PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני מברר איזה רכבים הגיעו עם גיר 4L80E 4X4 ועם איזה טרנ'

t_uri
10-10-05, 15:25
אני מחפש בשביל הפרוייקט גיר אוטומטי מדגם 4L80E כולל צמה ומחשב. אני מעוניין בגיר כזה שירד מרכב 4X4 כלשהו כדי שיהיה עם ציר יציאה מתאים.

באילו רכבים אפשק למצוא את הגיר הזה ועם איזה טרנספר?

נ.ב. היה סיקור שאריק כתב לפני איזה 4 שנים על סוגי הטרנספרים בשוק. אם מישהו יודע איך למצוא את זה אז אשמח לקישור.

http://img410.imageshack.us/img410/1033/img0650small6uo.jpg

חימושניק
10-10-05, 16:16
רכבי 4X4 עם 4L80-E

1. האמר A2 - טרנספר NP242HD
2. שברולט/GMC סוואנה - QUIGLY (לא יודע איזה טרנספר) גם בסוואנה 2WD יש את הגיר הזה - אבל אין טרנספר כמובן.
3. GMC YUKON/SUBURBAN מדגמי שנות ה90 המאוחרות שבאו עם מנוע טורבו דיזל.
(אני חושב שהטרנספר הוא 242)
4. GMC סיירה/נוואדה מדגמי 95 ומעלה (טרנספר 242 לא בטוח ש-HD).

זה מה שאני זוכר כרגע. יכול להיות שיש עוד.

moriseven
10-10-05, 17:38
אחלה פרוייקט אורי, אינטרנש סקאוט אחד מרכבי החלומות שלי, אחד רצה לעשות איתי החלפה עם הג'יפ שלי אבל החלטתי שכיום זה עדיין לא הזמן אולי כשנגדל.
אני מקווה שאתה מתעד את הפרוייקט כדי שגם אלו שחולמים יוכלו להנות.

מוריס

tayrie
15-10-05, 00:22
נ.ב. היה סיקור שאריק כתב לפני איזה 4 שנים על סוגי הטרנספרים בשוק. אם מישהו יודע איך למצוא את זה אז אשמח לקישור.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1301&highlight=%E8%F8%F0 %F1%F4%F8

t_uri
15-10-05, 01:21
אתה גדול!!! :D

tzagi
15-10-05, 06:55
Why whould you want that POS ,
especialy in a early like the corn binder
you can get a 700r4 for far less, same thing, no computer needed, can be built far stronger.........for a lot less
$

t_uri
16-10-05, 13:20
אהלן צחי.

לא בארץ הקודש. למיטב ידיעתי אין כאן 700 מחוזקים אלא רק מקוריים (שזה אומר גיר מאד חלש ובעייתי). הייתי שמח לשים את הגיר הזה על הרכב שלי. זה הגיר הטוב ביותר כשהוא מחוזק מכל הבחינות. הוא חזק, נשלט הידראולית ובעל יחסי ההעברה הנמוכים ביותר. חוץ מזה לא ממש בעיה להתאים לו דנה 300 ולהגיע ליחס זחילה (לפני הסרנים ולפני הממיר מומנט) של בערך 1:8. זה מעולה!

הבעיה היא שאם אני מזמין גיר כזה חדש מחוזק אני משלם רק על הגיר באיזור 1500-2000$ וזה עוד לפני משלוח. ומיסים. זה לא בדיוק "built far stronger.........for a lot less"

מישהו מהחברים יודע אולי אם יש גירים כאלה מחוזקים בארץ? יש מי שעושה את זה? בגדול ממה שאני יודע אין. אשמח אם תחדשו לי.

http://www.transmissionhead.com/

אורי טל.

tzagi
16-10-05, 18:17
Uri.
I see what you are saying
I'm not a big expert on the subject but here is what I know:
the process of "building" a 700 involves installing Corvette sprag gears, reworking the valve body and usualy eliminating the lock up feture and installing a heavy duty, higher stall, non locking torque converter, the only "stronger 700 units were found in Corvetes from the mid to late 80's.
At least here you can have it all done for less then $1k, usualy $800 and half of that is parts.

You can check with B&M or Art Carr transmitions

Let me know if I can be any help, if you can find someone to rebuilt one, I can send you the parts via US mail in seperate boxes.....EIN MISIM as your HA DOD HA ASHIR ME AMERICA SOLECH LECHA MATANOT..

Ohh
My namy is not Tzahi, its I guess Yoss, I go by Joe i
TZAGI is just a handle I had for 20 years

t_uri
16-10-05, 18:49
ג'ו. תודה על ההצעה.
זה נכון. התיבות האלה הגיעו די חזקות על הקורבטים. הבעיה היא שגם בארץ האפשרויות זה לא ממש קל למצוא. קראתי על כך מספר כתבות של ג'יפאים שעשו את זה אצלכם בארה"ב.

גם אני לא מומחה גדול, אבל אני מבין שזה לא מאד פשוט לחזר את התיבות האלו.

http://www.fourwheeler.com/techarticles/drivetrain/129_0505_tran/index.html

הייתי רוצה להאמין שתיבה כזו תעמוד בעומסים של צמיגי 35" לאורך זמן. לצערי תיבות כאלה בארץ כנראה לא יחזיקו. גם בפירוקיות אומרים שהיא חלשה. חבל.

אורי טל.

tzagi
16-10-05, 23:14
הייתי רוצה להאמין שתיבה כזו תעמוד בעומסים של צמיגי 35" לאורך זמן. לצערי תיבות כאלה בארץ כנראה לא יחזיקו. גם בפירוקיות אומרים

With "only" 35's it will live forever
We have a bunch of guys in our group that are running YJ's with the factory ASIAN 4 speed auto with 35-37 inch tire....no problem, and its suppose to be a weaker trans then the 700 yet of a similar design

What the heck is PERUKIUT?

itayhi
17-10-05, 02:20
What the heck is PERUKIUT?

פירוקיות (מלשון "לפרק") מקום שאליו מגיעים רכבים לאחר תאונות או הורדה מהכביש.
שם מפרקים את הררכב ומוכרים את החלקים שלו.

איתי

tzagi
17-10-05, 03:45
Ahaa
the good old Jank yard
I never heared of it reffered as that.....I learn somthing new every day

חימושניק
17-10-05, 06:37
We have a bunch of guys in our group that are running YJ's with the factory ASIAN 4 speed auto with 35-37 inch tire

אם אני לא טועה ה YJ בא עם גיר 3 הילוכים של קרייזלר מסוג 999 ולא עם גיר 4 הילוכים...

t_uri
17-10-05, 08:28
חימושניק. לפי המפרט ב- www.jeep.com זו תיבת 4 הילוכים.

אורי טל.

tzagi
18-10-05, 03:44
אם אני לא טועה ה YJ בא עם גיר 3 הילוכים של קרייזלר מסוג 999 ולא עם גיר 4 הילוכים...

Technicly both answers are right,

1987 to
early 90's came with the 999, some had lockup torque convertor , very good trans, takes alot of abuse

after that that the 4 speed overdrive became an option, basicly the same tranny as in Toyotas and volvos, it is solonoid controled.

-->