PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה ליועץ כלכלי בארה"ב

Derish
13-10-15, 01:53
שאלה/בקשה לוותיקים ולמנוסים בהלכות ארה"ב:

חבר שלי עובר בקרוב לאזור שיקגו בענייני עבודה ומחפש מורה נבוכים להתנהלות כלכלית נכונה. הוא מכיר את גוגל ויודע לקרוא בפורומים, אך מעדיף לבנות את היסודות בליווי איש/אשת מקצוע שיוכלו להנחותו בנושאים כמו ביטוח בריאות, תשלום מסים, רכישת רכב, נדל"ן וכו'.

אשמח לשמוע אם אתם מכירים מישהו כזה, או אם יש לכם רעיונות היכן כדאי לחפש (חוץ מדפי זהב).

בתודה מראש.

ניר ל
13-10-15, 02:56
חבר שלך דובר רוסית ?

Derish
13-10-15, 04:58
חיובי.

ניר ל
13-10-15, 08:11
מכיר מישהי שחיה די הרבה שנים בשיקאגו, יש לה דירה ורכב ועוסקת בתיווך נדל״ן בעיקר לקהילת יוצאי בריה״מ אאל״ט.
לא הייתי מכנה אותה יועצת כלכלית, אבל אם נשמע לך שזה יכול לעזור, תן לי קצת פרטים על החבר, מה בדיוק הוא צריך ואשתדל לקשר בינהם.

זאביק
13-10-15, 08:17
מחפש בארץ או בארה"ב ?
בארץ, להתנהלות כלכלית נכונה לפני שעוזבים את ישראל - עשה, אל תעשה - ממליץ מאוד על ישי עציוני.
לפני ארבע שנים שילמנו לו $400 על ייעוץ - היה שווה כל סנט (והיה הרבה יותר מקיף, רלוונטי, נעים וזול מהייעוץ שהחברה מימנה לנו במקנזי - החולרות אפילו מים לא הציעו לנו).
בארה"ב, אני יכול להמליץ על כמה יועצי רילוקיישן שנמצאים בקליפוניה. יוכלו לענות על שאלות בנוגע למיסים, ביטוח בריאות, רכב. פחות לגבי נדל"ן שהוא נושא מאוד מקומי. אם זה רלוונטי, אני אקשר אותך.

ש01
13-10-15, 12:08
אין לי את מספר הטלפון אבל,
יניב ג'רסי (ד"ר לכלכלה, אבל ללא משחקי כבוד וגינוני "פרופסור").
בעל משרד רו"ח בארהב, חזר לאחרונה לארץ ונמצא שם לא מעט (המשרד פעיל).
אפשר לנסות למצא אותו ברופין, הוא מרצה שם.

Derish
13-10-15, 13:32
תודה לכל מי שהגיב עד כה.

זאביק - לא לגמרי ברור לי על מה מדובר ב"התנהלות כלכלית נכונה לפני שעוזבים את ישראל". הבחור רווק, לא מושקע בבורסה, לא מחזיק נכסים, פטור ממילואים... האם יש משהו שצריך לקחת בחשבון חוץ מוויזה בתוקף וכרטיס טיסה? בלי קשר, אשמח לפרטים של יועצי הרילוקיישן בקליפורניה.

ניר - תודה, אבל נראה לי שעם הנדל"ן הוא יסתדר לבד. באופן כללי יש לנו רתיעה מסויימת מכל מיני יועצים "של רוסים", " של ישראלים" וכו'. אינני מכיר את הגברת המדוברת, אבל סטטיסטית ולא משנה באיזו מדינה, האנשים האלה בד"כ דופקים אותך הכי חזק. אי לכך, ההעדפה היא דווקא למישהו מקומי שפשוט מתעסק עם כל סוגי המהגרים הכלכליים.

לגבי יניב ג'רסי - רשמתי לפניי, ננסה לתפוס אותו. תודה.

קצת רקע: החבר הוא קולגה לשעבר מהתקופה בה עבדתי כטכנאי שירות. הוא עובר לארה"ב מטעם חברה ישראלית קטנה בסגנון של סייטקס (מדפסות דיגיטליות תעשייתיות), כך שהם דואגים לכל ההיבטים החוקיים.

הבחור לא ביישן ולא טמבל, טייל כבר לא מעט מסביב לעולם ויודע טוב מאד ליצור קשר עם מתווך או לדבר עם בנקאי, אבל חוסר הנסיון והידע שלו בהתמודדות עם המערכת האמריקאית מציב אותו כרגע על פרשת דרכים.

היות ומדובר ברילוקיישן ראשון אצלו ולאור זה שצפוי עומס עבודה גדול כשיגיע לשם, הוא מחפש (לפחות בתיאוריה) one stop shop שיוכל להנחות אותו בסדר הפעולות הנכון והיעיל ביותר לבניית תשתית כלכלית. מישהו שיעשה בשבילו את ההשוואות וסקרי השוק, יחסוך ניסוי וטעייה ופשוט יגיד לו באיזה בנק הכי כדאי לפתוח חשבון, באיזו שיטה הכי משתלם לו לקנות רכב (חדש/משומש/ליסינג), איך להצהיר נכון על המיסים, למה לשים לב כשהוא חותם על חוזה של דירה וכיו"ב.

אישית אינני מכיר שירות כזה, אבל טוענים ששם זו ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות... ואולי זה בכלל שילוב של שני בעלי מקצוע או יותר, לא יודע.

אני יכול לומר שבהגירות שלי עד כה היו שני מסלולים אפשריים: כשעברתי לספרד עם hp הם סיפקו הנחיה צמודה, אבל אלו היו אנשים מרובעים למדי שפשוט הסבירו איך לעשות הכל, הם לא חיפשו בשבילי את הדיל הכי טוב ולא לימדו אותי איך לעבוד "חכם". מספר שנים מאוחר יותר, כשעברתי לאנגליה, כבר עשיתי הכל לבד (בגלל הנסיון הקודם וגם כי פה כולם דוברים אנגלית). היכן שהיה חסר לי מידע פשוט התייעצתי בפורומים, ושם גם למדתי בדיוק ממה להיזהר ואיך לקבל החלטות מושכלות בכל תחום.

בשרשור הנ"ל אנו מחפשים כאמור את המסלול השלישי.

tzagi
14-10-15, 03:03
למרות שהוא דובר רוסית......ולמרות שהוא חבר שלך....
תן לו את הפרטי קשר שלי (ראה בחתימה) . אענה לו על כול השאלות ואפילו בלי כסף....ובלי וזלין.

Derish
14-10-15, 15:11
תודה, אעביר לו את הפרטים.

ואל דאגה, הוא הרבה יותר נחמד ממני.

-->