PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוק שיפורים לנבארה

איתי ס
23-10-15, 16:14
שלום!
אני שוקל לקנות נבארה אוטומטי שישמש כרכב טיולים.
איך הנבארה בתור מבחינת יכולות השטח שלו ומה מצב שוק השיפורים שלו, האם יש שיפורים הכרחיים או מומלצים
תודה, איתי

kobiarava
23-10-15, 19:54
היי איתי
יש לי ניסיון ארוך עם נווארה, רכב נוח ומפנק, קאבינה\סביבת נהג מצויינים יחסית לטנדרים אחרים וגם התנהגות כביש טובה בהשוואה לאחרים. הייתי ממליץ לבחור בידני (6הילוכים) על פני האוטומטי, אבל לשיקולך...
לשאלתך, אני נסעתי שנתיים עם קיט הגבהה 2" מבית המתלם, שכלל החלפה מלאה של קפיצים ובולמים (בנווארה מתלה קדמי על ספיראלות), אני ממליץ מאוד. ההגבהה שיפרה כמובן את מרווח הגחון וכתוצאה מכך את העבירות, ויחד עם זה גם השתפרה הנסיעה בכביש.
בנוסף, כדאי לזכור שהסרן האחורי הוא דנה 44, לכם אופציית הנעילה קיימת על המדף במבחר הכי גדול בשוק בערך. לי אישית אין ניסיון בהרכבת נעילה על הרכב (טנדר עבודה), אבל חשוב לזכור שהאופציה זמינה בהרבה מברכבים אחרים של ניסאן, כמו טראנו או פטרול.

בהצלחה-קובי

נ.ב. חשוב מאוד לבדוק היסטוריה, נווארה עם רתיחה או ראש מנוע ברקע יורדת מהפרק ללא שום נסיבות מקלות!!!!

יניב עמית
23-10-15, 21:23
שלום איתי
נוסע עם נבארה אטומטי 2008 מיומו הראשון
רכב נוח ואמין ומרווח בפנים.
אני החלפתי לקיט מתלים ובולמים של אולדמן אצל "גתוס" שיפר מרווח .
מבחינת עבירות נסעתי בהרבה מסלולים המוגדרים כעבירות בינונית/קשה ללא בעיות מיוחדות.
בדוק מצב טורבו אם לא שורק או נוזל.
בסה"כ רכב מצויין.

asafk
23-10-15, 23:33
היי איתי
יש לי ניסיון ארוך עם נווארה, רכב נוח ומפנק, קאבינה\סביבת נהג מצויינים יחסית לטנדרים אחרים וגם התנהגות כביש טובה בהשוואה לאחרים. הייתי ממליץ לבחור בידני (6הילוכים) על פני האוטומטי, אבל לשיקולך...
לשאלתך, אני נסעתי שנתיים עם קיט הגבהה 2" מבית המתלם, שכלל החלפה מלאה של קפיצים ובולמים (בנווארה מתלה קדמי על ספיראלות), אני ממליץ מאוד. ההגבהה שיפרה כמובן את מרווח הגחון וכתוצאה מכך את העבירות, ויחד עם זה גם השתפרה הנסיעה בכביש.
בנוסף, כדאי לזכור שהסרן האחורי הוא דנה 44, לכם אופציית הנעילה קיימת על המדף במבחר הכי גדול בשוק בערך. לי אישית אין ניסיון בהרכבת נעילה על הרכב (טנדר עבודה), אבל חשוב לזכור שהאופציה זמינה בהרבה מברכבים אחרים של ניסאן, כמו טראנו או פטרול.

בהצלחה-קובי

נ.ב. חשוב מאוד לבדוק היסטוריה, נווארה עם רתיחה או ראש מנוע ברקע יורדת מהפרק ללא שום נסיבות מקלות!!!!

קובי, אתה יכול להרחיב על סיפורי ההתחממות? מצד אחד בעלי נבארה / פאתפיינדר שאומרים שזו מכונה נהדרת, מצד שני סיפורי ראשים והתחממויות.

אסף.

kobiarava
24-10-15, 09:15
אני יכול להעיד רק מהניסיון שלי, הרכב היה 2008, אצלנו מיומו הראשון, רוב השנים אצל נהג אחר ללא רגישות מספקת. לפני כמה שנים הרכב הגיע לרתיחה בנסיעת כביש מאומצת ללא כשל של רכיב קריטי כלשהו במערכת הקירור, הוחלף ראש מנוע אבל הוא לעולם לא חזר לעצמו... אחרי פחות משנה הלך ראש שוב, והפעם עם נזק למנוע שנשלח כבר לשיפוץ (ואז כבר נמאס הרכב על הנהג הקודם והוא עבר אילי...). גם אחרי השיפוץ המנוע לא חזר לתפקד כמו שצריך, נגררתי עם תקלות במשך שנתיים ואז העפנו אותו, רק כדי לגלות שאצל הבעלים הבא רתח שוב כמה ימים אחרי המכירה, לא יודע אם נגמר רק בראש או במנוע...
אין ספק שהמפתח לשמירה על רכב נמצא ברגישות של הנהג, לשינויים בהתנהגות, למחוונים ולנורות אזהרה (אותו נהג כבר הספיק להשמיד מנוע ברכב אחר, ויש לנו אפילו אחד שמצליח להשמיד באופן שיטתי ויגו 2008 רק בעזרת נהיגה מתעללת), אבל ברור לי היסודות לחוסר האמינות של הרכב הספציפי ניטעו בנזק הראשוני, ומשם הוא לא הצליח להשתקם.

קובי

asafk
24-10-15, 10:23
לא רדיאטור סתום/ הזנחה של מי ברז/ מצנן egr סתום...? סתם בוקר בהיר אחד?

אסף.

kobiarava
24-10-15, 11:25
הרתיחה הראשונה היתה ברכב במצב מתוחזק היטב, בן 4 עם כ-180 אק"מ, מטופל בזמן, נוזל קרור ירוק תמיד (פז, לא מותג על אבל גם לא סתם מים צבועים), פשוט נסיעה ביום חם מאוד,עם עגלה עמוסה בעליות לכיוון מצפה.

קובי

נמרוד
25-10-15, 10:22
ניסאן נבארה נמכר באוסטרליה וזה אומר שיש שיפורים. אולי לא בשפע כמו לטויוטה אבל בהחלט יש מבחר של קיטים להגבהה, מהחברות האוסטרליות המוכרות שחלקן גם מיובאות לארץ (ובכל מקרה אפשר להזמין מהמבחר ebay.au - http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=nissan+navara+lift+kit&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0. TRS0&_nkw=nissan+navara+lift+kit&_sacat=0)

boaz avrahami
25-10-15, 10:53
נווארה זה שם מסחרי.
נדמה לי שהשם האמיתי הוא d22

בארה״ב נקרא פרונטיר.
פה בהתחלה לפני שהביאו שני דגמים קראו לו ווינר.
הדגמים הקרויים וינר ובעיצוב הישן מיוצרים ביפן לדעתי

למיטב זכרוני ההבדלים הם ברמות גימור ובמנועים

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_Navara

boaz avrahami
25-10-15, 11:07
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_Navara

נמרוד
25-10-15, 11:17
מה שחשוב לצורך העניין זה אוסטרליה, שם הוא נקרא Navara והוא זהה לצורך העניין לדגם שלנו.

איתי ס
25-10-15, 11:42
תודה רבה לכל המגיבים!

יניב עמית
26-10-15, 20:38
ווינר זה טנדר שונה, מקביל להיילקס הישן ולמזדה B2500
נבארה גדול וחזק יותר משמעותית וגם הרבה יותר נוח למרות שלווינר מרווח גחון גבוה יותר ויכולת שטח קצת יותר טובה

-->