PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייצות לקראת קניית ג׳יפון ראשון לנסיעות בין-עירוניות

Raz Haleva
08-10-15, 21:30
אהלן חברים,
אני חייל משוחרר בן 22 ומחפש לקנות את הג׳יפון הראשון שלי (ובכלל - הרכב הראשון שלי).
הסכום שאני מחפש הוא בערך 20-30 אלף (כולל הכל).

אינני עושה טיולי שטח (די אפשר לומר שאין לי קשר לתחום - בינתיים לפחות) ועיקר השימוש שלי ברכב יהיו נסיעות יום-יומיות של 50-100 ק״מ ליום, כחמישה-שישה ימים בשבוע.
רוב הנסיעות שלי ברכב יהיו לבד / עם החברה / עם כמה חברים.

קיימות כמה סיבות שאני רוצה לקנות ג׳יפון ולא רכב פרטי

אני אמנם לא עושה טיולי שטח, אך אני אך אני מרבה לנסוע למעיינות / כנרת / נהר הירדן / חופי-ים. ועם רכב פרטי יש מקומות שלא מומלץ/אפשר להכנס אליהם, או שאני אדאג יותר לרכב מאשר אהנה מהנסיעה.
אני אוהב את הצורה של ג׳יפים - את הגובה, את זה שהבגאז׳ בעצם חלק מהאוטו (ואם מקפלים את הכסאות אז יש הרבה מקום) אפשר לומר גם שאת ה״סטייל״. בעצם מגיל קטן אהבתי ג׳יפים, זה מן חלום.
אני בטוח שבהמשך החיים אשתדרג ואקנה ג׳יפ גדול ורציני יותר, אך כיוון שזהו גם רכב ראשון עבורי אני מעדיף ״להתחיל בקטן״

בגדול - אני רוצה רכב שאני לא אצטרך ״לדאוג״ לו - אם זה כשאני שם את הגלשן באוטו (או על הגג), כשאני מסיע אופניים, ציוד לטיולים, לכלוך, נסיעה בחול, בוץ, שלוליות וכד׳.

כמו שאמרתי, אינני טייל-שטח, ועיקר השימוש שלי יהיו נסיעות יום-יומיות בין-עירוניות לא קצרות. לכן יש לי כמה שיקולים:

יכולת שטח בסיסית (שאני מניח שיש לכלל הרכבים המפורטים מטה), כלומר נסיעה בשבילי עפר, בורות קטנים, שלוליות קטנות, ולא הרבה יותר
נסיעה (שיוט) במהירויות 100-110 לערך, כיוון שאת רוב זמני ברכב אבלה על הכביש המהיר
אפשר לומר חיסכון בדלק למרות שזאת אמרה די כללית ואני לא בטוח שמציאותית

הדגמים שהסתכלתי עליהם (ויתרונות/חסרונות עיקריים שהבנתי) היו:

סוזוקי ג׳ימני (סביבות שנת 2000) - רכב מצויין לשטח, לא הכי מהיר, יחסית יקר, קטן
סוזוקי גרנד ויטרה קצר 98-05 - רכב טוב לשטח, טוב לנסעיות בין-עירוניות, יחסית יקר, בזבזני בדלק (?), יחסית גדול
קיה ספורטג׳ (סביבות שנת 2000) - רכב של 2000 סמק, לא יודע אם זה טוב לי או לא, יחסית גדול
דייהטסו טריוס (98-05) - יחסית זול, לא טוב כרכב שטח, לא הצלחתי להבין מה המהירויות שלו, והאם בזבזני/חסכוני ואמין
טויוטה ראב4 קצר (סביבות שנת 2000) - לא מצאתי הרבה מידע

עשיתי מחקר קטן באינטרנט על הדגמים הנ״ל אך אני מוכרח לציין שקשה לי להחליט.
בנוסף - ככלל, האם מומלץ לקנות רכב ידני או אוטומט, ולמה?

אשמח לשמוע את עצתכם, המלצתכם (ואפילו הצעות מכירה:D)

תודה רבה מראש!
רז

-->