PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפולים לסופה

פיני גרנות
12-01-03, 08:42
שאלות לי ?
אחרי כמה ק"מ מחליפים : פלגים , פילטר דלק , פילטר אוויר
איזה פלגים (חברה) מומלצים לגיפ סופה .

תודה פיני

אריק זמר
12-01-03, 11:33
פיני,
אני אבקש מזאביק למצוא את התשובות המדוייקות בספר שלי...

פיני גרנות
12-01-03, 15:06
ראשית תודה לך ולזאביק ,
תעדכן מה קורה .
ביי פיני

Alon
12-01-03, 16:04
תשאיר מספר פקס אני אפקסס לך את הדפים מהספר
אלון

פיני גרנות
12-01-03, 16:16
ראשית תודה ,
שנית : מס' הפקס שלי
הוא : 04-9850073
תודה פיני

Alon
12-01-03, 16:40
מחר על הבוקר הספר אצלי בבית.
אלון

זאביק
13-01-03, 20:57
פיני,
עוד לא הסתכלתי בספר, אבל בייחוד מאז שהסופה נוסעת מעט בחיי היום יום,
אני משקיע קצת יותר ומחליף שמנים, פילטר שמן ופילטר דלק כל 5000 ק"מ. ההוצאה לא גדולה, ואני חושב שזה יותר בריא.

לגבי פלגים, אני משתמש בפלגים של ספליט-פייר, עם ראש כפול.
הניצוץ יותר טוב וחזק, וזה אמור לשפר התנהגות וצריכת דלק.
הסיבה שאני משתמש בהם היא שהם אמורים להחזיק 50,000 ק"מ.
אני פותח כל 5000 ק"מ לראות שהם עדיין בסדר, והם מחזיקים מעמד כבר יותר מ-20,000 ק"מ.
פלגים רגילים אמורים להחליף כל 10,000 ק"מ.
ספליט-פייר עולים רק כפול.

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 21:13
זאביק, הפלאגים ברנו5 שלי כבר אחרי משהו כמו 40K ק"מ ועדיין לא מראים סימנים לבלאי.
בכלל, פלאגים זה דבר שנגמר על פי מצב המנוע ובשיפוט זהיר ניתן לעשות איתם פי כמה וכמה ק"מ ממה שהיצרן מורה.
אני עובד על פי עצת ג'ו קריידן מעבר לבדיקה הויזואלית שאני עורך להם פעם ב20K : אם המנוע מגמגם בהתנעת הבוקר זה הזמן להחליף את המצתים.

הסיפור עם "ניצוץ מוגבר" ? לטעמי עוד וודו מכאני שמשתמשים בו כדי לסמא את עיני הציבור ההדיוט. אם לא שיפרת את הנצילות הנפחית של המנוע שלך אין שום סיבה בעולם שניצוץ חזק יותר יתן יתרון כלשהו על פני הניצוץ שהיצרן תכנן, תאמין לי שלא היה עולה לו כלום לארגן ניצוץ חזק יותר, זה פשוט לא נותן כלום.

t_uri
13-01-03, 21:47
לזה אני לא כל כך מסכים.

חנן, לא חסרים מוצרים שחלפו מהעולם בגלל שהיו אחיזת עיניים ולא הוחיכו את עצמם במבחן וזמן של הלקוחות. כנראה שיש משהו בניצוץ חזק יותר או בכבלים בעלי הולכה טובה יותר כדי לספק למנוע ביצועים טובים יותר.

דווקא במוצר כמו פלאגים, אני מאמין שיש קשר בין "איכות הניצוץ" או עוצמתו לאופן הפעולה של המנוע (לאו דווקא לשיפור הביצועים, אפילו רק שיפור בעבודה העגולה של המנוע) ואני כן לוקח כעובדה את מספר הלקוחות שיש למוצרים של ספליט-פייר או לפלאגים המחוזקים של בוש.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 22:36
אורי, שים לב שכתבתי שמדובר בקשקוש אלא אם שיפרת את הנצילות הנפחית של המנוע, לא אמרתי שזה קשקוש מוחלט.
חלק מהלקוחות שאתה מדבר עליהם קיבלו שיפור מכיוון שהם עבדו עם מנוע משופר שלא תאם למערכת ההצתה המקורית שלהם. השאר סתם הלכו על מה שהיצרנים אמרו להם שזה טוב כי הכסף שרף להם בכיסים והם היו צריכים להוציא אותו על משהו שיוסיף להם לאגו.
ואם אתה הולך על "מיליון אנשים אינם טועים", אתה צריך גם ללכת על הינדואיזם או אולי על הנצרות או אולי על איסלם, לא?

t_uri
13-01-03, 22:59
יכול להיות שאתה צודק שזה מוצר משלים למנוע משופר גם ככה. גם טענה שרוב האנשים נסחפים אחרי אלה שצריכים את זה רק כי שורף להם בכיס נשמעת טוב. אבל המוצרים האלה הם בטוח איכותיים וביננו, כבלי הצתה קונים בד"כ רק פעם בחיים ופלאגים כל 50,000 ק"מ זה לא הוצאה כזו גדולה. אז אם בא לך על מוצר איכותי למנוע זה נשמע לי כמו משהו שהייתי קונה (אני מתכוון לכבלים).

אתה, כמו שאני רואה, מעדיף ברוב המקרים ללכת על האופציה הזולה אבל מוכחת. בינתיים זה עובד מעולה, לא? :wink:

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 23:19
לאוו דווקא זולה. יש מקרים כמו לדוגמא בקניית כלי עבודה חשמליים שאני דווקא הולך על האופציה היקרה יותר. בסרן האחורי הרכבתי דטרויט כי אז הלוקרייט עוד לא היה מוכח (בדיעבד אני מצטער על כך, כשאני מכיר כבר את אכויות הלוקרייט). כננת חדשה ולא משומשת ועוד דוגמאות.
אבל...הכסף בהחלט לא שורף לי בכיסים, במיוחד לא כשהתקציב נקבע כבר על ידי הקולקטיב (משפחה) ולא על ידי כרווק... ולפני שאני מוציא כסף אני בהחלט צריך הסבר טכני משכנע כדי שהכסף לא יוצא לריק.
לענייננו, לא התייחסתי בכלל לעניין העלות של המצתים והכבלים, אלא לעניין התועלת האבסולוטית שכאמור, אני לא מאמין בה.

t_uri
13-01-03, 23:28
:shock: :D :o

אורי טל

LAREDO
14-01-03, 00:43
בעניין הפלגים:
בזמנו לפני מירוץ הגיע סוכן של ספליט-פייר וניסה לשכנע שזה הדבר שינצח לנו את המירוץ.
עשינו ניסוי של תאוצה בקטע מדוד עם כל מיני פלגים וספליט פייר הגיע לאחד המקומות האחרונים
ואז הוא טען שצריך גם כבלים. ניסינו שוב עם כבלים שלו ופלגים שלו ובאמת הזמן היה הכי טוב.
אח"כ ניסינו עם פלגים אחרים והחוטים שלו והתוצאה הייתה עוד יותר טובה.
מערכות הצתה הוא עולם מורכב ומסובך מאוד, ובשינויים קטנים מאוד ניתן לשפר הספק בצורה משמעותית אפילו על המערכת הקיימת (ללא החלפת פלגים או חוטים), אם המערכת מכוילת כבר למקסימום שלה, פלגים כאלה יעזרו כמו כוסות רוח למת. על מערכת לא מכוילת עד הסוף לא בדקתי כי אף פעם לא הייתה לי כזאת....
לרדו

אריק זמר
14-01-03, 12:00
אני רוצה להוסיף עוד טיפה בעניין הספליט פייר הנמכרים בארץ...
בזמנו, הסט הראשון שאני קניתי...נבדק ונמצא, עפ"י המקט שלו כאינו מתאים ומותאם למנוע ! ניתן למצוא על פי המק"ט המופיע על כל פלאג ופלאג למה הוא מתאים !
תבדקו גם אתם, כי חלקם של המשפרים מביא פלאגים כאלה בסטוקים וללא התאמה למנוע !
לאחר בדיקה מול הספרות, ניתן היה לראות שמידותיהם שונות מן המוגדר כרצוי !

http://www.splitfire.com/catalog/index.html

ולעומק, המק"ט לסופה לצורך העניין הינו SF98E וכאשר מדובר על פלאד עם 3 ראשים אזי TP98E

נ.ב. למרות שזה עפ"י splitfire אני עדיין לא חושב שישנה תאימות מלאה כי הפלאג המדובר מומלץ לג'יפים במנועי ה2.5, 4.0, 4.9 (לרדו), וה4.2 של ה258...

תבדרו במידות עפ"י הספרות, ושוב, תבדקו ואולי אלו ממכם שיש להם ספליט פייר היום ימצאו שאין התאמה גם מבחינת יצרן הרכב וגם מבחינת יצרן הפלאגים !

זאביק
14-01-03, 12:14
השיקול היחיד שהנחה אותי לקנות הספליט פייר הוא כספי.
הצהרת יצרן דיברה על 50,000 ק"מ, לעומת 10,000 ק"מ לרגיל (פי 5), והמחיר הוא רק פי 2
ז"א בשיקול עלות תועלת, ספליט פייר עולים 40% פחות מרגיל

אריק זמר
14-01-03, 12:34
זאביק,
ישנה סבירות שהפלאגים שאצלך אינם מיועדים למנוע וזו היתה כוונתי ממקודם !
זה כן יכול להשפיע על צריכה ועל נצילות ואז "כל המוסיף גורע"...

תבדוק ותנסה להסיק מכאן מה זה תרם \ תורם לך...

יוני5
15-01-03, 09:16
אריק,

אני חשבתי כמוך וכשנכנסתי למעיין "אוטו דיפו" בארה"ב, יש להם מחשב בו אתה מזין את דגם הרכב והשנה, והוא מספק לך את הדגם הרצוי (ספליטפייר).

מכיוון שלאמריקאים המפגרים אין הגדה של "סופה" במחשבים שלהם, הלכתי על הרנגלר והצ'ירוקי.
התוצאות היו 5 דגמים שונים לרנגלרים וצ'ירוקים, 4.0L, מהשנים 92 - 98.

אז מה זה אומר?

וחנן, התיאוריה שלך שאם היה שיפור משמעותי, היצרן היה עושה זאת מלכתחילה אינה מחזיקה מיים בחלק גדול מהמקרים, מכיוון שליצרן שיקולים שונים משלך. לדוגמא, סוגייות עלויות, בידול דגמים, תקני אייכות סביבה משולבים (שיהיה תואם לניו יורק, לונדון, קליפורניה וגרמניה יחדיו...) וכו' וכו'.

קח לצורך העניין עלות חלק כמו פנס קדמי אצל היבואן ואצל יבואן שמייבא את אותו החלק ישירות מיצרן הפנסים. המחיר לחנן יהיה, ברוב המקרים הרבה יותר זול אצל היבואן השני מאשר אצל יבואן הרכב, והוא גם ירוויח יותר. הכצעקתה?
חוקי המסחר עובדים שונה מאשר חוק שימור האנרגיה.
מכאן שיכול להיות שתוספת מבורכת של פלאגים ספליטפייר, באופן שמייקר לחנן הסיפור ב 20 דולר, יהווה בדיוק את חריגת המאות דולרים בתג המחיר של הרכב החדש מעבר ליעד שהציבו לו אנשי השיווק שלו.

אין לי ספק שחלק מהשיפורים שמנסים למכור לנו נוסו ונמצאו כאחיזת עיניים ע"י היצרנים. אבל חלק גדול מאוד לא כך.

נשיקות,
יוני5

אריק זמר
15-01-03, 13:16
יוני,
יש לך נטיה לקחת מוצר, להציג אותו מהיטל אחר ולתאר אותו באותו דרך בסופו של דבר... איך אומרים באינגלזית ? smart ass
בא נעשה את זה בדרך שלך - נחפש קנדידטים שיש להם ספליט פייר לצורך העניין, נבקש מהם לבדוק מה המק"ט ואז נמצא בכתובים למה הוא מיועד...
או קיי ?
מה שרשמתי בהודעות הקודמות היה שמלבד המק"ט שלא התאים, גם המידות היו שונות ככה שאורך והחדירה שלהם שונה מהרצוי...

יוני5
18-01-03, 15:25
אריק,

ההכללה של התחת שלי (גם אם לטענתך הוא חכם) והמושגים "אורך" "וחדירה" בהודעה אחת, גורמת לי תחושת אי נוחות מסויימת.......

הומופוביה, אתה יודע....

ולעניין המק"טים - הבעייה היא שאם ישנם חמישה דגמים שונים המיועדים להתאים למנוע, שלפחות ממה שאנחנו יודעים, אמור להיות זהה - אז אחת מהשתיים: או שיש מק"טים שונים לאותו דגם, או שיש גרסאות שונות של מנועים שאנחנו מניחים שהם אותו מנוע. להזכירך, קרייזלר IL6 4.0L.

נשיקות,
יוני5

LAREDO
18-01-03, 18:16
יש הרבה גרסאות למנוע 4.0 ליטר.
יש H.O בעל 180 כ"ס ועד 195 כ"ס (7 מיסבי קרנק)
יש 4.0 ליטר "רגיל" 170 כ"ס (4-7 מיסבי קרנק)
יש כל מיני דגמים ביניהם
לרדו

יוני5
20-01-03, 12:51
זו יכולה להיות אחת הסיבות לדגמים השונים.

האם מישהו יודע איזה דגם מותקן בסופה?

יוני5

LAREDO
20-01-03, 13:37
יוני נו באמת, אני ממש מתפלא עלייך.
מה שמותקן בסופה הוא מה שהיה הכי זול/נשאר במלאי/הורכב בטעות.
יש מעט סופות "רגילות" רובן H.O בגרסתו הבסיסית (סביב ה-180 כ"ס יצרן).
בסופה כזו, החלפת מחשב למחשב של רנגלר תעלה את ההספק ל-193 כ"ס ללא שיפורים נוספים. על מנת לדעת באמת איזה מנוע יש לך, צריך לפתוח אותו.
תיאורטית המחשב אמור לתת לך את המידע הנ"ל אבל מי ערב לך שהוא שייך למנוע???
לרדו

asafk
20-01-03, 19:21
הורכב בטעות? למה אתה מתכוון ב"הורכב בטעות"?
עוד מעט תגיד לי שיש סופות עם בתי מצערת משופרים שאף אחד לא יודע מאיפה הם הגיעו לשם...

:wink: :roll: :wink: :roll: :shock:

אסף.

LAREDO
20-01-03, 19:54
אסף, אני כבר יודע...
מאיפה למה ואיך. אני רק לא מבין למה החליפו לרגילים?
תפסיק לגלוש ותכין דו"ח....
לרדו

-->