PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצובישי אאוטלנדר טורבו - האם מתאים לנהיגת שטח מהירה ??

liveisrael
15-10-15, 00:21
אני שוקל לרכוש אאוטלנדר 2.0 טורבו בין השנים 2005-2007.
הייעוד העיקרי מבחינתי היא לנהיגת שבילים מהירה. מה שקורץ כמובן זה המנוע החזק והמוגדש שמייצר מעל 200 כ"ס.

שאלתי היא האם הרכב יתאים לשימוש הנ"ל ?
אילו חסרונות או חששות עלי לקחת בחשבון ?

דרור ברלי
15-10-15, 19:24
מתאים בגדול!

2 ליטר טורבו, 202 כ"ס, 4X4 עם מצמד ויסקוזי, הגה מצוין והעיקר - גיר ידני....

בשנים האלה זה האאוטלנדר הנכון מהדור הראשון - קל, מהודק ומגיב היטב, לפני שהתנפח והפך לעוד קרוסאובר רכרוכי, שמן ומסורבל שמיועד לדודות שמוכרחות לשבת גבוה. מהנה מאוד לנהיגה מהירה, קל להרגיש בו את ה-DNA של הלאנסר איוולושן.

קח בחשבון שהדיפרנציאלים פתוחים ולא מכילים שום עזר אחיזה/הגבלת החלקה כך שאל תחפש איתו עבירויות. גם מול המתחרה מבית סובארו, הפורסטר, האאוטלנדר פחות עביר בשטח. בנוסף, מרווח הגחון לא מדהים, אז הגבהה קלה (קלה ממש, לא להגזים) + צמיגי שטח קצת יותר חזקים וגיבורים מהחתך-נמוך המקורי + מיגון טוב לגחון (כי בטיסת שבילים מהירה, ההפתעות יגיעו ואין לך מספיק זמן להגיב. חבל לשבור דברים יקרים בגחון).
בשנים האלה, מלבד ABS גם לא היו כל מיני גמדים אלקטרוניים ששומרים עליך - בקרות יציבות וכו'. אז בזהירות, כן?.....

אם להסתמך על הנסיון המצטבר עם לאנסר איוו - תתכונן לצריכת דלק לא נמוכה ולתחזוקה יקרה

liveisrael
15-10-15, 20:15
וואו. תודה רבה דרור על התשובה המקצועית והמנומקת !
האמת שפורסטר 2.5 טורבו הוא גם אופצייה (לפחות מבחינת מחיר והספק) והוא גם קל יותר גם ב 200-300 ק"ג אבל נוטה להעדיף את האאודלנדר בגלל הגיר הרגיל.
האם אתה היית מעדיף את הפורסטר ?
האם בפורסטר יש דיפרנציאל מוגבל החלקה ?

לגבי האאוטלנדר, לא ידעתי לגבי התחזוקה היקרה.
יש להם "מחלות" מוכרות או דברים מסויימים שאתה ממליץ לי לבדוק ?

דרור ברלי
15-10-15, 22:09
לא מכיר לעומק. אני כן יודע שהאחזקה של איוו היא יקרה רצח והאוטו הזה די דומה לאיוו.
אני פשוט זוכר אותו מלפני 10 שנים כאחת המכוניות שיותר נהניתי כשהיו אצלי לכמה ימים.
זה היה אחד ממבחני הדרכים היותר מהירים וכיפיים שאני זוכר.

המתחרה הטבעי בגודל, ביכולות ובייעוד זה פורסטר טורבו באותן שנים. הוא קצת יותר חזק (230 כ"ס) ואני אישית מת על המכוניות של סובארו, אבל הוא אוטומטי, מה שלדעתי קצת מקלקל את האוטו ואת הנאת הנהיגה בו. יש לו יתרון גדול מאוד בעובדה שהוא יותר נפוץ.

אני יודע על בודדים שהחליפו בפורסטר טורבו לגיר ידני וקיבלו את הטוב בכל העולמות.

-->