-15, 18:48
מראות, יש לך 2...

sent from my WJ

polar bear
20-09-15, 19:04
אם אתה לא הולך לעבוד בזה, תלמד מה שילמדו אותך, ותתקין מצלמות חיישנים, ומראות נוספות. וסע לאט. לטנדר פולסייז, אגב, יש יותר שטח מת מלמשאית ממוצעת. מצב המשאית יכול להיות ההבדל בין הצלחה וכשלון בטסטס.

מוטי ג.
20-09-15, 20:28
באופן כללי מלמדים בארץ לעבור טסט, כל אחד בגזרתו שלו, כי שם יהיה המבחן הרשמי ואותו תצטרך לעבור.
מסכים עם ההגדרה שטנדר פול סייז שונה במהותו ממשאית 8 טון עליה תלמד לנהוג.
משאית משרה אווירה והתנהגות של משאית, טנדר פול סייז נותן תחושה של אוטו ספורט אבל רחוק מזה קילומטרים.
מבחינת היגוי, ראות, תגובת מצערת, שדה ראיה וכו

אני אישית למדתי רק על משאית וטרקטור, זה היה לפני 20 שנה, זה כלל עלייה כולל הורדה לראשון , תנועה ברחוב איטי ומשובש, ורוורסים לתוך חנייה במקביל למדרכה ולתוך חנייה צרה.

מניח שהרבה השתנה ב 20 שנה הללו .

שורה תחתונה, לך ללמוד בשביל החותמת אחכ תלמד לנהוג באמת.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

kipibenkipod
21-09-15, 10:16
חברים תודה על תגובותיכם.
הבנתי ממכם שעלי ללמוד לעבור טסט, וכן שרכב חדש עדיף.

היום עברתי את התיאוריה - אפס טעויות :-)

הסבר קצר לגבי התיאוריה, למי שעוד לא עשה רישיון ומעוניין:
תהליך הבחינה היה פשוט ומהיר.
נתנו לי לוקר לשים את התיק. לאחר מכן שילמתי את עלות המבחן באשראי אצל הפקידה, ונכנסתי לחדר הבחינה.
חמש דקות הייתי בחוץ. הפקידה שיבחה אותי :-) היה שווה :-)
עשיתי את התיאוריה בתל אביב בחומה ומגדל 16, וחניתי שם ליד בחניון - 20 שח ליום שלם.

לתיאוריה למדתי מהשאלות באתר של משרד התחבורה http://tq.mot.gov.il/ , שבו יש 1800 שאלות שמהם בוחנים.
אני עברתי על כל השאלות, וחזרתי על אלא שלא ידעתי.
מה שכן, הפריע לי שאני לא יכל ללמוד רק את השאלות, שקשורות רק ל-C1, ובשום אתר לא מצאתי אופציה לייצר חיתוכים, נניח C1 ללא B או A.
לכן הורדתי את הקובץ xml של השאלות: http://media.mot.gov.il/XML/TheoryExamHE.zip
ופישטתי אותו כך שבסוף היה לי סקריפט שמאפשר לי להבחן רק בשאלות שקשורות למשאית.
את השאלות הללו למדתי מספר פעמים, כי אותם לא הכרתי.
השתמשתי גם באתר לתרגל מבחנים של 30 שאלות http://teo.co.il/exam/c1

עכשיו נשאר ללמוד נהיגה :-)

Derish
22-09-15, 19:52
עם כל הצער שבדבר, אני נאלץ להסכים עם מה שנאמר כאן - תלמד לטסט, תוציא רשיון ואז תתרגל בזמנך החופשי עם חברים או חברי פורום בעלי משאיות. הלוואי ומישהו היה אומר לי את זה לפני שהתחלתי עם הסיפור לפני אי אלו שנים.

אני נכנסתי עם אותן כוונות ואותה תמימות כמוך, לקח לי שלושה מורים וכעשרה שיעורים להבין שאין צדיק אחד בסדום ושעדיף פשוט לתקתק את הרשיון בקבלנות אצל איציק אברהם. באופן אירוני דווקא שם מצאתי מורה סביר, אבל תכל'ס גם הוא לא התקרב לרמה שחיפשתי ולא שיתף פעולה עם הרעיונות המוזרים שלי (בדיוק כמו שתיארת - תנאים מאתגרים, נסיעות ארוכות וכו').

בדומה לתחום לימוד האופנועים, גם לימוד המשאיות הוא פס יצור חסר ערך שמוציא עברייני תנועה ולקוחות עתידיים של בית לווינשטיין. לא ברור מה הביצה ומה התרנגולת, האם זה בגלל רמת האוכלוסייה שהולכת ללמוד שם או שהם יוצאים כאלה נהגים טובים בגלל שככה לימדו אותם, אבל בשורה התחתונה לנהג מודע ואיכותי שרוצה לקבל הכשרה אמיתית באמת אין איפה לעשות את זה בישראל. (לפחות אני לא מצאתי)

מאידך, החדשות הטובות הן שאפילו הכללים הבסיסיים שאתה לומד ומתרגל על משאית עירונית יעשו אותך לנהג טוב יותר כשאתה על רכב פרטי או רוכב טוב יותר כשאתה על אופנוע. אחרי שעברת את הטסט של המשאית, לא יהיו הרבה אתגרים שיפחידו אותך עם כלי רכב קטנים יותר.

-->