PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל #1928 - אקדח

עמודים : [1] 2 3

or_t
17-10-15, 20:39
שלומות,

נוכח המצב אני מתכנן לקנות אקדח ואשמח לשמוע תגובות על:
1. בעד/נגד רכישה
2. סוג נשק מומלץ לנשיאה קלה ומוסתרת
3. חנות מומלצת באיזור השרון (פרדס חנה חדרה נתניה וכו) לרכישה וביצוע מטווח

תודה!

amitaikl
17-10-15, 20:45
1. בעד - מגדיל את היכולת שלך לגן על עצמך
נגד - אחריות, אחריות, אחריות.
2. אתה מתכוון לשאת אותו ביום - יום? רק לטיולים? מה השיקולים שלך?
3. יש את מטווח עיר בנתניה, יש חנות בשם טיטניום בחדרה (כשאני בדקתי היו עליה המלצות שליליות ומחירים גבוהים), נשק הצפון בחיפה, להב בת"א, מאיר רוט בראשון לציון

or_t
17-10-15, 20:51
1. בעד - מגדיל את היכולת שלך לגן על עצמך
נגד - אחריות, אחריות, אחריות.
2. אתה מתכוון לשאת אותו ביום - יום? רק לטיולים? מה השיקולים שלך?
3. יש את מטווח עיר בנתניה, יש חנות בשם טיטניום בחדרה (כשאני בדקתי היו עליה המלצות שליליות ומחירים גבוהים), נשק הצפון בחיפה, להב בת"א, מאיר רוט בראשון לציון
תודה.

לא מתכוון לשאת אותו יומיום, אולי רק בקופות כאלה.

גלעד .ג.
17-10-15, 20:52
בעד בעד בעד!!!

צריך באמת להיות אחראי....

וחשוב ללכת איתו, אם אתה מתכוון לאפסנה קבועה בכספת אז מיותר וחבל, זה מעלה את הסיכוי לפריצה לבית למען גניבת הנשק למטרות פח״ע ופלילי.
האחריות פה היא באמת נושא חשוב, בטח כאשר יש ילדים...

אני נושא גלוק 17. חשוב שהנשק יהיה מותאם לצרכים, אם אתה רוצה הסלקה מלאה אז נשק קטן יותר ייתן לך מענה טוב יותר.

בהצלחה

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitaikl
17-10-15, 21:13
יש לך ניסיון באקדח? עברת איזו הכשרה פעם?
הכי כדאי לקנות עם אקדח שיש לך איו הכי הרבה ניסיון, גם אם זה קולט 45....
בגדול, כדאי לך ללכת לראות אקדחים בחנויות, לראות מה ייושב לך טוב ביד ואם אתה מסתדר בירי.
אם זה לא ליום יום, אין בעיה לקנות אקדח יחסית גדול שיהיה לך נוח ביד.
האקדחים הקלאסיים (קולט 45, ברטות, בגדול - כל אלו עם פשיט חיצוני) בד"כ יותר נוחים לירי. אתה "משלם" בגודל ומשקל. שוב, לא פרמטר אם אתה לא נושא אותו בצורה יום יומית.
יש הרבה אקדחים משומשים בשוק שכמעט ולא ירו ונמכרים יחסית במחירים נמוכים 1000-2000 ש"ח.
אל תתפה לרוץ עם העדר ולקנות גלוק 19 "כי זה מה שיש בשב"כ) ולשרוף 4000 ש"ח על משהו שישב בכספת
ואפרופו כספת - היא נועדה למנוע מילדים להגיע לאקדח, לא כדי לעצור גנבים.
והנקודה האחרונה - בעיני, אם אתה קונה אקדח, אז תלך איתו. יום-יום. כי "תקופות כאלו" נוהגות לפרוץ בלי להתריע...

or_t
17-10-15, 21:17
יש לך ניסיון באקדח? עברת איזו הכשרה פעם?
הכי כדאי לקנות עם אקדח שיש לך איו הכי הרבה ניסיון, גם אם זה קולט 45....
בגדול, כדאי לך ללכת לראות אקדחים בחנויות, לראות מה ייושב לך טוב ביד ואם אתה מסתדר בירי.
אם זה לא ליום יום, אין בעיה לקנות אקדח יחסית גדול שיהיה לך נוח ביד.
האקדחים הקלאסיים (קולט 45, ברטות, בגדול - כל אלו עם פשיט חיצוני) בד"כ יותר נוחים לירי. אתה "משלם" בגודל ומשקל. שוב, לא פרמטר אם אתה לא נושא אותו בצורה יום יומית.
יש הרבה אקדחים משומשים בשוק שכמעט ולא ירו ונמכרים יחסית במחירים נמוכים 1000-2000 ש"ח.
אל תתפה לרוץ עם העדר ולקנות גלוק 19 "כי זה מה שיש בשב"כ) ולשרוף 4000 ש"ח על משהו שישב בכספת
ואפרופו כספת - היא נועדה למנוע מילדים להגיע לאקדח, לא כדי לעצור גנבים.
והנקודה האחרונה - בעיני, אם אתה קונה אקדח, אז תלך איתו. יום-יום. כי "תקופות כאלו" נוהגות לפרוץ בלי להתריע...
אין לי נסיון עם אקדח, אלא עם קוטר קצת יותר גדול - 105מ"מ [emoji1]

חשבתי על הגלוק 19 בעיקר בגלל המשקל כי יכול להיות שאקח אותו לרכיבות אופניים באזורים גבוליים. אשמח לשמוע על אלטרנטיבות נוספות.

מה צריך לבדוק באקדח יד שניה? יש אפשרות לקנות יד שניה מחנות?

nirs
17-10-15, 21:24
כלי נשק כמו כל כלי עבודה רציני דורש מיומנות תפעול הנרכשת באמצעות קורסים ואימונים תדירים.
לפני ש"רצים" לקנות, מומלץ מאוד לעשות קורס דוגמת ירי מבצעי ואז גם תבין איזה אקדח מתאים לך.

אישית, מחזיק גלוק 17 משודרג מאוד מהבלוקים הראשונים...

AvinoamNa
17-10-15, 21:31
אם אין כוונה ללכת איתו ביום יום תמיד, באופן אישי אני נגד אחזקה. הסיכוי לתת אירוע בטיחותי עם ילדים וחס ושלום באירוע של פריצה עלול להיגנב.

בנוגע לסוג הנשק, האקדח הכי טוב הוא זה שיושב על החגורה, זאת אומרת שתקנה משהו שמבחינת גודל ומשקל באמת תלך איתו, אחר כך כבר תקנה על פי מה יושב טוב ביד ועל פי נוחות הירי.
אל תיתפס לגלוק סתם כי זה מה שכולם קונים.

amitaikl
17-10-15, 21:38
ב1000 ש"ח אתה קונה סמית 6906. קטן, שוקל כמו גלוק 19 ומשאיר לך עוד 3000 ש"ח לאימוני ירי
נראה לי שיהיה יותר פשוט לנהל שיחה בטלפון מאשר בטקסט. אתה מוזמן לשלוח לי מספר טלפון בהודעה פרטית ואחזור אליך מחר במשך היום

balmog
17-10-15, 22:41
1. לך למטווח שקרוב לבית, תנסה לירות בכמה אקדחים שמתאימים לך מבחינת גודל, כמות כדורים במחסנית ,מחיר (!!!) ותבחר בזה שמרגיש לך הכי נוח ביד ולאו דווקא בזה שכולם ממליצים עליו.
2. כל העצות שנתנו המגיבים מעליי שוות זהב, אל תתפתה לקנות סתם בגלל המצב ובסוף תמצא אותו שוכב שנים בכספת כמו משקולת
3. לדעתי אם כבר אקדח קטן וגלוק אז תשקול גם גלוק 26

amitaikl
17-10-15, 23:29
1. מחיר (!!!)
דווקא מחיר הוא החלק הכי זניח כאן.
אלא אם כן אתה הולך לכיוון של ירי מעשי ואז תחליף אקדח בתדירות גבוהה, יש להניח שהוא ילווה אותך בערך 20 שנה. זה לא רכב שמוכרים כל כמה שנים, אז המחיר הוא פחות משמעותי.
מבחינת סדרי גודל לאקדחים חדשים (+/- 200 ש"ח)
בול - 2700
יריחו - 3200
סמית - 4000
גלוק - 4200

משומשים יכולים להתחיל ב200 ש"ח לברטה 0.22 ולהגיע ל5000-6000 ש"ח להקלר USP

איש הצפון
18-10-15, 00:23
שלומות,

נוכח המצב אני מתכנן לקנות אקדח ואשמח לשמוע תגובות על:
1. בעד/נגד רכישה
2. סוג נשק מומלץ לנשיאה קלה ומוסתרת
3. חנות מומלצת באיזור השרון (פרדס חנה חדרה נתניה וכו) לרכישה וביצוע מטווח

תודה!

סליחה על שאני משבית שמחות אבל לפני שאתה בוחר אקדח, בדוק אם אתה עונה על אחד מהתבחינים ואם כן, החל בהליכי הוצאת רשיון.

ממילא (בניגוד למה שהציעו לך כאן), לא תוכל לבחור, להתנסות ולבצע שום פעולה אקטיבית של בחירה ורכישה ללא היתר המשרד לביטחון פנים.

(הכותב הוא מדריך ירי, מנהל מטווח ובעלים של מטווח וחנות נשק)

or_t
19-10-15, 08:57
סליחה על שאני משבית שמחות אבל לפני שאתה בוחר אקדח, בדוק אם אתה עונה על אחד מהתבחינים ואם כן, החל בהליכי הוצאת רשיון.

ממילא (בניגוד למה שהציעו לך כאן), לא תוכל לבחור, להתנסות ולבצע שום פעולה אקטיבית של בחירה ורכישה ללא היתר המשרד לביטחון פנים.

(הכותב הוא מדריך ירי, מנהל מטווח ובעלים של מטווח וחנות נשק)
אני עומד בתבחין של קצין בשרות מילואים פעיל. ברור שכל הדיון מתבסס על ההנחה שאקבל אישור.

ניר ל
19-10-15, 09:31
למרות זאת אף סוחר לא יוכל לדבר אתך או להציג לך נשק לפני שקיבלת אישור זכאות מהמשרד לבטחון פנים ועברת ״ראיון״ אישי אצל פקיד רישוי .

איש הצפון
19-10-15, 12:10
למרות זאת אף סוחר לא יוכל לדבר אתך או להציג לך נשק לפני שקיבלת אישור זכאות מהמשרד לבטחון פנים ועברת ״ראיון״ אישי אצל פקיד רישוי .

אכן.

למרבה הצער, כל זמן שאינך אוחז במכתב מענף כלי יריה שבו מצויין כי בקשתך אושרה (ושים לב: תוקף המסמך + גמר התהליך שאחריו - 90 יום), אין אנו רשאים להראות לך כלי נשק ובוודאי שלא לאפשר לך לנמסותם בירי.

בברכה
אמיר

or_t
19-10-15, 12:12
אכן.

למרבה הצער, כל זמן שאינך אוחז במכתב מענף כלי יריה שבו מצויין כי בקשתך אושרה (ושים לב: תוקף המסמך + גמר התהליך שאחריו - 90 יום), אין אנו רשאים להראות לך כלי נשק ובוודאי שלא לאפשר לך לנמסותם בירי.

בברכה
אמיר
ברור. פשוט מתעניין מראש כדי להיות מוכוון כשאקבל את האישור.

ניר ל
19-10-15, 12:48
ברור. פשוט מתעניין מראש כדי להיות מוכוון כשאקבל את האישור.

חבל, עד אז כבר תשכח וכנראה שישיקו דור חמישי של גלוק ...
וברצינות - האקדחים שמיובאים ומשווקים בארץ הם כולם טובים וראויים, ההתאמה עבורך היא אישית לצרכיך ומידותיך, לא בהתכתבות.

or_t
04-11-15, 21:25
חבל, עד אז כבר תשכח וכנראה שישיקו דור חמישי של גלוק ...
וברצינות - האקדחים שמיובאים ומשווקים בארץ הם כולם טובים וראויים, ההתאמה עבורך היא אישית לצרכיך ומידותיך, לא בהתכתבות.
אוקיי יש אישור.

יש למישהו המלצה על חנות טובה לרכישה ומטווח? עדיפות לחיפה אבל אפשרי גם עד ת"א אם אין ברירה.

amitaikl
04-11-15, 21:43
בחיפה יש את מטווחי הצפון ברחוב הנמל. יש להם גם הצעה לא רעה על תחמושת - קנה 500 כדור ב 750 ₪ (שקל וחצי לכדור לעומת 2.5 ₪) וכניסה לא מוגבלת למטווח.
יש גם את נשק הגליל במגדל העמק, את שאוקי שהין בעכו ליד תחנה מרכזית ואת המטווח בקצרין.
זה מכסה פחות או יותר את כל הצפון

balmog
04-11-15, 22:06
בחיפה יש לך את מיכלין, לא הכי שירותיים שיש אבל עושים את העבודה.

shachar
04-11-15, 23:10
תבדוק מול אמיר איש הצפון....

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ניר ל
05-11-15, 12:44
אני לא איש בשורות לצערי,
עזרתי אתמול לדוד שלי להחליף אקדח, גם הוא לא מתיימר להתאמן יותר ממה שחייבים או לשאת את הנשק בשגרה ( למעט נסיעות לשטחים או טיולי שטח) כך הוא נוהג משך 35 שנה.
דווקא בגלל זה חשוב היה לי שיתנסה בירי טרם הרכישה ויבחר במה שהכי קל לו לתפעל.
אם אתה לא מתכוון לשאת את הנשק ביום-יום כפי שציינת אז לך לכוון האקדח הכי גדול (פיזית) שמתאים לך, כי הוא יהיה הכי נוח לתפעול - מדובר על אקדחים בגודל מלא כדוגמת גלוק 17, נגזרות של או m&p 9 ,CZ75 אלו דגמים נפוצים שנמכרים כרגע, אם אתה מעוניין לשאת את האקדח מתחת לבגדים ואולי אפילו להסתובב איתו ברחוב מוסלק כשרוח הפיגועים נושבת, אז בחר לך אקדח קומפקט - שזה דגם קצר יותר של הנ״ל אבל עדיין מאפשר תפעול נוח מאד ומחזיק הרבה תחמושת ( זוהי ההמלצה שלי) .
תוותר על דגמי האקדחים הקטנים יותר (סאב קומפקט) כי מלבד האפשרות להכניס אותם לכיס ולשאת בנוחות - אדם לא מיומן יתקשה יותר לתפעל אותם.

אחרי כל זה, אסביר למה פתחתי בזה שאינני איש בשורות -
פשוט בגלל שמרבית בתי העסק לא מחזיקים מספיק דגמים להתנסות בירי וחשוב שיתאימו לך אקדח בסבלנות ועם הדרכה מתאימה. אקדח הוא לא דבר יקר בסה״כ אבל הרכישה היא לרוב לשארית החיים, שווה להקדיש את הזמן שכולל כשעתיים נטו לבחירה ורכישה ועוד שעה לבוא ולאסוף ביום אחר גם אם צריך להקדיש עוד כמה שעות בשביל להגיע למקום הנכון.
תעשה טיול לקצרין (לאמיר שושני) וספר לנו חוויות.

tamir128
05-11-15, 12:53
אני רק הערה:
ניר, יש חבר'ה שבאזור ה 1.90 (וגם קטנים יותר), שהולכים עם פול סייז מוסלק וכמעט לא מרגישים אותו.
(אני עם P226 שנים עלי תמיד).
אז מי שזה נוח לו, חבל שיקח משהו קטן יותר.

איש הצפון
05-11-15, 14:35
אני רק הערה:
ניר, יש חבר'ה שבאזור ה 1.90 (וגם קטנים יותר), שהולכים עם פול סייז מוסלק וכמעט לא מרגישים אותו.
(אני עם P226 שנים עלי תמיד).
אז מי שזה נוח לו, חבל שיקח משהו קטן יותר.

היי

דווקא החברה הגבוהים (ואני מדבר ממרומי ה 192 ס"מ ו127 ק"ג שלי) זקוקים לנשק קומפקטי יותר, כזה שלא יוסיף לרוחב של גופם ויקשה על ישיבה נוחה ברכב (שלא לדבר על הפרעה לחגירת חגורת הבטיחות וקריעת המושב והבגדים בגלל החיכוך עם הקונסולה המרכזית ברכב - לימניים והעמוד - לשמאליים).

tamir128
05-11-15, 14:47
אני מעיז לנחש שאני רחב ממך (לא סתם לא רשמתי משקל :rolleyes:).
לדעתי נשק כמו שאתה מתאר לא נקרא מוסלק באמת.
אני יושב נוח ברכב ובמשרד ולא קורע מושבים (ג'ימני!).
רק שלאחרונה בגלל ה'מצב', הלכתי כמה ימים עם שתי מחסניות נוספות שבאמת הפריעו לי קצת, אבל הנשק עצמו לא נתקע בשום דבר.

ניר ל
05-11-15, 15:24
טוב, אני שואף ל 190 עוד מאז שהייתי 150 ס״מ, למרות שאני ישן הרבה ואוכל הרבה, אני רק באמצע הדרך , בינתיים אני מתרחב.
לא חשבתי על זה עד שקראתי את מה שכתב אמיר, אבל אכן כששקלתי 65 ק״ג נהגתי להסתובב במשך שנים עם 226 בנרתיק פנימי ולא הפריע לי, אח״כ הוא היה עובר למגירה בכל מקום שהייתי מגיע אליו ולבסוף נשאר בבית וכמעט שהופקד במשטרה לנצח.
בשמונה השנים האחרונות אני עם גלוק 19, משקל 85, האקדח לא יורד ממני גם כשאין סיבה, כי באמת שהוא לא מורגש, לא מעקבים אותי בכניסה לשום מקום ולא מבחינים בו.
בסה״כ מדובר על כמה מאות גרמים ושני ס״מ הפרש לכל מימד, אבל ההבדל בנוחות הוא פנומנלי.
כף היד שלי בינונית ואין שום הבדל בין הביצועים שלי עם גלוק 17 לגלוק 19, כך שבאמת אין שום סיבה עבורי.
מי שקשה לו לאחוז נכון אקדח קטן יותר, זה סיפור אחר.
יש לי גם אקדח כבד וגדול עם כוונות והדק טובים שלטיולים אני מעדיף אותו עם נרתיק חיצוני למקרה שאצטרך לירות רחוק מאד, הוא מפריע מאד בישיבה ברכב ואני נאלץ להניחו בצד.
היות ולרוב המכריע אין אפשרות ליותר מאקדח אחד, אקדחי קומפקט (שהיום נחשבים לגדולים) הם פשרה טובה שאני לא מוצא לה חסרונות.

עוד הערה- תשקיעו בנרתיק טוב, גם כאן לא מדובר על הפרשי מחיר וההבדל בנוחות לפעמ104282ים תהומי.

tamir128
05-11-15, 16:00
אכן יש הרבה נרתיקים וסוגי נרתיקים והרבה סוגי נשיאות, ולוקח זמן עד שמוצאים את השילוב שמתאים לך ספציפית.
לגבי הנרתיק - אני מרשה לעצמי לתקן מ'נרתיק טוב' ל'נרתיק מתאים'.

ללכת עם P226 גם מוסלק וגם שיהיה נוח - בשביל זה תפרתי נרתיק בעצמי, שיהיה גם נוח, גם בטוח, גם מוסלק וגם שליפה מהירה.
למעשה תפרתי כמה - ליומיום ולמילואים.
זה לא בשמים, כל אחד יכול.

asafk
06-11-15, 09:20
כיוון שבברזל עצמו אני לא מתיימר להבין כמו כמה מהכותבים כאן, רק אוסיף מחווית הנשיאה שלי.
אני לא מהנמוכים אבל לרוחב עוד לא התחלתי לגדול. (משתדל לא לעבור את ה75 קילו אחרי האוכל). גלוק 19 קומפקטי. בכמה שנים שהוא היה עלי כל הזמן זה היה בפאוץ׳ או בתיק או תקוע בחגורה בלי נרתיק. אלו גם היו השנים שהתאמנתי הרבה. בשנים ההן נהגתי 60 אלף קמ בשנה בטנדר פולסייז, והאמת שגם עם האקדח בחגורה זה היה די נוח.
בשנים האחרונות נרתיק פנימי, או חיצוני (תלוי מתי) ובמכונית רגילה זה פשוט לא נוח למרות הקומפקטיות ולמרות שהוא לא קורע את הריפוד ולא משתפשף בפלסטיק של החגורה - זה רק עושה לי כאבי גב תחתון בנסיעה קצת יותר מאומצת ממנהלתית נטו. אז אולי הבעיה שלי היא דווקא חוסר הריפוד על העצמות? בכל מקרה אני רוצה להדגיש את חשיבות הנוחות בישיבה במכונית ושחשוב להתנסות לפני שמחליטים.

אסף.

or_t
06-11-15, 09:27
בכל מקרה אני רוצה להדגיש את חשיבות הנוחות בישיבה במכונית ושחשוב להתנסות לפני שמחליטים.

אסף.

אי אפשר לשים אותו פשוט בתא כפפות כמו שעושים בארה"ב הברית? [emoji1]

ד ו ר ו ן
06-11-15, 09:28
.
מי שקשה לו לאחוז נכון אקדח קטן יותר, זה סיפור אחר.

בשביל זה יש לגלוק 19 מחסנית מאורכת עם תושבת שמשלימה את ידית האחיזה.
זה גם מתאים לבעלי יד גדולה, וגם קיבלת עוד כמה כדורים במחסנית.

איש הצפון
06-11-15, 10:48
בחירת אקדח היא תהליך מורכב שמחייב מחשבה עמוקה על היבטים שלא תמיד נהוג לקחתם בחשבון.

כשפונים אלי ושואלים על איזה אקדח אני ממליץ אני משיב תמיד: "חנות שממליצה על אקדח מסויים היא חנות שמסיבותיה רוצה לקדם את מכירת הדגם המומלץ על ידה".

אחרי שאני לומד על מקצועו, עיסוקו, מבנה גופו, בעיות בריאותיות כולל מצב הראייה, סדר היום שלו ואפילו... בעיות ההזעה שלו, ותקציבו אני מציע ללקוח מספר סוגי אקדחים שמהם, ייבחר הכלי המתאים.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לאו דווקא האקדח ש"הכי נוח לאחיזה" הוא האקדח המתאים אלא דווקא זה ש"הכי פחות לא נוח לנשיאה" (כי כולם לא נוחים).

אין לי עניין שלקוח יקנה (למשל) גלוק 17 שמתאים לו כמו כפפה ליד אבל הוא יזרוק אותו אחרי שבוע לכספת בגלל שהאקדח מעיק עליו בנרתיק או בתיק.

ולעניין הנרתיק: אני סבור שאקדח חייב להינשא כשהוא נגיש בכל עת אך מאידך - מוסתר. אקדח גלוי לעין (למשל ב"נרתיק קאובוי" משדר לתוקף: "פגע באדם זה ראשון, כי הוא זה שהכי מסכן אותך".

יש בשוק המון סוגי נרתיקים ותיקים לשליפה מהירה (וממש לא קשה בהשקעה מינימלית להפוך גם תיק אופנתי לתיק המאפשר שליפה מהירה). ואגב. נרתיקי כתף הם הכי "סקסיים" אבל גם הכי פחות מתאימים למדינה חמה ולא מחוייטת כשלנו ולכן כל נרתיק כזה ימצא עצמו במהרה זרוק בארון.

tamir128
06-11-15, 13:14
אין מסכים יותר ממני לכל מילה.

לגבי הנרתיק כתף, אז לדעתי כל אחד צריך כזה שיהיה זרוק בארון, כי פעם ב - כן הולכים לאיזה ארוע מחוייט שאי אפשר להתחמק ממנו, ולא רוצים להשאיר בבית את האקדח.

raanan
06-11-15, 14:44
בחירת אקדח היא תהליך מורכב שמחייב מחשבה עמוקה על היבטים שלא תמיד נהוג לקחתם בחשבון.

כשפונים אלי ושואלים על איזה אקדח אני ממליץ אני משיב תמיד: "חנות שממליצה על אקדח מסויים היא חנות שמסיבותיה רוצה לקדם את מכירת הדגם המומלץ על ידה".

אחרי שאני לומד על מקצועו, עיסוקו, מבנה גופו, בעיות בריאותיות כולל מצב הראייה, סדר היום שלו ואפילו... בעיות ההזעה שלו, ותקציבו
עד לכאן כמעט הבנתי הכול (עניין ההזעה לבחירת כלי לא נהיר לי). אבל,
עם המשפט הבא אני מתקשה

אני מציע ללקוח מספר סוגי אקדחים שמהם, ייבחר הכלי המתאים.
עדיין המבחר שלך מוגבל ביחס לחנויות בחו"ל והמלצתך היא המיטבית מההיצע שברשותך.

ולעניין הנרתיק: אני סבור שאקדח חייב להינשא כשהוא נגיש בכל עת אך מאידך - מוסתר. אקדח גלוי לעין (למשל ב"נרתיק קאובוי" משדר לתוקף: "פגע באדם זה ראשון, כי הוא זה שהכי מסכן אותך".
צודק 100% !

ואגב. נרתיקי כתף הם הכי "סקסיים" אבל גם הכי פחות מתאימים למדינה חמה ולא מחוייטת כשלנו ולכן כל נרתיק כזה ימצא עצמו במהרה זרוק בארון.
מצטער אבל למרות שבוודאות הידע והיכולת שלך גבוהים משלי פי כמה מונים ! חולק עלייך.
אני נושא בנרתיק כתף מס' שעות ביום ובטיולים אפילו 36 שעות ברציפות (כן ישן איתו) .
אכן מס' נרתקי כתף שנמכרו במטווחים הושלכו לפח אחרי שימוש מועט. אבל כפי שכתבתי בשרשור השני,
מאד מאד מרוצה (5 שנים) מנרתיק הגאלקו שלי גם בקיץ עם טי שירטס.

http://www.galcogunleather.com/classic-lite-shoulder-system_8_2_1057.html

שנים של נשיאה יום יומית .
אפשריות כיוונון רבות לארגונומיה מושלמת (לנשיאה ושליפה מהירה) ,
נוח מאד, אין בלאי, מוסלק היטב (תלוי כמובן בלבוש).

רענן

ד ו ר ו ן
06-11-15, 14:51
אין מסכים יותר ממני לכל מילה.

לגבי הנרתיק כתף, אז לדעתי כל אחד צריך כזה שיהיה זרוק בארון, כי פעם ב - כן הולכים לאיזה ארוע מחוייט שאי אפשר להתחמק ממנו, ולא רוצים להשאיר בבית את האקדח.

בשביל זה יש נרתיק תפור לחגורה גמישה רחבה שאפשר לשים מתחת לחולצה מכופתרת.
במקרה הצורך, הדליפה היא כמו כל שליפת נשר מוצנע, מתחת לבגדים.

הרבה יותר דיסקרטי מנרתיק כתף.

raanan
06-11-15, 15:04
אגב, למה קוראים להם נרתיק כתף ?
בסוף האקדח מוסלק וצמוד מתחת לצלעות מעל המותן.
אולי בגלל שהרצועות עוברות מעל הכתפיים ?

רענן

איש הצפון
06-11-15, 18:09
עד לכאן כמעט הבנתי הכול (עניין ההזעה לבחירת כלי לא נהיר לי). אבל,
עם המשפט הבא אני מתקשה

-יש אנשים שמזיעים הרבה יותר (וחומצי יותר) מאחרים. לאנשים אלו לא ניתן להתאים אקדח שעלול להחליד והם זקוקים לנרתיק שמונע כל מגע עם הגוף.

עדיין המבחר שלך מוגבל ביחס לחנויות בחו"ל והמלצתך היא המיטבית מההיצע שברשותך.

-לא הבנתי למה אני צריך להציע ללקוח אקדח שאין בארץ וגם לא כדאי לייבא. מי שרוצה מבחר בלתי מוגבל (כמעט) חייב לעשות ויתור קטן (על האזרחות הישראלית שלו ועל המגורים בישראל).

צודק 100% !

מצטער אבל למרות שבוודאות הידע והיכולת שלך גבוהים משלי פי כמה מונים ! חולק עלייך.
אני נושא בנרתיק כתף מס' שעות ביום ובטיולים אפילו 36 שעות ברציפות (כן ישן איתו) .
אכן מס' נרתקי כתף שנמכרו במטווחים הושלכו לפח אחרי שימוש מועט. אבל כפי שכתבתי בשרשור השני,
מאד מאד מרוצה (5 שנים) מנרתיק הגאלקו שלי גם בקיץ עם טי שירטס.

-בארץ כמעט ולא הולכים עם אפודות וג'קטים ובוודאי שלא הולכים איתם בקיץ הישראלי הארוך. זכית להיות מהבודדים שמסתדרים עם נרתיק כתף (שנקרא כך כי הרצועות נשענות על הכתפיים). אני שייך לזן הסוחרים המרושעים שמסרבים למכור לאדם משהו לא מתאים או משהו לא יעיל. במקרים כאלו אני שולח אותם לאי ביי לרכוש לבדם וכך בכל פעם שהם פותחים את הארון העליון בבויידם ורואים את הפריט הזה מעלה שם אבק, הם זוכרים מי הזהיר אותם...

רענן

מקווה שעניתי על השאלות

OFF-RoaD
12-11-15, 18:22
איש הצפון ושאר המנוסים פה - נפלה הזדמנות מצוינת (מבחינת מחיר) לHS2000.

לפני שאני הולך "למדוד" אותו (בהשוואה לאחרים, כמובן), האם מבחינת נתונים טכניים מדובר באקדח טוב?

אשמח להמלצות נוספות, מה צריך לבדוק ולחפש (גודל ומשקל באזור של הגלוק 19, שאותו ניסיתי כבר לא מעט מחוסר ברירה. הבעיה היא שהוא ממש לא נוח לי לאחיזה)...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ניר ל
12-11-15, 19:00
זה אקדח טוב,
כבר לא מיובא שנים ( אאל״ט היבואן היה קל-וי שנסגר),
אם תצטרך ח״ח או מחסניות ספק אם תוכל להשיג.
אלו שהגיעו לארץ היו מושחמים ורגישים לחלודה.

בקיצור - עזוב, יש היום מספיק אקדחים פולימריים שאפשר לקנות בארץ גם משומשים.

איש הצפון
12-11-15, 19:40
מחד - מסכים עם ניר לגבי הסיכון (אין מחסניות וחלקי חילוף).

מאידך, אם האקדח במצב טוב, הסיכוי לכשל נמוך מאד ובסך הכל מדובר באקדח טוב, אמין וקל יחסית (תלוי במחיר בו הוא מוצע).

אבל כאמור מדובר בהימור - ממש כמו זה שאני עשיתי כשקניתי לילדים טרופר ב 25,000 ש"ח (והשקעתי תוך שנה עוד כמעט 40,000 בתיקונים...)

AvinoamNa
12-11-15, 20:36
תנסה לחפש שטייר.
אקדח מדהים עם כוונת יוצאת דופן.
במחיר טוב בדר"כ כמשומש

בלייד
12-11-15, 20:50
מסכים לגבי השטייר יש לי אותו כבר 10 שנים. מאוד מרוצה ממנו. אני יורה לא מעט ואפס תקלות. ירי לחימתי מאוד נוח בגלל הכוונות הייחודיות.

איש הצפון
12-11-15, 22:31
גם השטייר סובל (אפילו יותר) מבעיית ה HS2000.

אם מצאת, חובהנ לבדוק היטב שהכל תקין ולוודא שיש 2 מחסניות (תקינות)!

לא לשלם הרבה כי כאמור מדובר ב"טרופר". כל תיקון יקר יותר ממחיר האקדח (אם בכלל תשיג חלפים)

or_t
13-11-15, 09:59
הייתי במטווח העיר בנתניה והראו לי מספר אקדחים. יד שנייה דל למדי ולהבנתי גלוק 19 או טאורוס יד שנייה עולה בסביבות 3000 ש"ח.

הציעו לי CZ75 פולימרי בערך באותו הגודל, חדש, במחיר של 3400 כולל מטווח הכשרה, רישום במשרד הפנים, נרתיק,פונדה, כלי ניקוי, מחסנית חלופית, ואחריות ומנוי מועדון לשלוש שנים. האקדח נראה בנוי טוב ושוקל רק 70 גרם יותר מהגלוק. כל מי היה שם טען שזה אקדח טוב יותר אבל הם היו כנים ואמרו שהם רכשו כמות גדולה של האקדחים האלה ועל כן המחיר הנמוך.

מה דעת הפורום?

amitaikl
13-11-15, 10:30
בדיוק ראיתי עכשיו בסיזד החדש. אחלה אקדח עם אחלה הדק. בעיני ה"חבילה" שמגיעה עם הסיזד (כוונות ברזל וכ'ו) + מה שמציעים לך במטווח משאיר את הגלוק הרבה מאחור.
נכון, בשב"כ משתמשים בגלוק. אתה בשב"כ?
לגבי טאורוס - לא התנסיתי אישית. בכל מקרה ה"רשת" נגדו, בעיקר בגלל בעיות הזנה ויש תחמושת שהוא לא אוהב. בכל מקרה 3000 ₪ על טאורוס משומש? אתה יכול ללכת למטווח אחר ולקנות שם ב 1000₪

or_t
13-11-15, 11:23
בדיוק ראיתי עכשיו בסיזד החדש. אחלה אקדח עם אחלה הדק. בעיני ה"חבילה" שמגיעה עם הסיזד (כוונות ברזל וכ'ו) + מה שמציעים לך במטווח משאיר את הגלוק הרבה מאחור.
נכון, בשב"כ משתמשים בגלוק. אתה בשב"כ?
לגבי טאורוס - לא התנסיתי אישית. בכל מקרה ה"רשת" נגדו, בעיקר בגלל בעיות הזנה ויש תחמושת שהוא לא אוהב. בכל מקרה 3000 ₪ על טאורוס משומש? אתה יכול ללכת למטווח אחר ולקנות שם ב 1000₪

הטאורוס לא בא בחשבון, בטח לא במחיר כזה. רק הבאתי אותו כדוגמא לכך שאלא אם אני מתחיל לחפור ביד2, מחירי היד שנייה לא כאלה נמוכים ובצדק - אקדח לא מתבלה ומתיישן כמו אוטו (נראה לי). אני לא רוצה להתחיל לחפור ביד2 כי פשוט אין לי את הכלים להעריך אקדח במצב טוב.

ואפילו אני שמתי לב להדק המדהים של ה-CZ, למרות שמבחינתי הכל יותר טוב מהדק של גלילון...

בקיצור, מומלץ ה-CZ בכזה מחיר?

amitaikl
13-11-15, 12:02
בקיצור, מומלץ ה-CZ בכזה מחיר?
לדעתי כן.
ורק שאלה אחת - גלילון? WTF?

or_t
13-11-15, 12:30
לדעתי כן.
ורק שאלה אחת - גלילון? WTF?
http://source.nanafiles.co.il/Upload3/xternal/israblog/87/09/58/580987/posts/17351082.bmp

raanan
13-11-15, 12:43
אני רואה שכול אחד מציין את הפנטזיה שלו ....
אז שלי זה ה PPQ M2

רענן

103508

asael_10
13-11-15, 12:49
בס"ד

מתעלק על השרשור

אני התחלתי בתהליך לפני כל גל הטרור ונדרשתי לשלוח טפסים שמוכיחים את התבחין( אחרי הראיון - טפסים משלימים)
שלחתי את הטפסים למספר הפקס שניתן לי, עד עכשיו לא קיבלתי תשובה (שבועיים).
אישור עקרוני כבר ניתן לי.

איך אני יודע אם הם קיבלו את הפקס?(אני קיבלתי אישור בפקס שזה נשלח)

תודה רבה!

amitaikl
13-11-15, 13:56
אישור עקרוני כבר ניתן לי.

הכותרת היא - הנידון: אישור בקשה (חדשה) לרישיון לכלי ירייה מסוג אקדח - אישור מותנה?
אתה בגדול יכול ללכת לרכוש אקדח, לקבוע תור ולהגיע לשם עם כל הטפסים

Tsafrir
13-11-15, 15:04
יש למישהו מושג או רשמים לגבי ה-CZ P-07/P-09?

or_t
13-11-15, 15:41
אני רואה שכול אחד מציין את הפנטזיה שלו ....
אז שלי זה ה PPQ M2

רענן

103508
חס וחלילה פנטזיה. יותר כמו סיוט.

אם על פנטזיות אז הנה:
http://markovicharts.co/wp-content/uploads/2015/06/chaise-beach-lounge-chair-and-umbrella-on-sand-beach-beach-lounge-chair.jpg

ניר ל
14-11-15, 12:27
CZ P07 זה דגם עם גוף פולימרי, היבואן שלו לארץ הוא מאיר רוט והוא נותן אחריות לכל החיים על אקדחי CZ.
לדגם הקודם קראו p 07 דיוטי וצריך לשים לב שלא מדובר בדגם הקודם.
אקדחי cz הם וותיקים וטובים, יש להם בישראל יבואן שעומד מאחוריהם, דגמי יריחו, טנפוליו, בול צ׳רוקי ואחרים מבוססים עליהם.
הם לא ברי השוואה לגלוק שעובד בצורה שונה לחלוטין, cz מגיע עם הדק פעולה כפולה, ה p07 מגיע עם אפשרות להחליף את הנצרה למשמיט פטיש.

or_t
15-11-15, 18:09
עדכון: ראיתי היום את הגלוק 42 ונראה לי שהוא יותר בכיוון. נכון שהוא קטן ונושא פחות תחמושת, אבל סיכוי הרבה יותר טוב שהוא לא יהפוך ל"אקדח כספת" אצלי.
הבנתי שיש שני דגמים מקבילים של M&P: שילד שהוא יותר קרוב לגלוק 43 ובודי גארד שהוא הרבה יותר קטן (ונראה לי שכבר קטן מידי).
מה המשמעות של הקוטר 380 מבחינת כח עצרה, זמינות תחמושת, וכו? על מי מהם הייתם ממליצים?
ודבר נוסף: איפה נכנס גלוק 26 בסולם הזה?

AvinoamNa
15-11-15, 18:20
הגלוק 26 רחב יותר,
מבחינת הגודל קצת יותר גדול מה42
היתרון הגדול של ה 26 הוא שהוא לוקח תחמושת 9 ממ רגילה וכן המחסניות של האחים הגדולים שלו מתאימות,
אני יכול להחליט בבוקר האם אני הולך מוסלק עם המחסנית המקורית (10 כדורים) או ללכת עם מחסנית של גלוק 19 כמו גודל אקדח רגיל. מבחינתי הטוב בכל העולמות.
אבל כמו שכבר נאמר, האקדח הכי טוב הוא זה שנמצא עליך ח"ו בזמן אירוע.

ניר ל
15-11-15, 19:18
אין לך שום סיבה לקנות גלוק 42 אחרי שהוציאו גלוק 43 ב 9x19.

43 ושילד הם אקדחי כיס למעשה, אני מעדיף את השילד שהוא הרבה יותר ארגונומי מהגלוק,
בכל מקרה מדובר באקדחים קשים לתפעול ( צריך רמה גבוהה של תרגול כדי לפגוע אתם ) ביחס לאקדחים גדולים יותר, תוסיף לזה את כמות הכדורים המעטה במחסנית, כנראה שעדיף על כלום בכל אופן.

amitaikl
15-11-15, 20:32
חשבת/בדקת את M&P 9c? בגודל בין גלוק 26 לגלוק 19. הערכה עצמה מגיעה עם מחסנית 12 כדור ומחסנית 17 כדור עם "שרוול" שלמעשה נותן לך ידית אחיזה של אקדח פול סייז

or_t
15-11-15, 23:22
חשבת/בדקת את M&P 9c? בגודל בין גלוק 26 לגלוק 19. הערכה עצמה מגיעה עם מחסנית 12 כדור ומחסנית 17 כדור עם "שרוול" שלמעשה נותן לך ידית אחיזה של אקדח פול סייז
נשמע לי גדול מידי. כרגע אני מתלבט אם לקפוץ מהגלוק 42 ל43 או שילד כמו שהציעו כאן

or_t
16-11-15, 23:18
אין לך שום סיבה לקנות גלוק 42 אחרי שהוציאו גלוק 43 ב 9x19.

43 ושילד הם אקדחי כיס למעשה, אני מעדיף את השילד שהוא הרבה יותר ארגונומי מהגלוק,
בכל מקרה מדובר באקדחים קשים לתפעול ( צריך רמה גבוהה של תרגול כדי לפגוע אתם ) ביחס לאקדחים גדולים יותר, תוסיף לזה את כמות הכדורים המעטה במחסנית, כנראה שעדיף על כלום בכל אופן.
אמנם גם ה 43 והשילד קומפקטיים, אבל לא באמת קומפקטיים כמו ה 42 ובשבילי זה קריטי.

השאלה מה החסרון ב 380?

כמו כן, האם יש מחסנית מוארכת ל 42? 6 כדורים נשמע לי מעט מידי.

ניר ל
17-11-15, 08:59
יש מאריכים למחסנית שבאים עם קפיץ, לא ידוע לי אם ניתן לרכוש בארץ, זה מוסיף 2 כדורים.

380 קליע קל וחלש יותר, נחשב גבולי מינוס, לא נפוץ בארץ כמו 9/19 לכן עשוי להיות יקר יותר.
מצד שני - יותר חשוב שתפגע טוב ורצוי שיותר מפעם אחת - 380 הרתע לא מורגש ומאפשר ירי מהיר יותר.
אתה ממילא לא מתחרה עם אקדח כזה ולכן לא קריטי עניין הזמינות והמחיר, לאימון של 50 כדור אחת לשנה תהיה תחמושת.

Tsafrir
17-11-15, 12:14
380 קליע קל וחלש יותר, נחשב גבולי מינוס, לא נפוץ בארץ כמו 9/19 לכן עשוי להיות יקר יותר.
מצד שני - יותר חשוב שתפגע טוב ורצוי שיותר מפעם אחת - 380 הרתע לא מורגש ומאפשר ירי מהיר יותר.
אתה ממילא לא מתחרה עם אקדח כזה ולכן לא קריטי עניין הזמינות והמחיר, לאימון של 50 כדור אחת לשנה תהיה תחמושת.

אם כך, שווה להחליף ברטה 84 למשהו יותר חדש?

ניר ל
17-11-15, 12:36
אני אהיה אופטימי אם אגיד ש 90% ממחזיקי האקדחים לא ידעו לעשות בהם שימוש יעיל בשעת הצורך, החזקת אקדח על ידם היא לצורך תחושת בטחון.
לפיכך אם האקדח תקין ונוח לנשיאה, אין טעם להחליף אותו. לגיל האקדח אין הרבה משמעות אם הוא לא היה בשימוש, בלאי נוצר אחרי עשרות אלפי כדורים.
כדאי למסור אקדח ישן לבדיקת נשק - שיפרק אותו לגורמים ויחליף קפיצים חלודים או עייפים אם יש צורך.
מי שיבחר לשפר את המיומנות שלו ע״י אימון מתאים, יבין לבד אם צריך או לא להחליף.

לגבי 380 - הייתי מחפש תחמושת טובה עם ראש חלול כדי לפצות על הנחיתות של הכדור הזה, לבדוק גם אם האקדח מזין אותה כמובן. ( יש שפע של מבחנים ביוטיוב).

הנה אחד משעשע

https://m.youtube.com/watch?v=8JG8MhQZ5WI

amitaikl
17-11-15, 12:59
נראה לי שצריך לפתוח אשכל חדש בסגנון "רוצים ג'יפ ויש לכם שאלות - אנחנו צריכים הבהרות"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
קבלו:

את/ה רוצים לשדרג את האקדח שלך? רוצים לקנות אקדח חדש?
צריכים עזרה? רעיונות?
אנחנו כאן כדי לעזור אבל...תנו לנו את האופציה לעזור לכם.
בבואכם לשאול את השאלה בבקשה תנו לנו את המידע הבא:
1. האם זה האקדח הראשון שלך או שדרוג של אקדח ישן?
2. האם אתה הולך לשאת אותו ביום יום או רק בטיולים ובתקופות מתוחות?
3. האם יש לך ניסיון בנשיאה ובשימוש באקדח בעבר?
4. האם האקדח לנשיאה והגנה עצמית בלבד, או שאתה גם חושב על ירי מעשי?
5. כמה חשבת להשקיע?
6. האם אתה שמאלי?

or_t
17-11-15, 13:03
לגבי 380 - הייתי מחפש תחמושת טובה עם ראש חלול כדי לפצות על הנחיתות של הכדור הזה, לבדוק גם אם האקדח מזין אותה כמובן. ( יש שפע של מבחנים ביוטיוב).

הנה אחד משעשע

https://m.youtube.com/watch?v=8JG8MhQZ5WI

האמת שעוד לא הכרעתי ויכול להיות שאלך לכיוון 43/שילד רק בשביל אקסטרה כח וזמינות תחמושת. ביום ראשון אני אבדוק את שלושתם בכיס, בחגורה, ובמטווח ונחליט.

אומי5
21-12-15, 13:45
אז הגיע המכתב המיוחל (הופתעתי מהיעילות) והגיע הזמן לסור לבית מסחר ולבחור אקדח, אשמח להמלצות למשהו שמתאים לי, כולל מקום במרכז שמוכר ומאמן.

בבואכם לשאול את השאלה בבקשה תנו לנו את המידע הבא:
1. האם זה האקדח הראשון שלך או שדרוג של אקדח ישן? ראשון שלי
2. האם אתה הולך לשאת אותו ביום יום או רק בטיולים ובתקופות מתוחות? אם הוא יהיה מספיק נוח אז ביום יום, בכל מקרה המטרה העיקרית זה לטיולים ונסיעות לשטחים, למרות שאם אם כבר יש כנראה אשא אותו כמה שיותר.
3. האם יש לך ניסיון בנשיאה ובשימוש באקדח בעבר? עבדתי באבטחה חרטה עם יריחו (דוגמא לאקדח קצת כבד מידי כדי לשאת ביום יום)
4. האם האקדח לנשיאה והגנה עצמית בלבד, או שאתה גם חושב על ירי מעשי? אני אוהב לירות ומאמין שארצה לירות יותר מהמחויב בחוק, אבל לא אהפוך את זה לתחביב.
5. כמה חשבת להשקיע? שום מושג, לא מכיר את המחירים. אני לא קונה תכשיט אלא כלי עבודה, כמה שצריך כדי לקנות כלי נכון מצד שני לא מחפש להשקיע בכלי מיוחד או פרימיום.
6. האם אתה שמאלי? לא.[/RIGHT]
יש לי יד קטנה יחסית לגבר בגובה 178 לדוגמא בנגב אני חייב להזיז קצת את היד כדי להביא את הניצרה לאוט'.
אני בהחלט רוצה דריכה קלה, זה יגרום לי להתאמן יותר.
מעדיף כלי פשוט ומוכר, כדורים סטנדרטיים אביזרים וחלקים נפוצים.

חשוב לי שלא יהיה קישוט אלא כלי שאוכל לנצל במקרה הצורך.

בנוסף אשמח להמלצה על כספות.

תודה רבה

איש הצפון
21-12-15, 14:41
אז הגיע המכתב המיוחל (הופתעתי מהיעילות) והגיע הזמן לסור לבית מסחר ולבחור אקדח, אשמח להמלצות למשהו שמתאים לי, כולל מקום במרכז שמוכר ומאמן.

יש לי יד קטנה יחסית לגבר בגובה 178 לדוגמא בנגב אני חייב להזיז קצת את היד כדי להביא את הניצרה לאוט'.
אני בהחלט רוצה דריכה קלה, זה יגרום לי להתאמן יותר.
מעדיף כלי פשוט ומוכר, כדורים סטנדרטיים אביזרים וחלקים נפוצים.

חשוב לי שלא יהיה קישוט אלא כלי שאוכל לנצל במקרה הצורך.

בנוסף אשמח להמלצה על כספות.

תודה רבה

ברכות לקבלת האישור העקרוני לרשיון.

ביקשת המלצה על מקום במרכז והעסק שלי (מטווח וחנות נשק עם וותק של כמעט 30 שנה) נמצא במרכז...

מרכז רמת הגולן... :)

בכל מקרה, אם אתה מגיע לאזורנו, תוכל לנסות בירי כל כלי נשק שמעניין אותך (כי אקדח לא קונים "חתול בשק" אלא מנסים בירי) ואעם תחליט לרכוש אצלנו נשק, תיהנה גם מחבילה ייחודית שכוללת את כל הדרוש לרוכשי נשק (אימון לרשיות כולל תחמושת, נרתיק איכותי, ערכת כלי ניקוי מלאה, 5 שנים אחריות מורחבת, 5 שנים מנוי למטווח, 50 הכדורים נוספים ו 30% הנחה על כספת תקנית).

החבילה כולה כלולה במחיר האקדח.

ואגב,

רוכשי נשק אצלנו שגרים במרכז נהנים משרות נוסף: בסיום הליך בחירת האקדח והרכישה וקבלת הניירת שיש להציג לפקיד הרישוי על מנת לקבל את הרשיון, הם נשלחים לפקיד הרישוי לקבלת רשיון וכשהרשיון בידם הם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני, ואנו נקדם למרכז הארץ את הכלי שנרכש ללא כל תוספת תשלום. (ולא שאנחנו לא רוצים שתגיעו שוב. להפך!)

והכי חשוב:

חברי הפורום מקבלים מתנה נוספת בשווי 150 ש"ח - ערכת איבטוח הנשק בשטח באמצעות מנגנון נעילה מיוחד לשמורת ההדק וכבל פלדה מצופה גומי שניתן להקיפו סביב אביזרים קשיחים - גם בלינת שטח.

.

אומי5
21-12-15, 16:48
תודה לך, אבל כנראה שלא אוכל להצפין בשביל זה.
אשמח לשמוע ממך המלצות על דגמים.

אגב שיקול נוסף בבחירת האקדח, התבחין שלי הוא שירות מילואים פעיל, מה שאומר שעוד 7 שנים כנראה אשוחרר ואמכור את האקדח.
ככה שאני לא מחפש את פאר התעשיה שיחזיק לי עד סוף ימי.

AvinoamNa
21-12-15, 16:58
דווקא אולי בגלל זה כדאי לך לקנות אקדח בעל שוק חזק.
קונים יקר ומוכרים יקר.

אומי5
21-12-15, 17:11
זה שוק מאוד מוגבל, שלהערכתי עם השנים יהיה יותר ויותר קשה למכור או להחזיק נשק בארץ.
לא רוצה להיתקע עם פיל לבן.

amitaikl
21-12-15, 17:32
אני בהחלט ממליץ להצפין בשביל הרכישה. רוב המטווחים במרכז לא באמת מאפשרים לירות בכל כלי שמעניין אותך.
בכל מקרה - כמה תשובות יותר ישירות:
הקוטר המומלץ לדעתי הינו 9*19 (מה שנקרא "תשע ארוך") - הכי נפוץ, הכי זמין, מחיר סביר בהשוואה לתחמושות מקליברים אקזוטיים יותר. קיימים מגוון סוגים של תחמושת חלולה (hollow point. הרעיון העיקרי של התחמושת הזו הוא שהכדור "יבזבז" את כל האנרגיה שלו במטרה הראשונה שבה הוא פוגע, ולא יחדור אותה מצד לצד ויפגע בחף מפשע שעומד מאחרי האיום. במקרה ואתה יורה דרך עצם קשיח, הHP מתנהג כמו תחמושת רגילה)
כיוון שאתה מציין כפות ידיים יחסית קטנות ורצון ללכת איתו גם ביום-יום, הייתי מציע לך ללכת על כלים קומפקטיים או סאב-קומפקטיים.
דוגמאות ספציפיות - חילקתי לפי הקטגוריות המצוינת וכן לפי חדש/משומש וכן לפי כלים יחסית נפוצים.
קומפקטיים - חדשים: גלוק 19, בול צ'רוקי קומפקט, CZ75D, CZ P07, סמית M&P9C | משומשים: שטייר M9, וולטר P9, סמית SW99, קולט קומבט 9
סאב קומפקטיים - חדשים: גלוק 26, גלוק 43, סמית M&P Shield | משומשים: שטייר S9, סמית 6906
לגבי מחירים - באתר של "הסליק" רץ עכשיו שרשור על מחירים של אקדחים חדשים. מחירים של משומשים אתה יכול למצוא באתר של יד2 וכן באתר של מטווחי אימפריאל. סדר גודל לאקדח חדש מתחיל באיזור 2500 ש"ח לבול ועד איזור 4500 ש"ח לגלוקים. משומשים ניתן למצוא בכל מחיר ובכל מצב. במידה ואתה קונה אקדח משומש מציע לקחת אותו למטווח לבדיקת נשק יחד עם המוכר - כמו בקניית רכב

ניר ל
22-12-15, 08:14
תודה לך, אבל כנראה שלא אוכל להצפין בשביל זה.
אשמח לשמוע ממך המלצות על דגמים.

אגב שיקול נוסף בבחירת האקדח, התבחין שלי הוא שירות מילואים פעיל, מה שאומר שעוד 7 שנים כנראה אשוחרר ואמכור את האקדח.
ככה שאני לא מחפש את פאר התעשיה שיחזיק לי עד סוף ימי.

ההשערות שלך כנראה נכונות,
זה בעייתי שבתום השירות למעשה מחלטים לך את האקדח = רכוש ששילמת עליו במיטב כספך... סוג של הכרת תודה עבור שירותך למען המדינה.
אין שוק לאקדחים משומשים והביקוש תלוי במדיניות הקיימת באותו זמן.
כל אקדח יחזיק עד סוף ימיך אם לא יגנב.
פאר התעשייה משתנה ושום דבר לא מבטיח שימשיך להיות מבוקש בעתיד.
היות שאין לך כוונה לשוטט בין חנויות - נשאר לך לקפוץ לאימפריאל ברמלה ולהתעניין לגבי מלאי המשומשים, מקסימום תתפרע עד למאיר רוט בראשל״צ ( אאל״ט אתה מסביבות צומת נחשון?).

nirs
22-12-15, 08:57
אני גם ממליץ להגיע למאיר רוט. הייתי שם לפני מספר שבועות (במטווח שגרתי) ולידי היו 2 חברה לפני קנייה, שניסו ירי בלפחות 4 סוגים שונים של אקדחים.

אומי5
22-12-15, 09:23
ההשערות שלך כנראה נכונות,
זה בעייתי שבתום השירות למעשה מחלטים לך את האקדח = רכוש ששילמת עליו במיטב כספך... סוג של הכרת תודה עבור שירותך למען המדינה.
אין שוק לאקדחים משומשים והביקוש תלוי במדיניות הקיימת באותו זמן.
כל אקדח יחזיק עד סוף ימיך אם לא יגנב.
פאר התעשייה משתנה ושום דבר לא מבטיח שימשיך להיות מבוקש בעתיד.
היות שאין לך כוונה לשוטט בין חנויות - נשאר לך לקפוץ לאימפריאל ברמלה ולהתעניין לגבי מלאי המשומשים, מקסימום תתפרע עד למאיר רוט בראשל״צ ( אאל״ט אתה מסביבות צומת נחשון?).

עברתי לפתח תקווה, עדיין ראשון מאוד קרוב לי.
מדגדג לי טיול בגולן, אבל מאיר רוט בהחלט אופציה לפי ההמלצות כאן.

amitaikl
22-12-15, 09:36
יש גם מטווח וחנות נשק עם מחירים סביר במלון "אשל השומרון" בכניסה לאריאל.
יש גם את מטווח העיר בנתניה ואת המטווח בכפר סבא (אם כי שם יש לו מגוון מאוד מצומצם).
אם אני זוכר נכון, בימי שיש המטווח בקצרין פתוח בשעות אחר הצהריים המאוחרת, אז לא חייבים לבטל את כל יום שישי בשביל להגיע לשם

amit1
22-12-15, 10:32
ואני הייתי מצפין לרמת הגולן. אקדח קונים פעם, פעמיים בחיים ונראה שהחבר'ה ברמה יעשו הכל כדי לעשות אותך לקוח מאושר.

asael_10
10-01-16, 19:15
בס"ד

ערב טוב!

מישהו יכול לתת חוו"ד על CZ RAMI(פולימרי) ו/או יריחו (פולמרי)? יתרונות / חסרונות?

תודה רבה!

איל מ
10-01-16, 21:12
קומפקטיים - חדשים: גלוק 19, בול צ'רוקי קומפקט, CZ75D, CZ P07, סמית M&P9C | משומשים: שטייר M9, וולטר P9, סמית SW99, קולט קומבט 9
סאב קומפקטיים - חדשים: גלוק 26, גלוק 43, סמית M&P Shield | משומשים: שטייר S9, סמית 6906

לי יש יד קטנה ואני יכול להעיד שאקדחי הגלוק לא נוחים. יכול להיות שהמרחק הפיזי בין ההדק לבין השקע של בסיס האגודל זהה לאקדחים אחרים, אבל הרוחב של האקדח הופך אותם לבעייתיים. (אצלי לפחות). כנ"ל לגבי תפס המחסנית.
גלוק 26 לא הייתי ממליץ אלא אם אתה ממש חייב להסליק אותו (וגם 19 אפשר להסליק לא רע בכלל).
עם שאר האקדחים שנכתבו אין לי ממש נסיון. (ה-f.n. האלמותי זצ"ל דווקא ישב לי לא רע ביד, ורק לשחרר נקירה בפריקה הכריח את האצבעות להמתח עד קצה גבול היכולת ;)).

ניר ל
11-01-16, 00:36
בס"ד

ערב טוב!

מישהו יכול לתת חוו"ד על CZ RAMI(פולימרי) ו/או יריחו (פולמרי)? יתרונות / חסרונות?

תודה רבה!

אקדחי יריחו הם למעשה ייצור מקומי של CZ
75 אם אין לך סיבה מיוחדת למה לא, אז לך על המקור.

gp1
12-01-16, 00:47
היה ליאקדח יריחו פולימרי 9 מ"מ . נאמר אז שניתן לקנות אותם בין 1500 ל- 2500 ש"ח . חצי מחיר מהגלוק .
ה"עדר" מייצר מכפל במחירי מוצרים לא סיבה מוצדקת . חוץ מביקוש ש....נוצר בגלל ה"עדר".
נהנתי מאוד מהאקדח הזה. אקדח נוח לנשיאה , ולאחיזה . לא כבד . יציב . רתע לא חזק. מעולם לא היו מעצורים. מדוייק מאוד . פעם בשנה הייתי מתיז עליו WD40 מייבש ו....זהו.
ממליץ בחום.

tamir128
12-01-16, 02:17
פעם בשנה הייתי מתיז עליו WD40 מייבש ו....זהו.
ממליץ בחום.

באמת כלי עמיד אם שרד גם WD40.

מה שאני רוצה לומר הוא ש WD40 מזיק לנשק בכלל ולתחמושת בפרט - אז מי שקונה נשק חדש, שישתמש במשהו אחר.

אומי5
12-01-16, 10:18
פרט נמק ותן דוגמא....
במה כן להשתמש? איפה קונים 9105 באזרחות?

asafk
12-01-16, 11:47
Wd הוא לא תרסיס שימון. בכל חנות נשק יש תרסיסי שימון.

אסף.

ניר ל
12-01-16, 11:48
WD זה ההיפך משימון, אולי יכול לסייע בהסרת פיח, אבל לא להחליף שמן. לא הייתי משתמש בו באקדחים פולימריים בכלל.
שמן רובים ניתן לרכוש בכל בית מסחר לנשק, אחרי הניקוי לשמן מסילות ומנגנונים שיש בהם חיכוך, לא לשמן בתוך הקנה כי זה עלול לגרום לפיצוצו. תחמושת חייבת להישאר יבשה כמובן.
השימון חיוני לתפקוד תקין של הנשק, פחות להגנה מחלודה באקדחים מודרניים, אקדחים שמחלידים דורשים יותר שימון להגנה מחלודה.

ניר ל
12-01-16, 11:54
על הדרך שאלה לאסף - יהיה רע להשתמש בשמן מנוע ? סה״כ נראה לי פעולה די דומה, השאלה היא אם התוספים לא עלולים להזיק לפולימרים?

asafk
12-01-16, 14:51
לא כדאי. יש הרבה תוספים בשמן מנוע. אתה לא יודע איך הם מתחברים לפולימרים או לחומרים הקרמיים יחד עם לחץ וחום. אנחנו לא יודעים אפילו מה החומר.
בגלוק יש שתי נקודות שמגיעות עם גריז נחושת שעדיף לא לנקות ואחרי כמה שנים לתת נגיעה של גריז נחושת על שתי הנקודות האלו. חוץ מזה כמה נגיעות בודדות של שמן נשק הכי רגיל שקונים בחנות נשק, בספריי שקניתי לפני עשור עוד לא השתמשתי יותר מאחוזים בודדים.

אסף.

gp1
12-01-16, 20:34
אדון תמיר ,

הודעת מקור :
היה לי אקדח יריחו פולימרי 9 מ"מ . נאמר אז שניתן לקנות אותם בין 1500 ל- 2500 ש"ח . חצי מחיר מהגלוק .
ה"עדר" מייצר מכפל במחירי מוצרים לא סיבה מוצדקת . חוץ מביקוש ש....נוצר בגלל ה"עדר".
נהנתי מאוד מהאקדח הזה. אקדח נוח לנשיאה , ולאחיזה . לא כבד . יציב . רתע לא חזק. מעולם לא היו מעצורים. מדוייק מאוד . פעם בשנה הייתי מתיז עליו WD40 מייבש ו....זהו.
ממליץ בחום.

הציטוט ומחדש שלך :

http://www.jeepolog.com/forums/images/tf_ideal/gray/misc/quote_icon.png נכתב במקור על ידי gp1 http://www.jeepolog.com/forums/images/tf_ideal/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=676169#post676169)
פעם בשנה הייתי מתיז עליו WD40 מייבש ו....זהו.
ממליץ בחום.

באמת כלי עמיד אם שרד גם WD40.

מה שאני רוצה לומר הוא ש WD40 מזיק לנשק בכלל ולתחמושת בפרט - אז מי שקונה נשק חדש, שישתמש במשהו אחר.
.

כשאתה מצטט מישהו , צטט כפי שהוא כתב . אל תקצץ ותשאיר . ואז זה נראה כרצונך .
בהודעה שלי : הממליץ בחום , היה על האקדח .
ובציטוט שלך : זה על ה- WD40
אל תתחכם.

אומי5
24-01-16, 23:02
זהו, נרכש.
זיג 228, להבנתי במצב מעולה + מחסניות ונרתיק-נקנה מבחור בירושלים במחיר טוב.
המון תודה לכל המייעצים כאן ופרטי ובמיוחד לניר ל שבסבלנות מרשימה סידר לי את המחשבות בטלפון ובווטסאפ, מיקד וכיוון אותי היישר למטרה.

שווה לציין שהלשכה בתל אביב תפקדה כמו שלא ראיתי משרד ממשלתי מתפקד מימי, מרשים.

Hasus
25-01-16, 06:19
היי חברים, חייב להדחף גם לשרשור היות והוא נוגע בול בנקודה. קראתי אותו פעמיים מרוב שהתשובות היו ענייניות . תענוג!

אז ככה, יש אישור עקרוני, ירושלמי , מעוניין ללכת איתו מוסלק ביום יום, שמאלי.
אחרי שעורי בית שכללו ביקור אצל סוחר באיזור, ההתלבטות הסופית היא בין הגלוק 26 ( איך לא..) והסמית' mg9c.
לא יריתי בהם , רק אחזתי.
שניהם הרגישו טוב ביד כאשר היו עם המחסנית המורחבת עם המקום לזרת.

האם לסמית יש חלפים מחסניות וכו' זמינים בארץ? והאם יהיה לי קשה למכור אותו בעתיד הקרוב במידה ודרכנו יאלצו להפרד?

אשמח לעזרה בהפלת הפור.
תודה רבה מראש!
ערן.

or_t
25-01-16, 06:33
היי חברים, חייב להדחף גם לשרשור היות והוא נוגע בול בנקודה. קראתי אותו פעמיים מרוב שהתשובות היו ענייניות . תענוג!

אז ככה, יש אישור עקרוני, ירושלמי , מעוניין ללכת איתו מוסלק ביום יום, שמאלי.
אחרי שעורי בית שכללו ביקור אצל סוחר באיזור, ההתלבטות הסופית היא בין הגלוק 26 ( איך לא..) והסמית' mg9c.
לא יריתי בהם , רק אחזתי.
שניהם הרגישו טוב ביד כאשר היו עם המחסנית המורחבת עם המקום לזרת.

האם לסמית יש חלפים מחסניות וכו' זמינים בארץ? והאם יהיה לי קשה למכור אותו בעתיד הקרוב במידה ודרכנו יאלצו להפרד?

אשמח לעזרה בהפלת הפור.
תודה רבה מראש!
ערן.
תשמע חייב לומר שהגלוק 26 הרגיש לי לא כאן ולא שם - לא באמת קטן ומוסלק (ברוחב של גלוק 19 רק פחות כדורים. לדעתי הקנה המקוצר לא רלוונטי להסלקה) אבל קטונתי מלייעץ בעניין.

מה שכן הייתי מאד ממליץ זה לירות בשני האקדחים ביניהם אתה מתלבט. כשאני התלבטתי נכנסתי למטווח כשאני לגמרי נעול על ה Shield אבל הציעו לי לירות גם בגלוק 19. אחרי ירי השילד בכלל לא בא בחשבון והחלטתי על הגלוק 19. תירה בשניהם ואם במטווח שלך אין או לא מסכימים חפש מקום אחר שיש - בעיני זה קריטי.

Hasus
25-01-16, 06:48
תודה אור , אכן בזכות השרשור הזה הבנתי שחשוב מאוד להתנסות עם שניהם. מכיר מקום שכן נותן את האופציה לנסות אותם בפועל?

or_t
25-01-16, 09:50
תודה אור , אכן בזכות השרשור הזה הבנתי שחשוב מאוד להתנסות עם שניהם. מכיר מקום שכן נותן את האופציה לנסות אותם בפועל?
במטווח העיר נתניה אפשרו לי לירות בכל מה שביקשתי. תבדוק איתם לגבי הדגמים הספציפיים. מראש מזהיר אותך שסיכוי טוב שתצא משם עם גלוק 19...

אומי5
25-01-16, 10:41
אגב אם מישהו צריך התור שלי ב2 לפברואר פנוי.....

Hasus
25-01-16, 11:25
במטווח העיר נתניה אפשרו לי לירות בכל מה שביקשתי. תבדוק איתם לגבי הדגמים הספציפיים. מראש מזהיר אותך שסיכוי טוב שתצא משם עם גלוק 19...
:)
תודה, מחפש אופציה קרובה יותר לירושלים בשלב ראשון

amitaikl
25-01-16, 14:13
אני קניתי את ה M&P9c שלי באריאל. לא היתה בעיה לירות לפני הקניה.
גילוי נאות: אני מוכר את ה M&P9c שלי. פרטים - בפרטי

polar bear
25-01-16, 21:04
למה לא כזה? https://www.youtube.com/watch?v=6Hd9tkiS9aY "שם" יש אומרים שזה הרבה יותר טוב מאקדח "מחלק" { אם יש לזה שם גנרי כמו שלבחור בסרטון קוריאם תופי אשמח לדעת }.

amitaikl
25-01-16, 21:19
למה לא כזה? https://www.youtube.com/watch?v=6Hd9tkiS9aY "שם" יש אומרים שזה הרבה יותר טוב מאקדח "מחלק" { אם יש לזה שם גנרי כמו שלבחור בסרטון קוריאם תופי אשמח לדעת }.
למה לא כזה? כי הוא עבה, מה שעושה אותו מגושם ולא נוח לנשיאה (אלא אם כן אתה קאובוי הולך איתו בנרתיק חיצוני); כי אתה מוגבל בכמות התחמושת (באקדח בסרטון יש תוף של 7 כדורים. הוא החריג. בד"כ זה שישה או חמישה) (לגלוק יש גם מחסנית של 30 כדור); כי לטעון מחדש לוקח זמן (אלא אם אתה סוחב מטעונים, ואז זה עוד יותר מגושם); כי יש בעיית בטיחות מובנית באקדח הזה - אם אתה הולך עם כל התוף מלא, אז יש לך כדור מול הקנה בצד אחד (התוף הוא למעשה בית בליעה) ונוקר מצד שני. ואם אתה הולך בטיחותי (פחות כדור בתוף. התא שמול הנוקר/קנה) אז בכלל יש לך פחות תחמושת.
היתרונות: בראשית ימיהם של האקדחים החצי אוטומטיים, היו להם בעיות הזנה (יש כאלו שעדיין יש להם), כך שה"תופי" נחשב יותר אמין; הוא מאוד רומנטי

השם הגנרי למה שאתה קורא "אקדח מחלק" הוא - "אקדח חצי אוטומטי"

מידבר
26-01-16, 10:35
עבור אזרח מן השורה שנושא אקדח להגנה עצמית משום הסיכוי הקטנטן שיתקל בסיטואציה מתאימה, לא צריך "הכי טוב" וגם לא משהו שמתקרב לזה. צריך "מספיק טוב" ולצורך העניין מה שצריך להשקל הוא נוחות נשיאה, עלות וכוח עצר של הכדור. אין שום הגיון ברכישת נשק שעולה 3000 או 4000 ש"ח בשעה שנשק שעולה 500-1000 יעשה אותה עבודה בדיוק. בסיטואציות הרלוונטיות ברחוב הישראלי אף אחד לא יתפוס כוונות אלא ירה אינסטנקטיבית ולכן, למשל לכוונות מעולות אין כל כך משמעות אלא אם היורה מיומן מאוד ומתורגל בתפיסת כוונות (מיומנות שנרכשת באימון רב). לצורך העניין, למשל, FN ישן 9 מ"מ ארוך, ייתן תמורה מצויינת. שני טיפים עבור היורה הבלתי מיומן (באופן כללי, כל מי שלא עבר קורס אחיד ממלכתי): אין טעם לפתוח באש בטווח קטן מ 10 מטרים, רוב הסיכויים שתבזבז תחמושת לשווא, בנוסף, אל תרוץ לכדור בראש. הפסק הירי כאשר המחבל נופל ותשאר עליו בשליטה מרחוק.

Hasus
26-01-16, 11:18
עבור אזרח מן השורה שנושא אקדח להגנה עצמית משום הסיכוי הקטנטן שיתקל בסיטואציה מתאימה, לא צריך "הכי טוב" וגם לא משהו שמתקרב לזה. צריך "מספיק טוב" ולצורך העניין מה שצריך להשקל הוא נוחות נשיאה, עלות וכוח עצר של הכדור. אין שום הגיון ברכישת נשק שעולה 3000 או 4000 ש"ח בשעה שנשק שעולה 500-1000 יעשה אותה עבודה בדיוק. בסיטואציות הרלוונטיות ברחוב הישראלי אף אחד לא יתפוס כוונות אלא ירה אינסטנקטיבית ולכן, למשל לכוונות מעולות אין כל כך משמעות אלא אם היורה מיומן מאוד ומתורגל בתפיסת כוונות (מיומנות שנרכשת באימון רב). לצורך העניין, למשל, FN ישן 9 מ"מ ארוך, ייתן תמורה מצויינת. שני טיפים עבור היורה הבלתי מיומן (באופן כללי, כל מי שלא עבר קורס אחיד ממלכתי): אין טעם לפתוח באש בטווח קטן מ 10 מטרים, רוב הסיכויים שתבזבז תחמושת לשווא, בנוסף, אל תרוץ לכדור בראש. הפסק הירי כאשר המחבל נופל ותשאר עליו בשליטה מרחוק.

הלוואי והיה פולימרי קומפקט במחיר הזה...
תודה על הטיפים!

amitaikl
26-01-16, 12:09

FN ישן הוא מאוד רחוק מנוחות נשיאה.
אין בעיה למצוא גם כלי קומפקטי חצי אוטומטי בפחות מ2000 ש"ח - סמית 6906, ברטה 84, יש גם איזה דגם של קולט קטן יחסית שאינני זוכר את שמו.
כאמור, אם אתה קאובוי והולך עם האקדח בחוץ, יש אחלה אפשרויות גם בתופי וגם בחצי אוטומטי. אם אתה מנסה איזהשהו סוג של הסלקה, אז מראש אתה מצמצם אפשרויות.

Hasus
26-01-16, 12:31
FN ישן הוא מאוד רחוק מנוחות נשיאה.
אין בעיה למצוא גם כלי קומפקטי חצי אוטומטי בפחות מ2000 ש"ח - סמית 6906, ברטה 84, יש גם איזה דגם של קולט קטן יחסית שאינני זוכר את שמו.
כאמור, אם אתה קאובוי והולך עם האקדח בחוץ, יש אחלה אפשרויות גם בתופי וגם בחצי אוטומטי. אם אתה מנסה איזהשהו סוג של הסלקה, אז מראש אתה מצמצם אפשרויות.

לא קאובוי.. ;)
חייב מוסלק

ניר ל
26-01-16, 15:05
עבור אזרח מן השורה שנושא אקדח להגנה עצמית משום הסיכוי הקטנטן שיתקל בסיטואציה מתאימה, לא צריך "הכי טוב" וגם לא משהו שמתקרב לזה. צריך "מספיק טוב" ולצורך העניין מה שצריך להשקל הוא נוחות נשיאה, עלות וכוח עצר של הכדור. אין שום הגיון ברכישת נשק שעולה 3000 או 4000 ש"ח בשעה שנשק שעולה 500-1000 (tel:500-1000) יעשה אותה עבודה בדיוק. בסיטואציות הרלוונטיות ברחוב הישראלי אף אחד לא יתפוס כוונות אלא ירה אינסטנקטיבית ולכן, למשל לכוונות מעולות אין כל כך משמעות אלא אם היורה מיומן מאוד ומתורגל בתפיסת כוונות (מיומנות שנרכשת באימון רב). לצורך העניין, למשל, FN ישן 9 מ"מ ארוך, ייתן תמורה מצויינת. שני טיפים עבור היורה הבלתי מיומן (באופן כללי, כל מי שלא עבר קורס אחיד ממלכתי): אין טעם לפתוח באש בטווח קטן מ 10 מטרים, רוב הסיכויים שתבזבז תחמושת לשווא, בנוסף, אל תרוץ לכדור בראש. הפסק הירי כאשר המחבל נופל ותשאר עליו בשליטה מרחוק.

לא הבנתי את רוב מה שאמרת, אשמח להסבר יותר מפורט.
האקדחים העיקריים בשוק זולים באופן יחסי היום, את הגלוק שלי קניתי ב 2008 במחיר 6500 ₪ , כך גם עלה האקדח שקניתי 15 שנים קודם, היום נמכרים אקדחי m&p בחצי מזה.
מחירי המשומשים עלו מאד לאחרונה עד שכמעט אין הצדקה לקנייתם אם מדובר באקדח מיושן וכבד יחסית.

ד ו ר ו ן
26-01-16, 18:57
אין טעם לפתוח באש בטווח קטן מ 10 מטרים, רוב הסיכויים שתבזבז תחמושת לשווא,.
קטן מ-10 מטרים או גדול מ-10 מטרים?

polar bear
27-01-16, 00:39
החבר'ה בארה"ב מדברים על מוסלק כשהם דנים בתופי הספציפי שבסרטון וגם בעוד כמה. הפסילה של אקדחים מסוג זה בעולם האקדחים הישראלי נראת לי גורפת מדי, אולי סוג של עדריות. אולי רצון לא להיתפס כ"רומנטיים" או וונאבי קאובוי. כך שאין באמת מישהו שיכול להגיד - וואלה, הלכתי עם S&M 686 מוסלק והיה אחלה/קוץ בתחת. האם האחיזה שלו יותר נוחה בגלל שבתכנון הכת לא צריך להתחשב במקום למחסנית? נוחות דיוק?
אקדח חצי אוטו' עם כח עצירה דומה יהיה גדול משמעותית מה תופי הנ"ל. אני רואה את כתות הענקיות של כל 9MM ארוך מבצבצות מכל חולצה רעננה. לגבי מספר כדורים - אף אחד לא ילך עם מחסנית ארוכה "ברגיל" . אקדח עם כדור דומה מכניס בד"כ 10 כדורים 1911 עם אותו כדור מכניס 8 במחסנית.
לגבי הענין של כדור חסר - בפעולה כפולה אין צורך, בערוץ של הבחור הנ"ל { HICKOK45 } יש הדגמה מאד יפה ומפחידה של הענין הזה. מפחידה אם אתה מסתובב עם סינגל-אקשן עם תוף מלא.
טעינה מחדש באמת בעיתית יותר מאקדח רגיל, אבל גם לזה יש פתרונות, עדיין פחות נוחים מהמחסנית המלבנית. וגם פה יש שאלה - כמה כדורים יורה אזרח באירוע לפני שמגיעים כוחות בטחון?

אני מסתובב כיום עם CZ83. אקדח קטן, בנרתיק חיצוני. מדי פעם אני חושב לעבור לאקדח רציני יותר.

ד ו ר ו ן
27-01-16, 08:09
החבר'ה בארה"ב מדברים על מוסלק כשהם דנים בתופי הספציפי שבסרטון וגם בעוד כמה. הפסילה של אקדחים מסוג זה בעולם האקדחים הישראלי נראת לי גורפת מדי, אולי סוג של עדריות.
אקדח זה כלי נשק שדורש מיומנות שונה וגבוהה מאשר נשק ארוך כדי לפגוע ביעילות.
לא ״עדריות״ אלא שילוב של הבנה כי מיומנות ממוצעת במקרה הטוב, ונמוכה של רוב המשתמשים, יחד עם יתרון מוחץ של ייצור כוח אש מול מי שיש לו פחות תחמושת זמינה,

גם אקדח התופי הראשון נולד מההבנה הזו כממשיכו של נשק חד-לועי שנדרש לטעינה אחרי כל יריה.

שלב את זה עם משקל נמוך יותר=נוחות נשיאה והסלקה, והיתרון ברור.

גם אם התחמושת פחות חזקה, כמה אנשים מסוגלים לייצר מקבץ מהיר וסביר עם מגנום 375?

איש הצפון
27-01-16, 09:23
עבור אזרח מן השורה שנושא אקדח להגנה עצמית משום הסיכוי הקטנטן שיתקל בסיטואציה מתאימה, לא צריך "הכי טוב" וגם לא משהו שמתקרב לזה. צריך "מספיק טוב" ולצורך העניין מה שצריך להשקל הוא נוחות נשיאה, עלות וכוח עצר של הכדור.

ובתרגום לעברית: צריך אקדח מודרני (כי הישנים הם או גדולים וכבדים מדי, או בעלי תחמושת בקליבר שכח העצירה שלו - נחות משל ה 9 מ"מ).

אין שום הגיון ברכישת נשק שעולה 3000 או 4000 ש"ח בשעה שנשק שעולה 500-1000 יעשה אותה עבודה בדיוק.

בעת רכישת נשק, צריך לחשב את כלל העלויות: אימון לקבלת רשיון, 50 כדור לפחות (לאותו אימון), נרתיק שיאפשר נשיאה נוחה ובטוחה ורצוי - מוסלקת, ערכת כלי ניקוי, 2 מחסניות תקינות, בדיקת תקינות על ידי נשק (כשמדובר בנשק שאיננו חדש).

קח בחשבון שבעת קניית נשק משומש במחירים שציינת, תקבל בדרך כלל מחסנית אחת או שתיים שרצוי לבדוק את מצבן, נרתיק מיושן וערכת כלי ניקוי שהבעלים הקודם רכש או קיבל לפני כך וכך שנים (או עשורים) ותחמושת שגילה לא תמיד ידוע, אך את שאר הדברים (בדיקת נשק, 2 אימונים - אחד בנשק של המטווח ואחד בנשק שרכשת - שרק אחרי קבלת הרשיון תורשה לירות בו ועוד) - תצטרך לממן ומדובר בתוספת של מאות רבות של שקלים.

ברוב המקרים, תקבל במחיר הזה אקדח שיהיה או גדול וכבד(אף אן, סי זד 75 וכו'), או קומפקטי אך בעל קליבר קטן (סי זד 83, ברטה 84 וכו').

בסיטואציות הרלוונטיות ברחוב הישראלי אף אחד לא יתפוס כוונות אלא ירה אינסטנקטיבית ולכן, למשל לכוונות מעולות אין כל כך משמעות אלא אם היורה מיומן מאוד ומתורגל בתפיסת כוונות (מיומנות שנרכשת באימון רב).

ובתרגום לעברית: "כבוד השופט, הרגתי את השוטר שעמד בסמוך למחבל, כי קראתי בפורום ג'יפים שבעת אירוע, לא מכוונים אלא יורים אינסטינקטיבית"... "אתה מורשע בהריגה ברשלנות. לפני היותי שופט הייתי מדריך ירי ואני יודע שבנשק לא יורים ללא שימוש בכוונות"

לצורך העניין, למשל, FN ישן 9 מ"מ ארוך, ייתן תמורה מצויינת.

אכן. תמורה מצויינת אם תהיה מוכן לשלם בריפוד רכב קרוע, חולצות עם חורים באיזור המותן, חגורות מעוותות שצריך להחליף כל כמה חודשים או (הכי סביר) - הנשק ה"מספיק טוב" ינוח בשלום על משכבו בארון או בכספת ויחזור לחיים כל 3 שנים - באימון התקופתי ומדי כשנה - בטיול השנתי של בית הספר בו לומדים הילדים ושאליו הצטרפת כהורה מלווה ואולי מדי פעם בטיול ג'יפים לדרום.

שני טיפים עבור היורה הבלתי מיומן (באופן כללי, כל מי שלא עבר קורס אחיד ממלכתי): אין טעם לפתוח באש בטווח קטן מ 10 מטרים, רוב הסיכויים שתבזבז תחמושת לשווא, בנוסף, אל תרוץ לכדור בראש. הפסק הירי כאשר המחבל נופל ותשאר עליו בשליטה מרחוק.

מניח שהתכוונת ל"יותר מ 10 מטר" ואכן, יורים למרכז מסה.

סליחה על הביקורתיות אבל אני נתקל במקרים הללו 6 פעמים ביום

IlanHadar
27-01-16, 12:32
שרשור משובח!

כאחד שלאחרונה עבר את התהליך אתן את נקודת הראות שלי:
בחירת האקדח - ההפרש במחיר של משומש וחדש, באקדחים החדשים קיים, אבל לא משהו ענק, לגלוק 19 ההפרש כ -800 ש"ח, כל אחד שיעשה החישוב שלו. האקדחים החדשים מאוד נוחים, בדקתי מספר ולא ממש הרגשתי הבדל מהותי, היריחו הרגיש לי יותר כבד ביד, ה S&W פחות אהבתי את הצבע הכסוף, אבל כולם נוחים ומצויינים, בסוף הלכתי על הגלוק 19, מסיבה אולי זניחה שזה האקדח עם הכי הרבה תוספות והתאמות אפשריות.

עלות העניין - זה לא עניין זול, יש לקחת בחשבון, בנוסף לריצות למשרד לביטחון פנים, גם כספת, כדורים והרבה, מי שחושב שמטווח אחד והוא מוכן פשוט טועה, אני אחרי שני מטווחים יודע בפירוש שזה לא מספיק. בנוסף גם נרתיק מוסלק, הטובים עולים, לקנות בזול ברשת אחד מעור ממש לא כיוון, להוסיף גם ערכת ניקוי טובה ועוד הוצאות, להערכתי כולל הכל הגעתי לקרוב ל- 7,000 ש"ח.

שלא נשתמש - מה לעשות שאין היום מקום בטוח, כביש 443 למשל, שאני נוסע בו לעיתים קרובות, אבל באימון הירי הדגש היה על ירי בשימוש בכוונות, שזה יהיה אינסטקטיבי, כמו ההוצאה מהנרתיק, הטעינה, האחזקה וישר לכוונות, כל ירי בצורה אחרת חסר ערך ומסוכן, להגיד לכם שאני מרגיש שאם חלילה אצטרך אני מוכן לעניין, כנראה שלא, לכן כל חודש אני מתכנן לעשות אימון, עד שזה יהיה אינסטקטיבי התהליך.
עוד משהו לשים לב באימון, אימון טוב זה לא רק לכוון למטרה ולירות, זה אימון עם מדריך מקצועי, שמכניס אותך ללחץ, מדמה לך החלפת מחסנית בלחץ, מעצורים ותפעול, מדמה לך הליכה ברחוב ופתאום אתה צריך לשלוף ולירות, צריך לדאוג לכך שהאימון יהיה בעל ערך, במצב אמיתי אתה ממש לא תהיה בתנאי המטווח בחנות.

לסחוב האקדח איתך - שלא נתבלבל לרגע, זה לא נוח! במיוחד כאשר במקום עבודה בלבוש מה שנקרא Business Casual אין ממש מקום לאקדח כאשר החולצה בפנים, מודה האקדח לא עליי במשרד, שמור במקום מאובטח היטב ובהישג יד, קחו את זה בחשבון שיש לדאוג לו כל הזמן, להשגיח ולשמור. מבחינתי זה טבע שני ולא מפריע, אבל מי שחושב שזה פשוט, כנראה לא בנוי לעניין וחבל להיכנס לזה, כי האקדח ישכב בכספת.

ניר ל
27-01-16, 14:09
אילן, עושה רושם שהבנת את העניין,
אם יש לך ארבעה ימי שישי פנויים לשעתיים בבוקר בחודש הקרוב ו1750 ₪ להשקיע באימון מעולה שכולל ירי של כ 800 כדור, אתן לך טלפון של מדריך מתאים ( האימון באשדוד).

אימון של פעם בחודש יותר טוב מכלום, אבל יעלה בין 150 ל 260 ₪ ויתן תועלת מאד שולית אם אין לך בסיס טוב.
כושר ירי הוא מיומנות מתכלה כמו כושר גופני, אם האימון לא עקבי היכולת הולכת ופוחתת. זה לא משהו שאדם מן הישוב יעמוד בו אלא אם כן הוא מאמץ את זה כתחביב דומה לריצה או חדר כושר בו הוא מתאמן פעם- פעמיים בשבוע בצורה מסודרת.

IlanHadar
27-01-16, 14:32
ניר, אימון כזה יכול להיות מאוד מעניין, לא רק לי.
העלות קצת גבוהה ואני לא בטוח שאני צריך אימון כזה מקיף, אם יש לך רעיון לאימון מעניין בעלות יותר מתאימה אני הראשון שמצטרף.

אומי5
27-01-16, 15:30
מכירים מקום במרכז שניתן להתאמן בו בערב, בימי שישי אחהצ או בשבת?

Sent from Um Melabes

ניר ל
27-01-16, 15:34
האימון לא יקר( חינם למעשה) כי מחיר התחמושת מסבסד אותו, שים לב שארבע כניסות למטווח (30-60 ₪ לכניסה) ו 800 כדור 9x19 שעולים בין 110-160 ₪ ל 50 כדור לירי חפשי יעלו מינימום 1900 ₪ ... , בירי חפשי אתה סתם עומד ויורה על דף מ 7 מ׳ מקסימום ..., האימון הזה מגוון מאד, מהנה מאד ומועיל מאד, אתה תיווכח שגם זה לא מספיק וכן יש אפשרות להמשיך הלאה מבלי להתחייב למסגרת כלשהי.

מידבר
27-01-16, 15:54
סליחה על הביקורתיות אבל אני נתקל במקרים הללו 6 פעמים ביום

כמה מללללל. צריך חתיכת ברזל שתוציא כמה כדורים שיפילו את המחבל. זהו. כמובן, הכוונה "יותר מ 10 מטרים". לאורך השנים עם ה FN מעולם לא היו לי קרעים בריפוד או בבגדים. "ירי אינסטנקטיבי"-ולו מהשיקול המשפטי, מסכים לחינוך לירי "דרך כוונות". כמה זה ישים בארוע אמת זו כבר שאלה אחרת.

איש הצפון
27-01-16, 17:02
כמה מללללל. צריך חתיכת ברזל שתוציא כמה כדורים שיפילו את המחבל. זהו. כמובן, הכוונה "יותר מ 10 מטרים". לאורך השנים עם ה FN מעולם לא היו לי קרעים בריפוד או בבגדים. "ירי אינסטנקטיבי" - ולו מהשיקול המשפטי, מסכים לחינוך לירי "דרך כוונות". כמה זה ישים בארוע אמת זו כבר שאלה אחרת.

שיהיה לך בהצלחה. אתה כנראה מהמומחים הללו (מגיוור סטייל) שהידע שלו מאפשר לו לירות באמצעות חתיכת ברזל.

אני לצערי שייך לזן אחר. הזן שמאמין שחתיכת ברזל היא רק חתיכת ברזל, ומי שרוכש אקדח, זכאי לדעת מה הייתרונות והחסרונות של הכלי שהוא רכש וחשוב מכך - מה מותר ומה אסור לעשות עם הנשק - בעת הצורך להשתמש בו (כשיש סיכוי של כמעט 100%, שהאירוע ייבדק לאחר מכן על ידי הרשויות השונות מבחינה משפטית, ולכן חשוב מאד להיות מסוגל להגן על ההחלטה לשלוף, על ההחלטה לירות ועל ההחלטה להשתמש או לא להשתמש בכוונות).

ולגבי עודף המלל שלי, מצטער שגרמתי לך לבזבוז זמן.

בניגוד לך, אני רואה בנשק מוצר שיכול להציל את חייך אבל מאידך - גם לסבך אותם עד העצם, ולכן כשמישהו מייעץ לחברים כאן עצה שעלולה לעלות להם בתסבוכת משפטית, אני בוחר לאזן את הדברים, גם אם דבריי מעייפים ולא נעימים לעיין.

אני גם יודע היטב כמה אחוזים מכלי הנשק שאני רואה, רואים את אור השמש פעם בשלוש שנים - בגלל גודלם ומשקלם.

אני מודיע בזאת שלא אעלב אם תקפיד להתעלם מכל מה שאני כותב. (יודע מה. זה אפילו ישמח אותי).

בברכה

אמיר שושני - מדריך ירי, נשק מוסמך, מנהל מטווח ובעלים של מטווח וחנות נשק.

מידבר
27-01-16, 19:19
צריך להפריד בין שני תחומים: הנשק וההתנהגות עם הנשק. אין טעם לדון כאן בהרחבה בתחום השני. לגבי הראשון, הטענה שלי היא מאוד פשוטה: צריכה להיות פרופורציה נכונה בין הצורך לפתרון. כלומר, עבור האזרח הממוצע שמבקש להחזיק אקדח להגנה עצמית בסיסית בלבד, אין שום הצדקה לפתרון שעולה אלפי שקלים. בין אם מדובר ברכישת הכלי ובין אם מדובר בהכשרה/אימון. לענין האפשרות להסתבך, היא לא תלויה באקדח אלא במי שנושא אותו וזה לא משנה אם אותו אחד נושא נשק שעולה X או נשק שעולה 10X. עוד, כלים לרוב לא שוכבים במגירה משום שהם שוקלים כמה גרמים נוספים אלא משום שאנשים מתעצלים לשאתם. מעבר לכך, גם האקדח הכי נוח לנשיאה הוא עדיין בגדר תוספת לא נוחה. רק מה, שאם רכשת אקדח ב 500 ש"ח ואתה משאיר אותו במגירה, המצפון פחות מייסר אותך ממצב שאתה משאיר במגירה כלי שרכשת ב 6500 וכל פעם שאתה נזכר בו אתה מבין כמה היית פתי כשקנית אותו.

ניר ל
27-01-16, 23:48
לא יודע מה זה הגנה עצמית בסיסית .
אקדח, על אחת כמה וכמה מוסלק, לא יהיה יעיל אם הותקפת בהפתעה ברחוב, פשוט כי לא תספיק לשלוף אותו ולהגיב.
תוכל לתת מענה במידה ויתרחש אירוע בסביבתך בו לא אתה זה שמותקף, תוכל להגן על עצמך אם תותקף במהלך טיול, בכל מקרה כזה רצוי מאד שתהיה מיומן ומאומן כי פגיעה מדוייקת בין אם בסביבת קהל ובין אם ממרחק דורשת מיומנות ואימון שעולים כסף רב.
אקדח שלא צמוד אליך בטח שלא יעזור, אקדח לא נוח לנשיאה ישאר בכספת בסבירות גבוהה יותר.
מאז שרכשתי אקדח פולימרי קל וקומפקטי הוא צמוד אלי בכל יציאה מהבית ואני לא מרגיש אותו בכלל, הוא לא מפריע לי בשום אופן, הוא לא נראה, שום מאבטח לא מאתר אותו בכניסה לשום מקום אם אני לא מצהיר עליו. מדובר בתקופה של 8 שנים. לפניו היה אקדח כבד יותר בגודל מלא שבהחלט לא היה נוח, לא איפשר ישיבה נוחה ברכב ובלט כלפי חוץ עד שוויתרתי לרוב על נשיאתו כשלא חשתי צורך בטחוני לשאת אותו.
על אקדחי כיס - סאב קומפקט בכלל אין מה לדבר, יש פלאפונים יותר מורגשים מהם, רק שבכדי לפגוע צריך עוד יותר מיומנות.
המחיר לא צריך להיות 6500 ₪, פחות מ 4000 ₪ יקנו לך אקדח קומפקטי, חדש, מצויין ונוח כולל אימון, תחמושת ונרתיק, תוסיף עוד 1750 ₪ כמו שציינתי ותקבל גם כלים ויכולת לפגוע איתו מצויין ולהתאמן נכון. אולי אפילו תהנה מזה על הדרך ובטח לא תרגיש שיצאת פתי.

איש הצפון
28-01-16, 09:14
... שאם רכשת אקדח ב 500 ש"ח ואתה משאיר אותו במגירה, המצפון פחות מייסר אותך ממצב שאתה משאיר במגירה כלי שרכשת ב 6500 וכל פעם שאתה נזכר בו אתה מבין כמה היית פתי כשקנית אותו.

א. אין "אקדח ב 500 ש"ח". יש אקדח ב 500 ש"ח + 260 ש"ח אימון + (לפחות) 70 ש"ח לנרתיק סמרטוט + 100 ש"ח לבדיקת נשק (כי רק אדם חסר אחריות יקנה כלי להגנת חייו ולא יבדוק אותו על ידי איש מקצוע) והגענו למשקולת בארון (בדרך כלל במחיר הזה - סטאר ישן עם 7 כדורים) שעלתה 930 ש"ח.

ב. הראתי בטעות את האשכול הזה לרואה החשבון שלי והוא התחיל לצרוח עלי משהו בסגנון: "אתה רואה דביל למה אתה לעולם לא תהייה עשיר? כי האקדח הכי יקר אצלך (גלוק מדגמי C) נמכר בכ 4600 ש"ח ואתה עוד נותן בחינם לרוכשים את האימון, 100 כדורים, נרתיק, תשלומים וכו' והנה, כאן כתוב שהיית צריך למכור ב 6500 ש"ח".

ובתרגום לג'יפאית:

ג'יפ שעלה 20,000 ש"ח והוא תקוע במוסך כל חייו הרבה יותר זול מג'יפ שעלה כפול ומטיילים איתו כל סופ"ש

ניר ל
28-01-16, 09:36
אמיר, אל תאמין לרו״ח, לא תתעשר גם מלמכור אקדחים לאזרחים ב 6500 ₪ לחתיכה.
תתעשר אם תתווך במכירת אניית נשק סיני לרפובליקת בננות אפריקאית, תעביר את יהלומי הדמים שתקבל בתמורה ליהלומן בלגי שילבין אותם ולא תשכח להפריש מעשר לכל מי שצריך בדרך כדי שכל זה יעבור ללא בעיות.

יש ד.א מספרים למספר הרשיונות החדשים שהונפקו מאז תחילת ההקלות ?

מידבר
28-01-16, 15:21
הראתי בטעות את האשכול הזה לרואה החשבון שלי והוא התחיל לצרוח עלי משהו בסגנון: "אתה רואה דביל למה אתה לעולם לא תהייה עשיר? כי האקדח הכי יקר אצלך (גלוק מדגמי C) נמכר בכ 4600 ש"ח ואתה עוד נותן בחינם לרוכשים את האימון, 100 כדורים, נרתיק, תשלומים וכו' והנה, כאן כתוב שהיית צריך למכור ב 6500 ש"ח".
סליחה. לא התכוונתי לסבך אותך כך:)
בוא נרד נמוך. ברטה 9 קצר (כן קצר, תצילנה האזניים, אמרתי "נרד נמוך") בן 30 שנה שעולה 200-300 ש"ח. מול גלוק 28 חדש או אפילו גלוק 26 (תגיד אתה מחיר). מה עדיף עבור האזרח הממוצע שצריך נשק רק בשביל שיוכל להגיב באופן יעיל אם יתקל במחבל? אותו אזרח ש 3000 ש"ח זה תשלום המשכנתא החודשי שלו? עם יד הלב, האם אתה כבעל חנות נשק בכלל תציג מולו את האופציה הראשונה?

asafk
28-01-16, 15:46
יש משהו בזה. גם עם אימון והרבה, ההפרש במחיר עדיין דרמטי והתועלת השולית זניחה לטעמי.
נשק תקין ויעיל ויכולת לעשות בו שימוש יעיל יכולים בכל זאת להיות סיפור של 2000 ולא של 4000 או כפול מזה.

אסף.

ניר ל
28-01-16, 17:26
סליחה. לא התכוונתי לסבך אותך כך:)
בוא נרד נמוך. ברטה 9 קצר (כן קצר, תצילנה האזניים, אמרתי "נרד נמוך") בן 30 שנה שעולה 200-300 ש"ח. מול גלוק 28 חדש או אפילו גלוק 26 (תגיד אתה מחיר). מה עדיף עבור האזרח הממוצע שצריך נשק רק בשביל שיוכל להגיב באופן יעיל אם יתקל במחבל? אותו אזרח ש 3000 ש"ח זה תשלום המשכנתא החודשי שלו? עם יד הלב, האם אתה כבעל חנות נשק בכלל תציג מולו את האופציה הראשונה?

נתחיל מהסוף - נתת דוגמה לא טובה. אם תדפדף אחורה תיווכח שאמיר הציע אקדחים מדגמים לא מבוקשים בחינם לחברי הפורום.

ברטה קצר ודומיו לא עולים 200-300 ₪, ציינתי כאן לפני מספר תגובות שמחירי האקדחים המשומשים שאנשים מציעים ביד 2 כבר מזמן לא אטרקטיביים ולא שווים את ההפרש מול חדש. גם בעבר לא הציעו למכירה אקדחים במחירים כאלה כי לא היו טורחים להגיע אתך לפקיד רישוי ולסוחר נשק עבור סכום כזה, אם ירשת או קיבלת במתנה מחבר שמחליף - ניחא ... גם אני הצעתי כאן בעבר אקדח מעולה למסירה לפני 8 שנים, אף אחד לא הרים את הכפפה, היום לעומת זאת אנשים חושבים שיוכלו להיפטר מהבזנט״ים שלהם בסכומים דמיוניים, אפילו כאלו שנמצאים במשטרה והם לא יקבלו עבורם אגורה.
בתי מסחר לא מציעים אקדחים משומשים בפחות מ 1500 ₪ וגם זה נדיר.

לגבי המשפט ״יוכל להגיב באופן יעיל אם יתקל במחבל״ כאן אני ממש לא מסכים. תן לי תרחיש שבו אזרח שולף אקדח ומגיב באופן יעיל ואסביר לך למה לדעתי אתה טועה.

אני יכול להסכים על דבר אחד שלא אמרת אבל אולי בשורה התחתונה אליו אתה מתכוון -
הקונה המצוי, במקרה הטוב שירת בצה״ל ומכיר נשק ארוך, אין לו מושג בסיסי בשימוש באקדח, אבל נפתחה לו הזדמנות לקבל רשיון שחבל לו לפספס. הוא לא יירה מעבר ל 50 הכדורים שחוייב, אלא בחידוש הרשיון, הוא לא יטרח לשפר את המיומנות שלו, הוא לא באמת חושש להיתקל באירוע בטחוני אבל האופציה לנשיאת אקדח משפרת את תחושת הבטחון שלו, גם אם רוב הזמן ישהה בכספת. במקרה הזה (שהוא הרוב המוחלט) עדיף כנראה להוציא כמה שפחות כסף, כי האקדח היקר ביותר לא יהיה יעיל יותר מאקדח מים.

מידבר
28-01-16, 18:19
אני יכול להסכים על דבר אחד שלא אמרת אבל אולי בשורה התחתונה אליו אתה מתכוון -
הקונה המצוי, במקרה הטוב שירת בצה״ל ומכיר נשק ארוך, אין לו מושג בסיסי בשימוש באקדח, אבל נפתחה לו הזדמנות לקבל רשיון שחבל לו לפספס. הוא לא יירה מעבר ל 50 הכדורים שחוייב, אלא בחידוש הרשיון, הוא לא יטרח לשפר את המיומנות שלו, הוא לא באמת חושש להיתקל באירוע בטחוני אבל האופציה לנשיאת אקדח משפרת את תחושת הבטחון שלו, גם אם רוב הזמן ישהה בכספת. במקרה הזה (שהוא הרוב המוחלט) עדיף כנראה להוציא כמה שפחות כסף, כי האקדח היקר ביותר לא יהיה יעיל יותר מאקדח מים.
לא התכוונתי ולא אמרתי.
צריך לקעקע את השיח הפסאודו-מקצועי שמעודד את תרבות הצריכה שסובבת אותנו וכדאי, במסגרת זו, להיות ערים למלכודת השיווקית המודרנית של "אני צריך/חייב הכי טוב". הסוגיה שנדונה בשרשור הזה היא דוגמה קלאסית לכך. עיון עדכני קצר ביד2/כלי נשק מציף כמה מועמדים לא רעים בכלל אבל מי שמעונין להוציא את מיטב כספו על מוצר מעולה שהוא לא צריך אותו באמת, מוזמן לעשות כן. מי שכבר עשה את זה כמובן יתקשה לאכול את הכובע...אם חסכתי, ולו לגולש אחד, כמה אלפי שקלים, דייני.
דוגמה? יש שם FN קצר+שתי מחסניות+שני נרתיקים ב 850 ש"ח. תתמקח קצת ותוריד ל750. תוסיף עוד 250 על אימון כולל תחמושת וסגרת פינה ב 1000 ש"ח במקום סביבות ה 4000 שדוד "אני רוצה הכי טוב" יסדר לך. לא נשק שלי ולא מכיר את מי שרוצה למכור אותו.

מידבר
28-01-16, 18:29
אאא

ד ו ר ו ן
28-01-16, 18:50
מסכים לגמרי שעניין העלות תועלת בהחלט מכוון שלא צריך אקדח מהרף הגבוה של המחירים, אבל אפשר להסכים שגם במעטפת הביצועים צריך לקבוע לכל הפחות רף תחתון, ולקבוע של 9 קצר.

שלא יהיו אשליות למישהו שעם 22 ב-150 שקל הוא יעצור משהו.

לפני כמעט 20 שנים, הגענו עם אמבולנס לפנות מישהו שניסה להתאבד עם 22, ואחרי 2 כדורים בלוע נמאס לו וכאב לו, אז הוא הזמין אמבולנס..

IlanHadar
28-01-16, 19:16
האמת כל העמוד האחרון בנושא עלות תועלת די מיצה עצמו, מה אכפת לכם מחישוב עלות התועלת של פלוני, מי שרוצה אקדח ואין ל $$$ שיקנה ב$.
כמו שאלמוני קונה את הטלפון הכי חדיש, אז לא לכולם מתאים אקדח בין 20, רוצים משהו טוב, יקר ועכשיו...

גם על אימון אפשר להוציא $ או $$$, אותו דבר, כל אחד שיעשה מה מתאים לו.

מה שבאמת חשוב שיהיו כמה שיותר נשקים שם בחוץ (בארצנו "הבטוחה") ושיהיו אפקטיביים, זו הנקודה החשובה, המדאיגה וגם המסוכנת, כל טיפ כאן שיעזור לזה יבורך.

ניר ל
28-01-16, 19:17
מאיפה המחשבה שאנשים קונים מוצרים במחירים שמעבר ליכולתם, מילא היינו מדברים על דירות.
מי שקונה אקדח שהוא לא יעשה בו שימוש בסכום של 4000 ₪ כנראה יכול להרשות לעצמו ... מצחיק שזה עולה בפורום ג׳יפים, כאילו אנחנו לא מכירים בעלי ג׳יפים חדשים שלא יורדים מהכביש או בכלל קוני רכב חדש שהיו יכולים לחסוך 30% אם היו קונים את אותו רכב אחרי שנתיים ו 10,000 ק״מ שלא מדגדגים לו. אחרי הכל בשנה אחת עולות לכביש מכוניות חדשות במספר גבוה יותר מסך האקדחים שנמכרו כאן ב 20 השנים האחרונות.
לאנשים מבוססים יש בעו״ש יתרה שמאפשרת להם לגשת לבית המסחר הקרוב ולקנות את האקדח שהכי נוח ונראה להם, בלי להתייחס בכלל לשאלת המחיר. אין להם עניין להתחיל לחפש אקדחים משומשים אצל אנשים פרטיים כדי לחסוך 2500 ₪ במקרה הטוב, לא לקבל בדיוק את מה שמתאים לו, להיווכח אולי אחרי מטווח או שניים שיש מעצורים, שהמחסניות עייפות, שצריך להחליף קפיץ ואין בארץ.... אחריות אין כמובן....

AvinoamNa
28-01-16, 19:42
בהמשך לקודמי,
אקדח לנשיאה אישית המשמש להגנה עצמית. לרוב 99.99% נמצא בכוננות בחגורה (או בכספת) האמון שצריך להיות לנושא האקדח בכלי צריך להיות מוחלט.
אין באמור לעיל להצדיק רכישה של אקדח יקר דווקא, אבל בהחלט למנוע מצב של נשיאת גרוטאה.
לשקט הנפשי ולידיעה שמה שקנית הוא המוצר שיתן לך את השקט הנפשי הרב ביותר יש ערך רב.
מציעים פה לקנות מוצר שהוא הוצאה חד פעמית, שאמור להציל את החיים שלך (והסובבים אותך) ברגע האמת במחיר הזול ביותר?
יש המון אקדחים מעולים בשוק, לדוגמא בול צירוקי פולימרי, אקדח ישראלי לא כל כך ידוע, עולה חצי מגלוק חדש, ולעניות דעתי עולה כמעט בכל פרמטר על הגלוק.
גלוק בהחלט לא האקדח הכי טוב, אבל הוא נבחן והוכח כאקדח בעל אמינות מופלגת. לרוב מוחלט מהרוכשים שלו הוא overkill מוחלט.
גם האקדח היקר ביותר דורש תחזוקה (ניקיון ושימון), גם התחמושת הטובה ביותר מתיישנת וצריכה להיות מוחלפת, וגם היורה המנוסה ביותר חייב להתאמן.
את הדגשים האלה כל נושא אקדח חייב להפנים.

ניר ל
28-01-16, 20:22
יפה דיברת,
אני מחזיק אקדח שקניתי משומש - עלה לי 2500 ₪, בן 5, היו בו שיפורים שרציתי, לא ידוע לי אם ירה 2000 כדור או 10,000 וגם לא ניתן להעריך, הוא היה מאוחסן במטווח בו אני מתאמן מדי שבוע ונשאר בו לשימושי עד שקיבלתי עליו רשיון יורה ספורטאי כעבור שנתיים. אם הייתי צריך לקנות חדש זהה ולהעביר לשם זה היה עולה יותר מכפול. הרווחתי. מה גם שכל עוד הוא במצב תקין אוכל למכור אותו הלאה באותו מחיר בלי לאבד חצי מהערך.
אבל - אחרי הכל זה אקדח אימונים שלא היה קורה אסון אם נשבר עצר מחלק תו״כ שימוש (קורה כל 5-7 אלף כדור), נחלש קפיץ ראשי או נשבר קפיץ הדק, חלפים יש כמובן כי מדובר באקדח עדכני. מאז הקנייה העברתי בו אלפי כדורים באימונים ללא מעצורים, יום אחד התחיל לנקור חלש והוחלף קפיץ ראשי. יום אחרי שקבלתי עליו רשיון הוא עבר ליבואן לבדיקת נשק והוחלפו בו קפיצים שעלולים לאכזב, כשאני מתחרה או נושא אותו בטיולים מוחלף גם עצר המחלק לחדש. אני יכול לסמוך עליו כי כמו שג׳יפ משומש שנמצא בשימוש שוטף לא יאכזב בטיול בד״כ ( ע״ע הכתבה של ברלי) ככה גם האקדח הזה אני מקווה.
אקדח משומש שקונים מפלוני, אין דרך לדעת את מצבו ואת ההסטוריה שלו, אלא אם ממש טחון גם נשק מנוסה לא יוכל לדעת כמה ירה, חשוב להחליף קפיצים חיוניים, חשוב שהמחסניות יהיו פרפקט, הכי חשוב לוודא שקיימים חלפים לאקדח כזה. חלקי נשק לא ניתן להזמין באינטרנט, אקדחים מעולים שהיו ועדיין איכותיים פי 10 מגלוק ויקרים ממנו פי 2, מושבתים לעיתים בגלל חוסר בקפיץ עלוב, לא ניתן להשיג מחסניות בארץ וכו׳ , את זה מגלים במקרה הטוב כשמתחילים להתאמן ובמקרה הרע כשצריך לירות על אמת...

מידבר
28-01-16, 21:56
אבל רוב האנשים לא כמוך יא דוקטור. לא אלה שקונים, מהבחינה שלרובם אין 3000-4000 ש"ח ששוכבים ביתרת העו"ש ומתים משעמום, ולא אלה שמוכרים מעצם כך שלרובם אין כלים שירו אלפי כדורים (כך שבדיקת נשק מומחה טרם קניה היא בהחלט בגדר מענה מספק). רוצה לומר, יעץ לאנשים לפי הצרכים והמציאות שלהם ולא לפי המציאות שלך.

ניר ל
28-01-16, 23:02
למי אתה בדיוק מייעץ ?
לא שמתי לב שמישהו ביקש עיצה פיננסית בכל הפוסט הזה .
הכנסת הודעה שלא קשורה לכלום חוץ מלאג׳נדה האישית שלך, ירית רצף של שטויות, אני חיפשתי בו משהו הגיוני, אמיר היה פחות סובלני בלשון המעטה.
זרמתי...

אם מישהו רוצה לחסוך ולקנות אקדח משומש, אני שמח לייעץ ככל יכולתי, כמו שאומי הזכיר - חרשנו לאחרונה את השוק הזה.

asafk
28-01-16, 23:13
השורה התחתונה היא שלא חשוב איזה ברזל תקוע לך בחגורה... יותר חשוב להיות מאומן.
אני חייב לומר שאני לא מספיק מאומן, מנסה למצוא לזה זמן אבל המרווחים בין האימונים גדולים מדי, אבל אני לפחות מודע לזה. בכל אימון אני מרגיש זאת היטב (ואני לא יודע אם אתה זוכר, ניר, גם ראית את זה בחידוש רשיון האחרון שלי לפני שנתיים). זה לא טוב, אפילו רע, אם הכדור הראשון שלי בסיטואציה אמיתית יהיה רע כמו הכדור הראשון שלי במטווח אחרי הרבה יותר מדי זמן בלי אימון - זה פשוט לא אפקטיבי.

אסף.

ניר ל
28-01-16, 23:45
חשוב שהברזל/פלסטיק שתקוע לך בחגורה .

א. יהיה בחגורה ולא בבית + יפעל ולא יתקע.
ב. יהיה נוח לשימושך.

אני אעיד על עצמי שאני בכושר טוב ומתאמן אחת לשבוע, לא ריאלי לשום אדם שזה לא עיסוקו, לא בכל פח שנופל לי ליד אני מצליח להוציא כדור מהיר ולפגוע מדוייק.

נרתיק איכותי ובטיחותי אפשר לייצר גם בבית :

boaz avrahami
29-01-16, 07:09
יש פה מישהו מהמשתתפים שירה פעם בחייו באקדח בארוע אמת?
מישהו שנשק אינו המקצוע שלו מכיר ממקור ראשון מישהו שירה בארוע אמת?

אני החזרתי לפני כ 15 שנה אקדח 0.22 שהלכתי איתו בכיס של המכנסיים בשביל שלא ימשוך תשומת לב במיוחד כשהסתובבתי בג׳נין... או בטיולים. בקושי ב 2 אחוז מהזמן שהוא היה אצלי גם הלכתי איתו.

היום כשאני גר בשומרון אני מתלבט אם לחדש את הרשיון ואני נזכר דבר ראשון בניג׳וס של להיסחב עם זה.
הקרעים במושב הרכב.
הדאגה של לאבד את האקדח.
החשש לשים אותו בפאוץ׳
לשכוח באוטו וכו...

יש פה כמה אנשים שמתים על נשק אבל בשביל האזרח הממוצע, אחרי ההתלהבות הראשונית או הדאווין בארועים מיוחדים, זה מטרד לא נורמלי וסכנה להורים לילדים.

רוב האנשים לא יתאמנו כי זה לא מאוד מושך אותם וגם אם יתאמנו זה לא יהיה תדיר כי ככה החיים.

שכל אחד לפני הרכישה ימקם את מידת ההתלהבות שלו על הגרף ולפי זה ישקיע באקדח כסף.
אני מבחינתי בכלל מתלבט אם בא לי לחדש רשיון ואם כן איך אני מוצא ב 500 שקל אקדח במימדים של הברטה 0.22

AvinoamNa
29-01-16, 07:27
בועז, מה שכתבת מוכיח יותר מהכל שבשורה התחתונה, אי אפשר לתת עצה כללית טובה. כי לכל אחד יש את הצרכים שלו, גודל היד, אופן הנשיאה שהוא מוכן\רוצה וכו'
אני לדוגמא החזקתי בול פולימרי והחלפתי בגלוק 26, האם הגלוק יותר טוב מהבול? חד משמעית לא. אבל הצרכים שלי השתנו, והייתי צריך אקדח שאני יכול לשאת עלי באופן מסולק לחלוטין, ומצד שני בווסט של הכיתת כוננות לשים מחסנית עם מאריך ולקבל אקדח בגודל מלא, וסיבה נוספת הייתה האחידות בין הכיתת כוננות שבאירוע אמת אם אצטרך מחסנית מחבר הנשקים יהיו תואמים, הוורסטיליות של הנשק הזה הייתה הסיבה העיקרית לרכישה. האם אמליץ לכל חבריי לקנות גלוק 26? חד משמעית לא. כשחברים שלי מתייעצים איתי איזה נשק לקנות אני בדרך כלל מנסה להבין מה התקציב שלהם, ואז משם אומר שיקנו את האקדח הכי גדול שהם מוכנים להסתובב איתו ביום יום.
לחברים שלי שהתשובה שלהם היא שהם לא מתכוונים לשאת אותו באופן יומיומי, אני אומר שעדיף שלא יקנו. אקדח בבית זאת אחריות עצומה הן מגנבים והן מילדים, ואירוע אמת יתפוס אותך תמיד ברגע הלא צפוי ולא תהיה חמוש, גם באירוע שח"ו יתפתח באיזור הבית, להתחיל לרוץ ולפתוח כספת פשוט לא ריאלי.
בקיצור, למי שמוכן ורוצה לשאת נשק עליו, מעולה.
תחליטו על תקציב, תגשו לחנות נשק , תרגישו את האקדח על המותן, בתוך היד ובירי. רק כך בוחרים אקדח. לא לפי מה יש ביחידות אבטחה ממלאכתיות ולא לפי המחירון של האקדח ביד 2.
אגב, לעניות דעתי, כיום אין כל הצדקה לנשיאת אקדח עם תחמןשת 0.22 יש היום אקדחים בגדלים דומים עם תחמושת 9 ממ קצר, הרבה יותר יעיל וקטלני. כמה מבאס לסחוב איתך אקדח, להיקלע ח"ו לאירוע ואז לגלות שהאקדח שלך פשוט לא מסוגל לסגור את האירוע. לצערי ראינו בחןדשים האחרונים מקרה כזה..

חנן-ג'יפולוג
29-01-16, 07:30
ירי ברובה באירוע אמת נחשב? אז כן.
גם אם אף פעם לא תשתמש בו, הכלי הזה יכול לתת לך תחושת בטחון, וזה כשלעצמו חשוב מאוד, בלי קשר ליכולת שלך או של האקדח לפגוע. זה אולי אף חשוב יותר מזה שתנטרל מחבל פעם בחיים, אם בכלל.
בשנת 2000 , כשרבו החדירות לישובים עם רצח תושבים בשנתם, הוצאתי את האקדח, sw 0.38 תופי קטנטן, שקיבלתי מאחותי, מהכספת, וישנתי כשהוא מתחת לכר. מאז הוצאתי אותו לעתים ספורות מאוד מהכספת, בעיקר לחידושי רשיון ונסיעה למילואים באיזורים פחות סימפטיים.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
29-01-16, 07:47
רובה לא נחשב [emoji6]

והנה חנן, אתה מתאר בדיוק את החשש שלי.
אקדח שלא רוצים ללכת איתו ואז סתם חבל בכלל לקנות אותו ולהגדיל את כאב הראש שכרוך באחזקת אקדח.
ומי שלא מבין זה כאב ראש גדול ודאגה בירוקרטית נוספת כמו גם השקעה כספית שיורדת כמעט במלואה לטמיון

חוצמזה, מי ישן עם אקדח מתחת לכרית... ?
הייתי עובר בית אם זו היתה ההרגשה שלי כשאני הולך לישון

חנן-ג'יפולוג
29-01-16, 07:56
עברתי בית.

הוא נותן לי בדיוק את מה שאני צריך, כשאני צריך: תחושת בטחון.

זה הגודל:
http://imageshack.com/a/img922/1867/T8U3yi.png

אולי זה קטן יותר מברטה 0.22. יתכן שפחות נוח ומוסלק בגלל הבליטה לצדדים של התוף. בטוח שכבד יותר. כשהוא היה אצל אחותי הוא ישב בארנק שלה.
נדמה לי ששילמתי לה 250 ש"ח, שזה קצת פחות ממה שהיא שילמה לחנות כמה שנים קודם.
נקנה משומש בערך בשנת 1990. נראה כמו חדש. נירוסטה.
לא טיפלתי בו אף פעם. לא ניקיתי. לא תיקנתי. לא עצר אף פעם בירי. אין דריכה. אין נצרה. תפעול מלא ביד בודדת ואצבע אחת.

boaz avrahami
29-01-16, 08:03
אני זקוק לשמיצ׳ק של המחסנית בשביל לתלות אותו על קצה הכיס של המכנסים מבפנים.
לא נוח לי נרתיק...

במחיר זה אחלה שווקא. גם הקוטר

אני עברתי בכיוון ההפוך ובנתיים מרגיש בטוח. במיוחד כשנמרוד בא לשמור עלי [emoji12]

חנן-ג'יפולוג
29-01-16, 08:07
כשאני לא עם נרתיק וכשהוא לא בכספת אז הוא נמצא בכיס.
לא צריך כיס גדול וגם לא כספת גדולה. סוג של יתרון.

ניר ל
29-01-16, 08:40
מה שבועז וחנן אומרים נכון, אמרו אותו עמית וגלעד כבר בתגובה הראשונה והשנייה, מרוב עצים לא רואים את היער כבר...

מידבר
29-01-16, 09:08
הכנסת הודעה שלא קשורה לכלום חוץ מלאג׳נדה האישית שלך, ירית רצף של שטויות, אני חיפשתי בו משהו הגיוני, אמיר היה פחות סובלני בלשון המעטה.
ניר היקר. אתה יורד לפסים אישיים. זה לא מכובד, לא רציני ובד"כ מעיד על רמת תסכול מסוימת. "ירית רצף של שטויות...". "כתבתי", לא "יריתי". צא מעולמם של הקאובויים על שלל הדימויים האופייניים להם ותראה רגע את האזרח הממוצע. לגופו של עניין, המקרה של חנן הוא הוכחה מצויינת לתפישה שלי: הוא צריך תחושת בטחון, כלומר יכולת לעשות משהו אפקטיבי במידה ויזדמן לסיטואציה רלוונטית. בשביל זה הנשק שיש לו נותן מענה מצויין. הוא לא זקוק לדבר מעבר לו. אסף טען שמה שחשוב זה פחות הברזל אלא יותר האימון, אבל הגעה לרמה משביעת רצון מבחינתו, אינה מעשית. המציאות הזו מתקיימת כלפי רוב האזרחים. אני אומר שוב שצריך להוריד את הדיון מגובה 20000 רגל שהוא טיפס אליו לקרקע המציאות כפי שעלתה בהתייחסויות של שני אלה. שאלת המתח צורך-עלות היא לגיטימית כאן כמו בכל תחום אחר בחיינו. שא ברכה.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 09:48
ניר/איש הצפון;
כמתבונן מהצד, איבדתם נקודות מבחינתי כשעברתם מכתיבה מקצועית עם דיעה אישית לתקיפה אישית.

ברור מהניסוח שאתם בקיאים, ונראה לי מהניסוחים מסלולי הכשרה שונים הובילו אתכם למקצועיות הזו שונה.

מה שאומר שיש עוד מסלולים מקצועיים שהובילו אנשים לדיעה לא פחות מבוססת משלכם בנושא, שהן לא פסולות.

חלק ממה שגם אתם כתבתם לדעתי הוא לא נכון באופן אבסולוטי כמו שהצגתם, וברגע שעברתם להשתמש במינוחים כמו ״שטויות״ או לציין בחתימה תארים כדי לחזק את האמירות, זה הוריד מרמת הדיון, וחבל.

OFF-RoaD
29-01-16, 10:07
רוצה לחזור פה לדיון המקצועי, ולצרף את המלצתי.

גם אני רכשתי אקדח לאחרונה, לאחר הקלת התבחינים, וכברתי תהליך ארוך של התלבטות ובחירה.

תחילה, הלכתי למטווח, יחד עם קרוב משפחה מענף הירי המעשי, ויריתי בגלוק 19, צ'ירוקי בול, סיזד שדו, hs2000, ועוד משהו שאני לא זוכר כרגע. חוץ משני הראשונים, כולם נפלו על סעיף כלשהו (ח"ח, נוחות, משקל...).

הגעתי להתלבטות בין שני הפיינליסטים. מחד, אקדח שאני מכיר היטב. עם החותמת של כוחות הביטחון, וזה שכל העדר הולך אחריו. מאידך, האקדח הכי נוח שהחזקתי ויריתי בו. הפגיעות שלי איתו היו טובות יותר מההתחלה, למרות שעם הגלוק כבר התאמנתי המון. החסרונות דיברו על מחסור עתידי אפשרי בח"ח, מוניטין אמינות לא מוכח, מחסור באביזרים (אני אפילו לא מוצא נרתיק מותאם במיוחד...).

שורה תחתונה, הלכתי על האנדרדוג, ואני לא מצטער לרגע. אני כבר אחרי 300 כדור איתו, ומשתפר בכל פעם עוד, נושא אותו 90% מהזמן בלי להרגיש, ומרוצה עד הגג.

המסר - אל תינעלו על מה שינסו לדחוף לכם במטווחים ואל תקחו "אמירות" של מערכת הביטחון כקדושות, להזכירכם השיקול הכספי משחק שם תפקיד מפתח...

אני קניתי אקדח טוב יותר, עבורי, ובפחות כסף.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 10:57
המסר - אל תינעלו על מה שינסו לדחוף לכם במטווחים ואל תקחו "אמירות" של מערכת הביטחון כקדושות, להזכירכם השיקול הכספי משחק שם תפקיד מפתח...
שיקולים מערכתיים בבחירת אקדח שונים משיקולים של אדם בודד.

למערכת מאד חשוב מפעל גדול שיכול לתת גב לאלפי כלים, להיות מסוגל לתת מענה לדרישות ספציפיות ושינויים במוצר, בקבועי זמן מתאימים, וכמובן מבחני עמידות ושרידות שאותך כמשתמש פרטי לא ממש מעניין, או אין יכולת להשפיע או לדרוש.

הערך המוסף שלך בבדיקה מה "המערכת בחרה" הוא הסדרת בדיקות הדי אכזרית שהכלי נבדק לפני שנבחר, משהו שאתה לעולם לא תוכל לבצע, ומצד שני, לא בטוח שמעניין אותך מה קורה לאקדח שהקפיאו אותו למינוס 40 ואז הפילו מעשרות מטרים על משטח בטון.

ופחות מעניין אותך אחרי כמה אלפי כדורים ברצף המוביל הפולימרי מתאדה מהחום.

היצרן בסוף מתרגם את המבחנים האלו לקידום מכירות ותג מחיר.

יצרן קטן או שלא התמודד במכרזים האלו לא כפוף להם, לא בהכרח מכוון לשוק הזה ויכול גם להציע חבילה מאד קרובה במחיר אחר.

בגלל זה אני מאד מתחבר לאמירה של מידבר שבסוף, רוב רובם של המשתמשים שהחליטו שהם צריכים נשק, יכולים להסתפק בכלי ממוצע, זול יחסית, שבפעם היחידה שכנראה (בתקווה..) יישלף אולי פעם אחת לייעודו האמיתי, ועדיין יוכל לעשות את העבודה.

polar bear
29-01-16, 11:08
ענין דיוק במטרה מודגש יותר מדי לטעמי, אתם מדברים על נשיאה מוסלקת, אני נושא אקדח בנרתיק חיצוני, ולמרות זאת תהליך השליפה-דריכה-כוון עדיין מצריך אימון. אף אחד לא דיבר איתי על זה אף פעם. תמיד בטיחות בטיחות בטיחות, ואז הסברים למה עדיף לך למות ולא להשתמש בנשק. וזהו. יורים עם אקדחים בחוץ. עד שמישהו העיר את תשומת ליבי והתחלתי להתאמן על זה. לדעתי במיקרה אמת התהליך הנ"ל הוא שיכריע את הכף ולא אם אתה יכול לעשות מקבץ של 5 ס"מ או 15 ממרחק 10 מטר. בד"כ , האזרח הרגיל לא ירה ממרחק כזה, וברוב המקרים האחרונים הירי נעשה אפילו מיותר קרוב.

לגבי גודל לאקדח - לעניות דעתי הבלתי מקצועית, ותוך צפיה בסרטונים אמינים ורלוונטים פה ושם- לא נראה לי שיש איזשהו ענין לקנות אקדח שפיזית יותר גדול מהגלוקים הקטנים { שיורים 9 MM } או הגודל של ה CZ83 שלי. אקדח בגודל כזה לא אומור לקרוע מושבים. גילוי נאות:שלי כן קרע אבל זהכי אני שמן והיה איזה זיז בקצה של המחסנית עד ששיפתי אותו ובא לציון גואל.

לגבי הצקה - האקדח לא מציק לי, וכיום אני מרגיש ממש מוזר ללכת בלי { נדיר, אבל קורה } .

איזה ענין לגבי לשים בכספת- פעם ב..כאני צריך לשים אותו שם, אני מוציא את הנוקר { ענין די פשוט באקדח שלי, לא מכיר אקדחים אחרים } .

לגבי לשים "מתחת לכרית" - האקדח צריך להיות נגיש כל הזמן, אלא אם כן אתה רוצה להיות זה שאחרי מותו יגידו עליו - תמיד הלך עם האדח, איך ברגע הזה הוא לא היה עליו? אז כן, גם כשאתה ישן, האדח צריך להיות נגיש בצורה כזו שאם פורצים אליך הביתה - אי אפשר לגנוב אותו בלי שתרגיש.

ואם אחרי הכל זהלא מסתדר לך - תוותר. יש לי חבר שאחרי 4 שנים עם אקדח הבין שזה לא בשבילו - ווויתר.

יש גם את ענין סוג התחמושת, כמה נכון להשקיע בהולופוינט לסוגיו? זה חוקי בכל?

ד ו ר ו ן
29-01-16, 11:22
להולופיינט יש יתרון עצירה ובטיחות- עוצר הרבה יותר טוב מאשר כדור רגיל, גורם הרבה יותר נזק למטרות רכות, ומצד שני לא חולף הלאה מעבר למטרה בה פגע ולא יסכן אחרים מעבר לזה שחטף את הכדור.

החיסרון, אם בטעות פגעת במישהו הלא נכון, אבל זה חסרון של נשק בכל מקרה, אז נראה לי שחזרנו ליתרון בלבד.

AvinoamNa
29-01-16, 11:33
חסרון אחד משמעותי כן קיים להולופוינד, והוא יכולת החדירה. חדירת שכבות לבוש רבות, ירי דרך חלון סגור וכו'
אצלי כדור ראשון הוא רגיל ואח"כ הולופוינט.
אגב, למי שמחזיק הולופוינטים במחסנית, לעניות דעתי כדאי לבצע ירי עם כדורים דומים, לפעמים להולופוינט יותר א"ש והרתע בהתאם.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 12:30
חסרון אחד משמעותי כן קיים להולופוינד, והוא יכולת החדירה. חדירת שכבות לבוש רבות, ירי דרך חלון סגור וכו'
אצלי כדור ראשון הוא רגיל ואח"כ הולופוינט.
אגב, למי שמחזיק הולופוינטים במחסנית, לעניות דעתי כדאי לבצע ירי עם כדורים דומים, לפעמים להולופוינט יותר א"ש והרתע בהתאם.

לא מדויק.
הולופויינט איכותי מגיב לצפיפות של נוזלים או תווך צמיגי.
גל ההלם מנותב למרכז שפותח את הקליע.

בפגיעה בעצם קשה/יבש הוא מתכנס ונסגר.

בפגיעה בחלון/פח/עץ הוא מתנהג מאד דומה לקליע רגיל בחדירה הראשונית.

הוא לא חודר כמו קליע רגיל, אבל ממש אין בעיה מול חלון/ בגדים/פח דק.

ניר ל
29-01-16, 12:44
פורום "הסליק" אירח עד לפני מספר שנים את מובילי התחום הזה בארץ, עד השלב בו התרופף הפיקוח ונמאס להם להתנצח עם הדיוטות בוויכוחי סרק, כנראה שעברו לקבוצות ווצאפ ממודרות והפורום נדם. הייתי עוקב מדי פעם ומחכים/מתעדכן, לצערי משחזרתי לעסוק בתחום באופן מקצועי כבר אין לי ממי ללמוד שם.
בעקבות הפריחה המחודשת של החודשים האחרונים התעורר הפורום לחיים, המון חברים חדשים והמון פוסטים, אין עדיין מבוגר אחראי והבולשיט חוגג.
לאחרונה סיפר לי בני בן ה 14 שהוא וחבריו הם מאושיות הפורום והם מאד משועשעים מכך... אז כן, אני מתוסכל ולא דווקא מהחבר מדבר.

זה נחמד שכל אחד מביע את דעתו וכולם מנומסים, אבל כשמעלים הגיגים או ידע חובבני שמבוסס על מידע מיושן או שגוי, זה כבר עלול להכשיל את מי שמצפה לקבל מידע אמיתי.

אין אסכולות שונות, יש מיושנות ויש מתפשרות ויש מוטעות - אבל החורים במטרה לא משקרים. אפשר ללמוד לירות בצורה מאד לא נכונה, מרבית כוחות הבטחון לימדו/ מלמדים לירות בצורה לא נכונה, חלקם מתעדכנים עם הזמן ולאחרים זה לוקח יותר זמן, לפעמים האגו משחק וצריך לחכות שיתחלף המנהל ... כמו בכל תחום אחר. זה לא אומר שאם מישהו מקבל בסיס לא טוב הוא לא ילמד לירות מהר ומדוייק אם יתאמן הרבה - אבל באותו זמן הוא היה מצליח הרבה יותר אם היה מקבל בסיס טוב יותר. ליורה חובב או לא מנוסה זה הכי קריטי - כי הוא מתחיל גרוע ונשאר גרוע, הוא לא מתאמן.
אני מצטרף כמעט לכל קבוצת אימון שמתאפשר לי, במסגרות שונות, ע"מ להשתפר וללמוד (לא הכל חייבים לאמץ) כמו שאלינו לאימונים מגיעים מדריכי ירי משירותי הבטחון, בעלי ראש פתוח, מוחלים על האגו ובאים ללמוד. ככה אני נתקל בכל מני עמידות מוזרות בכל מני שפגטים, בצורות דריכה מסורבלות ו..מיותרות, בשימוש לא אופטימלי במחסות, כל זה גם אצל מדריכי ירי ביטחוניסטים שמעבירים הלאה את המסורת. זה לא שהם יורים גרוע, הם מהירים ממני ב 20% נניח, אבל משנים להם פעולה או שתיים והם הופכים להיות מהירים ממני ב 50%, כאשר כל אחוז עלול להיות גורלי עבורם/ עבור החניכים שלהם.
היורה המוביל בענף שלי לצורך העניין - מהיר ממני ב 100%, לקלוע למטרה בזמננו החפשי רובנו מצליחים באותה מידה.

asafk
29-01-16, 12:52
מצחיק שאתה מזכיר את זה. האימון הראשון שלי ואלו שבאו אחריו (והייתי מתאמן לא מעט בשנים הראשונות.... תחמושת היתה חינם) - היו עם מדריכים לובשי מדים.
כמה שנים אחרי באימון במטווח, המדריך מראה לי דברים קצת שונים ומציע לנסות. השיפור היה דרמטי ומיידי. כמובן שכל זה הלך מאז לפח עם ירידת תדירות האימונים אבל בכל זאת זה מעניין איך גישות שונות נותנות תוצאות שונות.

אסף.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 13:10
שאלינו לאימונים מגיעים מדריכי ירי משירותי הבטחון, בעלי ראש פתוח, מוחלים על האגו ובאים ללמוד.
שים לב שאתה מתייחס לאגו, ולא הם.
מה שאומר שזה יותר מפריע לך מאשר להם.
הם עזבו את המשחק ובאו ללמוד- זו מקצוענות.

נתקלתי בהרבה יותר מקובעות מחשבתית אצל מפעילי מטווחים.

ניר ל
29-01-16, 14:11
דורון, זה לא מה שאני אומר, לי זה לא מפריע - אני לוקח את מה שאני יכול ממי שאני יכול וציינתי שאני מתאמן במסגרות שונות עם מדריכים שונים שכל אחד מהם שונה קצת או הרבה מהשני בשיטותיו. אני לא מגיע לאימונים ללמד אף אחד וככה גם מדריכי ירי שמגיעים לאימונים. אלו עם האגו או אלו שיודעים כבר הכל, לא מגיעים ולא מתקדמים, לא חסרים כאלה.
אני לא נוטה להרצות ואני לא אתווכח אתך כאן על המושג כוח עצירה ואם הוא קיים או על כדורי הולופויינט, כי לא משנה מה תגיד - זה לא יזיק לאף אחד.
אבל אם תאמר שהירי הנכון הוא אינסטינקטיבי, שהכוונות מיותרות במציאות ושרק בוגרי קורס אחיד יודעים לירות ושלכל השאר חבל על הזמן והכסף, אאלץ להשתיק אותך (בנחמדות עד גבול הטעם הטוב) וזה מנומס יותר מלמחוק תגובות לדעתי.
מה לעשות שבנושא הזה אני מבין דבר או שניים ואפילו מאד מעודכן... לא תמצא אותי מתערב בהרבה עניינים אחרים באוף טופיק שאין לי ידע מקצועי בהם... זו תרומתי הצנועה, כך גם בנושאים פיננסיים ובמכונאות ג׳יפים.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 14:45
אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי.

בהמשלה לעולם תוכן הנוכחי, אתה יורה באוטומט שלא דרך כוונות.

ולמרות שאתה מנסה להציג אחרים כחסרי גמישות מחשבתית, בסוף, הניסוח שלך הוא סוג של אני ואפסי עוד.

כמה שאתה בטוח בעצמך, לא המצאת את הגלגל.
טיפה צניעות לא תזיק.

ניר ל
29-01-16, 14:55
לא אתה אמרת אלא הבחור שיצאת להגנתו.
אני בטוח במה שאני אומר, אחרת הייתי שותק כמו ברוב הדיונים אחריהם אני עוקב.
רוצה לתת לי ציון פסיכולוגי - סבבה, לא אתווכח אתך על נושא שאינני שולט בו.

מידבר
29-01-16, 17:41
אבל אם תאמר שהירי הנכון הוא אינסטינקטיבי, שהכוונות מיותרות במציאות ושרק בוגרי קורס אחיד יודעים לירות ושלכל השאר חבל על הזמן והכסף, אאלץ להשתיק אותך (בנחמדות עד גבול הטעם הטוב) וזה מנומס יותר מלמחוק תגובות לדעתי.
מה לעשות שבנושא הזה אני מבין דבר או שניים ואפילו מאד מעודכן... לא תמצא אותי מתערב בהרבה עניינים אחרים באוף טופיק שאין לי ידע מקצועי בהם... זו תרומתי הצנועה, כך גם בנושאים פיננסיים ובמכונאות ג׳יפים.

אתה מוציא דברים מהקשרם. כאשר צץ מולך מחבל בטווח של כמה מטרים בודדים כמו ברוב הסיטואציות הרלוונטיות אצלנו, ואתה אזרח מן השורה שרמת האימון שלו היא כמה עשרות כדורים כאשר הוא מחדש רשיון, אז כן, הירי הנכון הוא אינסטנקטיבי ובלי לתפוס כוונות. בשביל למתוח קו ישר בין שתי נקודות לא צריך להיות פרופסור לפיזיקה ואין כאן בכלל שאלה של תפישות ארכיות מול עדכניות וכו'. לסוגיה השניה, באופן כללי, כקו מנחה אפשר בהחלט לקבוע שאדם מיומן בירי באקדח הוא מי שעבר קורס אחיד ואוסיף לשם הדיוק, "וקורסים מקבילים" (של רשות שדות התעופה וכו'). גם רשות הרישוי אימצה את הקו הזה. ראה סעיף 6 ב"תבחינים למתן רשיון לכלי נשק ברישוי פרטי"/אתר רשות כלי יריה. זהו כלל בלבד. בוודאי שישנם חריגים לו. שני נושאים אלה לא היוו טענה מרכזית אצלי. זו נגעה לצורך מול עלות הפתרון ואין טעם לחזור על מה שנכתב. מעבר לכך, הניסוח של "להשתיק אותי" אינו מתאים, לדעתי, לאכסניה המכובדת כאן שאתה אחד המנהלים בה ולכן מצופה שתקפיד על רמת ההתנסחות בה, אף יותר מחבר רגיל.

מידבר
29-01-16, 18:12
ארכאיות

ניר ל
29-01-16, 19:51
אחרי שאמרת את הדברים במקור, ביקשתי ממך להסביר ולא בכדי.
לא עשית זאת והתמקדת בעניין נשק משומש/זול שאם תעיין בתחילת השרשור תראה שהנושא קיבל התייחסות רחבה מאחרים וממני, דווקא כן בכוון של מה שאמרת, כולל המלצה שלי לא לרוץ ולהחליף אקדחים ישנים, התפרצת לדלת פתוחה. מה שהשתנה מאז הוא שמחירי המשומשים עלו והיצע המשומשים האטרקטיביים קטן, בכל מקרה לא הייתי הופך את ההמלצה שלי גם אז לאידאולוגיה, מדובר בפשרה.

אדם לא מיומן שיתנפל עליו מחבל ברחוב, יחטוף דקירה לפחות, ככל הנראה גם אדם מיומן, ככל הנראה גם מאבטח אישים עע רצח רבין. עדיף מהבחינה הזו להשקיע את הזמן באמנות לחימה .
אני מסוגל להוציא כדור מדוייק בפחות משנייה כשאני מוכן עם ציוד מתאים ולא רואה את עצמי מספיק להגיב מהסלקה גם אם יתנפל עלי בהפתעה מחבל מ 10 מ' עם סכין, אלו דברים שנבדקו לא מעט. זה נכון שתחת לחץ כל הכללים נשכחים, בין אם זה תמונת כוונות ובין אם לחיצת הדק ואז פשוט לא פוגעים אלא אם זה ממש קרוב, יש דרכים לתרגל את זה והכי חשוב זה לדעת את זה ולהכיר את המגבלות. לא רואים תמונת כוונות - לא יורים, הרמת את האקדח והמחבל מטר ממך מול הקנה תירה הכי מהר שאתה יכול כמובן ואל תעצור עד שייפול. זה תרחיש נדיר, הסיכוי לנטרל אותו לפני שיספיק לדקור הוא קלוש גם אם ספג מחסנית שלמה.

אין מה להעלב, גם אני לא נעלב מזה שהורדת אותי בדרגה לד"ר .

ברשותכם, אפרוש מהדיון, עברתי שוב על הפוסט ונראה לי שאין לי מה להוסיף על מה שכבר כתבתי כאן ונכתב ע"י אחרים, מי שרוצה ייעוץ נוסף דווקא ממני יכול לפנות בפרטי.

מידבר
29-01-16, 20:35
...מה שהשתנה מאז הוא שמחירי המשומשים עלו והיצע המשומשים האטרקטיביים קטן...תו"כ דיון כאן חלה ירידה ברמת ההיצע של המשומשים?! אידיאולוגיה או לא, אם אכן כך הרי שאין מחמאה גדולה מזו ;)

אין מה להעלב. לא נעלבתי. רק חשבתי שזה קצת מוזר.

הכל טוב.

חנן-ג'יפולוג
29-01-16, 20:51
מי שיפנים שהוא לא בהכרח יפתור את כל מצבי הקיצון כפי שניר העלה כאן, שכרעם ביום בהיר מחבל רץ אליך עם סכין משלושה מטר, יבין שיש הרבה מצבים אחרים שאקדח כן יעזור, גם ללא המיומנות של ניר וטכנולוגיית עילית:

כשאתה רואה מחבל נאבק עם סכין באנשים, אתה יכול להתקרב לטווח שקל לפגוע בו עם אקדח ולירות בו.

כשמישהו משחק לך במנעול של הדלת באמצע הלילה.

הייתי מאוד מבסוט בשנה שעברה מזה שהיה לי אקדח ביד, כשהייתי לבד בדויד בקבטיה, בשיירה שמחכה בעמידה לכלל הכח שיגיע מפעילות, ובזמן הזה חוטפת בקבוקי תבערה וסלעים מ360 מעלות. אם מישהו היה פותח מבחוץ את דלת הדויד בסיטואציה הזו, האקדח היה עוזר לי מאוד, בניגוד לאמ16. כנראה שכן הייתי פוגע בטווח של פחות ממטר, גם עם מיומנות בינונית ואקדח שקשה יחסית לפגוע איתו.
ואולי אני טועה. מה שבטוח זה, שהאקדח ביד שיפר את תחושת הבטחון.

רק צריך לא ליפול למחשבה הנפוצה שאו שאנחנו מוצאים פתרון למאה אחוז מהאפשרויות, או שאנחנו נמנעים בכלל.
יש דרך באמצע.

amitainaveh
09-04-17, 09:16
אוסיף פה עוד פה עוד פיסת מידע בשביל מי שמעוניין לרכוש או להחליף.

כשאני התחלתי לשאת אקדח כמובן שהלכתי למטווח נעול על גלוק 19 חדש כי פעם בחיים קונים וכי זה האקדח הכי טוב ולכולם יש ולכוחות הביטחון יש אותו אז כנראה שבאמת הכי טוב(לא באמת) סיבות שטותיות לחלוטין. ולכן גם תוך חודש הוא פינה מקום אחר כבוד לנשק אחר שיותר עונה על צרכיי.
אני נושא נשק 24/7 עליי גם חיצוני וגם פנימי ובסך הכל קצת פחות מפונק בנושא המשקל ולכן הרשיתי לעצמי לעבור לאקדח ברזל.
לאחר חודש כשהבנתי שאני מעוניין להתמקצע בנשק קצר באופן רציני לאחר השוק שקיבלתי במטווח הראשון כשאדם שירה מימיני ביריחו ברזל שהוא מחזיק 10 שנים בקושי פגע במטרה והבנתי שהרוב המוחלט של האזרחים פשוט לא יודעים לנצל את הנשק החלפתי את הגלוק האגדי כביכול לנשק אגדי אחר לדעתי אבל ללא שם בארץ.
ברטה 92 קומפקט משמש גם בצבא ארצות הברית כאקדח השירות גם בגרסת הפול סייז וגם בקופמקט.
נשק שעולה בכל פרמטר לדעתי ולדעתו של יאיר יפרח (ממטווח גבעת זאב) על הגלוק חוץ ממשקל.
אקדח ברזל ששוקל עם 14 כדורים 200 גרם יותר מהגלוק הפולימרי.
אבל פה נגמרים החסרונות ומתחילים היתרונות.
הדק מדהים בסינגל.
דיוק מעולה נוחות בירי גבוהה מאוד ואחיזה מעולה
רתע קטן יותר ואמינות ויכולת הזנת סוגי תחמושת גדולה יותר.
וכמובן חוסן פיזי ומכלולי גדול.
מכיוון שביומיום אני חי ומסתובב בשטחי איוש
יש לו יתרון גדול עבורי בכך שהוא תוכנן מלכתחילה לנשיאה יומיומית בטוחה עם כדור בקנה (מצב 2) עם פטיש מושמט ונצור
בעוד נשיאה במצב 3 (מחסנית בהכנס ללא כדור בקנה) מהווה בו חיסרון כי הדריכה בשליפה מהירה לא תהיה נוחה ואף אולי תנצור את הנשק. (ניצרה על המחלק)
מבחינת עובי ומידות הוא דומה ל19 ונוח גם להסלקה וגם לנשיאה חיצונית.
מדובר באקדח DA/SA
תחמושת 19/9
מחירו חדש באזור ה6000 וביד שנייה אפשר למצוא כלים במצב מעולה בסביבות ה1000.
ממליץ בחום בדיקה למי שמחפש אקדח קומפקט יד שנייה במחיר טוב שיתן תמורה מעולה.

tamir128
09-04-17, 11:54
שני חסרונות:
על הראשון כבר עמדת וזה הנטיה שלו להינצר בכל דריכה מהירה. מבחינתי זה דיל ברייקר.
חיסרון שני הוא ההדק המאד שונה בין הכדור הראשון כשהפטיש מושמט לכדור השני והלאה, דבר שמאפיין כל DA/SA.
על זה צריך להתאמן הרבה.
סה"כ גם אני עם DA/SA .
(P226)

משהו שאני לא מבין אצל החבר'ה שיש להם ילדים שהולכים עם כדור בקנה:
כשאתה מגיע הביתה, מה אתה עושה עם הנשק?
אם תגיד שאתה פורק, אז במקרה של מחבל/פורץ בלילה אתה בבעיה, אתה רגיל לכדור בקנה והנשק לא יורה.
אם תגיד שאתה משאיר אותו ככה, אז ילד קטן לא מסוגל לדרוך, אבל כן מסוגל ללחוץ על ההדק.
אם תגיד שאתה שם בכספת אז שוב הפורץ בלילה...
?

איל מ
09-04-17, 12:05
נשק בבית זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. אם בא פורץ בלילה שיקח מה שהוא רוצה(תכלס יברח ברגע שיידלקו אורות בבית).
מהרגע שיש ילדים בבית האקדח נעול בהגדרה.
שאר הסיבות שרשמת לגבי s/d, ובוודאי לגבי הנצירה העצמית מספיקות כדי לפסול אקדח.
אגב, גם מנגנון האבטחה בגלוק מאפשר הסתובבות עם כדור בקנה (ובגלל זה גם בא החסרון הגדול של פעולת ההדק הקשה/ארוכה שלו).
לי אישית הגלוק 19 לא נוח ביד אבל זאת, כמובן, אבחנה סובייקטיבית.

amitaikl
09-04-17, 13:12
הברטה לא ננצר עצמאית. הוא עלול להנצר בזמן דריכה, כיון שהנצרה/משמיט על המחלק.
זה רלוונטי למי שהולך עם מחסנית בפנים, בלי כדור בקנה (כמו שרובנו הולכים, אני מניח).
אם אתה הולך עם כדור בקנה, פטיש מושמט ואקדח נצור, אין שום משמעות לנושא הדריכה - אין צורך לדרוך במהירות, רק לפתוח נצרה.
הברטה אקדח נפלא - הדק סינגל טוב, לא עבה יחסית לאקדחי דאבל סטאק ומאוד נוח בירי. החסרון הגדול בעיני הוא האופן בו הקנה יושב במחלק - המגרעת הענקית הזו פשוט מזמינה טינופת ומעצורים.

amitainaveh
09-04-17, 13:59
לגבי העניין מה אני עושה בבית.
לרוב האקדח פשוט נשאר עליי גם בבית כי אני כבר לא מרגיש אותו ורוצה אותו קרוב.
כשהולך לישון הוא מתחת לכרית כמובן זמין.
מעולם עדיין לא יצא לי להשתמש בכספת היא סתם מותקנת לפרוטוקול.
אין שום סיבה לפרוק אותו ולהתעסק איתו.
חוץ מאימונים וניקוי.
משחק מיותר בנשק הוא הגורם המרכזי לפליטות כדור.
נשיאה עם כדור בקנה מצריכה מודעות גבוהה ביותר בנושא הנשק ואחריות.
בוודאי שלא מומלץ לשאת עם כדור בקנה במיוחד שלא לאדם שלא מיומן ברמה גבוהה על הנשק.
לגבי עניין הדאבל בירי ראשון
גם הדק הדאבל שלו הוא פשוט מעולה ואפשר עם אימון להגיע לרמה גבוהה מאוד של דיוק בכדור הראשון כמובן שהחידוש קשר בכדור השני הוא של סינגל.
כמו כן תלוי סיטואציה לרוב הוא נצור ואז צריך לשלוף לפתוח נצרה ולירות כדור ראשון בדאבל. מצד שני בסיטואציות מלכתחילה עם סבירות גבוהה יותר לאירוע אפשרי עדיין לשאת אותו בצורה בטוחה עם פטיש מושמט ולא נצור.
בעת השליפה במצב זה אפשר לבחור תוך כדי השליפה לדרוך ידנית עם האגודל את הפטיש ואז ירי ראשון כבר בסינגל או ירי רגיל ראשון בדאבל.
כמובן שאימון ועוד אימון ועוד יבשים יביאו את התוצאות היפות ולא סתם דיבורים באוויר.
שליפה שלו בשני המצבים
גם נצור וגם לא נצור ודריכת הפטיש תוך הוצאת האקדח מהנרתיק והבאה לתמונת כוונות מהירה ונוחה ביותר.
בהרבה מאשר דקירת המטרה בדריכה מהירה.
דריכת הפטיש ממש קורה כבר באזור המותן בהבאת האקדח לתמונת כוונות ולא כעוד גורם מעכב.
כמובן שיש פה עניין של תרבות נשיאה בארץ ששונה מהתרבות נשיאה בארהב למשל ששם רגילים לשאת במצב 2 ולכן גם דרישת ארגוני הבטחון שהאקדחים שלהם יהיו בעלי פעולה כפולה.
אני מבסוט ביותר על האקדח וממליץ לא לפסול אותו על הסף.
לדעתי הוא אקדח מעולה

Sent from my m3 note using Tapatalk

tamir128
09-04-17, 14:32
כשהולך לישון הוא מתחת לכרית כמובן זמין.

האישה מודעת שמתחת לכרית יש כלי עם כדור בקנה?
אנא הרחב בנושא המעניין... :cool:

הוא בהחלט אקדח מעולה אבל כמו כל אקדח לא מתאים לכל אחד.

amitainaveh
09-04-17, 15:00
האישה מודעת שמתחת לכרית יש כלי עם כדור בקנה?
אנא הרחב בנושא המעניין... :cool:

הוא בהחלט אקדח מעולה אבל כמו כל אקדח לא מתאים לכל אחד.
הפלוסים של להיות רווק עדיין[emoji3]

Pageup
09-04-17, 16:29
הפלוסים של להיות רווק עדיין[emoji3]

ומה אתה עושה שאתה נכנס למקלחת? לוקח אותו איתך?
גם שאתה קם בבוקר?
שמסתובבים ילדים בבית, מתחת לכרית עם כדור בקנה זה לא משהו שהייתי רוצה.
כשאתה צריך לחשוב באיזה מצב אתה נמצא (1,2,3) זה אומר שהפעולה שלך
לא אינסטינקטיבית.
אם יש שונות בין מצבי נשיאה שונים אתה שוב צריך לחשוב.
נכון שכשאתה נמצא ברכב, דריכה יכולה להיות בעייתית. אני עדיין מעדיף
לא להכניס כדור לקנה ושתמיד הנשק יהיה באותו מצב.
(היה סיפור על קצין בסוללה שלי שהיה עם כדור בקנה, שיחק עם הפטיש
כמו דביל וירה לעצמו בתחת כי הנצרה הייתה פתוחה בלי שידע).
שקניתי את הגלוק (לפני 23 שנים פלוס מינוס) דווקא המחסור בנצרה
(שבפועל רק מי שמשתמש ב DA משתמש בה) הווה שיקול, מעבר לקנה
היחסית ארוך והנוחות ביד. אני עד היום זוכר את החתכים ביד מהנצרות של
הקולט, ה FN הטנפוליו והסמית אנד ווסון.

amitainaveh
09-04-17, 16:43
במקלחת הוא בארון שבחדר אמבטיה בהישג יד.
אין שינוי בין מצבי נשיאה ולכן הפעולה היא לגמרי אינסטנקטיבית.
מצב 2 בלבד.
כשאתה באמת צריך אקדח אז הוא תמיד עליך כמו שטלפון תמיד עליך.
במיוחד באזורים שלא בדיוק נמצאים בסביבת תל אביב.
לעולם אין לדעת חס וחלילה אם תהיה חדירה ומתי.
אז לא כדאי להתפס עם המכנסיים למטה.
רק לא מזמן באזור שלי חדר מחבל לבית בקריית ארבע ורצח ילדה בשנתה (הלל יפה ז"ל) ובעתניאל גם כן.
כמובן שכל אחד וצרכיו וכמובן על פי זה הוא בוחר אקדח ולא הפוך.
לי הוא מאוד מתאים לאופי הנשיאה והמבצעיות שלו.
יש לא מעט אנשים שכמובן הוא יתאים להם ולצרכיהם ויש גם לא מעט שממש יסלדו ממנו. ככה זה בכל נשק וכמעט בכל תחום.
בסך הכל העליתי אותו גם כאופציה לרכישה בעיקר יד 2 במחירי רצפה כאופציה טובה למי שיש לו צרכים של מבצעיות גבוהה מנשק.
עקב כך שאין לו כל כך שוק בארץ (ברזל בכל זאת) אנשים פשוט לא מודעים אליו.

tamir128
09-04-17, 17:22
אנשים פשוט לא מודעים אליו.

הזקנים בהחלט מודעים אליו מאז שאחיו הגדול זכה באותו מכרז הצבא האמריקאי ההיסטורי (שהחליף את ה 1911 אם אני זוכר נכון).
רבים קנו אז את ה F92.
אני קניתי אז את מי שזכה במקום השני במכרז, ה P226, ובעיקבותי רכשה אותו גם יחידה אחת, הנייבי סיל :cool: שרק לאחרונה החלו להחליף אותו.
עד היום אני איתו, אבל זה באמת לזקנים.
היום הולכים הסטרייקרים הפולימרים, כלומר הגלוקים.
תהנו :cool:

ד ו ר ו ן
09-04-17, 21:11
אנשים פשוט לא מודעים אליו.
לפני 24 שנים כשקיבלתי את הרישיון האזרחי, האקדח הזה היה כבר אז ותיק ונחשב גדול ומסורבל.

היו מי שדחפו אותו בשוק כבר אז, עם אותם טיעונים.
הטכנולוגיה והארגונומיה עקפו אותו בסיבוב והוא שקע במודעות ובפופולריות, ולדעתי בצדק, יש הרבה כלים נוחים ממנו בהרבה בכל פרמטר.

amitainaveh
09-04-17, 22:35
לפני 24 שנים כשקיבלתי את הרישיון האזרחי, האקדח הזה היה כבר אז ותיק ונחשב גדול ומסורבל.

היו מי שדחפו אותו בשוק כבר אז, עם אותם טיעונים.
הטכנולוגיה והארגונומיה עקפו אותו בסיבוב והוא שקע במודעות ובפופולריות, ולדעתי בצדק, יש הרבה כלים נוחים ממנו בהרבה בכל פרמטר.
פיספסת כנראה.
לא מדובר על הפול סייז שבאמת נורא כבד ומסורבל אלא בגרסת הקומפקט.
שהיא לא יותר מסורבלת מרוב האקדחים בגודל קומפקט ובטח שאקדחי ברזל.
כמובן שעדיין מדובר באותו אקדח וגם לגרסת ה92 compact יש גרסת m9 compact שמשרתת גם היא בצבא האמריקאי כיום.
אגב מעניין אותי מה יש להציע לנשיאה במצב 2 שיותר נוח ויעיל?
מצרף שתי תמונות של הגרסה
114244
114245

ד ו ר ו ן
09-04-17, 22:38
גם הקומפקט לא באמת קומפקט.. בוא נהיה כנים עם עצמנו.

והקומפקט לא מחפה על המכניקה והארגונומיה והרס שיטתי של חולצות.

amitainaveh
09-04-17, 23:16
גם הקומפקט לא באמת קומפקט.. בוא נהיה כנים עם עצמנו.

והקומפקט לא מחפה על המכניקה והארגונומיה והרס שיטתי של חולצות.
אתה בין הבודדים ששמעתי שסולדים ממנו בנוסף ל פרמטר המשקל.
נכון הקומפקט הוא טיפה יותר גדול מגלוק 19
אבל עדיין קומפקט.
זה ממש לא האקדח למי שמחפש סאב סאב קומפקט לנשיאה בכיס.

ד ו ר ו ן
09-04-17, 23:34
ממש לא סולד, עובדתית יש טובים ומתקדמים ממנו.

נוחות זה עניין אישי לחלוטין.

ניר ל
10-04-17, 00:27
בכסף שחסכת, תעשה מנוי שנתי לאימוני IDPA - כ 600 ₪ ותוכל להתאמן עם הדרכה מתקדמת במחיר עלות התחמושת בלבד ( 1₪ לכדור) בירי מגוון , מצבים שונים, מחסות, תנועה וכו׳
משהו שהוא must למי שרוצה גם מיומנות ולא רק תחושת בטחון.

GodsFather
22-01-20, 23:05
מקפיץ ישן.

מישהו יודע סדג עלויות הסבת יריחו סינגל לדאבל? (מדובר בכלי שהיה כנראה בזמנו של כוחות הבטחון ולכן הפך לסינגל)

דבר נוסף, האם יש הבדל משמעותי בין 961 מתוצרת imi הותיקה ז"ל לבין iwi הנוכחית, מדובר כמובן ביד2.

ושאלה שלישית - כלי כזה שירה כדורים שייועדו במקור לעוזי, האם יש דרך לבחון את רמת הבלאי ללא כלים מיוחדים? קרי, נשק במטווח ידע לזהות פגמים?

תודה,

ד ו ר ו ן
23-01-20, 08:43
אקדח שהיה של כוחות בטחון ונמכר ביד-2?
לא מסתדר הסיפור.
וגם אם כן,
לא הייתי קונה נשק כזה, הם נמכרים שחוקים ובלויים.

מה גם שבשנתונים הראשונים של היריחו, זה היה אקדח שירות משטרתי, אחרים לא קני איתו.
ואני בספק רב אם מישהו מערכתי הפך מדאבל לסינגל, זה לא מסתדר.

היה לי אקדח כזה כשהם היו חדשים, היה רק דאבל.

זה נשמע כמו המקבילה לרכב שטח קומבינה.

כדורי עוזי:
נשק במטווח יראה חופשים ונפיחות בקנה, הוא לא יראה את הסדקים שרואים רק בצילום.

ראיתי יותר מאקדח אחד שירו בו כדורי עוזי שהקנה נשבר/התנפח/נפתח, זה תוצר של עייפות החומר, זה לא מיידי, אבל כמשומש אין לך דרך לדעת באיזה שלב של עייפות החומר הוא כרגע.

amitaikl
23-01-20, 11:17
אני מניח שאתה מדבר על יריחו 941.
מדובר באקדח נפוץ מאוד שנמכר במחירים נמוכים.
אם אתה נעול על הדגם הספציפי, הם נמכרים בחנויות נשק במחיר הברזל (בערך) ואתה מקבל (בדכ) אחריות כלשהיא.
אם אתה נעול על הכלי הספציפי מטעמים כאלו ואחרים - אמ"ל

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

GodsFather
23-01-20, 12:26
אמל?

כן, יריחו 941 imi סינגל. בלוק ברזל אבל בעין בלתי מזויינת נראה תקין וכשיר. כאמור לוקח לבדיקה וירי לפני שאני מעביר בעלות. אין התייחסות למחיר.

להבנתי, הסבה "חזרה" לדאבל היא באיזור ה350 ש"ח בבית ממכר נשק כמובן. לא שזה מאד קריטי לי בשלב ראשון.

amitaikl
23-01-20, 12:36
אמל?

כן, יריחו 941 imi סינגל. בלוק ברזל אבל בעין בלתי מזויינת נראה תקין וכשיר. כאמור לוקח לבדיקה וירי לפני שאני מעביר בעלות. אין התייחסות למחיר.

להבנתי, הסבה "חזרה" לדאבל היא באיזור ה350 ש"ח בבית ממכר נשק כמובן. לא שזה מאד קריטי לי בשלב ראשון.אמ"ל - אין מה להוסיף

דורון.פ.
23-01-20, 13:45
סוס עבודה שנסחר במחיר נמוך בגלל משקלו אם הוא תקין יכול לשרת עוד הרבה שנים
מוויקיפדיה:
משטרת ישראל איננה מאפשרת שימוש באקדחי שירות מסוג פעולה כפולה, לכן הוסבו אקדחי היריחו שנרכשו עבור משטרת ישראל מפעולה כפולה לפעולה יחידה (Single Action), זאת על ידי תוספת בורג קטנטן בחלקו העליון של ההדק, אשר קיצר את מהלך שחרור ההדק ובכך מנע את האפשרות לשמוט את הפטיש, המתאפשר רק בשחרור מלא של ההדק. נוסף גם רכיב אשר חסם והקטין את שמורת ההדק למרווח הקטן יותר של תנועת ההדק.

תמיד נשאלת מה מטרת האקדח והאם נושאים אותו באפן קבוע ואיך?
הסבה לדאבל לדעתי (וזו רק דעתי) מיותרת אם לא מתכוונים לשאת אותו עם כדור בקנה

GodsFather
23-01-20, 14:26
סוס עבודה.

תמיד נשאלת מה מטרת האקדח והאם נושאים אותו באפן קבוע ואיך?
הסבה לדאבל לדעתי (וזו רק דעתי) מיותרת אם לא מתכוונים לשאת אותו עם כדור בקנה

נשיאה יומיומית. רוב הזמן באיזור בטוח יחסית אבל עם אופציה לנסיעות בכבישים קצת פחות...

כאמור, לא רץ לשנות דברים בשלב ראשון, צריך להתאמן ולהכיר לעומק תחילה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

דורון.פ.
23-01-20, 14:39
נשיאה יומיומית. רוב הזמן באיזור בטוח יחסית אבל עם אופציה לנסיעות בכבישים קצת פחות...

אז אפתח קצת את השאלה
למה דוקא יריחו? התאים ליד? בירי? מחיר? המלצות? ניסיון?

amirmoshe
23-01-20, 14:54
מכיוון שאין לו משמיט, ואתה לא רוצה להוריד פטיש עם כדור בקנה.
למה חשוב הדאבל אקשן?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
23-01-20, 16:12
אם זה אקדח יוצא משטרה.. לא הייתי משקיע בו שקל.
זה אקדח שבאמת ירה, וייתכן תחמושת לא ממש מתאימה (עוזי).

חפש אקדח פרטי שכמו 99% מהאקדחים הפרטיים, ירה רק בחידוש רשיון.
יריחו משומשים נמכרים כמעט במחיר ברזל.

עוד דבר,
זה אקדח נוח לירי, אבל נורא לנשיאה.
כבד למדי, ואם זה הארוך אז בכלל.

amitaikl
23-01-20, 16:31
שוק הנשק עבר רענון רציני בשנים האחרונות עם שינוי המדיניות במשרד לבטחון פנים, שהחל בימיו של אהרונוביץ' והמשיך בימיו של ארדן.
רשימת היישובים הזכאים גלויה לכל, השירות מהיר וזריז (אחד השירותים הממשלתיים הזריזים ביותר. לפני 5 שנים לקח לי כמה חודשים לקבוע תור, היום אפשר להגיע לפגישה תוך יומיים) ונהיה קל ונוח להחליף אקדח.
בעבר, היה כמעט בלתי אפשרי להחליף אקדח ואנשים החזיקו גרוטאות. היום ההחלפה קלה ופשוטה ודורשת רק מעט כסף.
יש אנשים שמחליפים אקדחים בתדירות, וכתוצאה מכך השוק מוצף.
אם בעבר גלוק משומש היה נמכר במאות שקלים בודדות פחות מחדש, הרי שהיום גלוקים משומשים נמכרים ב~1500 ש"ח פחות מחדשים.
על יריחו פולימרי ביד2 מבקשים כ1500 ש"ח ועל ברזל משהו כמו 500 ש"ח.
גם חנויות הנשק (בתי מסחר!) עברו שינוי והם ידידותיים יותר גם לאזרח הפרטי.
קבוצות שונות מעודדות אימון בנשק - בין אם "חמוש מאומן" או IDPA, והצטרפות לאחת מהן מאפשרת רכש של תחמושת בעלות של 1-1.5 ש"ח לכדור (בעבר, עלות כדור היתה סדר גודל של 2 ש"ח, בקופסה של 50 כדור, ובנוסף דמי כניסה למטווח).
לסיכומו של דבר: יש היום מבחר גדול והתחמושת זולה. גש לחנות נשק כלשהי, בקש להתנסות בירי במספר אקדחים וראה מה נוח לך.
גם אקדחי יריחו יש שם, ובכמויות גדולות, צריך רק לבקש.

כיון שאתה מחפש אקדח לנשיאה יום-יומית, שאמור לשמש להגנה עצמית, לא הייתי רוכש כלי משטרתי לשעבר, שייתכן שירה אלפי כדורים וקיבל יחס כמו שמקבל כל ציוד ממשלתי, אלא מחפש משהו שירה פחות ונשמר יותר

GodsFather
23-01-20, 18:17
הכלי לא ירה כמות גדולה כפי שמתואר. הוא הגיע מאיש כבאות שזה היה נשקו האישי וכעת פרש ורוצה למכור. ירה במטווחים בלבד, ברם הוא כאמור ישן יחסית והודה בפניי שירה בתחמושת עוזי בין היתר והוא סינגל ושוב מדגיש - לא קריטי לי הדאבל, פשוט התנסיתי בדאבל ותהיתי אם זה מסובך להסב וזה לא מסובך. את עניין הדאבל אפשר להסיר מהדיון הנוכחי.

לגבי משקל, אני מודע להבדלים, ברם זה כאמור היה לי נוח, בהרבה, מגלוק 19/17 ויש למשקל גם יתרון בהתמודדות עם הרתע הנוצר בעת ירי ובייצוב היד בעת כיוון וירי.

זה אקדח ראשון בבעלות ובנשיאה קבועה, מקסימום כפי שאמרו פה, אמכור ואקנה אחר.

המחיר... על גבול התן-ביס... היומי...

ניר ל
23-01-20, 20:04
כבר שנים ( 30 בערך) שאין דבר כזה ״ תחמושת עוזי״
בעבר היתה תחמושת 9 מ״מ עם פיקות קשות וקורוזיביות שיש להן צורת כיפה - זה היה אוכל את הקנה אם לא נוקה מיד ביסודיות ורק מעט אקדחים הצליחו בכלל לנקור אותה . אז לא סביר שהאקדח הזה ירה ״תחמושת עוזי״ ... מקסימום ירה תחמושת משטרתית/צבאית של תע״ש בלחץ מתאים לתקן נאט״ו שהוא אחיד לאקדחים ותמ״ק , קצת גבוה יותר מתחמושת אקדח מצוייה , אבל בהחלט לא מזיק.

לגבי הסבה ל sa אם בוצעה ע״י המשטרה כפי שהוסבר - אז לא בעיה לבטל, אם ע״י ספורטאי ירי מעשי אז צריך להחליף הדק . שוטר יורה 10 כדורים בשנה ... ספורטאי יורה 10,000, אם זה אקדח ששימש לירי מעשי אז לא בטוח שנשארו לו בכלל סלילים.
תירה 100 כדור משתי המחסניות , אקדח שחוט יעשה לך מעצורים ויבאס אותך ... אם אתה בעניין של לשאת משקולת כזו זה כבר עניין אישי .

GodsFather
23-01-20, 20:37
אם זה אקדח ששימש לירי מעשי אז לא בטוח שנשארו לו בכלל סלילים.
תירה 100 כדור משתי המחסניות , אקדח שחוט יעשה לך מעצורים ויבאס אותך ... אם אתה בעניין של לשאת משקולת כזו זה כבר עניין אישי .

לא מכיר את עניין הסלילים עליו אתה מדבר. תוכל לפרט?

מה יכול לגרום למעצור במקרים עליהם אתה מדבר והאם ניתן לאבחן בבדיקה?

ד ו ר ו ן
23-01-20, 21:13
כבר שנים ( 30 בערך) שאין דבר כזה ״ תחמושת עוזי״
בעבר היתה תחמושת 9 מ״מ עם פיקות קשות וקורוזיביות שיש להן צורת כיפה - זה היה אוכל את הקנה אם לא נוקה מיד ביסודיות ורק מעט אקדחים הצליחו בכלל לנקור אותה . .
לא מדויק.. ההבדל הוא גם בחוזק התחמיש.
אני עוד הספקתי לירות עם תחמושת כזו לפני 15 שנה.
ההבדל ברתע בגלל החוזק מורגש.

ותתפלא, דווקא ״העתיקים״ החזיקו כדורים כאלו, אז דווקא סיפור של פנסיונר מערכת בהחלט יכול להסתדר עם זה שירה תחמושת כזו.

חסרים אקדחים משומשים בשוק שצריך להתעקש על אחד שעבר שינויים שלא ברור מי עשה אותם ואולי גם ירה תחמושת לא הכי מתאימה?

מילא אם זה היה איזה אקזמפלר ייחודי, אבל זה סה״כ יריחו.

ד ו ר ו ן
23-01-20, 21:21
כבר שנים ( אם זה אקדח ששימש לירי מעשי אז לא בטוח שנשארו לו בכלל סלילים.
.
אם כבר, ליריחו אין סלילים/חריקים במבנה המוכר של סלילים.
הייחודיות של הקנה שאומצה אחכ ע״י עוד יצרנים היא הקנה ההקסגונלי שיש בו רכסים מעוגלים בזוית שמסחררת את הקליע.
זה מייצר קנה עמיד יותר, אבל במבט פנימה לא רואים סלילים.
זה חשוב כי גם ליריחו שירו בו רק בחידוש רשיון לא תראה סלילים.

GodsFather
23-01-20, 21:34
רק אם אפשר... מה זה סלילים?

avikkllk
23-01-20, 22:43
כאדם שהחזיק יריחו ברזל חצי שנה ועוד שנתיים יריחו פולימרי
כמה נקודות שתדע מניסיוני האישי בלבד :
* ביריחו אצלי לפחות יצאו פגיעות הכי מדוייקת ביחס לכישוריי הירי שלי.
נוח בירי בצורה מדהימה...גם ביד אני עם יד בנונית פלוס (ככה מדריך הירי תיאר אותה..איש מוזר)

*הנשיאה שלו הייתה מכה קשה..קרע לי מכנסיים וחולצות בערמות..אם לא הייתי מהדק את המכנס חזק עד שיש לי שטף דם מהחגורה היה מראה לי את התחתון לכל העובר ושב.

*להבדיל ממנו הפולימרי עולם אחר,אקדח בגודל מלא שנותן עבודה מעולה והמשקל??פער ענק ..בזמנו לי עלה הפולימרי של מנהל המטווח(כך נטען במטווח) כ1000 שח.

היום?יגידו תודה אם יתנו עליו 850.

שווה לך להסתכל על הפולימרי.
בסוף הלכתי אחרי העדר (לא לא קניתי גלוק)
קנית סמיט..למה?כי הוא נוח קל הסלקה קלה עד בלתי נראת ..
ולי אישית היה נוח מאוד..אבל הוא כבר קופץ ל3500.

אם יש לך שאלות בקשר ליריחו אשמח לענות..אישית חוץ מהנשיאה במטווחים כייף חיים לירי.

אבל היי..בסוף אתה נושא אקדח שנים ואם יצא לך לירות באירוע אמת פעם בחיים "זכית".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

avikkllk
23-01-20, 22:45
אגב ברכב שווה יש מנשאים מפלסטיק שאתה מחבר ליד רגל הנהג..עולם אחר גם בנהיגה אבל הפחד הוא לצאת מהרכב ולשכוח אותו שם

amitaikl
23-01-20, 23:12
אגב ברכב שווה יש מנשאים מפלסטיק שאתה מחבר ליד רגל הנהג..עולם אחר גם בנהיגה אבל הפחד הוא לצאת מהרכב ולשכוח אותו שם

Sent from my Mi A1 using Tapatalkהפחד הוא לשכוח אותו ברכב אם אתה צריך לפרוק במהירות באירוע....
ויש גם את העניין של להכניס אותו לנרתיק כשאתה יוצא מהאוטו ואם מישהו יבין לא נכון, יכול להיות מאוד לא נעים.

נרתיק טוב ואתה לא מרגיש אותו עליך

GodsFather
24-01-20, 07:28
תודה על ההסברים והטיפים. מניח שעד שלא אסחב עם אחד כזה, לא אדע.

סוגיית הרכב באמת העלתה בי תהיות, אם כי אחרות מאשר נוחות נשיאה בנסיעה... מה עושים במקרה תאונה, במקרה של פינוי לבית חולים וכד (ועוד במקרה של רכיבה על אופנוע) ...

המשוטט
24-01-20, 08:04

Sent from my Mi A1 using Tapatalkבשביל זה בנסיעות ארוכות אני עם נרתיק ירך

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ניר ל
24-01-20, 13:16
[QUOTE=ניר ל;874575]סלילים זה החירוק של הקנה שגורם לקליע לסבסב סביב ציר האורך. בקנה פוליגונלי לוחצים את הקנה על תבנית זה מייצר סלילים יותר מעוגלים אבל עדיין זה נראה יפה לעין . מעצורים נגרמים מבלאי, החל ממחסניות והמשך בכל מני חלקים אחרים. לא חסרים יריחו ברזל דנדשים ב 500 ₪

בתמונות - חירוק סטנדרטי לעומת פוליגונלי 127048127049

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk127051

GodsFather
24-01-20, 14:31
מצורפות תמונות להדגמה 127048127049

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalkאיפה גיימס?

ולשאלתי - האם בהתבוננות על הסלילים ניתן לזהות חומרת בלאי?
בעין שלי לא ראיתי משהו חריג בנשק המדובר, אבל אני כמובן לא בעל מקצוע בתחום...

ד ו ר ו ן
24-01-20, 17:52
התמונות לא עלו..

הנה השוואה אחד ליד השני ולמה הקנה של יריחו/גלוק יכול להיראות בטעות כשחוק כשהוא תקין לגמרי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200124/555992218eb268ee42eb324c7a0c06c4.jpg

ניר ל
24-01-20, 18:12
זה קנה שירה 20 אלף כדור ואין לו בלאי נראה לעין, הלכלוך זה משקעים של נחושת . קנה של יריחו זה כמו בתמונה השנייה .
אם זה לא אקדח ששימש לקורסים אז סביר שהוא תקין , קח אותו במחיר סמלי , ירי של 100 כדור במטווח יעלה לך יותר ממה שעולה אקדח כזה - אין לך מה להתעמק בזה יותר מדי, תתחיל לשאת אותו ולהתאמן איתו , תחליף אם לא יתאים לך.

דורון, ציור זה נחמד, במציאות רואים את הסלילים יופי. הם רק מעוגלים ולא מרובעים , זה מאפשר אטימה טובה יותר .

ד ו ר ו ן
24-01-20, 21:28
דורון, ציור זה נחמד, במציאות רואים את הסלילים יופי. הם רק מעוגלים ולא מרובעים , זה מאפשר אטימה טובה יותר .
מכיר, זה תלוי בקנה ספציפי.
היה לי יותר מדגם אחד בסגנון.
העלתי את העניין כי דיברתם על שחיקה וקנה כזה, למי שאינו בקיא, נראה שחוק.
(הצילום שצרפת לא עולה)

GodsFather
24-01-20, 21:32
מכיר, זה תלוי בקנה ספציפי.
היה לי יותר מדגם אחד בסגנון.
העלתי את העניין כי דיברתם על שחיקה וקנה כזה, למי שאינו בקיא, נראה שחוק.
(הצילום שצרפת לא עולה)אני רואה את התמונות. זה לא אומר לי כלום, אבל רואה...

ניר ל
25-01-20, 10:26
זה קנה פוליגוני של גלוק אחרי לפחות 5000 כדור , אין בלאי. סתם חפרנו בנושא הזה כי הקנים היום הם לא נקודת כשל ראשונה, הרבה חלקים מתבלים לפני. ההערה לגבי שחיקת קנה הייתה בהקשר לאקדחי ירי מעשי - זה אקדח שהיה די נפוץ בענף וכבר ראיתי כאלו שהכדורים פוגעים במטרה על הצד. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200125/910265f1adf1d2ebd0bac345633f4153.jpg

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

GodsFather
25-01-20, 18:04
נירה ונראה...

הערות והארות יתקבלו בשמחה.

איש הצפון
25-01-20, 18:21
1. אקדחי יריחו ברזל משומשים אפשר למצוא בבתי המסחר במצב מעולה במחיר של עד 1500 ש"ח. אצלי אגב, הרוכש מקבל גם 5 שנים אחריות מלאה.

2. אין שום סיבה להפוך אקדח סינגל - לדבל.

3. לגבי היריחו על דגמיו השונים - מדובר באקדח אמין מאד, אולם השוק מסרב לרכוש כיום כלים ממתכת ומעדיפים כלים פולימריים ובעיקר - קטנים. ברוב החנויות יש כאמור הרבה מאד כלים כאלו על המדפים.

3. נרתיק רכב (פלסטי / מגנטי / קפיצי) הוא מתכון בטוח לצרות. הן חלילה בתאונה והן במקרה של שיכחה ברכב (תיק פלילי).

4. דיוק ונוחות אחיזה - כל הכלים מדוייקים ונושא הנוחות הוא אישי. בכל מקרה, אם האקדח לא יהיה נח לנשיאה, הוא ישאר בכספת ולא יהיה לצדכם בעת צרה ולכן נוחות נשיאה - השיקול העיקרי!!!!!

אמיר
(בעלים של מטווח הכשרה ובית מסחר לכלי יריה)

GodsFather
25-01-20, 19:45
תודה איש (הצפון)

מה לגבי תחזוקה? משנו שניתן לעשות לבד או שזה מסוג הדברים שמשאירים רק למקום מקצועי?

איש הצפון
26-01-20, 09:26
תודה איש (הצפון)

מה לגבי תחזוקה? משנו שניתן לעשות לבד או שזה מסוג הדברים שמשאירים רק למקום מקצועי?

ערכה לניקוי האקדח עולה כ 40 ש"ח כולל הכל (ספריי, פלנלית, חוטר). במטווח ילמדו אותך לנקות. זו פעולה פשוטה וממש לא מסובכת.

ניר ל
29-01-20, 08:36
נראה שהכוונה להחלפת חלקים וכו׳ . אז לא , אסור לך לרכוש חלקי נשק , אסור לייבא , כל בורג שנוגע באקדח נחשב לחלקי נשק . כל עיסוק שלא למטרת ניקוי שטחי מחייב אותך להיכנס לבית מסחר לנשק. אגב אין כזה דבר ״נשק״ לא מוגדר מי מוסמך ומה ההסמכה , חוץ מהיותו עובד של בית המסחר.

jacob72
31-01-20, 03:39
1. אקדחי יריחו ברזל משומשים אפשר למצוא בבתי המסחר במצב מעולה במחיר של עד 1500 ש"ח. אצלי אגב, הרוכש מקבל גם 5 שנים אחריות מלאה.

2. אין שום סיבה להפוך אקדח סינגל - לדבל.

3. לגבי היריחו על דגמיו השונים - מדובר באקדח אמין מאד, אולם השוק מסרב לרכוש כיום כלים ממתכת ומעדיפים כלים פולימריים ובעיקר - קטנים. ברוב החנויות יש כאמור הרבה מאד כלים כאלו על המדפים.

3. נרתיק רכב (פלסטי / מגנטי / קפיצי) הוא מתכון בטוח לצרות. הן חלילה בתאונה והן במקרה של שיכחה ברכב (תיק פלילי).

4. דיוק ונוחות אחיזה - כל הכלים מדוייקים ונושא הנוחות הוא אישי. בכל מקרה, אם האקדח לא יהיה נח לנשיאה, הוא ישאר בכספת ולא יהיה לצדכם בעת צרה ולכן נוחות נשיאה - השיקול העיקרי!!!!!

אמיר
(בעלים של מטווח הכשרה ובית מסחר לכלי יריה)מאחר ואתה מתמחה בתחום.
שאלה מקצועית,שסוטה מהדיון הנל.

בתערוכה בחו"ל ראיתי שגלוק הפסיקו להציג/לייצר את דגם ה C19 המפורסם בישראל.
יש לך מושג מדוע ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ניר ל
31-01-20, 07:49
זה גימיק מיותר .

GodsFather
31-01-20, 12:54
בעד/נגד מנוי אימונים של idpa?

ד ו ר ו ן
31-01-20, 13:22
זה גימיק מיותר .

מה הגימיק?

דורון.פ.
31-01-20, 14:07
בעד/נגד מנוי אימונים של idpa?

Sent from my LON-L29 using Tapatalkהמנוי מאד משתלם אם המטווח במרחק סביר ותבצע מספיק אימונים.
באופן כללי ממליץ על כל אימונים במסגרת מסודרת
IDPA זה פתרון טוב מאד

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ניר ל
31-01-20, 15:25
מה הגימיק?

פורטינג לקנה של גלוק 19

amitaikl
31-01-20, 15:43
מה הגימיק?

ב19C יש שני חריצים אלכסוניים לאורך הקנה ושניים מקבילים להם על המחלק - להלן הפורטינג שניר מתייחס אליו - אשר משמשים כמפצה סטייה למניעת קפיצת הקנה.
אגדה שהיתה מספרת שזה היה פיתוח של בחורינו המצוינים שעשו זאת על מנת לפצות על קפיצת הקנה בירי ולאחר מכן פנו לגלוק לייצר אקדחים כאלו בייצור המוני.
בדורות החדשים של גלוק (4 ו-5) כבר יש קפיץ מחזיר כפול, אשר מסייע להקל על התופעה של קפיצת קנה, והפורטינג נהיה יותר מלכודת לאבק תחתונים מכל דבר אחר.
היתה גם ביקורת על כך שהרשף שיוצא מהחריצים הללו פוגע בראיית לילה בזמן ירי בחושך.
היוטיוב מלא בסרטונים על glock 19c vs. glock 19 ברמות כאלו ואחרות של הסבר ואיכות

ד ו ר ו ן
31-01-20, 15:45
פורטינג לקנה של גלוק 19
פורטינג זה החלקה עד מירוק.
אתה מתכוון למפצה סטייה?

ניר ל
31-01-20, 16:47
Ported barrel זה קנה מחורר. זה לא קנה שהוסיפו לו בקצה קומפנסטור. המטרה זהה אבל התוצאה לא.

ד ו ר ו ן
31-01-20, 16:59
יאללה נזרום עם פורטינג,
מפצה סטייה יכול להיות תוספת ויכול להיות חלק מהקנה עצמו.
יש לי הרבה שעות עם הגלוק הרגיל ועם דגם C, ועם אקדחים נוספים.
מפצה-סטייה/פורטינג זה לא גימיק, זה פיזיקה.
וגודל ומיקום המפצה מחושב בדיוק כדי לתת אפקט מוגדר ומדוד, זה לא מישהו באמלחיה קדח עם מברגה/דיסק.
זה יעיל ועוזר למי שצריך לירות מהר והרבה כדורים בזמן קצר.
במתאר הזה יש הבדל ניכר ביציבות הירי.
זה נתפר לצורך מסוים, לפי דרישה של לקוח, ולא רלוונטי למשתמש הממוצע שיורה בחידוש רשיון/אימון דו שנתי.

דגם C היה אחד הראשונים שיכולת לקבל מהמפעל עצר מחלק ותפס מחסנית מוגדלים לנוחות תפעול, כוונות זוהרות ללילה ומסילות אביזרים.
עד אותו הרגע הדיגום הזה היה מוצרי אפטר מרקט, וממשיך להיות לזה שוק למי שאין במקור ורוצה/צריך.
גם אלו, לא רלוונטיים למי שהולך עם מחסנית אחת.. ולא יחליף מחסניות באירוע/אימונים או פועל בלילה.

בדבר אחד אתם צודקים, הדיגום של גלוקC הוא בהחלט גימיק/שופוני למי שלא צריך או יודע להשתמש בדיגום הזה.

קפיץ מחזיר דו-שלבי זה דבר עתיק, אין כאן שום חידוש.

ניר ל
01-02-20, 11:14
חכה עם המנוי ל IDPA ... הם מתאמנים בדני היי (ליד חדרה) ובאשדוד בימי שישי, כל אימון זה מספר שעות וספק אם תוכל להתמיד כך שהמנוי ישתלם.
אתה יכול להירשם לאימון בסיס ולהמשיך משם.

אופציה נוספת שאתה צריך לבדוק היא הרשמה לקבוצת ״חמוש מאומן״ - זה מקנה לך אפשרות להיכנס לירי חפשי ברוב המטווחים בעלות של 150₪ עבור 100 כדור וכניסה .בנוסף הם מפרסמים לו״ז אימונים שעשוי להתאים לך יותר.

avikkllk
01-02-20, 11:23
+1 לחמוש מאומן.
עקוב אחריהם בקבוצה (לא בדף) בפייסבוק.
מאוד פעיל ועולים לשם כל העדכונים.

itayhi
01-02-20, 11:25
בחלק ממטווחי ההסדר עם "חמוש מאומן", 100 כדור
ב130 שח והשימוש במטווח בחינם.

זאת גם מסגרת הרבה פחות מחייבת.
אני מאוד מרוצה מהאימונים איתם.

ממליץ בחום.

איתי

מידבר
01-02-20, 11:30
ב19C יש שני חריצים אלכסוניים לאורך הקנה ושניים מקבילים להם על המחלק - להלן הפורטינג שניר מתייחס אליו - אשר משמשים כמפצה סטייה למניעת קפיצת הקנה.
אגדה שהיתה מספרת שזה היה פיתוח של בחורינו המצוינים שעשו זאת על מנת לפצות על קפיצת הקנה בירי...
לא "בחורינו המצוינים". בחור מצוין אחד 😎

GodsFather
01-02-20, 18:11
בחלק ממטווחי ההסדר עם "חמוש מאומן", 100 כדור
ב130 שח והשימוש במטווח בחינם.

זאת גם מסגרת הרבה פחות מחייבת.
אני מאוד מרוצה מהאימונים איתם.

ממליץ בחום.

איתיתודה, אנסה ליצור עימם קשר.
אשדוד מודיעין זה לא סיפור גדול ויש אפשרות לאימונים בודדים ללא התחייבות לכל הסדרה, במחיר קצת יותר גבוה.

לאט לאט נתרגל

amitaikl
01-02-20, 19:45
אני גם מתאמן עם "חמוש מאומן'.
100₪ לשנה הצטרפות.
תחמושת סדר גודל של 130-150₪ ל100 כדורים במטווח הסדר לירי חופשי.
יש אימונים במטווים שונים - בסיסי, מתקדם, ריבוי מטרות, לילה וכו' בעלות של 255₪. קבוצה של 8 אנשים עם מדריך.
מומלץ בחום!

GodsFather
01-02-20, 20:47
אני גם מתאמן עם "חמוש מאומן'.
100₪ לשנה הצטרפות.
תחמושת סדר גודל של 130-150₪ ל100 כדורים במטווח הסדר לירי חופשי.
יש אימונים במטווים שונים - בסיסי, מתקדם, ריבוי מטרות, לילה וכו' בעלות של 255₪. קבוצה של 8 אנשים עם מדריך.
מומלץ בחום!

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalkאיפה אתה מתאמן?

amitaikl
01-02-20, 20:49
איפה אתה מתאמן?

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאני צפוני, אז במטווחים הצפוניים: מטה אשר, עפולה.
יש גם באיילת השחר וג'וערה, אבל בדרך כלל שם זה בימי שישי, אז פחות נוח לי.
במרכז אני חושב שיש אימונים בכפר סבא, אשדוד הרצליה

דורון.פ.
02-02-20, 11:40
בשום אחת מהמסגרות אין התחיבות
לא חייב לקנות מנוי ב- IDPA (המנוי קיים רק למטווח באשדוד) יכול להגיע לאימונים בודדים בכל אחת מהמסגרות.
יש גם בצפון (גניגר/גוערה) וגם במרכז (הרצליה)
העלויות הם 100~150 לאימון (אם אני זוכר נכון) +1שח לכדור
הייתי מנסה את שתי המסגרות ורואה מה מתאים יותר גם מבחינת צורת ההדרכה וגם מבחינת עלויות
או מדריך אישי שזה מצוין עם מדריך טוב אבל יקר .
לא הייתי ממליץ כלל על ירי חופשי במטווח אלא אם זה שעורי בית ממדריך בליווי מישהו מנוסה זה דרך מצוינת לקבע טעויות.
אם החלטת להתאמן ובחרת מסגרת , תעקוב אחר ההתקדמות ותוודא שיפור בסופו של דבר המטרה היא לא לירות (זה קל) אלא לפגוע. במה שאתה רוצה ואיפה שאתה רוצה.

GodsFather
02-02-20, 17:58
תודה, בהחלט הכיוון שלי.

GodsFather
02-02-20, 18:03
תודה, בהחלט הכיוון שלי.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkובכלל זאת, מזמין בעלי נשק שרוצים לקיים אימון יחד

GodsFather
06-02-20, 19:46
שאלה ליודעי דבר, היה ויש לי חבר מדריך ירי מוסמך, האם הוא יכול להדריך אותי במטווח מבלי שיש לו הסכם עם בעל המטווח?

קרי לשלם על הכדורים והזכות לשימוש במטווח (בדרך כלל זה מסתכם ב50-70 שח פלוס הכדורים)

תודה

דורון.פ.
06-02-20, 20:20
תלוי מאד במטווח
יש כאלו שיתנו יש כאלו שלא

עמי
06-02-20, 22:38
אם זה כבר נכתב, סלחו לי שלא עברתי על עשרות או מאות ההודעות הקודמות.

מה המדיניות הנוכחית לגבי רשיונות - קצין (סרן) שפטור כבר ממילואים (אני), יכול להוציא רשיון בהסתמך על הדרגה הצבאית?

עמי

דורון.פ.
06-02-20, 23:42
לפי התבחינים הקיימים היום, כן

amitaikl
07-02-20, 07:35
מחשבון לבדיקת זכאות:

https://www.gov.il/apps/mops/firearm_license_calculator/

ניר ל
08-02-20, 21:36
שאלה ליודעי דבר, היה ויש לי חבר מדריך ירי מוסמך, האם הוא יכול להדריך אותי במטווח מבלי שיש לו הסכם עם בעל המטווח?

קרי לשלם על הכדורים והזכות לשימוש במטווח (בדרך כלל זה מסתכם ב50-70 שח פלוס הכדורים)

תודה

צריך להיות רשום כעובד המטווח ולאחרונה מקפידים גם במקומות שכן היה אפשרי.
מה גם שלא תחסוך בזה כלום לעומת המחיר שיעלה לך באחת הקבוצות כיוון שתשלם על התחמושת מחיר יותר מכפול

GodsFather
22-01-21, 20:47
עוד חוזר הניגון...

שנה עברה ויש לי רצון לשינוי...

יריחו במלוא הדרו הברזלי...

מחפש משהו קטן יותר לנשיאה יומיומית אבל לא בהכרח סאב/מיקרו קומפקט ברמת גלוק 43/שילד...

תקציב - 1500-+ ומה שנקבל על היריחו
(אגב, אם מישהו פה רוצה לקנות, זה יהיה במחיר נמוך ממה שנפוץ ביד2)

גלוק 26 לא היה לי נוח בבדיקה שביצעתי. גלוק 19 היה בסדר אבל אני נמנע מתפיסת העדר בשלב זה...

אשמח לכלי עם השלכה או לפחות "הכנה ל"...

זהו...

אז מה אומרים?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

amirmoshe
22-01-21, 20:51
תנסה את המצדה ואת הרמון. הביקורות עליהם טובות.

אני אישית חושק בcz p10.

amitaikl
22-01-21, 21:37
תנסה את המצדה ואת הרמון. הביקורות עליהם טובות.

אני אישית חושק בcz p10.

המצדה הוא אקדח full size סטייל גלוק 17
הרמון הוא חיקוי( טוב!) של גלוק 19
הp10 בגודל של גלוק 19

חדש במחיר הזה שהוא לא "עדר" יהיה כנראה טאורוס.
משומש נסה לחפש סמית 9c. לי הוא קצת קפץ ביד ולא אהבתי. החלפתי אותו בcz p07 שיזכיר לך את היריחו מבחינת פקדים ושימוש ואפשר למצוא משומשים במחיר טוב ובמצב מצוין.
חדש שגם יכול להיות לך נוח מבחינת דרישות זה סיג 320 אבל מחיר גבוה

avikkllk
22-01-21, 21:46
שמע,
לי היה יריחו פולימרי, אחרי שנתיים
רכשתי smith and wesson mp9c.
קל לנשיאה, קל ביריה ואני עם יד לא קטנה...
יריתי בגלוקים...בסדר לא עפתי, לא יודע למה עושים מהן הכי הכי.
ממליץ בחום על הסמית

אם יש לך שאלה עליו אשמח לעזור.
אה..ורק צבע חקי!!!!

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk

GodsFather
22-01-21, 22:13
רמון עולה חדש באיזור 2500 שח להבנתי... וזה אלפיה יותר מהתקציב. אין עדיין משומשים בשוק.

סמית זו אכן אופציה שעלתה, את הטאורוס אני לא מכיר

תוהה באמת לגבי מחירים... זה סוג של סוד שאף אחד לא חושף ברשת, רק "בפרטי" כאילו מדובר במספרים של הלוטו...

ד ו ר ו ן
23-01-21, 01:29
אתה הולך לירות כל יום?
הולך להשקיע הרבה במטווחים לרכישת מיומנות מעל לממוצע?

אם לא,
תקנה את ה9ממ הכי קטן שיושב לך נוח ביד וזהו.

כל ההתעסקות בדגם זה או אחר למשהו שבמקרה הרע, תוציא פעם אחת מהנרתיק חוץ מרענון וחידוש הרשיון.

amirmoshe
23-01-21, 08:09
המצדה הוא אקדח full size סטייל גלוק 17
הרמון הוא חיקוי( טוב!) של גלוק 19
הp10 בגודל של גלוק 19

חדש במחיר הזה שהוא לא "עדר" יהיה כנראה טאורוס.
משומש נסה לחפש סמית 9c. לי הוא קצת קפץ ביד ולא אהבתי. החלפתי אותו בcz p07 שיזכיר לך את היריחו מבחינת פקדים ושימוש ואפשר למצוא משומשים במחיר טוב ובמצב מצוין.
חדש שגם יכול להיות לך נוח מבחינת דרישות זה סיג 320 אבל מחיר גבוההp10 מגיע בשלוש מידות
s קטן
c כמו גלוק 19
f פול סייז כמו גלוק 17

nirs
23-01-21, 11:01
אתה הולך לירות כל יום?
הולך להשקיע הרבה במטווחים לרכישת מיומנות מעל לממוצע?

אם לא,
תקנה את ה9ממ הכי קטן שיושב לך נוח ביד וזהו.

כל ההתעסקות בדגם זה או אחר למשהו שבמקרה הרע, תוציא פעם אחת מהנרתיק חוץ מרענון וחידוש הרשיון.

גישה לא נכונה.

כל מי שמחזיק אקדח צריך לדעת לתפעל אותו והכי חשוב לפגוע היטב במטרה.
אחרת, תזדכו על האקדח כי אם וכאשר תדרשו לתפעל אותו, תעשו יותר נזק מתועלת.

ניר ל
23-01-21, 12:32
ביצעתי לאחרונה החלפה, מכיר ההיצע ביד2 ואת הפרוצדורה.

נתחיל מהסוף - לא ניתן להגיע ללשכות, הכל נעשה דרך המייל. כדי לבצע החלפה ישירה מול אדם פרטי אתה צריך שטר מכר חתום ע"י עו"ד . אם יש לך עו"ד זמין אז מה טוב. את האקדח שלך תמסור במשטרה מקסימום כי לא נראה לי שתמצא קונה בסכון ששווה לך לטרוח בשבילו.

היריחו שלך ארוך או קומפקטי ? אם ארוך אז יש לך אפשרות לעבור לגוף קצר - cz75 d compact מוצע ביד2 ב 800 ש"ח , טנפוליו דומה (אקדח מאד איכותי) ב 450 ש"ח.

אם בעניין של פולימרי - אז ראיתי CZ P07 בלוח ב 900 ש"ח וסמית P99 ב 600 ש"ח שאם הוא תקין ומגיע עם 2 מחסניות יהיה נוח לנשיאה.

אלו אופציות זולות. בהשקעה יותר גבוהה - במחיר של 2500 הייתי לוקח רמון חדש מסוחר נשק ומברר אם יש מצב לזיכוי כלשהו על האקדח שלך.
אם לא - אז "ארומה ארמס" שיושבים בקריית אריה פ"ת ישמחו לשמור לך אותו תקופה עד שתמצא קונה וכנראה שיהיו אטרקטיביים בלי קשר במחיר של הרמון. רמון זה גלוק 19 דור 3 עם תוספות ושדרוגים. הפרוצדורה מול סוחר היא פשוטה יותר ממול פרטי.

על גלוק 19 משומש , או סמית 9C מבקשים סביב 2000, אפשר לנסות להציע 1500, מי שרוצה למכור ירד.

ד ו ר ו ן
23-01-21, 12:50
גישה לא נכונה.

כל מי שמחזיק אקדח צריך לדעת לתפעל אותו והכי חשוב לפגוע היטב במטרה.
אחרת, תזדכו על האקדח כי אם וכאשר תדרשו לתפעל אותו, תעשו יותר נזק מתועלת.

מישהו אמר לו לא לדעת לתפעל מה שיש לו ביד?
זו הלוגיקה שלך, לא שלי.

התייחסתי לרכישה.
יש הבדל עצום בין מישהו שנושא אקדח להגנה עצמית בפעם בחיים, לבין מי שיורה ספורטיבי/ירי מעשי.
לאיכות ודקויות האבזור יש משמעות רבה לחלקי שנייה של החלפות מחסנית ויכולת ירי מהיר ומדויק, ולעמידות הכלי לבלאי.
אף אחד מאלו שיורים בפעם בשנתיים ברענון או פעם בחמש שנים בחידוש רשיון לא מנצל רבע ממה שאקדח ממוצע מינוס יודע לתת.
מה יעזור תפס מחסנית או עצר מחלק מוגדל אם הוא לא מיומן להכניס מחסנית הלי לנתק קשר עין עם המטרה?
או מפצה סטייה מובנה או הדק איכותי יותר?

הם בקושי מצליחים לעמוד ב-50% פגיעה בדף בגודל מגרש כדורגל שמולם.

ולכן, לדעתי, למשתמש הממוצע מינוס, שזה99% בערך מבעלי הרשיונות, לדעתי אין מה להתחבט ככ בתת-דגמים אלא מה שנוח להם לנשיאה על הגוף (אחרת זה ישאר בבית), ובכף היד בירי בקצב שלהם.
כן ללכת לנסות כמה דגמים, אבל מיותר להתחבט על דקויות מחוץ למעטפת שימוש, עולות הרבה כסף, וסקסיות בתודעה לחשוב שיש לי כזה.

GodsFather
23-01-21, 13:15
ביצעתי לאחרונה החלפה, מכיר ההיצע ביד2 ואת הפרוצדורה.

נתחיל מהסוף - לא ניתן להגיע ללשכות, הכל נעשה דרך המייל. כדי לבצע החלפה ישירה מול אדם פרטי אתה צריך שטר מכר חתום ע"י עו"ד . אם יש לך עו"ד זמין אז מה טוב. את האקדח שלך תמסור במשטרה מקסימום כי לא נראה לי שתמצא קונה בסכון ששווה לך לטרוח בשבילו.

היריחו שלך ארוך או קומפקטי ? אם ארוך אז יש לך אפשרות לעבור לגוף קצר - cz75 d compact מוצע ביד2 ב 800 ש"ח , טנפוליו דומה (אקדח מאד איכותי) ב 450 ש"ח.

אם בעניין של פולימרי - אז ראיתי CZ P07 בלוח ב 900 ש"ח וסמית P99 ב 600 ש"ח שאם הוא תקין ומגיע עם 2 מחסניות יהיה נוח לנשיאה.

אלו אופציות זולות. בהשקעה יותר גבוהה - במחיר של 2500 הייתי לוקח רמון חדש מסוחר נשק ומברר אם יש מצב לזיכוי כלשהו על האקדח שלך.
אם לא - אז "ארומה ארמס" שיושבים בקריית אריה פ"ת ישמחו לשמור לך אותו תקופה עד שתמצא קונה וכנראה שיהיו אטרקטיביים בלי קשר במחיר של הרמון. רמון זה גלוק 19 דור 3 עם תוספות ושדרוגים. הפרוצדורה מול סוחר היא פשוטה יותר ממול פרטי.

על גלוק 19 משומש , או סמית 9C מבקשים סביב 2000, אפשר לנסות להציע 1500, מי שרוצה למכור ירד.תודה ניר, המצב באמת קצת מורכב יותר כיום אבל פתיר. אני מתלבט בין תרומה של הכלי למישהו בראשית דרכו, לבין הפקדה שלו ונסיון למכור.

החסרון ברכישה בבית מסחר הוא רק המחיר מול התמודדות ביד2 עצמאית... ואני מוכן לספוג את זה עד גבול מסוים. היתרון הוא שבית המסחר פותר את כל הפרוצדורה מקצה לקצה, כולל ירי במקום במגוןן כלים שיש להציע.

דורון - אני נושא את הכלי יום יום, נהיגה, משרד, שטח ותמיד מוסלק. נאלצתי לשנות קצת את מידות הבגדים לשם כך אבל בסהכ אני מסתדר עם זה.

אני מתאמן אחת לחודש לפחות כשמתאפשר, ולא רק "ירי חופשי" אלא במסגרת אימונים של המועדונים השונים (idpa, מגן, מאומן). לא תחרותי אלא "הגנה עצמית".

איך עובד תהליך של העברת בעלות כשהנשק מופקד במשטרה?
ראיתי סמית איזי מופקד במשטרה, איך אני מוציא אותו לבדיקה אצל נשק ואחר כך כל שאר הפרוצדורה?

ניר ל
23-01-21, 13:32
אתה לא מוציא מהמשטרה, אתה קודם קונה, מקבל רשיון ואח"כ מוציא מהמשטרה ובודק.

אין לך מה לנסות אקדחים בחנות נשק אם אתה על תקציב, כי זה יעלה לך יותר מהאקדח ותכלס זה לא נותן כלום.

בגדול אני מסכים עם דורון, קח משהו שנוח להסתובב איתו, לא כבד, שילד יכול להיות לך קצת קשה ודורש יותר תרגול כדי לפגוע אבל אין לך מה לחשוש מתקינות אם זה במחיר טוב, תוודא רק שזה לא 9 קצר.

GodsFather
23-01-21, 13:59
.

אין לך מה לנסות אקדחים בחנות נשק אם אתה על תקציב, כי זה יעלה לך יותר מהאקדח ותכלס זה לא נותן כלום.

.

תסביר...

כמובן שאני מכוון ל9*19 סטנדרטי ולא משהו אחר.

avikkllk
23-01-21, 14:19
עש גם יד שניה בחנויות מסחר , והם עושים את כל הפרוצדורה של ההחלפה.

GodsFather
23-01-21, 15:41
עש גם יד שניה בחנויות מסחר , והם עושים את כל הפרוצדורה של ההחלפה.

Sent from my Redmi 8A using Tapatalkנכון וזו אכן הכוונה שלי, אם לא היה ברור עד עכשיו... אין מצב למצוא חדש בתקציב שלי ועוד בבית מסחר
וגם לא כל כך דחוף לי לקנות חדש...

avikkllk
23-01-21, 16:12
זה נכון, אני עשיתי טרייד על הסמית אומנם לקחתי חדש ,
אבל היה גם סמית יד שניה

-->