PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באבחון תקלה - בעיה בעת האצה - טויוטה פראדו 2001 דיזל

g.m.r
20-10-15, 18:04
ערב טוב פורום ג'יפולוג

הרכב - פראדו 2001, 165כ"ס, 360k+-, ארוך, דיזל, אצלי 11 שנים, מטופל לפי הספר ברמה גבוהה.

לפני מספר שבועות התחילה בעיה שאני לא מצליח לפתור (גם במוסך טויוטה לא מצליחים) - הבעיה מתרחשת בעת האצה.

הבעיה:
1.בעיה בעת האצה
0-2500 הרכב מאיץ תקין
2500-3200 האצה לא חלקה, והסלד עולה בקפיצות למעלה ולמטה (מזכיר תחושה של מנתק הצתה במידה מסויימת)
3200-ומעלה הקפיצות בסל"ד מפסיקות אבל הרכב לא סוחב כל כך
2. הרכב מתקשה לעבור 100 קמש
3. הרכב מתקשה בעליות (למשל לירושלים )

ניסויים שביצענו
1. ניקוי מיכל דלק
2. ניקוי צינורות דלק
3. החלפת פילטר סולר
4. עקיפת פילטר סולר והזנה ישירה של סולר מבקבוק למנוע
5. ניתוק ממיר קטליטי
6. בדיקה במחשב של טויוטה - הכל יצא תקין
7. בדיקה במחשב טויוטה - אינג'קטורים - יצא תקין
8. לחץ טורבו - תקין
9. גזי פליטה מהאגזוז - צבע ודחיסות תקין
10. עברנו על צינוריות ואקום
11. הרכב מניע בקלות ללא בעיה
12.עברו על הרכב במוסך טויוטה, ולא יכלו להצביע על בעיה ספציפית

כרגע מדברים איתי על החלפה של חלקים ממש יקרים + שעות עבודה רבות אינג'קטורים\משאבת דלק \ חיישנים

הבעיה היא שלמעשה אנו לא יודעים באיזה חוליה בשרשרת נמצאת הבעיה, והחלפה של כל חלק כזה תעלה המון המון כסף.

האם מישהו נתקל בתופעה זו?
הצעות לפיתרון?

*בבקשה רק למי שיש ידע בתחום שיגיב, אני רוצה לשמור את הפוסט הזה רציני

תודה רבה לכולם!

asafk
20-10-15, 20:01
האם בדיקת לחץ טורבו נעשתה בזמן האצה כלומר סלד גבוה תחת עומס?
אסף.

נדב ש.
20-10-15, 20:29
עצם העובדה שהסל"ד משחק לדעתי זה לא תקלה מכאנית, כשאתה אומר שבבדיקת מחשב הכל יצא תקין, מה בדיוק בדקו?
האם ניבדק חיישן לחץ סולר?
חיישן מצערת?
דוושת גז?
ניבדקו נתונים שלהם והשוואה לרצוי לפי הספר?

shmulikbg
20-10-15, 21:22
בדוק את ה - wastegate ובדוק שוב את כל צינוריות הואקום.

doronbe
20-10-15, 21:55
מצטרף לבדיקת צינוריות וואקום וכן הכוסית הצמודה לאינטרקולר.

בנוסף נסה לעשות עיקוף של פילטר הסולר, לא מבקבוק אלא ישירות למשאבת ההזרקה.
נשמע כמו תופעה של בית פילטר סולר תקול.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

bechoril
26-10-15, 08:21
מציע לך לעלות את השאלה בקבוצת פייסבוק טויוטה 4X4, יש שם אנשים עם הרבה ידע והם יוכלו לעזור לך.

asafk
26-10-15, 21:17
גם כאן... וההבדל הוא שכאן התשובות נשמרות לנצח (או עד למתקפת הסייבר האפקטיבית הבאה) ובפייסבוק לא..

אסף.

g.m.r
30-03-16, 15:30
הבעיה נפתרה :D:D:D

כמו שראיתם בהודעה הראשונה, נבדקו המון דברים ברכב והכל היה תקין, לכן היה מאד קשה למצוא איפה בכל זאת יש בעיה.

הרכב נבדק ב4,5 מוסכים שונים

(במוסך טויוטה מסויים שלא אזכיר את שמו בדקו נתונים במחשב ורצו להתחיל בלהחליף לי בתור התחלה אינג'קטורים ומשאבת דלק ביותר מ- 20 אלף שקל!)

סמי מדיזל השרון בדק את הרכב מספר פעמים , בין בדיקה לבדיקה עשיתי כל מיני שינויים והחלפתי חלקים, כמו דוושת גז+חיישן וכל פעם סמי חזר ואמר שלא מדובר באינג'קטורים או משאבה לפי הנסיון שלו, והוא אכן צדק!

בשלב מסויים נדלקה מנורה בלוח שעונים וכשחיברנו את המחשב הוא כתב שיש בעיה בחיישן הטורבו, הבעיה שיש איזה 4\5 חיישנים ובעייתי ויקר לאתר את הבעיה, כמו כן יכול להיות שיש בעיה בקריאה של החיישן כתוצאה מגורם אחר.

לאחר מכן, לאחר המלצות של חבר הגעתי למוסך חי מוטורס באור יהודה, כשניכנסתי ישר דיברתי עם אבי הבעלים של המוסך, הבחור מכיר את הפראדו טוב טוב הוא בדק זריז חיישנים וצינורות וניסה לתקן את הרכב במקום, לאחר שזה לא הצליח, השארתי שם את הרכב לבדיקה, אחרי יום המכונאי הראשי פול שגם מכיר את הדגם מצויין והצוות שלו עלו על הבעיה. מסתבר שמוט מתכת שאחראי על מניפת הטורבו המשתנה עשה את שלו ולא תפקד כראוי

הטורבו שופץ אצל סמי מדיזל השרון
ואת זיהוי הבעיה הפירוק וההרכבה כאמור ביצעו בבכור מוטורס אור יהודה

הרכב תוקן ונוסע מצויין

אז לכל בעלי הטויוטה ובכלל אני יכול להמליץ על שני המוסכים הנ"ל לאיתור זיהוי וטיפול בתקלות קשות בדיזל ובטויוטה.
אני מרוצה כי עלו על הבעיה ולא החליפו לי חצי רכב סתם...

כמו כן תודה ענקית לארז 4x4 מוסך הבית שלי שעוד לפני קוד התקלה הספצפי עבד המון על הרכב כדי לאתר את התקלה

מוני אורבך
30-03-16, 16:03
לא ראיתי את ההודעה במקור ועל כן לא עניתי אז.
היה לי פעם טויוטה פראדו ואני קניתי את פלג האיבחון + התוכנה לאבחון + הספר רכב
הספר מאוד מאוד מסודר וכולל תהליכי דיאגנוסטיקה מפורטים ברמת צעד צעד עם תרשמי זרימה.
בחלק מהבדיקות מבצעים אותם בנסיעה כאשר מחשב הדיאגנוסטיקה מחובר ושומר את כל הנתונים.
תקלה כמו שלך אפשרי לעלות עליה רק תוך כדי נסיעה ובזמן מאמץ של המנוע.
כמקרה הזה החישנים היו אומרים לך שלא מתפתח לחץ טורבו כנדרש ואז קל לבדוק מה קורה ולהגיע למקור התקלה.
לא בדקתי, אבל אני בטוח שבספר של טויוטה יש הליך מדויק לזה.

נדב ש.
30-03-16, 16:12
הבעיה נפתרה :D:D:D

כמו שראיתם בהודעה הראשונה, נבדקו המון דברים ברכב והכל היה תקין, לכן היה מאד קשה למצוא איפה בכל זאת יש בעיה.

הרכב נבדק ב4,5 מוסכים שונים

(במוסך טויוטה מסויים שלא אזכיר את שמו בדקו נתונים במחשב ורצו להתחיל בלהחליף לי בתור התחלה אינג'קטורים ומשאבת דלק ביותר מ- 20 אלף שקל!)

סמי מדיזל השרון בדק את הרכב מספר פעמים , בין בדיקה לבדיקה עשיתי כל מיני שינויים והחלפתי חלקים, כמו דוושת גז+חיישן וכל פעם סמי חזר ואמר שלא מדובר באינג'קטורים או משאבה לפי הנסיון שלו, והוא אכן צדק!

בשלב מסויים נדלקה מנורה בלוח שעונים וכשחיברנו את המחשב הוא כתב שיש בעיה בחיישן הטורבו, הבעיה שיש איזה 4\5 חיישנים ובעייתי ויקר לאתר את הבעיה, כמו כן יכול להיות שיש בעיה בקריאה של החיישן כתוצאה מגורם אחר.

לאחר מכן, לאחר המלצות של חבר הגעתי למוסך חי מוטורס באור יהודה, כשניכנסתי ישר דיברתי עם אבי הבעלים של המוסך, הבחור מכיר את הפראדו טוב טוב הוא בדק זריז חיישנים וצינורות וניסה לתקן את הרכב במקום, לאחר שזה לא הצליח, השארתי שם את הרכב לבדיקה, אחרי יום המכונאי הראשי פול שגם מכיר את הדגם מצויין והצוות שלו עלו על הבעיה. מסתבר שמוט מתכת שאחראי על מניפת הטורבו המשתנה עשה את שלו ולא תפקד כראוי

הטורבו שופץ אצל סמי מדיזל השרון
ואת זיהוי הבעיה הפירוק וההרכבה כאמור ביצעו בבכור מוטורס אור יהודה

הרכב תוקן ונוסע מצויין

אז לכל בעלי הטויוטה ובכלל אני יכול להמליץ על שני המוסכים הנ"ל לאיתור זיהוי וטיפול בתקלות קשות בדיזל ובטויוטה.
אני מרוצה כי עלו על הבעיה ולא החליפו לי חצי רכב סתם...

כמו כן תודה ענקית לארז 4x4 מוסך הבית שלי שעוד לפני קוד התקלה הספצפי עבד המון על הרכב כדי לאתר את התקלה

קודם כל תודה על העידכון.
שנית, אני סופר פה לפחות שתי תגובות של אסף ושמוליק שקלעו לתקלה שלך וזה בכלל בלי לראות את הרכב.
אתה בטוח שבטויוטה פראדו יש טורבו עם גיאומטריה משתנה?

asafk
30-03-16, 19:20
יופי. משמח לראות שיש מכונאים טובים שיודעים לבדוק ולאבחן ולא רצים להחליף להחליף להחליף.

אסף.

-->