PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בידית בלם היד.

נמרוד
09-10-05, 01:25
כנראה שמשכתי אותו חזק מדי :lol:

בלם היד היה תקין לחלוטין, נתפס והשתחרר כמו שצריך תמיד. לפני שלושה ימים נראה שמשהו בידית התפרק, היא כאילו לא מחוברת יותר לכבל. בלם היד היה תפוס, ירדתי מתחת לרכב ודפקתי את המנוף עם פטיש כדי לשחרר אותו, ובינתיים אני נוסע ככה ולא משתמש בבלם היד.

מה קורה שם? מה לפרק, מה לבדוק, האם התקלה מוכרת וקלה לפתרון?

איציק - 4X6ZH
09-10-05, 09:19
יתכן והמוט הפנימי של ידית בלם היד ( החלק שנמשך ) יצא ממקומו והנצרה השתחררה .
לפעמים יש אפשרות למשוך חזק ( רצוי לשחרר את הכבל הקידמי ) .
לתת משיכה ארוכה כך שהנצרה תעבור את החלק עם השיניים . ואז תוך כדי שאתה מחזיק את
המשבת לחוץ לעשות סיבוב של 360 מעלות לידית ( לחלק שאתה מושך ומחזיק לחוץ ) .
בדרך כלל זה מחזיר את הנצרה למקומה .
רק לא בכח !!!
איציק

גיא
09-10-05, 09:45
קרה לי פעם אחת,

אחרי הדפיקות, שימנתי את מערכת המנופים שם ומאז הכל בסדר.
לפחות באוטו אצלי.

יוני5
09-10-05, 11:26
או שנקרע לך הכבל.

הייתי שם.

תקנה כבל (קדמי - אם זה מה שנקרע) חדש מטויוטה. תחליפי 120 ש"ח מקורי 220 ש"ח. התחליפי לא מתאים :( תזחל קצת מתחת לאוטו (החלק הפחות גרוע) ותזחל הרבה מתחת לדש בורד (לו הייתי חולד... זה היה יותר קל) 30 דקות עבודה, הרבה קללות (בעיקר לאיבר הנשי ממנו יוצאים לעולם היפנים בעלי האצבעות הדקות) וזהו.

יוני5

ד ו ר ו ן
09-10-05, 11:32
בלם היד היה תקין לחלוטין, נתפס והשתחרר כמו שצריך תמיד. לפני שלושה ימים נראה שמשהו בידית התפרק, היא כאילו לא מחוברת יותר לכבל.
אם זה לא מחובר לכבל זה נמשך בקלות, מנסיון..

בלם היד היה תפוס, ירדתי מתחת לרכב ודפקתי את המנוף עם פטיש כדי לשחרר אותו, ובינתיים אני נוסע ככה ולא משתמש בבלם היד.
מה קורה שם? מה לפרק, מה לבדוק, האם התקלה מוכרת וקלה לפתרון?

אם הכבל לא מחובר זה לא אמור להיות תפוס, כמו שאיציק כתב, יש את הניצרה של הידית,אולי היא השתחררה,זו שגם מונעת מהידית לחזור\להשתחרר בלי הלחיצה לפני החצי סיבוב בשחרור בלם היד.
עוד אפשרות, פשוטה יותר.
תעבור על המנופים למטה מתחת לרכב,אולי משהו עוצר את אחד מהם פיזית.

בגדול זה ניג'וס לא קטן להחליף כבל\לטפל במנגנון שם למטה מתחת להגה, אחרי נסיון ארוך להחליף את הכבל בלי לפרק את הידית והמוביל שלה הגעתי למסקנה המתבקשת (שעתיים לפני כן..) שהכי נוח לפרק הכל מאשר לעבוד בגובה הדוושות.

נמרוד
26-10-05, 17:14
http://www.jeepolog.com/ext_images/toy_handbrake_pulley.jpg

הכבל ירד מהגלגלת, ונשאר תפוס בין הגלגלת לבית שלה בלחץ, במצב משוך. כנראה שמשכתי באמת חזק :lol:

בכל מקרה:

פירקתי את הכבל מהזרוע מתחת לרכב.

שחררתי את כל המנגנון ומשכתי אותו אלי כדי לעבוד בצורה יותר נוחה, וגם מתוך סקרנות.

פירקתי את הגלגלת, סידרתי האת הכבל והחזרתי חזרה. לא קשה, לא מסובך, עכשיו זה עובד טוב ואני גם מכיר את המנגנון הזה בשביל לאתר תקלות להבא.

הפעם הבאה תגיע, כי הכבל קיבל שחיקה ו"כלובים" מהטראומה של הדחיסה לצד הגלגלת. בינתיים אני אשתדל להיות עדין, וכשהוא יקרע - יקרע.

ד ו ר ו ן
26-10-05, 17:21
הפעם הבאה תגיע, כי הכבל קיבל שחיקה ו"כלובים" מהטראומה של הדחיסה לצד הגלגלת. בינתיים אני אשתדל להיות עדין, וכשהוא יקרע - יקרע.
אצלי זה התחיל באופן דומה וזמן לא ארוך אח"כ נקרע במשיכה לא חזקה.
תבדוק את הכבל עם המוביל שלו בחיבור למנוף שמושך את הכבל האחורי.
יש שם גרמושקה מגומי שבמידה ואינה שלמה יש כניסה של ג'יפה לתוך מוביל הכבל,מפריע לכבל לחזור בשחרור בלם היד ואז קורה מה שראית.
הכבל שאין לו לאן לחזור מתקפל הצידה ומקבל את הבטן הזו.

בסוף לא יהיה מנוס מלהחליף את הכבל כיחידה אחת ורצוי כבל מקורי למרות שהו איקר יותר.
במעמד רכישת הכבל נאמר לי ממכר שעובד בטויוטה שיש כבל תחליפי אבל הוא לא שווה יותר מידי.
שים לב למשפט הבא שהוא אמר:
"אפילו בדואים קונים את המקוריים מהמחסן חלפים של טויוטה בבאר-שבע,אם בדואים לא חוסכים וקונים את המקורי כנראה שהתחליפי באמת זבל".

קניתי מקורי.

זאביק
26-10-05, 18:51
אצלי זה התחיל באופן דומה וזמן לא ארוך אח"כ נקרע במשיכה לא חזקה.

אם הכבל הקיים עדיין לא קרוע (ולפי התגובות ייקרע עד מעט), ואם להשחיל כבל חדש זו כזו עבודה מעצבנת,
אם זה אפשרי, לא שווה לקנות עכשיו כבל חדש, לחבר אותו לישן, למשוך את הישן תוך כדי השחלת החדש ?

נמרוד
26-10-05, 18:57
אני לא מאמין שזו עבודה מעצבנת, זאביק.

בלי להתכוון לשום דבר מעבר למה שאני כותב - עוד לא נתקלתי בדברים "מעצבנים" בטויוטה. האוטו בנוי נכון.

ד ו ר ו ן
26-10-05, 20:19
אם זה אפשרי, לא שווה לקנות עכשיו כבל חדש, לחבר אותו לישן, למשוך את הישן תוך כדי השחלת החדש ?
הכבל מורכב משני כבלים, חלק קדמי עד למנוף באמצע הרכב וחלק אחורי.
כל חולק מוחלף כיחידה עם המוביל שלו.
יש נעלי כבל מקובעים על קצוות הכבל בדומה לסופיות של כבל ברקס\הילוכים באופניים\אופנוע ואין אפשרות לחליף כבל בלי העטיפה שלו.
החלק המעצבן בהחלפה הוא לשלוף את קצה הכבל מהידית בתוך הרכב, השאר באמת שטויות. יש תפסי מתכת פשוטים לאורך כל הרכב.

-->