PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם זה מה שאני צריך בשביל להתחבר לOBDII ?

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 04:18
בקורולה 97 שלי?

או שיש כאן זה איזה CATCH וחסר כאן משהו חיוני?

לפטופ יש לי, כמובן.

Digimoto 4.02 ELM Package

The Digimoto 4.02 ELM package includes the software and the interface you will need for a fully supported OBD II diagnostic solution. This package includes an ElmScan interface of your choice (with enclosure), the Digimoto 4.02 software, a serial cable and an OBD II cable.

Sale Price: $109.95 (Regular Price:$119.00)

Interface Type: ISO (Import)VPW (GM)PWM (Ford)

Quantity:

מכאן:

http://www.digimotosales.com/shop/?shop=1&cart=21139&cat=1&PHPSESSID=f0655 bb9d1430cf96b4b19fceabbbfff

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 04:30
ושאלה נוספת:

אם אתם מכירים תוכנה חינמית שאני אוכל להשתמש בה, ואני רק אצטרך לבנות את הכבל או לקנות אותו.

בג'יפ, שהסבתי אותו ממאייד והצתה אלקטרונית למערכת ניהול מנוע ממוחשבת- הצתה והזרקה , של GMC ספארי, הורדתי תוכנה חינמית WINALDL מהרשת, ובניתי כבל על פי הוראות מהרשת , אבל שם זה OBDI.

יש כזה דבר לOBDII ?

moriseven
13-10-05, 12:44
חנן, יש לל את AUTODATA, לא בטוח שזאת הגרסה המלאה אולי זה יוכל לעזור לך.
בכל מקרה שם רשום בהוצאת קודי תקלות כבל EOBD אם זה אומר לך משהו.

מוריס

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 12:49
אני לא מבין מה אתה אומר.

מי? מה? איזה רכב? איזה כבל? הוא מתחבר ישירות לכניסה הסריאלית של המחשב? איזו תוכנה?

moriseven
13-10-05, 13:11
יש לי את התוכנה שחלק מהמוסכים עובדים איתה שנקראת AUTODATA (אני לא בטוח שזאת הגרסה המלאה) היא כוללת בתוכה את כל סוגי הרכבים שקיימים, אז בדקתי בקריאת קוד תקלות של טויוטה קורולה 97 כמו שאמרת וכתוב שם עם EOBD P CODES או בלי.
אני לא יודע מה זה אומר בגלל זה שאלתי אם זה אומר לך משהו, בעקרון כדי לקרוא קוד תקלות ברכבים החדשים את צריך את הסקנר של החברה או לפטופ עם התוכנה המתאימה.
אם אתה רוצה את התוכנה כדי לנסות להתחבר איתה אתה מוזמן.

מוריס

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 13:13
מצאתי עכשיו תוכנה חינמית:

http://www.scantool.net/software/scantool.net/index.shtml

מעניין אותי למצוא עכשיו סכימה של כרטיס שמחבר בין הOBDII ללפטופ. עושה רושם שזה משהו מורכב הרבה הרבה יותר מאשר הOBDI שבניתי לג'יפ, עם טרנזיסטור וכמה נגדים שמצאתי בג'נקיה שלי.

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 13:15
תודה, מוריס. כבר מצאתי תוכנה חינמית. כנראה שהתוכנה היא לא הסיפור הגדול כאן, כי ההבדל בין לקנות INTERFACE עם תוכנה ובלעדיה הוא 100 דולר מול 110 דולר.

תודה.

חימושניק
13-10-05, 13:21
חנן.

לפני שאתה קונה - שים לב שיש הבדלים במערכת ניהול המנוע בין הדגמים שנמכרים בארה"ב לבין הדגמים האירופאים שנמכרים אצלנו.
צריך לוודא שהחומרה שאתה קונה מתאימה למה שיש לך באוטו.

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 13:22
OK

חימושניק
13-10-05, 13:23
ד"א: ב-97 היו שני דגמים של קורולה - עם פנסים מלבניים (דגם ישן) ועם פנסים עגולים \0דגם חדש). איזה יש לך?

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 13:29
מלבניים.

חימושניק
13-10-05, 13:45
אז ככה:

הטויוטה שלך לא תומכת ב- OBDII, ולכן כלי שמתאים לסרוק רכבי OBDII לא יצליח לסרוק את הרכב שלך.
לעומת זאת, ניתן להוציא קודי תקלה בקלות יחסית מהרכבים הללו. יש לי את המידע ואני יכול להוציא אותו בצורת קובץ PDF.

אם תיתן לי את כתובת הדוא"ל שלך, אשמח לשלוח לך את הינפורמציה הנ"ל.

איציק - 4X6ZH
13-10-05, 14:21
לפי שנתון הרכב לדעתי זה לא יהיה OBD 2
זה יהיה איזה מערכת של יצרן הרכב שאולי היא OBD 1 אבל הקונקטור יהיה יעודי של היצרן .
כאשר אומרים OBD הכוונה לתקן של הקונקטור
כאשר אומרים OBD 2 הכוונה לתקן מחייב שבו אפשר לקרוא מספר מוגבל ( גדול מאד ) של נתונים על מערכות המנוע והממסרה הקשורים לזהום אויר / ניהול מנוע . ( אבל לא את כולם ) .
כאשר אומרים E OBD הכוונה לתקן ארופאי שלא הקבל כתקן מחייב בחלק מדגמי רכב ארופאים
בעיקר בתחילת שנות ה 90 .
הנושא מאד לא מסודר ורק לאחרונה כאשר נכנס ה OBD 2 כתקן מחייב ניתן להתחבר עם סקנרים פשוטים ולקבל נתונים אבל רק על מנוע / ממסרה בצורה מוגבלת .
חנן לשאלה הפרטית שלך למיטב ידעתי ניתן לקבל את האנפורמציה על ידי גמפר בשקע השרות
( בדרך כלל בתא המנוע ) ואז מנורת תקלת מנוע מהבהבת לפי מספר ומרווח הבהובים מתקבל קוד שאותו יש לקרוא בספר הרכב .
הנושא מאד מבלבל ומחייב בדיקה לפי כל מכשיר על הדגם הספציפי .יש הרבה שינויים בתוך אותם סדרות יצור .
מאחר והרכב המדובר במקור הוא יפני ( הגה בצד ימין ) יש לרכבים היפנים הרבה בעיות
במיקום שקע השרות .
לא כל מהשכתוב בספר קיים ברכב ולא כל מה שיש ברכב תואם לספר .
איציק

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 14:54
( בדרך כלל בתא המנוע ) ואז מנורת תקלת מנוע מהבהבת לפי מספר ומרווח הבהובים מתקבל קוד שאותו יש לקרוא בספר הרכב .

את זה אני יכול לנסות.

פשוט, על פי ההיינס שברשותי, כל הקורולות מ96 הן עם OBDII ומחייבות מכשיר סריקה, ולכן לא ניסיתי בכלל.

חימושניק
13-10-05, 15:21

את זה אני יכול לנסות.

פשוט, על פי ההיינס שברשותי, כל הקורולות מ96 הן עם OBDII ומחייבות מכשיר סריקה, ולכן לא ניסיתי בכלל.

ספר ההיינס שלך מתאים לדגמים האמריקנים - שם כל רכב החל משנת 1996 חוייב לשאת שקע OBDII סטנדרטי (16 פינים) ולאפשר סריקת קודי תקלות הקשורים בעיקר לבעיות הקשורות בזיהום אויר (תקלות של מנוע+גיר) בלבד ע"י סורק גנרי.

היות והטויוטה שלך היא דגם אירופאי - תקנות OBDII לא חלות עליה. ניתן להוציא קודי תקלה הן ע"י סורק ייעודי של טויוטה,, והן ע"י ג'ימפור של פינים בשקע הדיאגנוזה.

אם אתה מעוניין בפרוצדורה, שלח לי בה"פ את כתובת הדוא"ל שלך, ואשלח לך את האיפורמציה הרלוונטית.

חימושניק.

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 15:41
אתם צודקים. היינס אכן טועה.

זה לא OBDII אצלי. קיצרתי, בדקתי הבהובים, וראיתי קוד תקלה 14

http://img382.imageshack.us/img382/4403/code142js.jpg

עכשיו תשאלו, על מה בכלל אני טורח?

פעם בחודש, בממוצע, רק בקיץ האחרון, וזה עוד לא קרה לי בלי מזגן, בסיבובי סרק, כשהרכב חם, המנוע מגמגם לאיזו חצי שנייה, וחוזר לעבוד פיקס, בכל מצב.

חימושניק
13-10-05, 16:20
כנראה מודול הצתה קצת עייף.

חכה שהוא יתעייף יותר ואז תחליף אותו (זה חלק די יקר...)

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 16:29
המחיר לא מפריע לי, ולמען האמת גם לא התקלה (שכאמור, קורית בממוצע פעם בחודש למשך חצי שנייה) . התקלה מפריעה לאשתי שחוששת מכל שטות שקשורה ברכבים, וכשזה מפריע לאשתי, אז אשתי מפריעה לי.

יש לי דרך לוודא שזה אכן המודול? כי מסתם להחליף אני לא אלמד כלום, עקב נדירותו של הסימפטום, ובמיוחד עקב העובדה שמתקרב החורף, ובינתיים עוד לא נתקלתי בסימפטום כשהמזגן היה כבוי (יכול להיות שזה מקרי ולא קשור) .

חימושניק
13-10-05, 16:46
בגלל שזו תקלה שבאה והולכת (intermittent) קשה לקבוע בוודאות שזה המודול.
בשביל לעשות את זה צריך לעקוב אחרי התופעה לאורך זמן (במקרה הזה - אפילו כמה חודשים) ולקבוע בצורה הכי מדוייקת שאפשר את התנאים שבהם התקלה קורה ואת תדירות התקלה (אם זה אכן המודול, אז התדירות תלך ותגדל עד לכשלון מוחלט של המודול).

בכל אופן, אני ממליץ לך לנקוט בצעדים הבאים:

1. לבדוק את טיב החיבורים של המודול (קונקטור אחד או שניים - אם אני זוכר נכון) ולתקן אם יש משהו חשוד.
2. למחוק את קוד התקלה מהמחשב, לוודא שהוא מחוק ואז לנסוע עם האוטו כשבוע ולבדוק אם הקוד הופיע שוב.

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 17:00
o.k תודה .

חנן-ג'יפולוג
13-10-05, 17:52
במחשבה עשירית, יכול להיות שהקוד הזה מטעה מכיוון שהאימובילייזר מנתק את ההצתה בלבד, ויכול להיות שהקוד הזה נרשם עקב נסיון התנעה בלי נטרול של האימובילייזר. זה קורה לי פה ושם.

יובל מעגן
14-10-05, 00:37
מחפש תוכנה חינם שמאפשרת כוון TPS במנוע גרנד 4 ליטר .
כמובן עם אפשרות ליצור עצמי של הכבל .

חנן-ג'יפולוג
14-10-05, 13:27
אני לא מכיר את המערכת הספציפית שלך, יובל, אבל עד עכשיו, במה שנתקלתי, אתה בודק עם DVM התנגדות של הTPS בהתחברות לקונקטור שלו .
לא צריך בשביל זה להתחבר למחשב.

חנן-ג'יפולוג
14-10-05, 13:29
במחשבה עשירית, יכול להיות שהקוד הזה מטעה מכיוון שהאימובילייזר מנתק את ההצתה בלבד, ויכול להיות שהקוד הזה נרשם עקב נסיון התנעה בלי נטרול של האימובילייזר. זה קורה לי פה ושם.

עכשיו וידאתי את ההשערה הזו. איפסתי את המחשב, הנעתי את הרכב, בדקתי הבהובים , ולא היו קודי תקלה. ניסיתי , בכוונה, להניע את האוטו בלי לנטרל את האימובילייזר, בדקתי שוב הבהובים, ושוב נרשם קוד 14 .

בקיצור, נשארתי בלי שום קוד תקלה רלוונטי .

איציק - 4X6ZH
14-10-05, 13:50
אימובילזר מקומי יכול לגרום לשילוב תקלות מוזר
וזה לא תקלה אמיתית :lol:
איציק

-->