PDA

צפייה בגרסה מלאה : בשעה טובה נקנה ג'יפ.

lizard
11-10-05, 18:16
לחברי הפורום שלום.
בשעה טובה הסתימה לה טלנובלת הרשיונות והבעלות על הרכב הועברה.
החל מהיום אני בעלים גאה (ותפרן) של CJ8 מודל 86 קצר ופתוח.

בקישור הבא יש כמה תמונות, האיכות לא משהו.
http://www.lizard.co.il/4x4/bobo/

מיכה

זאביק
11-10-05, 18:37
מזל טוב, ובהצלחה 8)

דרור99
11-10-05, 20:25
מזל טוב !
בהצלחה

קנית אותו ממישהו מאור יהודה ?

lizard
11-10-05, 20:35
כן, ממישהו מאור יהודה.
אתה מכיר את הרכב?

נמרוד
11-10-05, 21:33
תתחדש מיכה, בשעה טובה.

lizard
11-10-05, 21:38
תודה.
מחר ומחרתיים אני מתחיל במלכת יישור הקו הראשוני. זה אומר החלפת כל המסננים, התקנת שעונים תקולים והחלפת מים ושמנים איפה שצריך (למעט ברקסים שעברו שיפוץ לפני כמה ימים)
בנוסף אני מתכנן מחר כנראה לפרק את תא הדלק ולנקות אותו.

atlas
11-10-05, 21:50
ברוך הבא ומזל טוב(לא שעד עכשיו לא הייתה פה) אבל לא חשוב מזל טוב :wink:

נמרוד
11-10-05, 21:54
תודה.
מחר ומחרתיים אני מתחיל במלכת יישור הקו הראשוני. זה אומר החלפת כל המסננים, התקנת שעונים תקולים והחלפת מים ושמנים איפה שצריך (למעט ברקסים שעברו שיפוץ לפני כמה ימים)
בנוסף אני מתכנן מחר כנראה לפרק את תא הדלק ולנקות אותו.

עצה של איציק4X שאני מאמץ בחום - אל תחליף מחר שום דבר. תבדוק שיש שמן, יש מים, לחץ אויר תקין - וסע. קודם כל סע. חבל להחליף עכשיו מים ברידאטור לנוזל יקר ולגלות אחרי שבועיים שאתה בעצם צריך להחליף גם צינורות, או שאין טרמוסטט או אלף דברים אחרים. תשתמש בג'יפ שבוע-שבועיים, תכיר אותו, ואז תכין לעצמך רשימת תיקונים ראשונה, שכוללת גם טיפול 10K לפי הספר.

לפרק מיכל דלק? למה? מה עשה לך רע? סתם פתח לצרות. אל תעשה דברים כי בא לך, אלא כי צריך. ואתה עדיין לא יודע מה צריך, מה תקין ומה לא.

eran4x4
12-10-05, 04:37
תתחדש ותהנה

בהמשך לדברי נמרוד
אם אני זוכר נכון איציק דיבר על חודש חודשים ולא על שבוע-שבועים
הרעיון גם להכיר את הרכב טוב בכדי לזהות תופעות לוואי לטיפולים בכדי לדעת איפוא לחפשש את הפתרון לתקלות, האם הרעידה שאני מרגיש הבוקר קשורה או לא למה שעשיתי אתמול בג'יפ (כן היא קשורה!)
ובעיקר - לזהות את מצב הרכב בכדי לאפשר החלטה מוסכלת על סוג וסדר התיקונים\טיפולים.

בהצלחה

lizard
12-10-05, 08:13
דבר ראשון תודה :)

כל מה שאני הולך לעשות זה להחליף שמנים, מסננים ולהתקין 2 שעונים תקולים.
לא יותר מזה.
יש מפגש פורום CJ ביום שלישי אצלי לרגל חנוכת הרכב.
אני בטוח שכל הכרישים כבר יגידו לי מה צריך לתקן.
השאלה היא האם כדאי להשקיע את האקסטרה מאמצץ ולנקות כבר מהתחלה את תא הדלק.
הסיבה היא די פשוטה. הרכב לא היה בשטח. זה רכב שנסעו איתו בעיקר בחולות ובתור גורר לאופנוע ים.
אני מסיק מזה שהרכב לא עבר טלטלות חזקות וכדומה, מה שעלול היה להעכיר את הדלק ולסתום את הפילטרים. מזה יוצא שכנראה לא ניקו את תא הדלק מעולם.
מקווה שההיגיון של 8 בבוקר מובן לכם 8)

barak4*4
12-10-05, 08:27
1. תתחדש!
2. תהנה!
3.מזל טוב.

הרכב לא היה בשטח
בטח... הוא גם בעצם רק יד ראשונה, אבל עבר במשפחה.... אה... והשתמשו בו רק פעם בחודש לנסיעה של 100 מטר למכולת והחליפו שמן כל שבוע... :twisted: :twisted: :twisted:

זה רכב שנסעו איתו בעיקר בחולות
חולות זה לא שטח?

אני מסיק מזה שהרכב לא עבר טלטלות חזקות וכדומה, מה שעלול היה להעכיר את הדלק ולסתום את הפילטרים. מזה יוצא שכנראה לא ניקו את תא הדלק מעולם.
מה?! ההיגיון שלך מאוד מוזר :shock: :? :?: :shock: :shock: :shock: .

lizard
12-10-05, 08:35
כמו שכתבתי, הגיון של 8 בבוקר.
בכל מקרה אני היום בת"א לקנות ידית מומנט ובוקסות.
אם יאנוביץ' פתוחים אז אני אלך לקנות את החלקים לניקוי (בהנחה שזה לא מחיר בשמים) ואשים בצד למקרה חירום.

lizard
12-10-05, 08:38
בקשר להגיון שלי....
הרכב בן 20, כנראה שמעולם לא החליפו לו תא דלק.
אתם מסכימים איתי שמה שלא שבור לא מתקנים?
אם לא הייתה לו סתימה בדלק אז לא היה סיבה לנקות את תא הדלק, נכון?
אם לא ניקו את תא הדלק אז הוא מלא בג'יפה?

הרכב נסע רגוע - משקעי הליכלוך בתחתית.
אני לא נוסע איתו רגוע - משקעי הליכלוך מתערבבים בדלק.

מקווה שהייתי מובן.

ערן המסוקס
12-10-05, 09:24
שמע.. ניקוי מיכל דלק כרוך בעבודה אבל לא ממש עולה הרבה כסף.. אולי כמה שקלים לאטם ואם מתגלים תיקונים הכרחיים.. אם יש לך זמן אז למה לא?

אני הייתי מגדיל ראש ומייצר לו גם פקק ריקון גדול, כדי שיהיה אפשר לנקות אותו להבא בלי לפרק אותו, כטיפול תקופתי.

בכל מקרה הייתי מחכה עם זה לפחות עד המפגש כדי לבדוק אם יש דברים דחופים יותר לעשות על הרכב. אם המיכל לא עושה צרות כרגע אז זה סובל דיחוי.

עירא
12-10-05, 09:25
מיכה תקשיב רגע אל תשמע תקשיב
אם אתה רוצה לעשות יישור קו אתה תמיד יכול ללכת על משהו בסגנון הזה: http://www.jeepolog.com/j6tech_iras_cj_restore.htm

אבל בוא ניהיה רגע רציניים, ברור לך שכשתוריד את המיכל דלק אתה תגלה שהצינורות שלו ישנים (גם אלו שמובילים אל הפיית תידלוק וגם הצינור שמוביל מהמשאבה וחוזר מהעודפים) ומה לא תחליף אותם כבר כשהמיכל למטה (זה זיין להוריד מיכל דלק בלי ליפט מניסיון, ואם אתה עושה את זה, תעשה לעצמך טובה גדולה ותרוקן אותו עד הסוף) אה שכחתי, בגלל שלא כל כך הבנת בזמן הפירוק איך להוציא את המנגנון של המד דלק הטעות שברת אותו (ואם לא את כולו אז כמעט בטוח שאת המסנן שבחלק התחתתון שלו). וכמובן שאת כל הברגים החלודים (שיירקת דם לפתוח אחרי שלא פתחו אותם 20 שנה) אתה גם תרצה להחליף לא?
אז כמה יצא לנו?
צינורות רגילים - 20 ש"ח
צינורות תילוק - 150 ש"ח
מצוף דלק - 300 ש"ח
ברגים - 30 ש"ח

את הסה"כ אני בטוח שאתה תעשה בעצמך (וכנראה שיותר מהר ממני) אבל למה דינה? למה?
לא יותר פשוט לשים פילטר דלק חדש, ליסוע חודש בשטח קשה עם הרבה טלטלות. בסוף אותו החודש להיסתכל על הפילטר (תקנה פילטר פלסטיק שקוף שעולה 10 ש"ח) אם הוא מלא בג'יפה אז יש לך תירוץ טוב למה להתחיל לעבוד על שרירי הידיים ואם לא אז....

וכמו שאביגדור נוהג לומר, My two cents

עירא
עירא

חנן-ג'יפולוג
12-10-05, 10:21
גם אם המסנן מלא בג'יפה, תחליף אותו באחר, וכתלות בכמות הלכלוך, תוך החלפת מסנן אחד עד 20 כל הלכלוך ייגמר. בדוק. רק תוודא שזהוא יהיה במקום נוח, כמו בתא המנוע לפני המשאבה כדי שיהיה קל להחליף אותו בלי לזחול מתחת לרכב ולהג'דייף.

ו"תא דלק" זה מונח מתחום המירוצים, לתאים שבנויים בצורה מיוחדת עבור דלק. זה נשמע מצחיק כשאתה משתמש במונח הזה ביחס לטנק דלק של CJ ענתיק.

lizard
12-10-05, 13:53
בסופו של דבר אני לא נוגע בתא דלק.
התברר לי שהחלפת השעונים יותר מסובכת ממה שחשבתי.
אני עובד על זה בערך 4 שעות כבר ורק עכשיו סיימתי להתקין את המד לחץ שמן (שהיה חצי מורכב כבר)
עכשיו יש לי להרכיב את המד חום. אבל אני לא מוצא איפה לחבר אותו. בספר המד חום חשמלי ושלי מכני.

חוץ מזה אני רוצה להסיר את תעלות המזגן (אין מזגן) שמותקנות.

מחר בתקווה אם אסיים בזמן אני אחליף שמנים.

וזהו. יותר לא נוגע.

עירא
12-10-05, 14:09
שעון חום מכני בעיקרון אמור להתחבר לאחת ההברגות בבלוק (יש שם פקק-בור עם ראש מרובע שאוטם שם כרגע) אני שמעתי על מישהו שניסה לפתוח את הפקק הזה וגרם לסדק בבלוק...
אופצייה נוספת היא לחבר אותו לסעפת יניקה יש שם מספר הברגות שאפשר להשתמש בהן (אבל אז רצוי שהמים שמחממים את הסעפת יעברו שם). אופצייה שלישית (ומשום מה הרבה אנשים אוהבים אותה) להחליף את הפלאנג' מים לאחד של סופה שבו בנוסף לחיבורים של שני הצינורות מים יש חיבור נוסף שאליו מחברים את השעון.

לגבי התעלות של המזגן, הן מפריעות לך כרגע? יקרה משהו רע אם הן יישארו שם?
אתה הרי לא יודע במה אתה עלול לפגוע בזמן שאתה מוריד אותן (ומיניסיון רע שלי כמעט תמיד פוגעים במשהו...) ואח"כ יתחיל מחול שדים שלם בניסיון למצוא את החוט שניתקת עם הרגל ששימשה כקונטרה למשיכה....
כמו שאיציק כתב, נמרוד אימץ, ערן תומך,

סע בנצור סע

אח"כ תתחיל עם כל המשחקים, יש תורה שלמה על המשחקים האלו, מי יודע אולי תקבל פרס נובל.

עירא

lizard
12-10-05, 14:14
אני לא מתכוון לפרק משהו שאני לא יודע איך לפרק אותו.
בכל מקרה אין לי מושג איך לפרק את הצנרת מזגן הזו. למעשה אין לי מושג איך הרכיבו אותה בכלל.
אם לא אצליח להבין את זה בזמן שאני מחליף שעון חום אז אני אוותר.
הסיבה העיקרית להסר הצנרת היא העובדה הפשוטה שאני צריך לקדוח חור בקיר אש בשביל להעביר את הצנרת של מד החום.

יהיה טוב. בנתיים אני מכוסה שמן,גריז וג'יפה ונהנה מהחיים :D

עירא
12-10-05, 14:18
אל תקדח, יש שם (לייד הצינורות של המערכת חימום / מזגן) גומייות אטימה אפשר להזיז אותן עם מברג ולהשחיל דרך שם את הכבל של המד חום.
עירא

נמרוד
12-10-05, 14:52
מיכה, אתה מתכוון לסעפת/מכלול מעברי האויר של החימום, לא המזגן. אל תפרק את זה אם אתה מתכוון להחזיר! אם אתה מחליט לפרק, אין בעייה, נסביר לך, אבל אל תעשה את זה אם אין סיבה, ולקדוח חור בקיר האש זה לא סיבה לפרק כזה דבר. זה כמו שמניקוריסטית תוריד לך את הרגל בשביל שיהיה לה יותר נוח לעבוד על הציפורניים... רק אחר כך תתחילו לחשוב ביחד איך מרכיבים את הרגל בחזרה... :lol: בכל מקרה כמו שעירא אמר, יש כל מיני חורים שונים ומשונים, ואם אין, אז תקדח עוד אחד, אבל למה דווקא איפה שאין גישה? תעשה את זה מתחת לסעפת החימום.

lizard
12-10-05, 16:20
הייתה גומיה. היא מאכלסת את הצינור לחץ שמן.

בכל מקרה, התקנתי את 2 השעונים על הדשבורד. רק שעון לחץ שמן פועל כי את המד חום לא מצאתי איפה לחבר. נחכה לחברי מועדון CJ שיבואו למסיבת השקה ונתייעץ איתם.

בכל מקרה, הוצאתי הרבה כבלים שלא היו מחוברים לכלום, עטפתי באזולירבנד כמה כבלים חשופים שקיצרו והוצאתי חלקים ממערכת המזגן (בעיקר צינורות וכפתורים).
הרכבתי את הדש בורד חזרה והתנעתי.......הוא הניע.

אז מחר אני הולך לעשות טיפול 10 אלף. שמנים, מסננים ופלאגים.

lizard
12-10-05, 16:58
נמרוד, אתה צודק זו אכן סעפת החימום.
אני רוצה להסיר אותה לגמרי. פשוט מה שיש עכשיו רקוב לחלוטין. אם ארצה כזו סעפת בעתיד אז אני אשבור על זה את הראש אז.
בקשר לחורים, כבר קדחתי חור. מה שהיה לא הספיק.
בכל מקרה אני אסתום את החורים האלה עם סיליקון כשאסיים את העבודה (לא שזה ממש משנה כי כל הבודי מלא חורים ולא מחלודה)

בכל מקרה, התקנתי את השעונים, את המד חום לא הרכבתי במנוע כי לא מצאתי איפה.
הבנתי שבשביל להשתמש בפלאנג' סופה אני אצטרך כמה מתאמים ועבודות חריטה, אני מעדיף משהו שלא דורש ממני הוצאות כרגע.

ערן המסוקס
12-10-05, 17:04
בשביל להרכיב פלאנג' מים של סופה אתה לא צריך שום מתאם ושום דבר מיוחד בעצם חוץ מקצת סיליקון (זה טובבבבבבב) ו2 מתאמי הברגה שאתה מבריג על היציאה של הפלאנג' כדי לחבר עליו את מד החום. הקריאה שם היא הכי מדוייקת.

בקשר לסתימת החור שקדחת.. אל תסתום אותו עם סיליקון, כי זה יגרום להתפתחות חלודה שם. תצבע טוב את השוליים של החור מכל הכוונים.. אחרי זה תסתום אותו עם חומר כלשהו.. עדיף לא סיליקון.

המלצה שלי.. תסתום את כל החורים בקיר האש אם אתה לא רוצה להתבשל מחום המנוע, ואם אתה רוצה פחות רעש בנסיעה.

ועוד משהו.. מערכת החימום של הג'יפ היא דבר נחמד מאוד ברגעים קרים מאוד בחורף ואדים על החלון ללא מפשיר אדים זה דבר דיי מטריד.. אז קח את זה בחשבון.

lizard
12-10-05, 17:09
ברגעים הקרים של החורף המקום האחרון שאני אהיה בו זה בג'יפ.

אני מודה שלפרק את המערכת חימום זה לא רעיון טוב.
אבל....היא הייתה (טוב עדיין) רקובה לחלוטין.
לכן מה שאני אעשה אם וכאשר אני אצטרך את זה זה לנסוע לסמו ו/או לאחים מיהוד ולקנות מהם משהו במצב טוב יותר.
חוץ מזה, עוד לא ממש פירקתי את הכול.
אני רוצה אבל לא יודע איך.

נמרוד
12-10-05, 20:19
אתה יכול לקבל ממני סעפת חימום כזאת שירדה מהג'יפ שלי ושוכבת במחסן, מצב לא ידוע, אם וכאשר תחליט להתעסק עם זה, אבל זה נראה לי ממש טפל בתור התחלה.

מה מסיבת השקה? אתה מתכוון ברית מילה, לא? מתי זה?

lizard
12-10-05, 20:49
מפגש מספר חמש של מועדון CJ יהיה אצלי.
יש שירשור על זה בפורום המועדון.

בגדול מה שיקרה זה שכולם יסתלבטו עלי ויאכלו הרבה אוכל.

בקשר לסעפת חימום, כשזה יהיה יותר רלוונטי אני אתעסק עם זה.
בסה"כ נכון לעכשיו סיימתי את מה שרציתי לעשות. התקנתי את השעונים החדשים (לא חברתי את המד חום למנוע כי לא הבנתי לאן אבל זה בטיפול) וניקיתי חוטים שלא היו מחוברים לכלום וגם למדתי קצת על איך הדשבורד נראה מאחור :D
החזרתי את הדשבורד למצב שלו ואפילו הנעתי את הרכב מבלי שהוא יעלה באש.

מחר החלפת שמנים ופילטרים. מניקוי מיכל הלדק ירדתי לבנתיים. מקווה שלא יהיו לי בעיות עם זה.

-->