PDA

צפייה בגרסה מלאה : השוואת רכבים, מה מומלץ?

yanivn
09-10-05, 14:38
שלום
אני עומד להחליף רכב בקרוב ועדיין מתלבט לגבי סוג הרכב. מדובר על רכב לטיולים בעברויות עד קשות, שטח טכני, אך בנוסף רכב לנסיעה נוחה (לא מפנקת) בכביש.
חשבתי על כמה אפשרויות: פג'רו 2800 סמ"ק, טרופר + שיפורים, טרקאן+שיפורים ו TD5
הפרמטרים הם כמובן אמינות, מחיר מיחס לשנת יצור, אפשרויות שיפור+נעילות, זמינות משוק יד שניה.
הTD5 והטרופר כנראה שנת 02 או 03 , הטרקאן 03 והפג'רו 2800 שנת 2000.

תודה מראש
יניב

זאביק
09-10-05, 15:24
עבירות = (גם) מהלכי מתלה = סרנים חיים.
היחיד שייתן לך את זה זה הדיסקו TD5.
לכל השאר יש מתלה נפרד מקדימה = מהלכי מתלה מוגבלים יותר (או מהלכי מתלה בהרבה, אבל הרבה, יותר כסף).

כנ"ל לגבי נעילות וחיזוק הסרנים לטובת צמיגים גדולים יותר.

בהתייחס לעבירות קשה ושטח טכני קשה,
במקרה הזה, באופן יחסי, התשובה די מוחלטת ויחידה.

הפרמטרים הם כמובן אמינות, מחיר מיחס לשנת יצור, זמינות משוק יד שניה.

בהתחשב במה שכתבתי למעלה, זה רלוונטי ? :lol:
(ובכל מקרה, אין לי מושג)

חנן-ג'יפולוג
09-10-05, 15:38
עבירות = (גם) מהלכי מתלה = סרנים חיים

זה שצריך מהלך מתלה בשביל עבירות, זה עניין שמאוד מאוד מוטל בספק (באופן אישי אני חושב שזה לא מוטל בספק. זה פשוט לא נכון מעשית. אם זה בכלל נותן משהו, אז זה מעט מאוד, ושווה להשקיע בזה או לחשוב על זה רק לאחר שכבר מיצית את כל האופציות האחרות) , ברכב עם שתי נעילות.

מהלך מתלה חשוב הרבה יותר בשביל צילומים יפים , מדידות ושופוני.

אם מעניינת אותך עבירות, אז הדבר הראשון שמעניין זה אם לרכב יש נעילות בשוק השיפורים. אם אין לרכב נעילות קדמיות ואחוריות אז הרכב יורד מהפרק.

בהמשך נכנס העניין של גודל גלגלים הפוטנציאלי , והיכולת להגביה את הרכב.

yanivn
09-10-05, 20:56
חנן שלום
האם אני מבין שהמלצתך היא לדיסקו בלבד או שיש עוד מועמדים פוטנציאלים (אני לא מדבר על סיקסים וסופות). מלבד זאת הפרדו מאוד יקר לטעמי
יניב

חנן-ג'יפולוג
09-10-05, 22:10
אני רוצה להבהיר לפני הכול שהכרותי עם רכבי שטח מפנקים, שלא בסגנון של הסופה/סיקס/סמוראי/דיפנדר, היתה באמצע שנות ה90 ואני כמעט ולא מכיר מנסיון אישי רכבים מודרניים יותר. לכן התייחסתי בתגובתי הקודמת רק להיבט הטכני של הדברים ולא לדגם כזה או אחר.

בגדול, אני מאמין שאם לא מכניסים את עניין האמינות למשוואה, אז הדיסקברי הוא מועמד מעולה, אולי אפילו הכי טוב, לרכב מפנק עם פוטנציאל עבירות טוב.

אם כן מכניסים את עניין האמינות, אז כמו שכתבתי, אני מכיר באופן אישי רכבים מאמצע שנות ה90 , והלנד-רוברים שהיו בשנים האלה בשימושי היו רכבים מזעזעים מהבחינה הזו. מתחת לכל ביקורת. ישנה שמועה, ואני לא מכיר אף אחד שאני סומך עליו שיכול לאשש אותה, שלנד-רוברים מודרניים יותר, התקרבו ליישור קו עם הרכבים האחרים מהבחינה הזו.

מצד שני, אתה מדבר על עבירות שהיא בינונית עד קשה, בוא נגיד שאנחנו מדברים על המעלות הקיימים בשבילי השטח המוכרים, כגון זיק, ורדית, עשוש וכו', ולא על עבירות קשה מאוד, ולמטרה הזו, אני מאמין שפאגרו כפול נעילות (ואני לא יודע אם אכן יש שתי נעילות זמינות לפאגרו) וממוגן היטב יעשה את העבודה מספיק טוב, אם כי לא הכי טוב, ומאידך יספק את האמינות היפנית המוכרת.

דודי
09-10-05, 22:24
פאגרו דגם מפואר ,אמינות ,סחירות, נוחות(כיסאות הידראולים כסטנדרט)נעילה אחורית כסטנדרט ,מנוע לא רע (2800)ניתן להגבהה ויש נעילת ARB קדמית בשבילו ,עבירות טובה אבל אוהב להרים גלגל קדמי באויר

yanivn
09-10-05, 22:39
חנן תודה על העזרה.
דודי, כתבתה דגם מפואר האם הכוונות ל GLS? לפי מיטב ידיעתי הדגם הפשוט יותר GLX (הלא מנופח) הוא האמין יותר ומתאים הרבה יותר לשטח.
בכל מקרה בגלל שהם עד שנת 2000 מעניין אותי לדעת בכמה ק"מ פחות או יותר נכנסים לבעיות של מנוע, גיר וכדומה.
יניב

זאביק
10-10-05, 09:53
עבירות = (גם) מהלכי מתלה = סרנים חיים.

הכוונה (הנסתרת, בדיעבד) שלי הייתה גם מהלכי מתלה וגם היכולת להגביה את הרכב.
חוץ מה-TD5, אין לאף רכב מהרשימה סרנים חיים, שזה אומר שהיכולת להגביה את הרכב מאוד מוגבלת.
אם מדברים על עבירות קשה, אז גובה זה דבר חשוב.
(השאלה היא מה זה עבירות קשה.
זיק, ורדית, זו לא עבירות קשה. זה מעלה אחד בדרך של טיול).

דודי
10-10-05, 12:29
לכל רכב מפואר יש יותר חלקים ולכן יותר תקלות .אם אתה חושב בכיוון הזה, אני מוריד את ההמלצה ומציע לך היילקס אם כסאות הידראולים כמו שלי .אישית אם היה לי תקציב הייתי הולך על רנגלר עם קפיצי סלילים .ARB קדימה אחורה וציפ ניהול מנוע.לחבר שנוסע איתי יש את הפאגרו המדובר מוגבהה וממוגן בלי נעילה קדמית יש מעט מאד מקומות שאני עובר והוא לא ויש מקומות שהוא נוסע בכיף ואני לא(דיונות)אפס תקלות ועדיין לא שבר כלום חוץ מלחתוך דריישאפט אבל זה בטעות (וגם גובה)

yanivn
11-10-05, 18:31
מה ההבדלים בפג'רו 2800 בין דגם GLS לGLX?
האם יש הבדלים בשילדה? במה ה GLX יותר מתאים לשטח?
תודה
יניב

יעקוב60
11-10-05, 20:56
חנן - הדיסקו שאתה מכיר (אלו משנות ה90 ) שונים כמעט לגמרי מהדיסקו TD5 ( ייצור של ב.מ.וו ופורד אם אני לא טועה) רכב בעל מנוע שונה לחלוטין , גיר שונה , ועוד הרבה דברים טובים....
בנוסף לכך קיימת בקרת משיכה שמתפקדת יחסית טוב בשטח ומוסיפה המון בכביש , הרכב גם אמין בצורה משביעת רצון לא פחות מכל יפני אחר.
כמובן שיש לרכב מהלך מתלה קידמי מדהים (כסטנדרט) להבדיל מאחיו שהמתלה הקידמי שלו מוגבל הרבה יותר.
מלבד זאת אני מניח שלא צריך להרחיב בנוגע ליכולת השטח של הלנד רובר , כמובן שניתן להכניס צמיגי32" לאחר הגבהה פשוטה של 2" בלבד .
יעקב - שבכלל נוסע עם דיסקו 98 דיזל ומרוצה מאוד (טפו טפו טפו) מבחינת האמינות העבירות וכל השאר ( וכן זה כבר הדיסקו השני שלי משנות ה90 ).
בהצלחה

-->