PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור ג׳ימני - כבר קראתי הכל, אבל בכל מקרה

Yotam Ben-Yaacov
14-10-15, 19:24
אהלן חברים,

לפני כמה חודשים קניתי ג׳ימני משנת 2004 אבל עם 83000 ק״מ ובתול שטח. אחרי 5 טיולים רציניים של יומיים שלושה וכמעט 3000 ק״מ הגיע הזמן לשפר את הצוציק.
קצת על מה שהוא עבר אצלי:
גלגלים הוחלפו למקסיס 50/50 חדשים ועשיתי יישור קו אצל סלמן ומאז עברו שני טיולים מוצלחים.

מה הכי נכון לעשות עכשיו?
ברור לי שאני צריך מיגון, אבל מה המיגון המומלץ? אצל מי לעשות?
הגבהה? 2״ זה בול בשבילי, אבל האם Ironman זה בסדר או שבתאכלס עדיך להשקיע באיזה בילשטיין/פוקס?
נעילה כנראה תקרה בעתיד...

כמובן שאני לא מחפש את הכי יקר, אבל חשוב לי שמבחינה בטיחותית ואורך חיים ההגבהה תחזיק וכמובן לא תשבור את הגב.

עוד משהו ששכחתי?

תודה מראש,

יותם

GodsFather
14-10-15, 19:50
בילשטיין ופוקס מיותר למה שאתה מתאר, הרבה כסף על מוצרי קצה שאם אתה לא עושה משהו ברמת הקצה, חבל על הכסף.

איירון מן ועוד קיטים שמסתובבים בשוק הם מצויינים. אם 2" מספקים אותך, אז מצוין.

צמיגים הייתי מחליף לשטח מלא אם אתה עושה איתו שטח, אתה תופתע לגלות כמה השינוי הזה משמעותי.

נעילה, כבר אמרת.

מיגונים -

1. גחון/טרנספר, חשוב שייעשה נכון כי צריך לאוורר את המקום, אבל זה המקום הפגיע היחיד שיש. אין טעם למגן ביצים.
2. מדרגות צד (לא רוקר פנל!! ) , גם מגנות מפני פגיעה של סלעים וגם מאפשרות עבודה עם הייליפט במידת הצורך.

תדאג שיהיו לך נקודות חילוץ טובות ולא להסתמך על המקור, גם זה שיפור נפוץ בקרב החברים.

מכאן השמיים הם הגבול - טמבונים, גגונים ושאר ירקות. פחות אקוטי לעבירות, יותר בשביל הנוחות והשופוני. את הטמבון המקורי אגב יש כאלה שחותכים על מנת לאפשר זוית גישה יותר טובה, זה שיפור טוב וזול.

אם קראת הכל, אז כל מה שכתבתי לך לא מחדש לך כלום, למעט אולי הרישא של ההודעה.

itai14
14-10-15, 21:03
מתוך סקרנות, למה מדרגות צד ולא רוקר פאנל?

שגיא S
14-10-15, 21:14
מהניסיון המועט שיש לי עם ג'ימני:

1. הגבהה- - פורארט 2.5" או EFS 2". על שניהם יש לי ניסיון מאוד חיובי. לא מכיר אנשים שלא מרוצים מהקיטים האלו. מכיר אנשים שלא אהבו את איירון מן ולא אהבו את פרוקומפ. את הפורארט 2.5" היה לי, את הEFS יש לחבר טוב שלי כבר כמה שנים...אחלה קיטים באחלה מחיר.

2. מיגון - טרנספר. לי מספיק אספיר הפשוט...יש כמה שאומרים שהוא לא חזק מספיק ושמים מיגון מחוזק אצל מורי. לטעמי זה לא חובה...אני עוד לא הצלחתי להזיק למיגון טרנספר ואני נוסע במקומות לא פשוטים בכלל. נהג חכם ומחושב לא צריך מיגון טרנספר מחוזק.
כמו כן הייתי מוסיף מיגון סף. מדרגות צד ולא רוקר פאנלים שדורשים חיתוך של האוטו. יש להדר אור מדרגות צד...בזמנו סלמן מכר אותם. אחלה מוצר.

3. נעילה אחורית - יותר קריטי ממה שאתה חושב. יפשט לך את החיים בהרבה בשטח.

4 . הכי חשוב להמשיך לטייל ולהנות!

אלדר
14-10-15, 21:18
מתוך סקרנות, למה מדרגות צד ולא רוקר פאנל?

רוק פנל יגרום לחלודה ורקבונות בתווך הארוך

GodsFather
14-10-15, 21:19
רוקר פנל מזיק לרכב. החיבור לפח יוצר נקודות שמפתחות חלודה וריקבון וכמו ששגיא הוסיף נדרש חיתוך. בנוסף, מדובר בחיבור לבודי ומאמצים על הבודי

מדרגות חובקות את השילדה.

אלון_ק
14-10-15, 21:50
1. כל שני משטחים שמוצמדים ומוסיפים להם מים ירצו לפתח קורוזיה, בכלל כך בין החבקים של השלדה והשלדה. מצמצמים את זה ע"י שכבות מגן בין המתכות, כמו צבע רטוב או אבץ. ביישום נכון לא תתפתח חלודה לא במדרגות ולא ברוקר פאנל.

2. לא זכור לי חיתוך בבודי עבור רוקר פאנל לג'ימני. מודה שבניתי רק אחד וגם אותו לפני שנים רבות, אבל וואלה - לא זוכר. רעננו את זכרוני בבקשה.

3. החיבור לבודי לא בעייתי. המאמצים שנוספים בהרמה על נקודות החיבור של השלדה והמרכב קיימים, אבל למיטב ידיעתי לא בעייתיים. אם אתם יודעים אחרת (מישהו שמע על בעיות בחיבורים כתוצאה מרוקר פאנל?) אשמח להשכיל.

4. רוקר פאנל (אולי נמציא לזה שם בעברית?), מציג יתרון מובהק של גובה מתחת לדלת, איפה שרכבים קטנים כמו סמוראי וג'ימני אוהבים להתגרד. אישית, הייתי מעדיף כזה אלא אם אכן יש בעיה עם סעיף 3.

GodsFather
14-10-15, 22:05
יש תמונות ברשת של תוצאות של חיבורים כאלה. יכול וחלק מהבעיה נובע מחיבור חובבני או אי הבנה של המשמעויות אבל לאל פתרונים.
אתה בין היתר קודח בפח של הרכב, וזה כבר מקור לצרות אם לא נעשה נכון.

במקרה דנן מדובר ברכב שעובר הגבהה שתפצה על ה30-50 ממ המדוברים.

אביעד פ.
15-10-15, 04:43
4. רוקר פאנל (אולי נמציא לזה שם בעברית?),

מיגוני סף.

עדיאל
15-10-15, 17:41
רוקר פנל מזיק לרכב. החיבור לפח יוצר נקודות שמפתחות חלודה וריקבון וכמו ששגיא הוסיף נדרש חיתוך. בנוסף, מדובר בחיבור לבודי ומאמצים על הבודי

מדרגות חובקות את השילדה.

המדרגות צד לא יותר טובות
הרבה מהחברה שמטיילים איתי אחרי מכה קטנה (יחסית כמובן) מסלע היא מתעקמת ותופסת את הדלת .. סיפור לא נורא לא כפי
וכמה סוגים של מדרגות לא פעם ולא פעמיים זה קרה
במיוחד בצד נוסע

חלק נוסעים בלי מיגון בכלל
רובם עברו לרוקר פאנל

עדיאל
15-10-15, 17:47
לשאלת יותם
מיגון טרנספר חזק (כמו של מורי )
הצמיגי חצי חצי שיש לך זה מספיק לרוב הטיולים וגם לטיפוסים ..
ו2' הגבהה יש הרבה חברות תלוי כמה עמוק אתה מוכן לחפור בכיס :P
ולוקריט מאחור יש לך אוטו נהדר

GodsFather
15-10-15, 18:10
מיגון שמתעקם לא נבנה נכון.

boazgutman
15-10-15, 18:31
בנושא הרוקר פאנל, ראיתי התקנות חובבניות וראיתי התקנות מלפני 4 שנים, שמאז שבוצעו ישבו רק במים ובוץ ואפילו טיפה אחת של חלודה לא התפתחה על הגוף. עם אבץ וסיליקון מבודד בין הרוקרפאנל לגוף. לגבי קדיחה בגוף, זה נכון אבל אם הופכים את החורים הקיימים של הפלסטיקה לריבנאט או אנקרנט איכותי רק שיפרת... והעברת כוחות לאורך כל הגוף , כשהכח מתחלק על כל הגוף (כלומר הרוקרפאנל עצמו חזק ולא מתעקם נקודתית) הפח של הגוף לוקח את העומסים בלי בעיה.
נוצרת בעיה בפיתולים בגוף, כאשר הרוקר פאנל מקשיח אזורים שצריכים להיות גמישים , לכן שימוש באנקרנטים צפים קריטי.
זה הגרוש וחצי שלי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עדיאל
15-10-15, 18:54
תספר את זה לחברות הגדולות

-->