PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות ברכישת קיה סורנטו

ברק1234
02-10-15, 21:50
שלום לכולם

במהלך חיפושים בהם אני נמצא לקראת רכישה ראשונה של ג'יפ, קראתי מגוון כתבות ופידבקים מפרגנים שגרמו לי למקד את החיפוש בדגם קיה סורנטו (מודל 2003-2009).

בניגוד לתדמית החיובית מאד שהתרשמתי שמיוחסת לרכב, עם ההתמקדות בחיפוש סורנטו התחלתי להיתקל שוב ושוב במידע על בעלי סורנטו שנתקלו בכשלים פתאומיים שהסתיימו בהחלפת מנוע יקרה.

מידע זה הפתיע אותי כיוון שבסקירות ותגובות שקראתי על הדגם לא מצאתי לכך התייחסות (לעומת הטרופר לדוגמא שיש המון התייחסויות לכשלים במערכת ההזרקה שלו)

מטרת ההודעה היא שלצד המידע החיובי על הדגם הזה, רוכשים פוטנציאליים ייחשפו לתופעה הנ"ל ויקחו אותה בחשבון טרם רכישת דגם זה.

אולי העדר המידע בנושא נובע מתפוצה מוגבלת של הרכב בארץ, אך מתברר שמתנהלות בחו"ל תביעות של לקוחות כנגד החברה בגלל כשלים טכניים משמעותיים:

http://repairpal.com/revised-crankshaft-pulley-bolt-422

http://topclassactions.com/lawsuit-settlements/lawsuit-news/3292-kia-sorento-engine-defect-class-action-lawsuit/

https://cases.justia.com/federal/district-courts/new-jersey/njdce/2:2013cv00006/283411/32/0.pdf?ts=1413385321

אשמח לשמוע פידבקים בנושא מחברים בפורום, כי מבחינתי המידע הזה בינתיים הוריד את הסורנטו מרשימת המועמדים למרות כל המעלות שמיוחסות לו, אלא אם מישהו יספק מידע סותר.

אציין כי את המידע על התביעות בחו"ל קראתי בינתיים רק ברפרוף וגם לא הבנתי חלק מהמונחים המתארים את התקלות ואת המהות המדויקת שלהן, והאם חברת קיה יודעת להציע אפשרויות ל"טיפול מונע" כגון החלפת חלקים מסויימים לצורך מניעת התקלות הנ"ל?

בנוסף - האם התקלות האלה מיוחסות לכל שנות המודל (2003-2009), בדגש על שנתונים 2007-2009 בהם המנוע אינו אותו המנוע שמשמש בשנתונים הקודמים?

חג שמח לכולם

raanan
03-10-15, 00:53
יש צדק בדבריך ואכן כבר במאי 15 רמזתי על כך, ראה סוף תגובה 6 :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/92063-%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%98%D7%99-%D7%A8%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9B%D7%9C%D7%9C-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%98%D7%A8?p=6 35470&viewfull=1#post635470

רענן

IlanHadar
03-10-15, 12:52
ברק,

מילא היית מבין מה אתה קורא ולא סתם מתקתק במקלדת, הודעה ראשונה שלך כאן כולה אי דיוק.

הסורנטו בשנים 2003-2010 הוא יופי של רכב עם פוטנציאל לשטח, ככל רכב משומש בשנים באלה יש ויהיו בעיות רבות, גם מציאת רכב טוב קשה.

ההפניות ששמת בכתיבה שלך מתייחסות לבעיה שהיתה בבורג הפולי במנוע הבנזין, הסיכוי שלך למצוא כזה בארצנו הוא כמו הסיכוי לשלום אזורי.... בארץ נמכר מנוע הסולר, שיש לו בעיות אחרות.

מציע שתשאל שאלות מנוסחות במקום לצאת בהצהרות.

raanan
03-10-15, 13:11
אילן,

דווקא ברק צודק ! (למרות שיש לי הרגשה שברק הוא משתמש וותיק עם יוזר נוסף חדש)
תתקשר כמעט לכול מודעת מכירה של סורנטו ותגלה שהוחלף מנוע ....

רענן

IlanHadar
03-10-15, 13:31
רענן, מנוע 2.5 ליטר הסולר של קיה ידוע כמנוע רגיש מאוד להתחממות, הזנחה, אי טיפול וסתם חוסר תשומת לב לחום מנוע אכן גרמו להרבה מנועים ללכת, בנוסף בלתי אפשרי לעשות שיפוץ למנוע כזה ויש להחליפו.
לעובדה זו אין שום קשר לכתיבה של פותח השרשור...

shachar
03-10-15, 13:37
...זהירות בקניית רכב משומש!!!

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

raanan
03-10-15, 15:18
רענן, מנוע 2.5 ליטר הסולר של קיה ידוע כמנוע רגיש מאוד להתחממות, הזנחה, אי טיפול וסתם חוסר תשומת לב לחום מנוע אכן גרמו להרבה מנועים ללכת, בנוסף בלתי אפשרי לעשות שיפוץ למנוע כזה ויש להחליפו.
לעובדה זו אין שום קשר לכתיבה של פותח השרשור...

לא מצליח לרדת לסוף דעתך !
אתה בעצמך מציין שהמנוע רגיש .
אני רואה יותר מידיי מודעות של סורנטו עם מנועים "חדשים" (מניח שהם מפירוק בארץ או בחו"ל ולא באמת חדשים).
אז אין עשן בלי אש ....
כנראה שהמנוע הזה דיי לימון .
לא מאמין שכול מי שרכש סורנטו היה מסוג האנשים שמזניחים וחסרי תשומת לב לרכב .
לעומתם כול מי שרכש פראדו הוא מיוצאי ח"א ומקפידים ומדקדקים בתחזוקה, אפילו מונעת ....

כשאני התחלתי לדבר על המנוע זבלה בטרופר 3.0 החל עליי פוגרום באתר איסוזו ואפילו רמזים
שאני בהגדרה של "מחרבייך ומהרסיך" ומוציא דיבתם רעה !
כאשר המוטיב העיקרי היה לא לפגוע במחירון ....
האם זאת לא אותה סיבה גם כאן ?

בקיצור,
כשם שאני לא ממליץ על טרופר 3.0 למי שלא מבין עניין ,
כנ"ל הסורנטו מבחינתי כבר לא מומלץ ! הטרקאן (אח תאום כמעט) עדיף עליו.

רענן

IlanHadar
03-10-15, 16:49
אסביר:
ברק למעלה מזהיר מרכישת סורנטו באזהרה גדולה וגורפת בלי להכיר הרכב כלל, הוא מתייחס לדגם הבנזין בציטוטים מחו"ל, לארץ לא הביאו בנזין...

לגבי מנועי הסולר, מדובר על רכבים ישנים שנסעו הרבה, ברכבים כאלה מערכת הקירור כושלת לעיתים, חום יתר גורם למנוע ללכת. מי שמודע, מטפל ושומר לפי הנחיות יצרן יכול לשמור על מנוע מקורי מאות אלפי ק"מ.

במחיר של 40-50 אלפי ש"ח אם מוצאים רכב שמור, זו קניה מצויינת.

raanan
03-10-15, 16:57
עזוב את מנועי הבנזין וההודעה של ברק ,
נראה לך הגיוני שכול כך הרבה רכבים החליפו מנועים ואין איזה כשל תכנוני ?
למה בפראדו, טראנו, פאג'רו טרופר 3.1 זה לא שכיח ?

אגב, איזה רכב יש ברשותך ?

רענן

IlanHadar
03-10-15, 17:14
היתה לי קיה סורנטו 2005, היה רכב טוב מאוד, החזקנו אותו 6 שנים.

מדגם מיד2 הוא לא מייצג רענן, עניין מנועי הדיזל הכושלים שיש לדעתך לא מוזכר באתרי צרכנים, אתה יכול לראות דוגמא כאן:
http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/kia/sorento-2003/?section=good
שזה אתר שנחשב אמין.

אני כן יכול להגיד שמערכת הקירור של הסורנטו רגישה, יש להקפיד על טיפול מונע ולהקפיד בדיוק על הוראות יצרן לגבי החלפת נוזל, צינורות וכו'. מייד שיש חשש להחליף רדיאטור ומשאבה.

לגבי רכב עכשוי, ראה חתימה למטה, זה כבר רכב למכורים שלוקחים כדורים...:rolleyes:

tom1105
03-10-15, 17:14
רענן , תבדוק כמה פג'רו q החליפו מנועים , גם שם היה כשל תכנוני?

sent from my WJ

נדב ש.
03-10-15, 17:38
רענן, גם בטארקן יש כשל תכנוני במערכת ההזרקה, המזרקים כושלים בערך כל 100-150 אלף ק"מ.
מנועי דיזל מסילה משותפת בדרך כלל יותר רגישים לכשלים הן ממערכת הסולר והן מהקירור זה ידוע, בפרט רכבים בני 10 יותר.

raanan
03-10-15, 17:55
אחד אחד ....

פאג'רו Q 2.8 מסתמן שבכ 250 אלף נזקק לראש מנוע.

טרקאן, אז מזרקים עם אורך חיים של 150 אלף , אז מה ?
זה חלק מהאחזקה מבחונתי (אגב גם בלנדקוזרים 150 גם מחליפים מזרקים עם אורך חיים דומה).

לעומת זאת שמנוע מתאבד בגלל מע' קירור (ככה אני מבין שהסורנטו סובל)
או מזרקים וגומיות מזרקים (טרופר 3.0 ) בקמ' נמוך ובשנים הראשונות שעלה לכביש,
זה כשל תכנוני !

כנ"ל הגיר שמותקן בטרופר בנזין V6 3.5 ,
פה הגיר לא אשם , פשוט היצרן חסך והתקין גיר טוב
אבל לא מתאים למשקל, הספק ומומנט של הרכב.

רענן

ברק1234
03-10-15, 18:04
כמה הבהרות:

1. בניגוד לחשד - אני אכן משתמש חדש וכפי שציינתי אף חדש בעולם הג'יפים (לא ברור לי איזה מניע נסתר חשבת שאני מייצג...)

2. לדעתי סייגתי היטב את דברי והשארתי באופן ברור פתח למישהו שיסביר אודות מהות התקלות ויביא מידע סותר, אני אפילו אשמח להשתכנע שמדובר באי הבנה שלי ולהתקדם בחיפוש אחר סורנטו מוצלח לאור כל המידע החיובי שגרם לי להתמקד בדגם הזה.

3. אני שלם עם האזהרה שבבסיס ההודעה שלי - עובדתית אני קראתי לא מעט כתבות/סקירות/מבחנים השוואתיים/תגובות בפורומים אשר שיבחו את הדגם אך לא כללו אף התייחסות לרגישות המכנית שכנראה קיימת ברכב (לא מעניין כל כך איזה מערכת ברכב היא המערכת בעלת הרגישות, אם בשורה התחתונה קיימת הסתברות לא מבוטלת לנזק כבד של החלפת מנוע למרות שימוש סביר ואחזקה ברמה סבירה). רצוי שגם אם מדובר ברכב מוצלח, המידע אודות החסרונות המכניים שלו צריך להיות יותר נגיש לדעתי כדי שילקח בחשבון לפני רכישה.

4. גם אם התקלות שצויינו בתביעות בחו"ל אכן מתייחסות רק למנועי בנזין ולא למנועים ששווקו בארץ, כפי שציין רענן קשה להתווכח עם העובדות בשטח לפיהן יותר מידי רכבים עברו החלפת מנוע וזאת נורה אדומה רצינית.
אותי בתור מי שהמידע החיובי כמעט גרם לו לרכוש את הרכב מבלי להיחשף למידע על רגישות מיוחדת, אם היה הולך לי לפתע מנוע לא כל כך היה מעניין אותי אם זה בגלל מערכת קירור רגישה במיוחד או בגלל "בורג פולי" תקול, השורה התחתונה זהה.
יכול להיות שניתן להקטין את ההסתברות לתקלה ע"י משטר אחזקה קפדני במיוחד אבל גם מידע מסוג זה זה צריך להיות נפוץ יותר לצד כל המידע החיובי (כפי שיש בכל חור התייחסות לרגישויות של איסוזו טרופר ושל מגוון מכוניות צרפתיות)

5. אני באמת אשמח אם מישהו בעל ידע רחב משלי ייקרא בעיון את המידע הקיים ברשת אודות תקלות בארץ ובחו"ל כדי להבין מה בדיוק גורם לתקלות, באיזה מערכות מדובר, האם אכן כל התקלות שהוזכרו בחו"ל אינן רלוונטיות לגרסאות שנמכרו בארץ, האם יש חלקים שהחלפתם עשויה לפתור את הבעיה וכו'

ובאופן יותר ספציפי - מה זה crank sprocket שלפי אחד הקישורים שצירפתי אחראי לאובדנם של מנועים רבים בחו"ל?

IlanHadar
03-10-15, 19:56
ברק,

ה-
crank sprocket זה ההברגה שמחברת את גלגל הפולי שמניע את הרצועה של האביזרים, כשל בהברגה או בבורג יגרום לתקלה שעוצרת אותך אבל לא גומרת מנוע. כמו שכתבתי לך זה צריך לעניין אותך כמו שלום אזורי, אין מנועי בנזין בישראל! אכן היה כשל בבורג הפולי במנועי בנזין, קיה עשתה ריקול לעניין. כהערת אגב זה קרה לי גם במנוע הסולר, מקרה די יחיד, תקע אותי בבתרונות בטיול לילה.

סורנטו מטופלת ושמורה עם היסטוריית טיפולים טובה או מוכר אמין זו קניה מצויינת, אתה יכול למצוא רכבים מעניינים בשנתונים מאוחרים יחסית במחיר סביר.

קניית רכב ישן בגיל כזה מצריכה הבנה למה אתה נכנס, יהיו לך תקלות ויישור קו. אם מצאת רכב עם מנוע מקורי שטופל כשורה, יישור קו טוב, הכנה לשטח ואתה מסודר.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר שלי באתר כאן על הגבהת סורנטו, עדיין רלוונטי:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1298-jeepolog-archive

אני עדיין חושב שהכותרת שלך לשרשור לא מתאימה, אתה מזהיר ללא ידע מספק.

אילן

נדב ש.
03-10-15, 21:18
רענן, הבעיה במזרקים בטארקן זה שהם מתפוררים/נישברים, בדרך כלל ה TIP של המזרק, אני לא צריך להסביר לך מה קורה כשזה נופל לתוך הצילינדר.
אגב בגלל זה הופסק הייצור שלו.

בטרופר דיזל 3.0 נקודת הכשל הם האטמי שרוולים, זה שבעבר לא היה ל umi את הידע לפתור את התקלה והחליפו מנועים ככה סתם כי חשבו שמקור התקלה הוא סדק בראש או בבלוק, לא אומר כלום, זה רק עוד התעללות שהרכב עבר סתם, תטפל נכון ובזמן ותופעות האלה יישארו לסיפורים מסביב למדורה.

שי..
06-10-15, 22:38
כיוון שגם אני מחפש טארקן, אני קופץ על ההזדמנות שהנושא עלה ורוצה לשאול האם יש דרך לדעת ולבדוק לפני הקניה אם המזרקים עומדים בסוף חייהם?

-->