PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ לשימוש יום יומי וטיולים

liorash8
20-10-15, 20:21
שלום לכולם,
אני יודע שהנושא די תחון, אבל בכל זאת אשמח לשמוע דעות שלכם.
אז ככה
התקציב הוא 120,000 +- לרכב כולל כל מה שצריך, כלומר יישור קו שיפורים וכו במידת הצורך
הרכב ישמש כרכב שני במשפחה, אך זה שייבצע את כל הנסיעות הארוכות. להערכתי בין 20 ל30 אלף קילומטר בשנה.
צריך להיות מרווח יחסית, שיהיה נוח ל4-5 אנשים.
ועכשיו קצת פירוט,
הרכב צריך להיות רכב שטח אמיתי.הטיולים הם או לבד או עם חבורה של לנדקרוזרים, ככה שצריך יכולות שטח טובות (לא יודע להגדיר רמת קושי אבל מסלולים כמו סכיני דימונה למי שמכיר).
כיוון שהקילומטרז השנתי יחסית גבוהה אז עדיף צריכת דלק סבירה.
חשבתי לכיוונים של פג׳ארו, לנדקרוזר, גראנד צירוקי ושאמח לעזרה.

Sent from my LG-V700 using Tapatalk

raanan
20-10-15, 20:28
תצרף עוד לנדקרוזר לחבורה .
זה יתרון לא קטן שכולם עם אותם כלים
(חלקי חילוף , ידע ואף אחד לא לוקח אותך לטיול שהחזרה ממנו על גרר ...)

רענן

liorash8
20-10-15, 20:33
הבעיה שלנדקרוזר אומר לרדת יחסית הרבה בשנתון, וזה קצת מפחיד אותי.
לפני תקופה קצרה (ותחת תנאים וצרכים אחרים) קינתי טראנו 99 , ורק צרות הגיעו ממנו ככה שאני קצת מפחד ללכת על רכב ישן. בנוסף זה גם אמור להיות רכב שישמש בנסיעות כביש של המשפחה (הרכב השני הוא חשמלי שמאוד מגביל במרחקים) ועל כן הקילמטרז הגבוהה והפחד מישן.

raanan
20-10-15, 20:44
אין ארוחות חינם ...
אפשר בתקציב זה לקנות דצ'יה דאסטר .
רק תוודא הימצאות אוזני גרירה מקדימה ואחורה לסיוע מהחבורה בתיקול מכשולים רציניים.

רענן

grand
20-10-15, 21:03
לגבי הגרנד צרוקי,
הדיזל בהחלט בא בחשבון, חפש אחד 2006-08 שהגיע עם נעילות דריפנציאל quadra drive 2
יש משהו טוב כזה עכשיו ביד 2, סביב ה 100k שח
שיפורי מתלים קלים, צמיגי שטח ראויים , ויישור קו יביאו אותך קרוב למסגרת*התקציב.
חווית הנהיגה, כח המנוע והעבירות בשטח יגרמו לחברים עם הלנדקרוזרים שלך נדודי שינה.

liorash8
20-10-15, 21:18
תודה על התגובה.
שתי שאלות לגבי הצירוקי
דבר ראשון, איך הוא מבחינת צריכת דלק?
דבר שני, יש ים של דגמים גרסאות ובלגאנים, לאיזה יש נעילות, איזה דגם נכון לקחת ?

grand
20-10-15, 22:51
הדיזל בעל מנוע של מרצדס, חסכוני בדלק , צריכה של מעל 1:12 ,
ישנם שני אפשרויות , הנפוצה היא qt2 שמעניקה בקרת אחיזה עי שמוש במערכת ה abs והבלמים, בדומה למה שקיים בלנדקרוזר,
הרצוי יותר זה רכב עם מערכת qd2, בעל נעילות דריפנציאל קידמי ואחורי חשמליות בסרנים, ניתן לזהות אותם עי ספירת 12 ברגים בסרן האחורי ועי המצאות תוית מתחת לידית ההילוכים
שמציינת quadra drive 2

liorash8
20-10-15, 22:53
ואיך הוא מבחינת אמינות? יש בעיות ידועות?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

grand
20-10-15, 23:01
מוסכי מוניות ומסחריות של מרצדס ידעו לטפל בו בזול,
אין כאן אמינות מוחלטת, פה ושם ילך חיישן זה או אחר, ואולי יבקר פעם או פעמיים בחייו במוסך יותר מהלנדקרוזר,
אבל.... כל ביקור כזה יעלה לך חצי מחיר מתיקון דומה בטויוטה.
יתרון נוסף זה זמינות המידע והחלקים ברשת, ישנם חברים בעלי רכבים כאלה שאני יודע שמבינים טוב יותר מהמוסך המרכזי.
המון יחוד ואופי ברכב, ושייכות למשפחת jeep , להבדיל מיפנית נפוצה ומשעממת,

liorash8
20-10-15, 23:04
תודה רבה, אנסה לחפש.
דרך אגב, על איזה אתה מדבר שראית ביד 2? קצת קשה למצוא שם כי אין ציון לדגם המדויק.

klam
21-10-15, 12:47
הרבה מבעלי ה wk לא יודעים בעצמם מה יש להם.
רצוי להתייעץ ולהעזר בחברי הפורום של ה wk
ולקאוא את המדריך המפורט של אילין, כאן באתר.
יש להם גם קבוצת וווסאפ.

liorash8
21-10-15, 17:34
תודה רבה, אנסה לחפש קצת מידע בפורום היעודי

liorash8
21-10-15, 18:22
הדיזל בעל מנוע של מרצדס, חסכוני בדלק , צריכה של מעל 1:12 ,
ישנם שני אפשרויות , הנפוצה היא qt2 שמעניקה בקרת אחיזה עי שמוש במערכת ה abs והבלמים, בדומה למה שקיים בלנדקרוזר,
הרצוי יותר זה רכב עם מערכת qd2, בעל נעילות דריפנציאל קידמי ואחורי חשמליות בסרנים, ניתן לזהות אותם עי ספירת 12 ברגים בסרן האחורי ועי המצאות תוית מתחת לידית ההילוכים
שמציינת quadra drive 2
קראתי את המדריך שלך לגבי הwk. ראיתי שאתה כותב שם על הרבה תקלות יחסית ושהרכב מתאים בעיקר למי שיש לו יכולת וזמן להתעסקויות רבות, קצת סותר את מה שכתבת פה. תוכל להבהיר את הנקודה?
כי אחרי ההרפתקה הקודמת אני מעדיף משהו שיהיה יחסית אמין (אין לי יותר מידי יכולות לסדר דברים לבד כך שאצטרך מוסך כל פעם).

liorash8
21-10-15, 18:23
מוסכי מוניות ומסחריות של מרצדס ידעו לטפל בו בזול,
אין כאן אמינות מוחלטת, פה ושם ילך חיישן זה או אחר, ואולי יבקר פעם או פעמיים בחייו במוסך יותר מהלנדקרוזר,
אבל.... כל ביקור כזה יעלה לך חצי מחיר מתיקון דומה בטויוטה.
יתרון נוסף זה זמינות המידע והחלקים ברשת, ישנם חברים בעלי רכבים כאלה שאני יודע שמבינים טוב יותר מהמוסך המרכזי.
המון יחוד ואופי ברכב, ושייכות למשפחת jeep , להבדיל מיפנית נפוצה ומשעממת,
התכוונתי לצטט את ההודעה הזו כמובן [emoji28]

grand
21-10-15, 19:11
הרכב דורש התעסקויות, למעשה כמו כל רכב אחר.
שלא יהיו לך ספקות, טויוטה מתקלקלת, מיצובישי קינג אפילו יותר, מנסיון של חברים שחשבו שקנו אמינות וחטפו חזק בארנק ובזמן.
כאשר כתבתי את הכתבה, באתי מעולם של WJ שהיה יותר ידידותי מבחינת תיחכום. כמות הידע אז הצטמצמה לחברים בודדים, כיום לאחר שנתיים שהרכב אצלי, ישנם עשרות רבות של חברים, ועם הכמות הגיעו גם מגוון תקלות ופתרונן,
לרכב יש כמה מחלות שפעם הטרידו, כיום יודעים להתמודד איתן בתיקונים עצמאים ובזול, מאוד זול...
תקלות כמו חיישני ABS, בושינגים, תושבות, גלגל שיניים לויסות אויר במזגן, צינורית כזו ואחרת.. לא משהו מהותי, לא מנוע, לא גיר, לא מכניקה כבדה.
ופתאום רואים שהשד לא נורא כל כך, לומדים להזמין מחו"ל חלקים, וכן.. לומדים גם להנות לטפל לבד.

liorash8
21-10-15, 19:15
אוקי, פשוט אחרי קריאת הכתבה קצת נלחצתי. לא מצפה לרכב שלא יצטרך טיפולים, ומודע לזה שיש עליות אחזקה יקרות לגיפים, רק רציתי לוודא שאני לא אצטרך להיכנס איתו למוסך אחרי כל טיול שני (בהנחה שלא שברתי כלום בטיול).

wikiwikiboom
21-10-15, 19:39
המכניקה של הרכב הזה מאוד אמינה , יש בוא כל מיני קישקושים כמו שרמי ציין עיקר הבעיות סביב חשמל וצינורות למינהם. התחזוקה זולה משמעותית מטויוטה מנוע חזק עם שפע מומנע וכמדומני מעל 50 קג"מ חסכוני והדגם עם QD2 יפתיע אותך כל פעם מחדש בשטח ואת חברייך

IlanHadar
21-10-15, 20:02
ה.WK הוא לא רכב לכל אחד, מי שיש לו ומתחבר זה נכנס עמוק. אבל כן זה רכב שיכול להוציא אותך מדעתך כמו כל ג'יפ אמיתי שמתיישן.

למצוא אחד דיזל שמור בלי המון ק"מ לא קל, אם יש כזה לא יהיה זול.

אם תקנה כזה אתה תגלה קהילה מדהימה לרכב.

יואב פולס
22-10-15, 11:33
תחזור לאופציית הלנדקרוזר.
בתקציב שלך אפשר למצוא רכב מ 2005-2006 טוב ושמור, אולי אפילו כבר עם תוספות כמו מיגונים או הגבהות. זה יתן לך את הפתרון הכי שימושי גם לשטח וגם ליומיום.

liorash8
22-10-15, 11:37
מה הייתרונות של הלנדקרוזר על פני הג'יפ? האם באמת שווה לרדת בשנתון, ולהוסיף קילומטרז?

raanan
22-10-15, 12:14
תחזור לאופציית הלנדקרוזר.
בתקציב שלך אפשר למצוא רכב מ 2005-2006 טוב ושמור, אולי אפילו כבר עם תוספות כמו מיגונים או הגבהות. זה יתן לך את הפתרון הכי שימושי גם לשטח וגם ליומיום.
100+

רענן

liorash8
22-10-15, 12:38
100+

רענן
יש סיבה שאתם ממליצים כל כך על הלנדקרוזר? מהסתכלות ביד 2 ניראה שהמחירים שלו גבוהים משמעותית.
בשני המקרים קצת מפחיד אותי לקנות רכב שנושק ל10 שנים על הכביש. האם לדעתכם שווה לנסות למתוח את התקציב קצת ולעלות בשנתון או שההבדל של שנתיים על הכביש זה לא משמעותי?

raanan
22-10-15, 12:54
אין כוח וחשק להתפלסף ולטחון מים !
יש פה הרבה שרשורים עם כול המידע .
שוב, אם אתה רוצה רכב שטח חדש דנדש מהסוכנות, אז הצעתי לך .
אם זה עונה לדרישות ? לחלקן כן, לחלקם לא.

תצטרך להתפשר על משהו !
שנתון או דרישות או תדמית וכו' וכו' ...

רענן

IlanHadar
22-10-15, 15:53
ליאור, להיפך מי שיש לו ג'יפ אמיתי לא ימליץ על לנדקרוזר לעולם :)

אתה בנאדם שקול לא רוצה להתעסק עם הרכב, רכב זה לא משהו שבנשמה שלך, לך על לנדקרוזר, תטייל איתו ותהנה.

אתה רוצה רכב להתעסק איתו, לחשוב עליו, לקלל אותו, להנות ממנו, לחייך כל פעם שעלית להגה לך על WK...

מאוד פשוט לטעמי.

liorash8
22-10-15, 19:06
שתי הדעות האלו זה מה שהכניס אותי להתלבטויות.
אני כן אוהב מכוניות, וכן חשוב חי שלרוב יהיה אופי, אבל זו לא עדיפות ראשונה. אני כרגע לא יכול לטפל לבד גם לא מבחינה טכנית, וגם בגלל מחסור בזמן, ופה מגיע ההתלבטות האמיתית. לא מחפש משהו חדש דנדש, אני מחפש משהו שאוכל לטייל איתו בראש שקט יחסית.
לנדקרוזר יורד מהפרק בגלל הפרשי מחירים גדולים מידי או ירידה בשנתון, ביידים ובקילומטרז. כרגע נמצאים על הפרק מיצובישי פגארו וגרנד צירוקי דיזל.
מצאתי שני גרנד צירוקי 2008 שייכנסו לתקציב עם חריגה קטנה לשיפורים (חריגה אפשרית). עד כמה גדול ההבדל בין הרכבים בביצועי שטח, לפני השיפורים?

IlanHadar
22-10-15, 20:16
ליאור אם עוד לא קראת תתחיל עם זה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3367-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6-%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-WK (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3367-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6-%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-WK)

בוא נתחיל עם הרכישה, כאן אזהיר אותך, אין לך מושג איך לבדוק WK ומכוני בדיקה שווים לתחת, יש לרכב מחלות שבקבוצה שלנו כבר יודעים גם לאתר וגם לתקן במחירים שתעמוד בהם ושבמוסך מרכזי תצטרך משכנתא. ראית רכב אל תהסס לפנות אליי (חתימתי למטה) או לאחרים שמבינים ברכב, מכאן, בשאלות פרטניות, זה יחסוך לך הרבה כסף.

לגבי שיפורים, אם אתה חושב שתקנה רכב טוב במחיר ותשאיר קצת לשיפורים, זה לא ילך. רשימת השיפורים ארוכה מאוד ועולה כסף, כדי להביא את הרכב ליכולת שטח שאתה תלך עם חיוך מרוח.

אל תחשוב שפג'רו זה המצב שונה, זהה, וחפש את סער כאן בפורום שיספר לך את המעבר שעשה מג'יפ לפג'רו, אומנם מ WJ והוא חזר עכשיו ל WJ אחרי הניסיון שלו. (לא לקפוץ עליי - פג'רו מטופל באהבה ומשופר מאוד זה רכב שטח מוערך)

shnets
24-10-15, 12:26
אוקי, פשוט אחרי קריאת הכתבה קצת נלחצתי. לא מצפה לרכב שלא יצטרך טיפולים, ומודע לזה שיש עליות אחזקה יקרות לגיפים, רק רציתי לוודא שאני לא אצטרך להיכנס איתו למוסך אחרי כל טיול שני (בהנחה שלא שברתי כלום בטיול).

השנקל שלי - אנחנו קנינו לנדקרוזר עם ~290K קמ ממוכר שהיה מאוד אמין כאשר כל ההמלצות אומרות שעד 400K עם טיפולים מסודרים הרכב אמור להיות בסדר. אחרי 35K קמ עם נגרר של כ-3 טון והרבה נסיעת שטח - לא מסלולי 4X4 אבל כן קורגשיונס (המעין גלים האלה בדרך עפר לא מתוחזקת) רציניים לאורך הרבה קילומטרים ודרכים מג'ועג'עות, התקלות היחידות שלנו היו אלטרנטור, צמיגים ואיזה מוט שמחבר את ההגה לגלגל הקידמי שהתחיל להתרופף.

הלנדקרוזר, כל עוד הוא מטופל ולא עבר יותר מדי, הוא סוס עבודה מצד אחד ונוח וכיפי מצד שני. מצד שלישי - אוכל הרבה יותר דלק מהקטנות יותר. אני לא מכיר את השוק בארץ, נראה לי שבמקום כזה קטן אף אחד לא יקנה לנדקרוזר רק כדי להעביר את הסוס מצד אחד של המדינה לצד השני, אלא גם יאתגר אותו לא מעט בשטח, אחרת אין סיבה משמעותית לקנות אחד כזה. קילומטרז גבוה או שנתון נמוך לאו דוקא אמורים להשפיע - יותר הטיפולים שעבר ואיך התייחסו אליו. ד"א, יותר שיפצורים לשטח => יותר נסיעות בשטח.

amit1
24-10-15, 13:07
מנסיון, ה LC לא בנוי לגרירת עגלה במשקל 3 טון....ובכלל, כשאתה חופר במרשתת אתה מגלה שהקרוזר ממש לא חף מתקלות ושעלות החלפים נמדדת בזהב.

shnets
24-10-15, 15:08
מנסיון, ה LC לא בנוי לגרירת עגלה במשקל 3 טון....ובכלל, כשאתה חופר במרשתת אתה מגלה שהקרוזר ממש לא חף מתקלות ושעלות החלפים נמדדת בזהב.

לא יודע מה הניסיון שלך, ואני ממש לא מתמצא בתחום כדי לענות לך על עלות חלפים ביחס למתחרים בארץ, אבל הניסיון שלי (מועט מאוד, למזלי) מתואר למעלה. הנגרר היה קראון off-road שעם כל הציודת כולל מים, שקל כ-3 טון. בפורומים של מטיילי קראוונים עם משפחות (ובלי) ה-לק די מוביל.

amit1
24-10-15, 16:12
אחרי גרירה כזאת עם קרוזר או כל SUV סטנדרטי עם גיר אוטומטי, הגיר בוודאות נכנס לישורת האחרונה של חייו....משקל כזה מחייב טנדר אמריקאי HD .

amit1
24-10-15, 19:34
לפותח השירשור, לדעתי נראה שפגארו או ל"ק יתאימו לדרישותיך. אני הייתי קונה את המודל החדיש ביותר עם הק"מ הנמוך ביותר שמתאפשר עם תקציב שברשותך כשלדעתי הפגרו יתן את התמורה הטובה ביותר לכסף. שים לב שגם בל"ק וגם בפגרו אתה חייב להשקיע במיגונים והגבהות כדי ליהנות מהרכב בשטח.

liorash8
24-10-15, 19:46
תודה לכולם. במהלך השבוע אלך לבדוק 2 לנדקרוזרים, ואולי גם פגרו . נקווה שאצליח למצוא משהו שמור וטוב.

amit1
24-10-15, 20:58
מציע שתתאזר בסבלנות. לאתר רכב טוב לוקח זמן.

liorash8
25-10-15, 00:41
חיפשתי מדריך לבדיקה לפני קנייה לנדקרוזר ולא כל כך מצאתי.
האם יש דברים שכדאי להיזהר מהם? מחלות ידועות, סימנים שייפסלו רכב מסויים מיידית? כרגע מדובר על לנדקרוזר 2007 -2008 (בהגדלת התקציב המקורי לאזור ה150)

-->