PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות אחרי החלפת שמן בסרני סמוראי

tomer s
12-10-05, 15:06
היום החלפתי שמן בסרנים (פעם ראשונה ממתי שקניתי את האוטו)
מהסרן הקידמי יצא שמן ירוק (בגוון חאקי צבאי +-) הפקק ריקון לא מגנטי (ניסיתי להדביק אום..) והשמן יצא נקי (לא עבר סינון אבל ככה נראה לי....)
1 למה השמן ירוק ומה זה אומר??
2 הפקק לא אמור להיות מגנטי??
מהסרן האחורי לא נעול (בנתיים) יצא שמן שחור(פשוט שחור..) הפקק ריקון היה עם כמו גוש קטן של שמן שנהיה בוץ ועם חתיכה קטנטנה של כמו נייר כסף והשמן יצא עם שבבים קטנטנים של מתכת :shock: :shock: :shock: (כמו צבע מטאלי :? )
1 שחור מה זה אומר?
2 מה זה הבוץ?
3 והשאלה הכי מפחידה :cry: ...מה השבבים וממה החתיכת נייר כסף מה לבדוק?

אההה ועוד משהו מהסרן הקידמי יצא יותר שמן מהסרן האחורי בערך25% יותר ובשתי הסרנים נגמר כמעט גלון חדש של שמן :roll: :?: זה נורמלי (אגב סמוראי 94 )

שעיה כליף
12-10-05, 20:27
קודם כל כנראה שמזמן מאוד לא החליפו שמן.
שבבים זה אומר שהרכב עובד, זה טבעי שתהיה שחיקה ויהיו מעט ! שבבים.. וכן רצוי שיהיה מגנטי.
השחור והבוץ זה אומר שנכנסו מים ובוץ ולכלוך בד"כ דרך הנשם, תבדוק אם הוא מכוסה.
לגבי הנייר כסף.... אולי ניסו לגלגל שם משהו.. סתאאאם, לא יודע, העיקר שהחלפת שמנים, המכלול הזה יעבוד עוד אחריך עם טיפול נכון.
:D :D

נמרוד
12-10-05, 20:32
מאחור יש שבבים ומקדימה לא כי הסרן האחורי עובד 100% מהזמן, הסרן הקדמי ביחס אליו עובד אחוז זניח של הזמן. כל עוד מדובר על שבבים קטנים, ממש אבקת מתכת, זה סביר.

כמעט גלון זה הגיוני - נכנס משהו כמו ליטר וחצי של שמן בכל דיפרנציאל. הכמויות כמעט זהות, בכל מקרה אתה ממלא עד גובה פתח המילוי ככה שאין על מה לשבור את הראש.

tomer s
13-10-05, 19:12
שיה מה זה טיפול נכון??
נמרוד השבבים קטנטנים כמו בצבע מטאלי אבל מה זה החתיכת נייר כסף?!?
ומה הסיפור של הצבעים השונים של השמן (מה לעזאזל אמור להיות הצבע התקין??)

אני מקווה שהכל בסדר (סוכות מגיע....)

המהנדס
13-10-05, 20:58
צבע תקין זה צבע דבש (זהוב)

גם אם תקין וגם אם לא תקין אתה לא תחליף עכשיו בגלל נייר כסף נכון ? אז מה זה משנה ?

:D

אם הסרן עושה קולות משונים תתחיל לחשוש.

ערן המסוקס
13-10-05, 22:44
אז ככה.
מקדימה כנראה שהיה שמן ממסרות כבד מסוג כלשהו, וצבעו היה ירוק.. לא נורא.

מאחור, ככל הנראה יש לך פקק מגנטי. ה"בוץ" הזה שראית שדבוק עליו הוא נסורת עדינה מאוד של מתכת, אשר נגרמת כתוצאה של שחיקה תקנית של המכלולים. זה תקין.

"נייר הכסף" ושבבי המתכת שראית לעומת זאת, לא תקין למיטב ידיעתי. זה מראה על שחיקה שכנראה נובעת מכוון פנימי לא נכון, עומסים מוגזמים, חוסר שמן או שמן מזוהם. בכל מקרה, לדעתי כדאי לך לבדוק אם קיימים שבבים אחרי כמה נסיעות נוספות עם הרכב עם השמן החדש ששמת.

שעיה כליף
15-10-05, 08:26
" טיפול נכון " - הכוונה היא להחליף שמן בזמן, למלא חוסרים ולהמנע ממעבר מים כשהם מעל לנשם , בכל מקרה אם עוברים אז להשתדל קצר ככל האפשר.
יש לך ספר רכב ?, נדמה לי (לפי השאלות בשרשור אחר) שאין לך וכדאי לך לרכוש.

חנן-ג'יפולוג
15-10-05, 14:49
"נייר הכסף" הזה יכול להיות חלקיק מפקק האטימה של אחד מגלוני השמן של מי שהחליף לפניך שמנים.

tomer s
15-10-05, 19:25
חנן- הנייר כסף קצת יותר קשה מנייר כסף אמיתי ככה שזה לא נראה לי משמן שמשהו מילא
בכל אופן אין נמשיך לנסוע עד שנרכיב נעילה וניבדוק או שחלילה...... :oops:

שיה-תודה על הטיפים, לגביי המים אני חושב להאריך את הנשמים עם צינור :twisted: :twisted: (אגב יש לי ספר רכב מקבלים אותו עם כל רכב שקונים מהחברה...סתם יש לי את הספר טיפולים, (בלי קשר: לא הביישן למד...))

המהנדס
15-10-05, 19:59
תומר אם אתה רוצה להשתמש בספר שלי אתה מוזמן.

בלי כל קשר אתה מוזמן. :D

tomer s
15-10-05, 20:31
עידן תודה על ההזמנות :D אני אנצל רק אחת...
(רמז:את הספר יש לי :wink: )

asafk
15-10-05, 20:41
צבע ירוק- זית- אפרפר- זה צבע של שמן עם מים.

אסף.

Samurai Kfir
22-10-05, 18:52
כמויות למילוי:
דפרנציאל קדמי: 2 ליטר
דפרנציאל אחורי: 1.5 ליטר

הגושים שיצאו לך והגוון הירקרק הם בול כמו שיצא אצלי, מסתבר שזה תקין רק תדאג אתה להחליף את השמן לעיתים יותר קרובות, שלא כמו הבעלים הקודמים.

ומומלץ להשים פקק מגנתי גם בדיפרנציאל הקדמי

-->