PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגי אחריות של מצלמות

המתחיל
12-10-15, 22:37
מישהו יודע להסביר על סוגי האחריות השונים שיש למצלמות?
עבור מצלמת Nikon, מה ההבדל בין אחריות הדר לאחריות MAC לאחריות של רשת עם מעבדות? יש הבדל באיכויות האחריות?

zerez
12-10-15, 23:29
אחריות של Mac היא בינלאומית ל 3 או 5 שנים, אחריות יצרן היא לשנה או שנתיים.
מי שמספק שירות ל Mac בארץ הוא ארליך לי הייתה תקלה בעדשה והיא תוקנה תחת אחריות Mac.
אתה יכול לקנות אחריות Mac באיביי במחיר הרבה יותר טוב מאשר בארץ אבל אתה חייב לקנות את האחריות תוך חודש מתאריך הקניה של הציוד ואתה צריך לשמור את הקבלה.

המתחיל
13-10-15, 00:10
יש חנויות שהציעו לי אחריות הדר של 3 שנים על הגוף ועוד שנתיים על העדשה.. אתה יודע אולי על הבדל באיכות של האחריות של MAC לעומת זאת של הדר?
איפה עושים תיקונים של זה או של זה?

zerez
13-10-15, 00:32
כתבתי לך, נותן השירות של Mac הוא ארליך, להדר יש את המעבדות שלו.
לי יש קנון שנקנתה אצל ארליך ולכן אני לא מכיר את הדר.
הייתי מרוצה מהשירות של ארליך.

המתחיל
13-10-15, 00:44
אתה יודע אם לארליך יש שליח שיכול לקחת ולהחזיר את המצלמה במידת בצורך? קצת קשה להגיע למרכז למי שלא גר באיזור.

raanan
13-10-15, 07:55
MACK זה לא אחריות .
MACK זה ביטוח.

כביטוח יש את האופציה לתקן ולבקש החזר כספי ,
לעיתים אם הצעת התיקון יקרה, המבטחת מחליטה על השבתת הציוד ופיצוי כספי.

הדר זה היבואן הרשמי של ניקון .
כול ציוד ניקון שיובא על ידם (יש גם ייבוא פרללי) הם נותני אחריות.
ב 99.9% המעבדה של היבואן היא המקצועית ביותר ומכילה את ציוד הבדיקה/תיקון הטוב ביותר.
אגב, הרבה מעבדות עצמאיות בתיקונים מסויימים שולחים ציוד לתיקון במעבדת הדר.

אני אישית אף פעם לא הוספתי ביטוח MACK .
פשוט לא הייתי צריך לאור האמינות האבסולוטית של ציוד ניקיון שהיה לי (מסדרת ה PRO ).
אם הציוד לא נפל או טבע במים, 100% אמינות.

רענן

המתחיל
13-10-15, 11:44
MACK זה לא אחריות .
MACK זה ביטוח.

כביטוח יש את האופציה לתקן ולבקש החזר כספי ,
לעיתים אם הצעת התיקון יקרה, המבטחת מחליטה על השבתת הציוד ופיצוי כספי.

הדר זה היבואן הרשמי של ניקון .
כול ציוד ניקון שיובא על ידם (יש גם ייבוא פרללי) הם נותני אחריות.
ב 99.9% המעבדה של היבואן היא המקצועית ביותר ומכילה את ציוד הבדיקה/תיקון הטוב ביותר.
אגב, הרבה מעבדות עצמאיות בתיקונים מסויימים שולחים ציוד לתיקון במעבדת הדר.

אני אישית אף פעם לא הוספתי ביטוח MACK .
פשוט לא הייתי צריך לאור האמינות האבסולוטית של ציוד ניקיון שהיה לי (מסדרת ה PRO ).
אם הציוד לא נפל או טבע במים, 100% אמינות.

רענן

אבל שמעתי דווקא דברים לא הכי טובים על הדר.. אבל אני לא יודע אם אלה היו מקרים בודדים או משהו שזו הדעה די רווחת עליהם.
ו-MACK הבנתי עובדים עם ארליך ששמעתי שהם די טובים.
האם ה-MACK יכול להוות תחליף לאחריות של הדר? ואם האחריות של הדר עולה כסף אז האם עדיף לי לא לשלם על האחריות ופשוט לרכוש את הביטוח של MACK בלבד?

raanan
13-10-15, 12:00
אחריות וביטוח עולה כסף !
לדעתי אחריות של הדר עדיפה על כול אחריות של מעבדה פרטית .

השאלה שאתה צריך לשאול (את עצמך),
מה המחיר שאתה מוכן לשלם יותר עבור ציוד בייבוא רשמי של הדר (כולל האחריות)
לעומת ציוד פרללי (עם אחריות מעבדה פרטית).

ביטוח MACK אתה יכול להוסיף בשני המקרים (רצוי במעמד הרכישה) .
היתרון של לקנות בארליך שהם מסייעים במילוי טפסי הביטוח וכן בטיפול מול הביטוח במקרה של
תקלה שנדרש הפעלת הביטוח .

רענן

zerez
13-10-15, 12:29
אחריות Mack (זה לא ביטוח) אפשר לקנות באיביי בפחות מחצי מחיר מאשר בארץ, זה מה שאני עשיתי.
כשהייתה לי תקלה הבאתי את העדשה לארליך עם צילום חשבונית קניה וטופס האחריות של Mack והם טיפלו בהכל.
קיבלתי עדשה מתוקנת בתוך שבוע.
אין שום יתרון לקנות אחריות Mack במעמד הקניה.

המתחיל
13-10-15, 12:31
אבל יש כל מיני מקומות שנותנים לרכוש את המצלמה ללא אחריות או אחריות של שנה בלבד ואם אני רוצה להרחיב אותה אז אני צריך לשלם כסף כדי לקבל את האחריות של היבואן הרשמי. אז השאלה אם באמת יש טעם להרחיב את האחריות כדי לקבל את האחריות של הדר או שלא להרחיב ויספיק הביטוח של MACK.
זה גם למה רציתי לוודא בקשר לשירותיות של הדר שאנשים אמרו לי שהיא לא משהו ועשו להם צרות, לעומת הביטוח של MACK שבהסדר עם ארליך ואז אפילו לא צריך להתחשבן עם מק אלא ארליך עושים את זה בשביל הלקוח

- - - Updated - - -

אחריות Mack (זה לא ביטוח) אפשר לקנות באיביי בפחות מחצי מחיר מאשר בארץ, זה מה שאני עשיתי.
כשהייתה לי תקלה הבאתי את העדשה לארליך עם צילום חשבונית קניה וטופס האחריות של Mack והם טיפלו בהכל.
קיבלתי עדשה מתוקנת בתוך שבוע.
אין שום יתרון לקנות אחריות Mack במעמד הקניה.

חיפשתי עכשיו באיביי ולא מצאתי.. יש לך במקרה קישור לאיביי לקנית האחריות? חיפשתי את המילים Mack insurance וזה מוצא לי כל מיני דברים שלא קשורים לנושא.

zerez
13-10-15, 14:11
זה לא ביטוח, חפש Mack warranty.

המתחיל
13-10-15, 16:25
זה לא ביטוח, חפש Mack warranty.

אוקיי מצאתי עכשיו כמה תוצאות. אבל זה לא נראה כמו הבדל כזה משמעותי.. הבדל של 100 שקל בערך בתוצאה הכי זולה. אבל גם זה כסף.
רק כדי להיות בטוח, האם תוכל בבקשה רק לאשר שזה מה שצריך באמת במקרה שלי:

http://www.ebay.com/itm/Mack-1057-3-Year-Extended-Warranty-for-Digital-Still-Camera-Up-to-1000-/130670502619?hash=item1e6c91a2db

והאם אני יכול להשתמש אולי באחריות של המקום שמביאים לי שנה אחריות ורק אחרי זה לרכוש את האחריות של מק או שיש כמות זמן מינימלית מקנית המוצר שאפשר לרכוש עבורה את האחריות מק?

zerez
13-10-15, 16:46
אני לא יודע כמה תעלה המצלמה ומה אתה רוצה, יש גם אחריות ל 5 שנים למצלמות עד 500 דולר.
אתה חייב לרכוש את האחריות של Mack תוך חודש מיום הקניה, אתה לא יכול לחכות שנה.

raanan
13-10-15, 17:10
אני אכתוב בפעם האחרונה (השרשור נהפך למסטיק דביק ...)
למרות שהתרגום הוא אחריות , בפועל זה ביטוח !
אחריות אמיתית זה ע"י מעבדות היצרן אצל היבואנים הרשמיים בכול מדינה .

קבל טיפ, בדוק עם המעבדה של הדר אם הם מכבדים את ביטוח/אחריות (איך שתרצה לקרוא לזה) של MACK .
עוד טיפ, תקרא את מלוא הסעיפים בפרט לנזק שבר (שים לב, באחריות אין תיקון חינם לשבר,
אבל בביטוח יש כמו ברכב).

ועוד פעם, תבדוק שוב (עם עצמך) כדאיות הביטוח ביחס לסיכוי/סיכון לתקלה לאחר מלוא שנת האחריות האמיתית.

רענן

המתחיל
13-10-15, 17:58
טוב אני אניח שמבחינת איכות האחריות/ביטוח, גם ביטוח היבואן וגם של מק שניהם סבבה ואותו דבר.
הדבר החשוב הוא האם אני צריך גם אחריות וגם מק או שאני יכול להסתדר עם מק בלבד.
אני שואל כי יש חנויות שמוכרות את המצלמות יחסית ביקר מכיוון שהן גם מציעות אחריות יבואן רשמי של שנתיים על המצלמה ועוד 3 על העדשה וכאלה שמציעות רק אחריות של המקום בלבד לשנה ואז זה גם יוצא יותר זול ואז עליהן אפשר להוסיף את המק ואז זה יצא בערך אותו דבר כמו המחיר של אחריות יבואן. הדילמה כאמור בסוף רק בין יקר + אחריות יבואן לבין זול יותר + תוספת למק. בסוף המחיר יהיה כמעט אותו דבר בשני המקרים.

zerez
13-10-15, 18:08
הם משתמשים במושג "חוזה שירות"
יש להם שתי רמות של אחריות, standard שלא כולל תיקון שבר אלה רק אחריות ו diamond שכולל גם תיקון שבר אבל לא גניבה.
לציוד חובבני במחירים שמדובר כאן יש רק חוזה standard שאינו כולל נזקים של שבר, מים וכו.

המתחיל
14-10-15, 12:17
הם משתמשים במושג "חוזה שירות"
יש להם שתי רמות של אחריות, standard שלא כולל תיקון שבר אלה רק אחריות ו diamond שכולל גם תיקון שבר אבל לא גניבה.
לציוד חובבני במחירים שמדובר כאן יש רק חוזה standard שאינו כולל נזקים של שבר, מים וכו.

טוב אחרי שחשבתי על זה עוד פעם, אני לא רואה איך בכלל אחריות שווה את זה כשהיא לא מכסה נפילות, מכות וכו'.
אחריות של יבואן רשמי כן מכסה דברים כאלה?

-->