PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לקניית רכב עם עבירות טובה - לא הרדקור 4X4

shnets
20-10-15, 08:56
שלום לכולם!

אחרי תקופה ארוכה בחו"ל חזרנו והגיע הזמן להפסיק להתעלק על הרכב של ההורים...
אנחנו מחפשים רכב לנסיעת כביש בעיקר, אבל כזה שישאר מחייך כשנרד לדרך עפר מג'ועג'עת כהוגן.

קצת רקע - משפחה של 4 נפשות, מטיילים הרבה ברגל ובחוף הים, תקציב כ- 100000 שח (פלוס מינוס 10-15K). רוב הנסיעות הן מינהלות ויום יום כשפעם פעמיים בחודש יוצאים לאיזה טיול ואז אנו מעוניינים ברכב עם עבירות טובה+ כדי להגיע לתחילת המסלול בלי להשאיר סימנים וחלקים מהגחון בשטח. כרגע, טיולי רכב 4X4 פחות מעניינים אותנו.

לאחר קצת קריאה ובדיקות נראה כי סוברו פורסטר יד שניה יתאים, השאלה היא מהם הרכבים\דגמים המקבילים שהייתם ממליצים לבדוק.

תודה לעונים!
ניצן

דניאל מאירי
20-10-15, 13:00
מניסיון אישי - לא ממליץ על פורסטר יד שנייה שסיים את תקופת האחריות שלו.
האחזקה שלו היא "רוצח" שקט.
מחירי החלפים שלו במקרה של תקלה הם שערורייתיים במקרה הטוב ופליליים במקרה הפחות טוב.
דניאל

GodsFather
20-10-15, 13:38
דניאל, על איזה מודל אתה מדבר ? והיכן טיפלת ?

אני גם שוקל לרכוש פורסטר יד שניה , אחרי תקופה מכובדת אצל הגרמנים על חלפיהם...

דניאל מאירי
20-10-15, 22:05
לנו היה 2008 במשך כמה שנים.
הרכב נרכש בתום תקופת האחריות עם 100 אלף ק״מ מיד ראשונה פרטית שטיפלה רק במורשה.
פנס ראשי אחד עולה 3,000 ש״ח ואין תחליפי.
מנורת ABS שנדלקה קבוע - במוסך אומרים תתפלל שזו המשאבה המשנית כי היא עולה רק 4,500 ש״ח. הראשית עולה 12,000 ש״ח.
להמשיך ?
אה, יגידו למה אתה מטפל במורשה ? אז בבקשה - קחו את הרכב הזה לחאפר מורשה ותכתבו לי אחרי 3 שנים איתו חוויות חיוביות.

Sent from my Vigo

ד ו ר ו ן
20-10-15, 22:10
פנס ראשי אחד עולה 3,000 ש״ח ואין תחליפי.

Sent from my Vigo
יחידת תאורה אחורית (יחידת תאורה ולא פנס, כי היא כוללת את ברקס+דרך+רוורס יחד),1500שח ואין תחליפי..

(מחבר ששבר חלק מהפנס, ונחרד למחיר).

shnets
21-10-15, 08:08
תודה דניאל.

האם זה משמעותית יקר יותר מג'יפונים אחרים שמסתובבים בשוק?

דרור ברלי
21-10-15, 08:22
תודה דניאל.

האם זה משמעותית יקר יותר מג'יפונים אחרים שמסתובבים בשוק?

זו השאלה הנכונה.
ברוב כלי הרכב המודרניים כל מיני מכלולים בנויים כך שאי אפשר לתקן אותם ומוכרחים להחליפם בשלמותם.
שברת בקליט בפנס אחורי ברכב חדיש? זה כבר לא יחידת פנס קומפלט ל-CJ או בסופה ב-50 שקל אצל ינוביץ' או ל.כ. כאן תחליף את כל יחידת הפנס בעלות של אלפים. מעכת ממיר קטליטי על סלעים? לחרדתך תגלה שהוא משולב בסעפת הפליטה כולה ועולה חמש ספרות... וכן הלאה וכן הלאה. גירוד קליל מאבן/אדמה בתחתית פגוש ששובר את כל הפגוש שמחירו אלפים רבים ב-SUV יפני נחשב, יחידת סוויצ'ים ב-12K שקלים אצל יצרן גרמני מסויים, לוח מחוונים קומפלט ב-100K שקלים (לא, זו לא טעות) אצל יצרן גרמני אחר וכן הלאה וכן הלאה.

כל אלה לא באגים. אלה פיצ'רים. הכל מתוכנן כך מלכתחילה.
עברו ימי המכוניות שלא מתרגשות מכלום ושאפשר לתקן אותן לבד בזול. אין יותר חיפושית, וולבו 144, פיז'ו 404, טנדר סובארו וג'יפ CJ.
היום הכל חד-פעמי ופריך. היצרנים בונים את הרכב בצורה שתבטיח להם הכנסות שמנות מחלקי חילוף.

GodsFather
21-10-15, 09:03
אם כך, למה הסובארו עדיין כל כך סחיר ? השוק לא מוצף וכל רכב שומר על מחירון גבוה (מאד!) ויש כאלה עם ק"מ מכובד שלא יבייש היילקסים מהמאה הקודמת...

דרור ברלי
21-10-15, 09:19
"סחירות" של רכב בישראל לא קשורה לאיכותו.
כדי להיות "סחיר" רכב צריך להיות אמין או לפחות בעל מוניטין אמינות.
חלפים יקרים? היום החלפים יקרים אצל כולם.

במקרה של סובארו המכוניות באמת אמינות וטובות והעובדה שהן גם טובות מהבחינה הדינמית זה רק בונוס.

shnets
21-10-15, 12:42
תודה דרור!

חיזקת לי את האמונה* כי "
היום הכל חד-פעמי ופריך. היצרנים בונים את הרכב בצורה שתבטיח להם הכנסות שמנות מחלקי חילוף".
וכן, קיבלתי את ההמלצה על הסובארו.
איזה עוד רכבים בקטגוריה היית מגדיר כאמינים?

* אמונה - כי להבין אני (עדיין) לא מבין...

nirs
21-10-15, 13:09
בקטגורית הגיפים הרכים 4x4 ודמויי גיפים 2x4, יש למרבית היצרנים מה להציע (החל מפרימיום כמו אודי ועד דאצ'ה).
ממליץ לבדוק גם יונדאי סנטה פה. שמהיכרותי האישית מתפקד יפה גם בטיולים קלים +.

raanan
21-10-15, 13:35
לפותח השרשור,
RAV4 לדעתי צריכה להיות אופציה טובה מאד לדרישות.

רענן

דניאל מאירי
21-10-15, 15:26
אל תשכח שאנו המדינה היחידה בעולם שקיבלה בשנות השמונים סובארו לאונה עם מנוע 1.3 שלא סחב כלל את הרכב.
וגם עליו כמעט הלכו מכות מתחת לבית של ההורים שלי כמה רוכשים פוטנציאלים.
אז מה זה אומר ? אנחנו עם סגולה בתחום המוטורי.
בהצלחה בכל מקרה.
דניאל

shnets
22-10-15, 08:10
...מתחת לבית של ההורים שלי כמה רוכשים פוטנציאלים.
אז מה זה אומר ? אנחנו עם סגולה בתחום המוטורי.
בהצלחה בכל מקרה.
דניאל

אז אני מבין שכבר מהילדות אתה לקוח לא מרוצה של סובארו... ;-)

תודה רבה על התגובות וניפגש בשבילים...
כבר מעל 8 שנים שלא חוויתי מידבר אמיתי
ניצן

shnets
22-10-15, 08:34
נירס ורענן תודה, עכשיו תורי ללכת ללמוד ולהשוות :)

-->