PDA

צפייה בגרסה מלאה : אבוד בבחירת מצלמה

המתחיל
10-10-15, 17:00
שלום,

אני רוצה לקנות מתנת יום הולדת למישהי שמאוד נמשכת לעולם הצילום אך אין
ברשותה מספיק כסף על מנת לקנות בעצמה מצלמה ולכן אני רוצה ליום הולדתה
לעזור ולפחות לקנות את הציוד הראשוני. הבעיה היא שאני לא מבין שום דבר
בצילום או מצלמות חוץ מדברים מאוד בסיסיים.

נתנו לי המלצה שאם אני קונה מצלמה אז לא לקנות שום דבר שהוא לא Nikon או
Cannon, ושאפילו עדיף דגמים ישנים שלהם על פני חדשים של כל חברה אחרת. האם
זה נכון?
האם אולי תוכלו להמליץ לי על מצלמה דמוית SLR שתתאים למישהי שבעיקרון רוצה לצלם בצורה חובבנית בלבד עם כל מיני אפקטים בבית/בטיולים וכו'? טווח התקציב הוא עד 2000 שקל, כאשר כל מיני עדשות למיניהן במידת הצורך יקנו בהמשך כשקצת יכנס עוד כסף מהמשכורות הבאות.

המון תודה.

shachar
10-10-15, 17:51
אולי זו תתאים לכל הצרכים קרובה לתקציב מלמעלה...

nikon coolpix p900

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

המתחיל
10-10-15, 18:16
תודה על ההמלצה אך בזאפ המחיר הכי זול למצלמה הוא 2700 שקל וזה די הרבה מלמעלה..

erezgur
10-10-15, 21:36
למצלמות דמוי-SLR - אני הייתי מאד מרוצה מהדגמים של פנסוניק - תמונות איכותיות, זום אופטי מרשים, מגוון אפשרויות צילום לרבות מצבים ידניים וחצי אוטומטיים כמו במצלמות DSLR.
בדוק אם משהו מהדגמים הנוכחיים עומד בתקציב.

אני מניח שמה שאמרו לך לגבי קנון או ניקון מתייחס למצלמות DSLR...

zerez
10-10-15, 21:58
עזוב את מי שאמר לך רק ניקון במנוחה, אלה אנשים שקשורים ליצרן כמו לדת ועם על הכבוד לניקון (ויש הרבה כבוד) יש עוד כמה יצרנים של מצלמות.

שום dslr חדשה עם עדשה סבירה לא תכנס בתקציב.
יש היום טרנד כבר לא כל כך חדש למצלמות ללא מראה, mirrorless, אלו מצלמות קטנות יחסית עם ביצועים קרובים ל dslr ואם אפשרות להחליף עדשות.
יש לסוני כמה דגמים טובים אני רק לא מכיר את המחירים.
מעבר לזה יש את דמויות ה dslr שהציאו כאן רק קח בחשבון שזום בא על חשבון צמצם וביצועים בתאורה חלשה.
השאלה היא מה היא רוצה לצלם?

ד ו ר ו ן
10-10-15, 22:55
מי שמייצר את החיישנים המתקדמים לקנון וניקון היא סוני.

מה שמשאיר למשתמש לבחור מי מדבר אליו בשכלול הפיצרים מסביב, סל עדשות רלוונטיות, זמניות אביזרים משלימים אם צריך, ונוחות התפעול ביחס לתג מחיר שהוא מוכן לשים.

המתחיל
11-10-15, 01:21
בינתיים הביאו לי המלצה על 2 דגמים שנראה שיכולים להיכנס במסגרת התקציב שלי שהם:
1) CANNON EOS 1200D
2) Nikon D3300
שתיהן רפלקס DSLR.
מישהו מכיר את הדגמים ויכול לחוות את דעתו על מה שהוא מכיר? ואם במקרה מישהו יודע לעשות השוואה בין שתי המצלמות אז בכלל מעולה...

im_ri
11-10-15, 09:47
מצלמה משומשת באה בחשבון?
ב 2000 ש"ח אתה יכול לקנות מצלמה מתקדמת ואיכותית.

מנחם רוזנבך
11-10-15, 11:09
כל מה שרצית על עולם הצילום........

http://www.dpreview.com/?utm_campaign=internal-link&utm_source=logo&utm_medium=image&ref=logo

בהצלחה
מנחם

המתחיל
11-10-15, 12:46
חקרתי קצת על שתי המצלמות שרשמתי למעלה וראיתי שהניקון די טובה יותר מה-CANON.
ניתן לראות השוואה ביניהן כאן: http://cameradecision.com/compare/Nikon-D3300-vs-Canon-EOS-1200D
השאלה היא אם השוני בפרמטרים של המצלמות רלוונטי באמת כאשר מדובר בצילום חובב? צילום בעיקר בבית ולפעמים בטיולים.

raanan
11-10-15, 13:45
הניקון טובה יותר !
בעיקר בזכות חיישן גדול יותר .

באופן כללי,
הדעה הרווחת שבמערכות כניסה למתחילים ניקון עדיפה על קנון ברמת היכולת לאותו כסף.
יש טוענים שהם בכוונה מקצצים רווחים במערכות כניסה כך שהצלמים שמתקדמים הם "שבויים" שלהם
וממשיכים לרכוש מערכות מתקדמות מאותה תוצרת .
האמת לי יש חיבה מיוחדת לניקון (היה לי ציוד מקצועי בשווי אלפי דולרים עד שנגנב) בעיקר בזכות העדשות !
עדשה טובה שאתה קונה נשארת איתך לכול מצלמה חדישה שתקנה אפילו בעוד כמה עשורים.

היום כבר לא הייתי קונה DSLR בגלל הגודל והמשקל (פשוט לא נוח להסתובב עם ציוד הצילום).
במקום זאת הייתי מתמקד בחיפוש מצלמות ללא מראה משומשות כגון
X-E2 של פוג'י
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-e2
או OM-D EM-5 של אולימפוס
http://www.dpreview.com/reviews/olympusem5

בהצלחה
רענן

המתחיל
11-10-15, 14:10
אני חושב כן ללכת על הניקון.
האם יש אפשרות לקנות את הגוף של הניקון בלבד ואז לקנות בנפרד עדשת 50 מ"מ עם צמצם F1.8? או שאני משום מה חייב את הקיט עם העדשה 18-55? כי הקיט די מייקר את זה והבנתי שהעדשה שם לא משהו בכלל אז אם כבר להשקיע את הכסף אז אולי ישר על העדשת 50 מ"מ?

raanan
11-10-15, 16:58
אפשר תמיד לקנות גוף בלבד .
למרות שאם תרצה אחר כך לקנות את העדשה תשלם את המחיר המלא שיקר משמעותית.

אתה בטוח שאתה רוצה עדשת 50 למצלמת קרופ ?
אולי אתה מתכוון לעדשת 35 שנותנת על קרופ פרספקטיבה של בערך 50 שזאת הפרספקטיבה הטבעית של העין.

לדעתי עדיף לא לוותר על עדשת זום כללית.

רענן

המתחיל
11-10-15, 17:58
טוב נראה לי שאני כן אלך בסוף כמו שרשמתי על הניקון עם עדשת הקיט. צריך לראות אם זה משהו שיספיק לה. מקסימום בעתיד אולי אני אנסה למכור את העדשה אם היא באמת לא תהיה בשימוש למישהו שיקנה את הגוף של המצלמה בלבד.

בקשר לציוד היקפי, אני מתכוון להזמין תיק מאיביי יחד עם כרטיס זיכרון, ועוד איזה גומי שמחבר בין המצלמה למכסה. יש משהו שחסר או שמומלץ גם לקנות?

רק בגלל שאני הולך להרחיב את האחריות ל-3 שנים במקום שנה זה יצא יותר מהתקציב אבל הציוד עצמו יוצא בול 2000 שקל.

kipibenkipod
16-10-15, 22:43
טוב נראה לי שאני כן אלך בסוף כמו שרשמתי על הניקון עם עדשת הקיט. צריך לראות אם זה משהו שיספיק לה. מקסימום בעתיד אולי אני אנסה למכור את העדשה אם היא באמת לא תהיה בשימוש למישהו שיקנה את הגוף של המצלמה בלבד.

בקשר לציוד היקפי, אני מתכוון להזמין תיק מאיביי יחד עם כרטיס זיכרון, ועוד איזה גומי שמחבר בין המצלמה למכסה. יש משהו שחסר או שמומלץ גם לקנות?

רק בגלל שאני הולך להרחיב את האחריות ל-3 שנים במקום שנה זה יצא יותר מהתקציב אבל הציוד עצמו יוצא בול 2000 שקל.
שמע, לי יש קנון 550D ובפועל, הכי הכי חשוב, זו העדשה.
אם אתה קונה עדשת קיט, אז אתה יכל להמשיך לצלם בפלאפון, זה אותו דבר.
דיברת על 50mm . זה מה שאני עשיתי. לי היה חשוב צילום הילדים שלי, בבית ובחוץ. לקנון יש עדשה יחידה מפלסטיק 1.8 50mn שהיא נותנת תמונות מדהימות. מה שכן, הייתי מעדיף 30mm אך זה 380 שח מול 2000 שח. כדי להשיג תמונות כמו שאני מצלם בעדשת זום, מדובר על אלפי שקלים.

יש לי גם עדשות ישנות שאותם אני מחבר עם מחבר מיוחד. כמובן הפוקוס ידני.

לכן אני חושב שלהתחלה, כדאי את העדשה שהצעתי, והגוף לטעמי לא עד כדי כך חשוב. כי כולם ברמה מספיק טובה להתחלה.
אם יש גם לניקון כזאת עדשה אז סבבה, אם לא, אז הייתי הולך על הקנון.

כפיר

zerez
16-10-15, 23:29
לא הייתי משווה עדשת קיט לצילום בפאלפון, הקיט יותר איכותית ויש לה זום עם אפשרות לשליטה ידנית על צמצם.

לא הייתי מוותר על עדשת זום, עם כל הכבוד ל 50 (או 35) ממ ועם כל הכבוד לצמצם גדול זום הוא דבר חשוב.
אני מצלם עם קנון ויש לי כמה עדשות, הכי שימושית אצלי היא 15-85 ואחריה ה 10-22

elro
16-10-15, 23:43
לא מכיר ניקון, אך עדשות הקיט החדשות של קנון (לחיישן APS) לא רעות כלל לפי מבחנים ברשת, אפשר אפילו לאמר די טובות בתור התחלה + .
אני מדבר על ה 18-55 המיוצבת, ה 55-250 המיוצבת וה 18-135 המיוצבת גרסאת ה STM .

kipibenkipod
17-10-15, 00:01
לא מכיר ניקון, אך עדשות הקיט החדשות של קנון (לחיישן APS) לא רעות כלל לפי מבחנים ברשת, אפשר אפילו לאמר די טובות בתור התחלה + .
אני מדבר על ה 18-55 המיוצבת, ה 55-250 המיוצבת וה 18-135 המיוצבת גרסאת ה STM .
אתם מדברים על זום, מה שאותי לא מעניין. אותי מעניין המפתח 1.8 . תמונות שאתם מצלמים עם הזום בתוך הבית, לא יכול להיות ברמה של 1.8.
גם בחוץ יש לי תמונות מדהימות, מה שכן הן כולן סביב הילדים, כלומר פורטרטים.
לטעמי מבחינת מחיר 50mm 1.8 ב- 380 שח שווה כל עדשת קיט עם ידיים קשורות.
כדי לקבל 1.8 אני מוכן לוותר על זום.
וזה אכן מה שעשיתי.

כפיר

boaz avrahami
17-10-15, 00:55
למה לוותר אם אפשר גם וגם.
העדשה הזו מאוד זולה וזמינה ודואגת שתרוץ הרבה אבל מוציאה יופי של תמונות

erezgur
17-10-15, 10:27
כפיר - אין טעם לקבוע "עובדות" לפיהן צילום בסלולר לא יהיה פחות טוב מצילום עם DSLR ועדשת קיט. יש כאן מאמץ לסייע למתחיל בתחום, לכן חשוב להפריד בין תשובות ענייניות לדעות אישיות הנאמרות בהגזמה כדי להבהיר נקודה מסויימת (חשוב לציין זאת).

אחר כך אכן סייגת וציינת שזו דעתך בהקשר ספציפי של צילום פורטרטים, מפתח רחב וכו', היה חשוב לציין זאת כבר בהתחלה.

אני מצלם עם 700DDSLR (Canon) ועדשה ורסטילית Sigma 18-250 שמאפשרת צילום רחב וגם זום עם פשרה מסויימת באיכות האופטית, אבל לדעתי נותנת מענה טוב לצלם המתחיל. בהחלט חושב להצטייד גם בעדשות נוספות בהמשך וכנראה ה- 50 1.8 של קנון תהיה הראשונה מביניהן.

kipibenkipod
17-10-15, 11:21
כפיר - אין טעם לקבוע "עובדות" לפיהן צילום בסלולר לא יהיה פחות טוב מצילום עם DSLR ועדשת קיט. יש כאן מאמץ לסייע למתחיל בתחום, לכן חשוב להפריד בין תשובות ענייניות לדעות אישיות הנאמרות בהגזמה כדי להבהיר נקודה מסויימת (חשוב לציין זאת).

אחר כך אכן סייגת וציינת שזו דעתך בהקשר ספציפי של צילום פורטרטים, מפתח רחב וכו', היה חשוב לציין זאת כבר בהתחלה.

אני מצלם עם 700DDSLR (Canon) ועדשה ורסטילית Sigma 18-250 שמאפשרת צילום רחב וגם זום עם פשרה מסויימת באיכות האופטית, אבל לדעתי נותנת מענה טוב לצלם המתחיל. בהחלט חושב להצטייד גם בעדשות נוספות בהמשך וכנראה ה- 50 1.8 של קנון תהיה הראשונה מביניהן.
הכל בסדר. מה שניסיתי לומר, שיש תחליף טוב וזול לעדשת הקיט, שיגרום למצלם להתפעל מהתמונות.
אני לא מצלם עם פלאש, ולכן הצורך במפתח.
לי זו היתה הפשרה.
לאחר שאמרתי זאת, אני מכבד מערכת שיקולים שונה, שכוללת עדשת קיט.

כפיר

-->