PDA

צפייה בגרסה מלאה : למי יש מסלול לאור ירח?

joedavni
21-09-15, 18:07
למי יש מסלול 4X4 לאור ירח במדבר? אני מתכוון מסלול מוקלט או עם נ.צדיקים רשומים, או משורטט על גבי עמוד ענן? תודה רבה מראש.

נמרוד
21-09-15, 18:16
יש כל מיני, מה בדיוק אתה מחפש?

ירוןש
21-09-15, 18:19
היי מצתרף לשאלה .....אזור מצוקי דרגות מרסבא ..

נמרוד
21-09-15, 18:26
הדרך ממצוקי דרגות למרסבה כולה מסומנת (ירוק, כחול, שחור ושוב כחול שעולה למרסבה, ואפשר לחזור חזרה באותה דרך או שביל ירוק לחרבת הורקניה וחזרה לכביש הרעוע של נביא מוסא). המסלול גם לא בשמורת טבע למעט נגיעה קטנה, כך שניתן לנסוע בלילה. אבל... זה מסלול איטי ולא קליל, ובלילה מה שביום קצת מאתגר הופך למאתגר באמת.

אני ממליץ על אזורים קלים וזורמים יותר לליל ירח - למשל חולות צאלים, או נחל אמציה/אביה, נחל סדום, וכדומה.

ירוןש
21-09-15, 18:31
תודה נמרוד

yehuda75
21-09-15, 19:39
הי נמרוד,

להבנתי נחל אמציה נמצא בשמורה ולכן אסורה הנסיעה בלילה. האם ידוע אחרת?

תודה

מידבר
21-09-15, 19:44
מאלמוג למצוקי דרגות. לאורך המצוק. קליל+כמה נקודות תצפית יפות על הים.

נמרוד
21-09-15, 19:52
במפה שלי אמציה לא שמורה, גם באתר Govmap וגם בעמוד ענן היא לא... אז אני לא יודע אחרת.

לגבי ההצעה מאלמוג למצוקי דרגות - יש לשים לב - המצוק עצמו הוא שמורת טבע. השביל הוא הגבול. מהשביל לא רואים את ים המלח, ואם סוטים מזרחה לאחת התצפיות - אתם בשמורת מצוק ההעתקים. האם היא מוכרזת/בהכרזה לא יודע, אבל במקרה הזה גבול השמורה מופיע במפות וגם מסומן בשטח על ידי עמודי פלסטיק קטנים וברורים.

taylorh
21-09-15, 20:18
צפון מדבר יהודה מצויין. אך לא מצוק ההעתקים. גם משעמם וגם שמורה. איזורים יפים אחרים הם: ציר חרמון הצפוני , סכיני חרמון , מעלה הורקניה
גבעת לבונה , ציר אדככין , ציר הרכסים , מונטר , מרסבא , עין צופיה מעלה מאגורות ועוד.

joedavni
21-09-15, 20:41
אני מחפש מסלול שבו אפשר לנסוע בלי אורות או עם אורות קטנים ולהנות מהטבע לאור הירח. לא משנה לי אם בצפון או בדרום. איזור מדבר יהודה נדוש לי מדי. אנחנו שלשה ג'יפים, חברה בני 55-60, אלפי קילומטרים כבר מאחורינו אבל הטבע מרגש אותנו בכל פעם מחדש. יש למישהו קואורדינטות, או מסלול מסומן?

ב' קודקוד
22-09-15, 01:05
אתם יכולים לצאת ממיתר לכיוון הר חירן , הר אביסף, הר עמשא, נחל לטאות ולצאת בערד.
איזור פחות מטוייל ומתאים לליל ירח.

-->