PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר 4X4 פולסייז כרכב טיולים ומסעות

eyalski
10-10-15, 22:03
אמנם היו כתבות ומבחני דרכים על הראם 3500, סילברדו או ה F350 , אבל מבחן המציאות לפעמים דורש יותר זמן ונסיון.
האם הטנדרים הגדולים יכולים לשמש כרכב מסעות רציני ?
כמובן שנדרשת יכולת שטח גבוהה אך בלי להיכנס רק להיבט של עבירות קשה , אלא יותר ממוקד בנוחות הנסיעה וקצב נסיעה נורמלי
האם פיסית נהג+ 5 נוסעים יכולים לנסוע בנוחות בדרכי 4X4 ?
האם ריכוך מערכות מתלים בידיעה שאין צורך להעמיס טון משקל על הארגז אלא במקרה קיצוני 300-400 ק'ג אפשרי ?
גם אחרי מעבר לקפיצים רכים או כריות אוויר עדיין נשאר המשקל העצמי הגבוה ואת זה קשה לשנות.
האם חוקי לקצר את הארגז ?
ובכלל איך החיים האמיתיים במבחינת צרות וכספים בצל המפלצות האלה.

Nash
11-10-15, 20:23
מצטרף לשאלה עם דגש על מספר המקומות, איך מסודר המקום השישי?
בשורה הראשונה או השנייה?
מה הסיכוי שלי להכניס 2 סלקלים, שני בוסטרים ואישה בטנדר אחד?

המשוטט
11-10-15, 20:38
בטנדרים האמריקאים הכיסא השישי נימצא מלפנים בין הכסאות .
לא נוח למבוגר וגם דיי מפריע לנהג .

בכל מקרה שמדובר ברכב שבאמת יסע בשטח הסילוורדו יוצא מהמשוואה .
זאת בשל המתלה הנפרד מלפנים שלא אוהב נסיעה בשטח .....

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

snake-man
13-10-15, 13:18
בתור אחד שיש לו סילוורדו 2003 בנזין...
הוא לא רך בשטח.!
אבל עובר כמו סוס ולי עוד יש את הארוך
עליתי במקומות שהרבה לא האמינו שאני יצליח ועוד בחי לשבור כלום!
יש 6 מקומות 3 מקדימה ו3 מאחורה
אין לך שום בעיה לשים סלקלים ובוסורים בלי בעיה
לי אישית יש סלקל מלפנים וכסא בטיחות גדול מאחור
מה שכן.. החול ים/דיונות האוטו מת.
האוטו הזה מאוד קשה מבחינת הולמים ככה שמרגישים הרבה טלטלות.
דוגמא למעלה יפה שעלינו בטיול.. הר חורשן.. עליה קשה שאפילו כלים די משופרים התקשו בה..
בהצלחה.

ד ו ר ו ן
13-10-15, 14:22
האוטו הזה מאוד קשה מבחינת הולמים ככה שמרגישים הרבה טלטלות.

הפוך.
בולמים רכים= רכב מטלטל.

בולמים ״קשים״, רכב מרוסן.

Gilad
13-10-15, 23:42
היה איתנו בירדן ראם משופר קלות (צמיגים + בולמים לדעתי)
שתה את הדיונות בלי למצמץ

אני מניח שתמרון צפוף יהיה בעייתי אבל חוץ מזה לא צריכה להיות בעיה בשטח סביר+

איל מ
14-10-15, 08:40
הפוך.
בולמים רכים= רכב מטלטל.

בולמים ״קשים״, רכב מרוסן.
לא מדויק וגם נובע מהגדרה שונה של כל אחד למילה מטלטל.
אצלי הבולמי פוקס מכוונים קשיח ולכן הרכב נוקשה מאוד במהירויות של טיול רגוע (במהירויות גבוהות אגב, הם מדהימים).
לכן הרכב שלי מטלטל.
ריכוך של הבולמים יגרום לרכב לטלטל פחות ולהתנדנד יותר.
בולמים שמכוונים נכון (כשברור ש"נכון" הוא לפי הגדרת הלקוח) יתנו רכב מרוסן שגם לא מטלטל וגם לא מתנדנד.

נ.ב.
ברור לי מה התכוונת בתגובה שלך ואתה צודק אבל כל אחד מפרש אחרת את המילה מטלטל. במקרה זה לדעתי הכותב המקורי התכוון לרכב קשיח מדי.

נמרוד
14-10-15, 09:08
לא יצא לי לנהוג בטנדרים הגדולים האלו כשהם משופרים ברמה גבוהה. אבל יצא לי לבלות לא מעט זמן על גביהם במבחני הדרכים לטנדרים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/18-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%99%D7% 9D) פה באתר.

הפולסייזים המודרניים שמיובאים לארץ אדירים בכביש הפתוח. אבל בשטח אני לא סובל אותם. בהשוואה אליהם, סתם ג'יפ רגיל מרגיש כמו RZR בהשוואה לאותו ג'יפ.

אין לי ספק שאפשר לקחת ראם קמינס, לשים עליו צמיגי שטח גדולים וסט מתלים יותר טוב מהמקור, ולטייל בכל רחבי ישראל בכיף. ברור שיש אתגרי עבירות שהוא יעבור יותר בקלות ביחס לג'יפ, ולהיפך. אבל זה לא מעניין אותי.

החסרון הגדול הוא היותו כבד ואיטי ומסורבל ופשוט נוסע הרבה יותר לאט בכל סוג של שטח שאינו כביש. בוודאי בתצורה המקורית או קרובה אליה.

אלון_ק
14-10-15, 10:26
אני שקלתי את זה ברצינות לאחרונה, מתוך הבנה שלשימושים שלי - רכב טיולים לנסיעה מהירה שמסוגל גם ליכולת טכנית איפה שנדרש - אין שום דבר יותר מתאים טכנית. זה יהיה הכי מהיר, הכי עביר (סט צמיגי 37+ עם נעילה אחורית... וזה יראה קטן עליו) ועם הכי הרבה מקום אחסון. אמריקה.

יש רק 2 בעיות קטנות, בגללן ויתרתי:
1. עלויות. ביטוח וטסט בלתי סבירים, משהו כמו 8k. מערכת מתלים זה מערכת מתלים, גם יקר תמיד להגיע לתוצאה טובה.

2. אם תביא רכב כזה למצב המדובר - מערכת מתלים טובה וצמיגים בגודל סביר - אתה מקבל ממותה בגובה. צריך סולם כדי לטפס לקבינה, והציוד בארגז לא נגיש כי גם הוא גבוה מאוד. לא נוח. ואם זה לא נוח, אז זה לא שונה ממצבי היום (ב110 יש מספיק מקום, פשוט לא נוח להגיע לגגון), זה רק עולה לי הרבה יותר.

אלו היו השיקולים שלי, מקווה שזה עוזר.

ד ו ר ו ן
14-10-15, 21:29
לא מדויק וגם נובע מהגדרה שונה של כל אחד למילה מטלטל.
לטלטל פחות ולהתנדנד יותר.
.
זה נשמע כמו רצף של תירוצים של חוקר שב"כ אל שופט תורן, כשהוא מנסה להרוויח זמן לסשן הבא ע"ח הסבר שהוא לא טלטל אלא "התנדנד"..

וואללה נשבע לך, לא טלטלתי, רק נדנדתי לו את הצורה"..

וברצינות,
הבולמים המקוריים של הרכבים האלו, בדגש על הסילבראדו פשוט נוראיים, מטלטלים וגם מנדנדים אותך לכל כיוון.
אחרי מעבר על באמפ, הרכב ממשיך להתפלל כמו חרדי ביום כיפור.
בולמים משופרים וקשיחים יותר עושים להם טוב.
נכון, זה יכול להרגיש קשיח יותר בקו ישר על הכביש, אבל השליטה גבוהה יותר בהרבה, וה"טלטול" לפחות מוגבל לציר אחד ולא שלושה..

- - - Updated - - -

אני שקלתי את זה ברצינות לאחרונה, מתוך הבנה שלשימושים שלי - רכב טיולים לנסיעה מהירה שמסוגל גם ליכולת טכנית איפה שנדרש - אין שום דבר יותר מתאים טכנית. זה יהיה הכי מהיר, הכי עביר (סט צמיגי 37+ עם נעילה אחורית... וזה יראה קטן עליו) ועם הכי הרבה מקום אחסון. אמריקה.
.
עוד דבר שצריך לקחת בחשבון, ונמרוד התייחס אליו בנגיעה:
הדרכים באזור שלנו, מסורתית מאז הרומאים, הן ברוחב פחות או יותר אחיד.
שהוא צר יותר מהרכבים האלו, ברוחב וברדיוס סיבוב בהרבה מקומות.

מה שאומר שבשטח, בקוליסים, (להבדיל משטח פתוח לגמרי, או שבילים רחבים), אתה בחצי עד גלגל מחוץ לקוליס.
זה אומר לחבוט את הדופן והגלגל כל הזמן, בקטנה, או מידי פעם בבולדר.
והמשמעות היא קצב נמוך יותר גם אתה על צמיגי 37.

איש הצפון
15-10-15, 00:22
טיילנו כמעט בכל מסלולי הארץ עם הסילברדו (2007) שבהתקף טימטום - מכרתי לפני שבוע.

מעולם לא נתקע, מעולם לא סירב למשוך כלים "מתאימים יותר לשטח" כשהם נתקעו, מעולם לא חסר בו מקום לציוד של כל הקבוצה כולל כל הפינוקים ומעולם לא היה לי רכב נוח יותר ומהנה כל כך בנהיגה.

ועוד לא דיברנו על כך שבפועל (לעצמאי), הוא חסכוני יותר מכלים אחרים מאחר ולא רק את המע"מ על הדלק מקבלים בחזרה במלואו, אלא גם את הבלו.

snake-man
28-01-16, 10:34
סורי על הטעויות כתיב..חחח (לא שמתי לב.. בגלל המהירות)..
התכוותי כמו שאייל הסביר.
לגבי ביטוח.. תלוי איזה שנתון קונים.. לא תמיד שווה לעשות מקיף...
החובה עולה (לפחות אצלי) 4000 ש"ח
אבל לעומת אחרים אצלי הטסט זה רק 530 ש"ח !!!!
והוא נוסע על גז אז זה בכלל אחלה.
בשביל רכב שטח שמשמש לעבודה וגם מוכר 100% במס, זה אחלה רכב

diegoo
11-03-16, 16:34
כדאי להתאמץ ולמצוא סוואנה 4×4 או אקונוליין. בתצורה המקורית מתאימים יותר לשטח מהסילברדו או אפ 350. סרן חי מקדימה, מרחק בין הסרנים קצר יותר ומניסיון...עובר כל דבר

GALGUL
29-11-19, 00:54
האם אפשר חוקית להגדיל גלגל\צמיג לפורד F350 2012 ? הגבהה 5 " ?

GodsFather
29-11-19, 07:54
האם אפשר חוקית להגדיל גלגל\צמיג לפורד F350 2012 ? הגבהה 5 " ?בתהליך פרטני הכולל בדיקות מעבדה יש סיכוי.

האם זה יהיה פשוט לאדם מן השורה?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

asafk
29-11-19, 08:51
האם אפשר חוקית להגדיל גלגל\צמיג לפורד F350 2012 ? הגבהה 5 " ?מה מידת הצמיג המקורית?

אסף.

GALGUL
29-11-19, 14:38
הי אסף, מידות צמיג : צמיגים R18 70/2

MR BIG
30-11-19, 07:47
לאחר 10 שנות ניסיון עם סילברדו אחד ושני ראמים והרבה מאד נסיעה בשטח , וקרוב למליון ק"מ סה"כ על הרכבים האלה , אלה התובנות שלי :

1. אם ברכב מסעות בשטח עסקינן , הסילברדו מחוץ לתמונה . נשארת עם ראם ופורד.(מצויינים!)
2. המושב השישי צפוף מקדימה. לא יודע עד כמה כי לי תמיד היה 5 מקומות בלבד...אבל אני רואה אצל חבריי...וזה לא לעניין. וזה גם מבטל את הקונסולה המרכזית בין הנהג לנוסע...ומבחינתי זה לא בר ויתור.
3. עלויות ביטוח וטסט : 10K בשנה ...תלוי במודל.....
4. יש החזר בלו במידה ואתה עצמאי . שווה. אין שווי שימוש....
5. עלויות אחזקה שוטפות ל-300 אלף ק"מ הראשונים של הרכב מהרגע שהוא חדש : 25-30 אגורות לק"מ.
6. הרכבים האלה בתצורתם הסטנדרטית לא הכי מתאימים לרכב מסעות.דרושה כאן עבודה . כדי שזה יהיה כייף לך ולכל המשפחה (גם עבירות וגם נוחות) אתה צריך לשפוך אוקיינוסים של כסף על מתלים , מיגונים, פגושים וכו'....
7. כנ"ל סוואנה ואוקונוליין 4על 4. דרושה שם עבודת שיפורים רבה כדי להביא את המכונות האלה לרמת רכב מסעות נעים .
8. אם הגעת עד כאן , שיפרת והשקעת והתקנת , ואתה מסוגל לשאת בהוצאות .....- אתה הולך להסתובב עם חיוך תמידי ודבילי על הפנים . כייף אדיר. אני עוקב אחרי יחידים/קבוצות בארה"ב שמטיילים רק עם רכבים כאלה.....ואני פשוט אכול קנאה .

מה שלא תבחר , סע בזהירות.

אייל.

GALGUL
01-12-19, 11:00
תודה רבה !

טיילנו כמעט בכל מסלולי הארץ עם הסילברדו (2007) שבהתקף טימטום - מכרתי לפני שבוע.

מעולם לא נתקע, מעולם לא סירב למשוך כלים "מתאימים יותר לשטח" כשהם נתקעו, מעולם לא חסר בו מקום לציוד של כל הקבוצה כולל כל הפינוקים ומעולם לא היה לי רכב נוח יותר ומהנה כל כך בנהיגה.

ועוד לא דיברנו על כך שבפועל (לעצמאי), הוא חסכוני יותר מכלים אחרים מאחר ולא רק את המע"מ על הדלק מקבלים בחזרה במלואו, אלא גם את הבלו.

שטיינר גיל
10-12-19, 21:24
חברים מישהו להתייעצות.....רוצה לקנות המתלבט...לא זקוק לביצוען שטח מסובכים
גורר קרוואנים...
האם לקנות בנזין או סולר...(מערכת גז ?)
מה עם קולורדו בנזין כאופציה?
תודה מראש

maorgil
17-12-19, 15:46
כמו שהבנת אין כאן תשובה חד משמעית כי בסוף כמו כל דבר בחיים כל אחד מאיתנו מתחבר למשהו אחר, כל אופן לדעתי לפחות מבחינת אבזור,חווית נהיגה,צריכת דלק ונוחות נהיגה הראם יכול להיות אחלה של אופציה לרכב לטיולים

gil_fm
19-12-19, 17:56
כמו שהבנת אין כאן תשובה חד משמעית כי בסוף כמו כל דבר בחיים כל אחד מאיתנו מתחבר למשהו אחר, כל אופן לדעתי לפחות מבחינת אבזור,חווית נהיגה,צריכת דלק ונוחות נהיגה הראם יכול להיות אחלה של אופציה לרכב לטיולים

מסכים לגמרי שאין תשובה חד משמעית וזו לא מתמטיקה ובסופו של הדבר הטעם האישי הוא הגורם הכי דומיננטי. הערה קטנה לגבי נהיגת שטח: מבחינת השטח הראם עדיף כי יש לו סרן חי קדמי מול משולש ומוט פיתול בשברולט. מאחור לשלושתם כידוע יש סרן חי. בשטח הסרן החי מאפשר מהלך מתלה ארוך יותר וזה נותן לו יתרון על פני השאר. זה לפחות חצי השקל שלי על הנושא :)

JohnnyEnglish
20-12-19, 11:25
זווית גישה מוצלחת יותר

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

יניב עמית
23-06-20, 07:07
קצת מחייה את השירשור, עומד להחליף טנדר, וכיוון שאני עצמאי, פוזל לכיוון הפול סייז במקום יפני. הבנתי מהשירשור שעדיף ראם או פורד עקב סרן חי מקדימה.
כמה שאלות:
כמה יגביל מבחינת עבירות(עם היפני רוב המסלולים שלי ברמה בינונית-בינונית +, למשל פרצים עליון, סכיני דימונה וכיוצב).
עלויות של מיגונים הגבהות וצמיגים

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

נדב ש.
23-06-20, 08:05
לגבי עלויות תחשוב כמו משאית קטנה, לגבי טיולים הצטרף אלי פעם לפני בערך 7 שנים דודג' ראם לטיול בנקרות וערוד(למרות שהתנגדתי אבל זה לא עזר), את הנקרות צלח בלי בעיות, קצת ארוך וצריך כיוון קרקעי, בערוד כבר קיבל פנצ'ר אחד וחתך לכביש מיד אחר כך...

erezgur
23-06-20, 09:07
מעבר לשאלות לגבי נסיעת השטח - אם אתה מרבה להשתמש בכביש 6, העלות היא של משאית (הרבה יותר מפרייבט, לא יודע כמה בדיוק)

נשלח מהנייד

איל מ
23-06-20, 09:17
מחיר מקסימלי מתחת ל4 טון - 33 וקצת.
מעל 4 טון - 85 ועודף.

נמרוד
26-06-20, 09:31
קצת מחייה את השירשור, עומד להחליף טנדר, וכיוון שאני עצמאי, פוזל לכיוון הפול סייז במקום יפני. הבנתי מהשירשור שעדיף ראם או פורד עקב סרן חי מקדימה.
כמה שאלות:
כמה יגביל מבחינת עבירות(עם היפני רוב המסלולים שלי ברמה בינונית-בינונית +, למשל פרצים עליון, סכיני דימונה וכיוצב).
עלויות של מיגונים הגבהות וצמיגים

ההבדל בשטח בין טנדר יפאני "קומפקטי" (זה המינוח האמריקאי) לבין טנדר אמריקאי "פולסייז" גדול מאד, והדרך הכי קלה לתאר אותו היא להגיד שהוא שקול להבדל בין ריינג'ר RZR לטנדר יפאני.

נכון, שניהם 4X4 ובגדול יכולים להגיע לאותם המקומות (לא לגמרי, יש יתרון בעבירות לרייזר על פני טנדר קטן ויתרון לטנדר קטן על פני טנדר פולסייז אמריקאי) - אבל גם הסגנון ובעיקר הקצב שונים לגמרי. אני לא אצרף לשיירה שלי חבר עם טנדר כבד כזה. כמו שאם אני מתכנן טיול רייזרים, אני לא אצרף לאמצע השיירה בחור עם היילקס. שיחכה לנו בחניונים עם הציוד. אם חבר שלי רוצה לבוא למדבר עם הראם, נקבע פגישה בחניון הלילה ונשב סביב המדורה. בטיול עצמו, זה פשוט לא מתאים.

המסלולים שתיארת - פרצים עליון, סכיני דימונה - זה מסלולים שעם טנדר יפאני או SUV מודרני לא חושבים עליהם פעמיים, עם ראם הם אפשריים אבל זה יהיה איטי ומאתגר יותר משמעותית ובעיקר מעייף.

* אני נוסע ביום-יום ובטיולים בטנדר יפאני (ההיילקס השלישי שלי). יש לי היכרות עם הכלים האמריקאים ממבחני דרכים שהשתתפתי בהם או כתבתי פה בג'יפולוג.

ד ו ר ו ן
26-06-20, 10:26
צולם בשנה שעברה בכינרת, בהסכמת בעל הרכב.
תוצרת עצמית, פרופילים ועליהם ברזנט.
הקמפר פריק מהארגז.
משפחה של 5, והביצוע נראה חכם ונקי.
מיכל מים של כ-100ל
מטבח נשלף מאחור.
נראה מחושב ויפה.

עושה חשק.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200626/4b7c4900e23707a5a2007ac0478942a1.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200626/c937163646aaa74eb56bc695cfea44a9.plistht tps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200626/ef1f54f1ea1cd52a518e48658f80c219.plist

יניב עמית
26-06-20, 18:36
תודה על התשובות והמידע, המחשבה נגנזה גם בגלל שרוב העבודות שלי במרכז(חנייה), חזרתי ליפנים

נדב ש.
27-06-20, 08:51
ההבדל בשטח בין טנדר יפאני "קומפקטי" (זה המינוח האמריקאי) לבין טנדר אמריקאי "פולסייז" גדול מאד, והדרך הכי קלה לתאר אותו היא להגיד שהוא שקול להבדל בין ריינג'ר RZR לטנדר יפאני.

נכון, שניהם 4X4 ובגדול יכולים להגיע לאותם המקומות (לא לגמרי, יש יתרון בעבירות לרייזר על פני טנדר קטן ויתרון לטנדר קטן על פני טנדר פולסייז אמריקאי) - אבל גם הסגנון ובעיקר הקצב שונים לגמרי. אני לא אצרף לשיירה שלי חבר עם טנדר כבד כזה. כמו שאם אני מתכנן טיול רייזרים, אני לא אצרף לאמצע השיירה בחור עם היילקס. שיחכה לנו בחניונים עם הציוד. אם חבר שלי רוצה לבוא למדבר עם הראם, נקבע פגישה בחניון הלילה ונשב סביב המדורה. בטיול עצמו, זה פשוט לא מתאים.

המסלולים שתיארת - פרצים עליון, סכיני דימונה - זה מסלולים שעם טנדר יפאני או SUV מודרני לא חושבים עליהם פעמיים, עם ראם הם אפשריים אבל זה יהיה איטי ומאתגר יותר משמעותית ובעיקר מעייף.

* אני נוסע ביום-יום ובטיולים בטנדר יפאני (ההיילקס השלישי שלי). יש לי היכרות עם הכלים האמריקאים ממבחני דרכים שהשתתפתי בהם או כתבתי פה בג'יפולוג.

לפני בערך 7 שנים עשינו את דרך הבשמים+נקרות עד בארות, נחל ערוד ועוד, הצטרף חבר של חבר עם ראם ארוך(למרות שנתתי את דעתי שלא כדאי), צלח הכל עד ערוד ולקראת הסוף פינצ'ר צמיג וחתך החוצה, בכל זאת משאית קטנה... מה גם שאין ספייר נוסף היה השיקול העיקרי ללוות אותו לכביש הקרוב.

גיסי מכר את הלנדקרוזר ועבר לסילברדו, הגביה, מיגן, שם צמיג נורמלי, נראה מה יהיה איתו...
😎

נדב ש.
27-06-20, 09:02
איזור הדקה ה 5 למי שאין סבלנות 😂

https://youtu.be/dP-OgoBR5yQ

יניב עמית
27-06-20, 09:20
מה שנקרא דם אש ותמרות עשן.
האמת שבכל פעם שאני רואה טרופרים בשטח או בסרטונים, אני מתרשם, עובר הכל ובאלגנטיות.

ד ו ר ו ן
27-06-20, 10:10
איזור הדקה ה 5 למי שאין סבלנות [emoji23]

https://youtu.be/dP-OgoBR5yQ
כואב לראות..

היום במצב המדרגה הוא לא עובר פיזית.
עם רכב רגיל אתה מתמרון על הסנטימטר.
וזה הבדל מהותי.
ואז,
אתה שולח את החבר למעקף לבד דרך חדב או שכולם מסתובבים?

גם בעלייה לקצרה, ראיתי בהמות כאלו נאבקות קשות.

הדרכים נפרצו ומתאימות למימדי רכב שטח סטנדרטי, כמו שנמרוד תאר.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

asafk
27-06-20, 10:58
מנסיון רב בשבילי הארץ עם טנדר פולסייז - הכל בראש.
וכמובן.... באורך. ההבדל בין טנדר בסיס גלגלים קצר לבין ארוך - משמעותי ביותר. יכולת התמרון שונה משמעותית עם ההבדל של 20" בבסיס הגלגלים.
קחו בחשבון שברוב השבילים עברו נ"נים והאמרים. אז הרוחב ברוב המקרים מתאים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-06-20, 11:14
אסף,
ברוב המקרים זה לא עניין של ״עובר-לא עובר״ אלא כמו שנמרוד ציין, קצב נמוך יותר.
זה נכון גם להאמרים, שבולעים שטח, אבל כשהם מגיעים למקומות שהגלגל מחוץ לשביל נחבט באבנים.

זה אפשרי, אבל בקצב אחר.
ולדעתי במצב המדרגה בנקרות אחרי השטפונות של השנה, לא הייתי מתקרב עם פולסייז.
לא בירידה ולא בעלייה.
עם ההיילקס נאלצתי לעשות הרבה תמרונים כדי להמנע מנזקי פחחות.

נדב ש.
27-06-20, 13:54
מכיר, הייתי בסופ"ש האחרון שם.

הסירטון מלפני 7 שנים....

למה כואב? עבר בלי שום נזק עד נחל ערוד שם פיצץ צמיג משטות.
לא ירדנו בקצב בכלל, הספקנו את כל המסלול שתוכנן.
אם היה צריך להסתובב לחדב היו חוזרים איתו לפחות עוד 2 כלים(אם לא יותר), היו שם מספיק שיתנדבו בלי בעיה.

ד ו ר ו ן
27-06-20, 15:59
למה כואב?.
כשאני רואה רכב שטח עובר מכשול כזה בגז גבוה ולא לאט על הטורים זה פוטנציאל כואב..

יניב עמית
27-06-20, 16:06
השאלה באמת זה האם רכב כנל אפילו מוגבה, מצריך חשיבה מרובה במכשול אפילו יותר פשוט כמו חציית נחל או תלולית סלעית שבה האורך יכול להיות בעייתי.
הייתי בערוד לפני שלושה שבועות, טנדרים רגילים, והיו כמה מקומות סלעיים עם פיתולים, שכיוונו. נראה לי שרכב כזה, הייתה יכולה להיות בעיה קצת יותר גדולה, אלא אם כן הכל בראש כמו שטוען אסף

נדב ש.
27-06-20, 18:18

זה רק נראה ככה בסרטון, הוא לא רכב שטח לדעתי, הוא כן רכב עם יכולות מסויימות ופוטנציאל, הוא כן רכב לעבודה, כדי שהוא יהיה רכב לטייל איתו צריך קודם כל צמיגים נורמליים והגבהה.
תבין שזה רכב עם המון סוסים וכל נגיעה בגז מעיפה אותו, הוא ניגש למכשול בלי לעצור מול המדרגה בגלל המגבלות שלו אז מן הסתם העלה ענן אבק וזה נראה כאילו הוא מתאבד שם, בת'כלס המדרגה לא דיגדגה לו, הייתי שם, וגם אני הופתעתי.

נ.ב
ראיתי כבר פטרול וטנדרים יפניים שמסתבכים שם וכמעט ניזקקו לחילוץ, אז נראה לי שאם הראם עבר במכה ראשונה בלי לשבור כלום ולא לגעת בסלעים.... זה גם משהו...

איל מ
27-06-20, 18:43
כשקונים ראם לטיולים ומגביהים, ממגנים, ושמים צמיגים (אין לי משג כמה זה עולה לעומת טנדר/suv רגיל), טכניקת הנהיגה קצת משתנה.
במקום לבחור נתיב בזהירות, פשוט נוסעים דוך ודורסים כל מה שיש בדרך.
הרכב גבוה בסדרי גודל מטנדר יפני מקביל.
חציית ערוצים או תלוליות אכן מצריכה יותר מחשבה.

ד ו ר ו ן
27-06-20, 19:10
ראיתי כבר פטרול וטנדרים יפניים שמסתבכים שם וכמעט ניזקקו לחילוץ, אז נראה לי שאם הראם עבר במכה ראשונה בלי לשבור כלום ולא לגעת בסלעים.... זה גם משהו...
תלוי במצב הספציפי של המעבר.
היו שנים בהם לא הייתה בפועל מדרגה כי הכל היה מלא בחומר וואדי.
היו שנים שהיו 2 מעברים.. דרך המדרגה וגם בערוץ עצמו.
השנה מחורבן למדי.

נדב ש.
29-06-20, 12:18

לא היתה אפשרות אחרת, ניסה לאט ולא הלך בגלל המגבלות הברורות שלו.
בסוף בא בגז קבוע ורצף תנועה, זה אולי נראה שהוא משתולל ומעלה ענני אבק אבל הוא בקושי נגע בגז, לא שבר כלום ולא נגע בשום דבר.
תבין שאלה כלים עם כמעט 400 סוסים ומומנט גבוה מאוד, זה משנה את כללי המשחק שמכירים.

- - - Updated - - -

תלוי במצב הספציפי של המעבר.
היו שנים בהם לא הייתה בפועל מדרגה כי הכל היה מלא בחומר וואדי.
היו שנים שהיו 2 מעברים.. דרך המדרגה וגם בערוץ עצמו.
השנה מחורבן למדי.

מכיר... כבר 2 עשורים... מכיר...

-->