PDA

צפייה בגרסה מלאה : וויסות לחץ אוויר בנסיעה- CTIS

yoni_0000
13-10-15, 17:48
נתקלתי בפייסבוק בתמונה הנ"ל (מחו"ל כמובן..)

102327

פעם ראשונה שאני רואה מערכת כזו ברכב כתוספת.
אני יודע שמערכת לוויסות לחת אוויר ON THE FLY זה משהו שקיים כבר המון זמן, אבל רק על רכבים מסויימים (טטרות, יונימוגים, הG קלאס עם 6 גלגלים). כמו כן ראיתי מערכות מדף למשאיות, אבל אף פעם לא נתקלתי במערכת הזאת כתוספת אפטרמרקט לרכבי שטח כמו שלנו, בטח לא כמוצר מדף.

בזמנו ראיתי באינטרנט מערכת כזאת (אוסטרליה נראה לי), אבל הצינור שמתחבר לגלגל היה חיצוני- יצא מהבודי, מה שלדעתי לא אידאלי במקומות סבוכים, ובכללי זה לא אסטטי.

במערכות שראיתי בטטרה, חיבור האוויר יוצא ממרכז הגלגל (כאילו עובר בתוך הציריה) למחבר שמתסתובב 360 מעלות, וממנו לגלגל. לכן לדעתי האתגר ההנדסי במוצר מדף שיכול להתאים למגוון רכבים, הוא להעביר את הצינור דרך הגלגל לוונטיל (מה שרואים בתמונה). לא הצלחתי להבין איך עשו את זה ברכב שבתמונה.... (אני כן רואה עוד הכנה לצינור במקביל על הציריה).

מכאן השאלה, איך עוד לא פיתחו מוצר מדף כזה לרכבי שטח?
אם כן פיתחו, למה לא שמענו על זה?

102326

amit1
13-10-15, 19:18
מערכת מוכרת בארץ הקודש מזה עשרות שנים עוד ממשאיות הזיל הרוסיות שנלקחו שלל ב 67.... המערכת מיושמת ברכבים צבאיים, ברכבי שטח שמקוסטמים ע"י סדנאות ובמשאיות. אני מעריך שמטעמי חיסכון היא לא מותקנת ברכבי השטח האזרחיים.

tooshey
13-10-15, 19:42
יצא לי לשקם מערכת רוסית ישנה. דרעאק !
אין שום צורך במערכת כזו בג'יפ טיולים.
אתה לא אמור למהר לשום מקום או למלט את עצמך במהירות.
עוד רכיב מכני שדורש תחזוקה והתעסקות.
במחיר של המערכת הזאת תוכל לקנות עוד ג'יפ...

בברכה,טושי

גלעד .ג.
14-10-15, 11:57
תחזיק קומפרסור חזק ברכב שיכול למלא את הגלגלים באוויר בלי להוציא לך את הנשמה ונגמר הסיפור...

מיותר ומסורבל...

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->