PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעה בשלבים- איך כדאי?

noamkelev
17-10-15, 22:18
שלום לכולם,
אני מתחיל לשפץ סיקס 75'. מתכוון לפרק לגמרי, לשלוח את השלדה לניקוי חול ולעשות פרוייקט יפה.
הבודי הוא הבעייתי- אין לי יותר משעה כל יום לעבוד עליו והוא שוכב בחוץ לא מקורה.
איך אפשר לגרד את הצבע ולשמור שלא יחליד בלי לצבוע כל פעם?
או אם לצבוע אז האם במקטעים קטנים לפי קצב הגירוד ואז רק עם ממיר חלודה\בסיס?

איציק - 4X6ZH
17-10-15, 22:55
תחשב לפי שעה ביום
אולי 5 ... 10 שנים יספיקו לך

איציק

noamkelev
17-10-15, 23:13
הי איציק, ובנימה יותר אופטימית... בכל זאת אם אני רוצה במקטעים- איך כדאי לבצע כדי שלא יחליד לפני שאספיק לגרד את כל האוטו ולצבוע בבסיס את כולו במכה ?

ד ו ר ו ן
17-10-15, 23:17
חבר שביצע תהליך דומה מאד לכיוון שלך, עבד על הרכב מסביב לשעון בסופש וערבים באמצע השבוע, וסיים אחרי 9 חודשים.

איציק - 4X6ZH
18-10-15, 06:10
יש עבודות שכאשר אתה מחלק למקטעים אתה הולך לאחור כל התקדמות בעבודה רק תדרדר אותך לאחור
כשאתה כותב שעה ביום . מה זה אומר מעשית
אתה משפשף כנף ועושה הפסקה ?
בינתיים הכל מחליד
למחרת אתה משפשף חלודה פעם נוספת ?
או שאתה מורח צבע נגד חלודה וכעבור כמה ימים מוריד אותו כי אתה רוצה להתקדם עוד שלב
והכל בשעה ביום ?

אתה מורח חומר פחחים . חומר פחחים חובה לשפשף ולהביא אותו לגמר בתהליך אחד רציף
אחרת הוא מקשה לרמה שקשה מאד לעבד אותו . וכל שכבה נוספת ( במידה וצריך )
לא מתחברת היטב מבלי לשפשף חלקית את פני השטח

בקיצור כעבור כמה ימים תמצא את עצמך מעגל פינות
שעה ביום לא עושים פחחות וצבע כללית לרכב שידוע שמחליד סידרתי

איציק

tomergir
18-10-15, 09:37
לדעתי האישית (ואולי זה יסתור קצת את רוח הפורום) יש דברים שאם אין לך זמן לעשות אותם, כדאי שתמצא מישהו שיש לו זמן, תשלם לו והוא יעשה לך.
כך העבודה תצא טובה יותר בהרבה ובזמן קצר יותר - בייחוד עבודת פחחות וצבע שזה הדבר העיקרי שתראה כל פעם שתתקרב לג'יפ שלך.
תשאיר לעצמך לעשות את הדברים שאין בעיה לעשות אותם בשלבים - מכונאות , חשמל וכו'...

im_ri
18-10-15, 13:12
שעה זה מעט זמן בתהליך כזה.
בשיפוץ שלי שעה ביום זה אולי הפער בין השעה שאני מתכנן לסיים לבין למה שקורה בפועל אחרי שלא הספקתי לצבוע חלק קטן או לסיים להשחיז איזה ריתוך שאני רוצה לצבוע כדי שלא יחליד בלחות של הלילה.

-->