PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרחבת מפסק הסרנים בסמוראי

אלירן 01
13-10-05, 19:54
שלום לכולם.
אני מעוניין להרחיב את מפסק הסרנים (סמוראי 87) כדי לקבל יותר יציבות רוחבית.(בלי להחליף לצמיגים רחבים יותר).
א. האם ע"י החלפה לג'נטים רחבים יותר , נגיד של סיקס?
ב. ע"י ספייסרים .כמה זה מזיק מבחינת עומסים? וגם כמה זה עולה?
ג. ג'נטים מיוחדים שנועדו למטרה זו ( אופספייס או משהו כזה), כמה עולה? מה העומסים שזה
מוסיף? וכו'.
דרך אגב הסמו נועל 215/75/15

תודה מראש.
אלירן. :roll:

סמוראי 92
13-10-05, 20:00
אם יש לך ג'אנט מקורי של סמוראי תנסה להפוך את הג'אנטים מאחורה ומקדימה ולראות אם הגלגל נוגע בקליפר.

אם לא נוגע הרווחת רוחב מעולה בכלום מאמץ.

אם נוגע אפשר לשים ספייסר של חצי סנטימטר עובי בכל גלגל ואז גם גלגל של 29 אינצ' ייכנס.

אלירן 01
13-10-05, 20:09
ניסיתי את זה פעם אחת ,בלי לנסוע עם זה, סתם בשביל לבדוק את זה,זה באמת מרחיב והרבה
יחסית אבל- נוגע בקליפר מקדימה , ומאחורה אחד הוונטילים משתפשף, ולפי מה שכתוב בדיון
" להפוך גלגל ( פנים לבחוץ) " זה גם לא כל כך חוקי.

אלון_ק
13-10-05, 20:33
במדינת ישראל שינוי גודל המאפשרה ברכב איננו חוקי ובמילותיו האלמותיות של פורסט גאמפ: "וזה כל מה שיש לי להגיד על זה".

א: כן. ג'אנט 7, לא 8.
ב: יותר יקר מג'אנט אם יש לך גאנט 15 (ויש לך). עומסים וכד' לא משתנים משמעותית יחסית לג'אנט בעל נתונים זהים לאלו של התוספת (יש דיון על זה כאן בפורום, אם לא תמצא תבקש ואני אמצא לך). סד"ג של 100$ לזוג (דהיינו לא פחות מ200$) לפני משלוח (או מזוודה). בארץ המחירים מרקיעים שחקים, בין 1200 ל1600 לרביעייה, לא כולל אומים וגוז'ונים.
ג: זה בדיוק מה שאתה מקבל מא'. תיכנס למילון בפורום לג'יפאים מתחילים, תבין איך מגדירים ג'אנט, תבין גם למה.
ניתן להזמין ג'אנטים מיוחדים למינהם. לUS WHEEL יש פחות או יותר את כל מה שאתה יכול לחלום עליו, אבל לא ניתן לרכוש ישירות מהם אלא רק דרך יבואן שלהם (בארץ או בחו"ל). RRO מוכרים, זה משהו כמו 60$ לג'אנט בממוצע. זה יהיה יותר קרוב ל140$ לכל ג'אנט אם תנסה לשלוח את זה לארץ (זה כבר לא נכנס במזוודה).

ככל שמרכז הצמיג רחוק מהנאבה כך פועלים עומסים גדולים יותר. המספר המדוייק לא ממש משנה לך (זו מכפלת מומנטים די פשוטה), מה שמשנה לך זה מתי הנזקים מתחילים להיות קרובים מדי. כל הגדלה תיצור שחיקה מוגברת במיסבים, בתפוחי ההגה, בקינג-פינים וכד', אבל שחיקה כמו זו שתקבל מג'אנט 15X7 עם 2.5'' של BS (הג'אנט הממוצע של סיקס) לא תורגש. שחיקה שתקבל מג'אנט 15X10 עם 2'' BS תורגש ועוד איך... בקיצור, לך על ג'אנט של סיקס. נפוץ, זול ומתאים בול. לצמיג ישיר בפתח תקווה היו 4 למכירה ב800 לפני מיקוח לפני חודש, אולי הם עדיין שם.

אלירן 01
13-10-05, 21:54
בכמה יגדל מפסק הסרן עם ג'אנט של סיקס 15/7 וBS של 2.5 אינ'ץ, והאם אין בעיה
להרכיב צמיגי הנקוק MT במידה הנ"לל ( למעלה למעלה)?
לא שיש לי כאלה ,אבל אני מתכננן להחליף לכאלה מתישהו.
:lol:

אלון_ק
13-10-05, 22:21
כרגע יש לך ג'אנט 5.5 עם BS של 3.75, דהיינו רווח חיובי של 5.5-3.75=1.75.
עבור ג'אנט 7 אינץ' עם BS של 2.5 יש לך 7-2.5=4.5.
4.5-1.75=2.75 אינץ' וזה מה שאתה תקבל, תוספת של 7 ס"מ בכל צד (2.75 אינץ').

כן, הנקוק יעלה על זה.

המהנדס
13-10-05, 22:30
אלון אתה גדול.
תעשה לי חישוב על אמריקן רייסינג 8"

אלון_ק
13-10-05, 22:31
אני מניח שאתה צוחק עלי?

אם לא, תן לי או את הBS או את האופסט. אי אפשר רק עם רוחב.

אלירן 01
13-10-05, 22:44
תודה רבה :D

המהנדס
13-10-05, 22:45
חס וחלילה .
אין לי מושג מה זה BS / אופסט זה לא אמור להיות קבוע ? איך לבדוק את זה ?

אלון_ק
13-10-05, 23:11
הסברתי במילון, אבל ממילא אין לי משהו יותר טוב לעשות אז:

אופ-סט (OS): מרחק הנאבה (איפה שהחורים)ממרכז הג'אנט. אופסט חיובי זה לכיוון הכביש, אופסט שלילי זה לכיוון הסרן. אם יש לנו ג'אנט טיפוסי של סמוראי (15X5.5), יש לנו אופסט של +1 (זה באינצ'ים למרבה הצער). זה אומר שאם הרוחב הוא 5.5, אז המרכז הוא 2.75. תוסיף לזה 1 וקיבלת את מיקום הנאבה. אתה יכול להסיק מזה גם את הBackSpacing (בקיצור BS), כי עכשיו אתה יודע איפה הנאבה ממוקמת. לא להתבלבל רק עם ה + וה-, ככל שהאופסט יותר חיובי זה אומר שהנאבה יותר קרובה לכביש, דהיינו הגלגל הולך יותר פנימה...

באק-ספייסינג (BS): המרחק באינצ'ים מהנאבה ועד החלק הפנימי של הג'אנט. בג'אנט רגיל של סמוראי הוא 3.75. למה זה מעניין אותנו יותר מהאופסט? קודם כל, כי אפשר תמיד לגזור אחד מהשני. אם יש לי ג'אנט שרוחבו 5.5 והBS שלו 3.75, אזי המרחק שלו מהמרכז הוא 3.75-2.75 וזה יוצא +1, בדיוק הOS. הסיבה שהוא באמת מעניין אותנו יותר היא כי האופסט לא נותן לנו (ללא חישוב) את המידע החיוני ביותר (שהBS נותן בדיוק): המרחק בין הנאבה לקצה הג'אנט הפנימי. זה הרבה יותר חשוב לנו, כי ככל שהצמיג גדל אנחנו רוצים להרחיק אותו מהצד הפנימי. מרחק הצמיג מהצד הפנימי יקבע ע"י קצה הג'אנט (ומידת הצמיג, אבל אף אחד לא ינסה להרכיב 33X14.5 על ג'אנט של 5.5 אינץ', נכון? אז עובדים רק על ג'אנט).

דוגמא פשוטה: אם יש לי ג'אנט שידוע לי שהאופסט שלו הוא -1, זה עדיין לא אמור שאני אוכל להכניס אותו. אם הג'אנט הזה הוא ברוחב 10 אינץ', יהי לי BS של 4 אינץ' וזה יותר מדי תמיד...
לעומת זאת, אילו הייתי מגדיר שלגאנט נתון יש BS של 2.5, זה כבר לא משנה איזה רוחב הוא - צידו הפנימי תמיד יהיה באותו מרחק מהסרן.

אל תנסה להסביר את זה לפנצ'רמאעכר. אתה יכול גם לוותר מראש על שאלה כמו "כמה אופסט יש לג'אנט הזה", כי התשובה הכי מדוייקת שתקבל תהיה "הרבה, הוא יוציא לך את הצמיג המון". גם להם אין מושג מה זה, פשוט תסתכל להם בקטלוגים... שם הכל כתוב, תמיד.

סוזי המשתוללת
13-10-05, 23:29
נקסוס
אחרי כל הדיון המלומד הזה לא סיפרת לבחור שמשנת 88 הרחיבו את הסרנים בהרבה יותר מכל ג'אנט או ספייסר אז גם זו אופציה
לקחת מאחד כמו אמנון סרני 88 ולתת בתמורתם 87 אולי אם תוספת קטנה שהרי אמנון לא עובד בחינם אבל זה יהיה הכי פשוט , הכי טוב והכי חוקי
באותה ההזדמנות צריך להחליף את הדראג ולוודא שהשפור מגיע עם הסרן של ה88

המהנדס
13-10-05, 23:30
תודה.

omri_g
13-10-05, 23:40
שאלות של חוסר נסיו בנושא:

א) מה בדיוק ייתן לי הOFFSET- כלומר הוא ייתן לי יציבות נגד התהפכויות צד? עבירות טובה יותר?

ב) במידה ושמתי ג'נטים של סיקס, איזה רוחב צמיגים מתאים לי (בהתאם לגדלים שצוינו למעלה)?

אלון_ק
14-10-05, 00:02
סושי, אתה שוכח שזה אומר הפסד נוסף ליחס ההעברה. זה גם אומר מיקום תושבות הקפיצים מחדש על הסרן (או על השלדה), שינוי תופים בסרן האחורי (ביטול בלם היד לפחות) וכד'. זה מסוג הדברים שאם כבר עושים אז עושים עם סרן אחורי של ויטארה וקדמי של סמוראי, אם לא שניהם של טויוטה או דנה 44. להחליף סרן של סמוראי בסרן של סמוראי נראה לי דבילי להחריד.

עמרי, תקרא את ההסבר שוב. OS לבדו לא אומר לך כלום, אתה חייב גם את רוחב הג'אנט ו/או את ה BS... אם אתה יודע שהנאבה ממוקמת 1 אינץ' מהמרכז לכיוון הסרן זה לא אומר לך כמה ברזל יש לכיוון הכביש ולא כמה לכיוון הסרן. יותר מכך, המילה "אופסט" או ציון הגודל חסרי חשיבות ללא ציון הכיוון (+ או -).
א. ככל שהרכב רחב יותר כן יהיה קשה יותר להפוך אותו הצידה. אם תיקח ג'אנט 15X7, נניח, עם BS של 2 אינץ' (שזה אומר אופסט של 1.5-), קצה הג'אנט יבלוט לך החוצה 3.25 אינץ' יותר מאשר מה שהוא היה במקור ובסה"כ 5 אינץ' מהנאבה. זה יהיה הרבה יותר רחב ממה שיש לך היום, כי זה מרחיב את כל הסרן ב6.5 אינץ יותר מרוחבו עם הצמיג המקורי, סה"כ תוספת רוחב של 16.5 ס"מ.
ב. צמיג 215 יעלה על הג'אנט ללא בעיות מיוחדות, אם זה מה שאתה שואל. זה חורג ב1/2 אינץ' מהוראות היצרן, אבל זה סביל. אתה יכול להגיע עד צמיג ברוחב 10.5 אינץ' (צמיג 265) ולהשאר בתחום הסביר על ג'אנט כזה, מה שאומר שאם תחליט יום אחד להצטרף למועדון ה31 (31X10.5) אתה תוכל.

omri_g
14-10-05, 01:44
כרגע אני אכן נוסע על 215 אבל על הג'אנטים הרגילים ורציתי לדעת עם המעבר לאופסט + יתן לי משהו. מסיבה לא ברורה תמיד ששאלתי אמרו לי שזה לא מייצב את האוטו יותר למרות שלי זה תמיד נראה מאוד הגיוני. בנוסף העניין מאוד חשוב לי כי הייציבות של הסמוראי מדאיגה אותי ומעבר למראה מגניב וקרבי ועבירות משופרת המעבר לאופסט בסגנון מה שאתה דברת עליו יכול באמת לשפר (כנראה ממה שאני מבין) את בטיחות הנסיעה.

תודה על ההסבר.

אלירן 01
14-10-05, 02:45
לקחת מאחד כמו אמנון סרני 88 ולתת בתמורתם 87 אולי אם תוספת קטנה

נראה לי שזה יקח יותר מידי זמן וכסף, ואחרי הכל יש נעילה מאחורה, חבל שהיא תלך יחד עם הסרן :(

סוזי המשתוללת
14-10-05, 02:58
אלירן
הנעילה לא תלך לשום מקום תשאיר את הביצה שלך ותיקח רק סרן וציריות
מכיוון שאתה נותן משהו בתמורה למשהו אמנון ייקח כמה לירות רק בשביל הטירחה שלו
נקסוס החלפת בלם היד לכזה על הגלגלים = שיפור בטיחותי נוסף בעלות החלפת הכבל
ואגב לגבי שינוי תושבות אני לא בטוח כלל כי מה שסוזוקי שינו היה את הסרנים לא את השילדה/בודי
יש רק דרך אחת נכונה להרחיב את האוטו וזה על ידי החלפת סרן
כל הספייסרים למיניהם/ ג'נטים עם אופסט אלו פתרונות פחות טובים שמפעילים עומסים גדולים יותר וגורמים לבלאי מואץ

אלירן 01
14-10-05, 03:21
א. כמה אמור ,בערך, לעלות דבר שכזה.
ב. אם אני מעביר את הדיפרנציאל שלי לסרן של ה88 אז בעצם יחס ההעברה נשאר.נכון?
ג. בכמה יותר רחב הסרן של ה88.
ד. יש לי טרנפסר 84 , וההנדברקס נמצא על היציאה מהטרנספר,אז זה אומר שלא צריך שינוי
תופים כמו שנקסוס כתב.
ד. עדיין יש את הבעייה של מיקום התושבות מחדש,לא?
ה. כמה נגידכמה יעלה לעשות מה שאלון אמר? ( סרן של ויטארה, טויוטה או דנה 44 ).

אלון_ק
14-10-05, 11:06
א. אין לי מושג כמה לסרנים של סמוראי.
ב. נכון, יחד עם הנעילה.
ג. 2 אינץ' בכל צד, סה"כ 10 ס"מ.
ד. לא נכון, עדיין צריך כי מ88 והלאה התופים בסרן מיועדים לקבלת בלם יד. אתה עדיין לא חייב לשנות את שלך, אתה יכול פשוט לבטל את האופציה בסרן, אבל משהו חייב להעשות.
ה. כן! סושי טועה כאן. מ88 והלאה תושבות הקפיצים יושבות אחרת על השלדה של הסמוראי וגם על הסרן. אתה תצטרך לשנות אחד מהם וקל יותר לשנות את זה של הסרן.
ו. סרן של ויטארה יעלה אותו דבר, אבל תצטרך לקנות נעילה אחרת. דנה 44 או טויוטה זה כבר סיפור אחר לגמרי, גם בעלויות וגם בסיבוך - צריך לבנות מערכת היגוי חדשה, להתאים מערכות בלמים, לעשות יותר תיאומים במיקומים פיסיים בסרן...

סושי עדיין טועה בגישה, לדעתי. החלפה לסרנים חדשים של סמוראי זה עדיין טפשי ויעלה לך יותר ממה שזה שווה. זוג סרני 44 אפשר למצוא ב2000, שזה בערך מה ששלך שווים. משם יש תיאומים, שיפוץ ועבודה עליהם בעוד 500 בערך, אם אתה עושה הכל לבד. דנה 44 קצר עדיין יותר רחב מכל שאר האפשרויות.
סרנו טויוטה, גם אם הם ההאופציה הטובה ביותר מעשית, יקרים יחסית. כ1000 לקדמי אבל 2500 לאחורי נעול חשמלית (וזה מחירים לחברים...).

אלון_ק
14-10-05, 12:38
משנת 88 הרחיבו את הסרנים בהרבה יותר מכל ג'אנט או ספייסר
לא נכון, אגב. ההרחבה הייתה של 2 אינץ' בכל צד, סה"כ של 10 ס"מ לרוחב הסרן; ג'אנט ממוצע של סיקס (15X7 עם 2.5 BS) מרחיב כל צד, כאמור מעלה, ב7 ס"מ יותר מאשר עם הג'אנט המקורי לסה"כ של 14 ס"מ יותר.
אני לא מאמין שהחלפת סרן תעלה פחות מסט ג'אנטים משומש, ודאי שהג'אנטים הם פתרון פשוט יותר. העומסים הנלווים במידות האלו זניחים ואתה יודע את זה, אז למה להכנס לכזו הרפתקאה? מילא סרן ג'ימיני, את זה אני מבין. גם רחב עוד יותר וגם יחס העברה של 4.11, אבל המחיר...

תחליף ג'אנט, הכי זול ופשוט.

גיא
14-10-05, 12:59
נקודה שלא נגעתם בה.

ג'נטים גדולים יותר גם שוקלים יותר.

אני פעם ניסיתי להחליף לג'נטים של סיקס. ואחרי יומיים החזרתי אותם. האוטו פשוט לא זז.
היה כבד מידי.

אלירן 01
14-10-05, 14:40
כמה הבדל במשקל יש בין ג'אנט מקורי של סמוראי לג'אנט של סיקס?
והאם העובדה שיש לי טרנספר 84 פותרת את בעיית המשקל הנוסף?

סמוראי 92
14-10-05, 14:53
הכי זול והכי פשוט .

ספייסר בעובי של חצי סנטימטר (בגלל שהוא דק לא צריך להחליף גוז'ונים ומצד שני יותר מזה אתה לא צריך כדי להפוך את הגלגל ולמנוע ממנו לגעת בקליפר ) כמו שכתבתי בהודעה שלי ממקודם ואז להפוך את הג'אנט.

אתה תרוויח רוחב משמעותי ובפחות מ400 שקל וביקור אצל חרט אתה גומר את כל הסיפור.

אם אתה גר בהרצליה אני יכול לשלוח אותך למישהו שעשה את זה לי.

אלון_ק
14-10-05, 15:39
זה לא כל כך המשקל שגרם לבעיה של גיא, זה יותר ההתנגדות לגלגול שגדלה.

כן, זה שיש לך טרנספר קצר יותר יעזור לפצות על זה.

אלירן 01
14-10-05, 17:20
זה לא כל כך המשקל שגרם לבעיה של גיא, זה יותר ההתנגדות לגלגול שגדלה.

.
אלון, אם תוכל להסביר בדיוק את סוף המשפט זה יעזור .
לסמוראי 92.
א. מה עושים עם הוונטיל?(עושים עוד חור או שפשוט משאירים).
ב. מה עושים עם החורים הקוניים של הגוז'ונים,שלפי מה שהבנתי וראיתי אין אותם בצד השני של הג'אנט.
ג. בכמה זה יותר רחב מפתרון הג'אנטי סיקס?
ד. אם זה בהרבה, אז זה לא קצת גורם לעומסים גדולים מאוד ( שלפי מה שקראתי בדיון על "להפוך ג'אנטים פנים החוצה") על המיסבים ואז פתאום אתה יכול לראות את הגלגל שלך עוקף אותך בכביש.
ה. (כן אני יודע זה כבר הרבה שאלות אבל זאת האחרונה) זה חוקי? :roll:

המהנדס
14-10-05, 17:24
קנה סרנים של סמוראי 89 ומעלה = 600 שקל
קנה גאנטים חדשים = 700 שקל
קנה ספייסרים = 700 שקל
2000 שקל +/- ויש לך רכב רחב יותר ב 15 ס"מ כל צד.
לזה תוסיף כנפונים רחבים (אם אתה לא רוצה שוטרים על הזנב) וסע לשלום.

עניין המשקל של הג'אנט הוא זניח עם הטרנספר שלך ובכלל.

moriseven
14-10-05, 17:28
פעם, על פי סיפורים של "הזקנים" היו הופכים את הג'אנט בחיפושיות כדי שהגלגלים יבלטו (בעידן לפני שהחליפו ג'אנטים) והם מספרים שפעם בכל כמה זמן היה נגזר להם גוז'ון.
אני חושב שלא סתם המהנדסים בחרו שהג'אנט יהיה ככה ואם תהפוך אותו יהיו לכך השלכות מסויימות, כמו לראות איך הצמיג עוקף אותך.(מחזה של פעם חיים :lol: )

מוריס

אלון_ק
14-10-05, 18:32
אתה מרחיב משמעותית את הצמיג, זה עיקר תוספת ההתנגדות שאתה מקבל. לא המשקל.

אל תהפוך את הג'אנט. אם כבר, לך למישהו שיוציא לך את הליבה וירתך לך אותה חזרה במיקום אחר (גם כ700 ש"ח). הרבה יותר הגיוני מאשר להתחיל להסתבך עם הפיכת ג'אנט (כולל החורים הקוניים, מיקום הונטיל ובעיקר התוספת המחורבנת שאתה תקבל לרוחב יחסית להשקעה).
לגבי ב', זה לא יותר רחב. תחשב בעצמך, זה אומר שיבלוט לך החוצה 3.75 אינץ', בעוד עם ג'נט סיקס ממוצע יבלטו לך 5 אינץ'...

לגבי ד', כמו שאתה מבין מב' זה לא נורא. אף אחד לא יוכל לומר לך כמה בליטה החוצה גורמת לשחיקה מוגזמת, כי "שחיקה מוגזמת" זה עניין של הגדרה ולא פחות חשוב היא מורכבת מעוד הרבה משתנים, סגנון הנהיגה שלך בינהם. אתה אף פעם לא תראה גלגל עוקף אותך בכביש אם תבדוק את מצב המיסבים מדי פעם. אף אחד גם לא יכול לומר לך שג'אנט כזה יגרום לכך תוך X זמן, אבל אני כן יכול לומר לך ע"ב סטטיסטי שאין עם כזו הרחבה בעיה ברורה.

dizza man
14-10-05, 19:24
http://img417.imageshack.us/img417/1549/p10100713yz.jpg

קח דוגמא לג'אנט של סיקס שקיבל "טיפול מיוחד" ממני עם דיסק רתכת ופטיש 5 קילו

debilezem
16-10-05, 00:17
למה טיפלת בג'נט?
הוא לא מתאים כמו שהוא?

dizza man
16-10-05, 04:30
הקטנתי באקספייס כדי להרכיב צמיגים 31

בני
16-10-05, 11:26
שלום לכולם!
אלון מאחר וגם אני מעונין להרחיב את מפסק הסרנים אצלי באוטו הייתי רוצה שתפרט על ההבדלים
במיקום תושבות הקפיץ בדגמים של שנת 1988 ומעלה,אצלי מודל 1987 ארוך.
לגביי החלפת גאנט, לגאנט של סיקס לצורך הרחבת סרנים כמה ההתנגדות משמעותית ביחס למידה המקורית של הסמוראי עם צמיגי 215?
יש לי כרגע אפשרות לרכוש זוג סרנים של סמוראי מודל 1991 כמה אני אמור לשלם עבורם?
באותו שרשור הוזכר השם של בחור בשם אמנון ממעריב כיצד אני מגיע אליו?

אלון_ק
16-10-05, 15:07
ההבדלים מאוד פשוטים במיקום התושבות, בחדשים פשוט הזיזו אותן גם בסרן וגם בשלדה 2 אינץ' החוצה בכל צד. אתה יכול לראות שהתושבות בחדשים לא יושבות על קו השלדה אלא קצת בצד, בעוד בישנים הם בדיוק עליה. בשביל להכניס סרן חדש לרכב עם שלדה ישנה אתה צריך או להזיז את התושבות בסרן או בשלדה, כשבסרן זה יותר פשוט ונח.

אני לא יודע לומר לך באחוזים או בNM כמה התנגדות נוספת, לדעתי היא זניחה. אחרים לא יסכימו איתי, איש איש ודעתו שלו. עצם המעבר לצמיגי 215 מהווה התנגדות גדולה יותר, את זה אני יכול לומר לך בוודאות.

סרן שלם ותקין מתוף לתוף (או מדיסק לדיסק) עולה בין 1000 ל1500 ש"ח.

אמנון: 0522590207.

אל תשחקו בקקי. אם מחליפים סרן עושים את זה עד הסוף, לא לסרן של סמוראי. בחייכם, קוטר הסרן של סמוראי הוא בדיוק הקוטר של פחית קולה... תחליפו למשהו ששווה את הכסף.

בני
17-10-05, 14:31
שלום!
אוקי, בוא נפסיק לשחק בקקי ובוא נראה איך מרחיבים מפסק סרנים של סמוראי על ידי החלפת
הסרנים למשהו יותר "נורמאלי" אך יחד אם זאת לשמור על מספר כללים מנחים:
1:הרכב משמש אותי ביום יום,חייב להישאר חוקי.
2:עלות קניית הסרנים צריכה ליהיות דומה לעלות הסרנים של הסמוראי.
3:ההרחבה נועדה לשפר את היציבות והבטיחות של הרכב בכביש ובשטח.
4:גם אם עניין החוקיות נמצא בתחום האפור-עצם החלפת הסרנים לסרנים של רכב אחר, בוא לא
נדון בזה ונשתדל לדון יותר בצד הטכני של העניין,אילו בעיות צפויות,האם ניתן להתמודד איתן
בעבודה ביתית? התיחסות ליחסי העברה בסרנים-מידת הצמיגים תשאר כרגע 215-75-15.
אם שכחתי לציין פרמטרים אשמח אם יוסיפו אחרי.

אלון_ק
17-10-05, 15:03
1. ג'אנטים אופסט, לא החלפת סרן. כל בליטה של הצמיג מהרכב זה לא חוקי, אגב.
2. דנה 30+דנה 44 יהיה יותר זול...
4. בעיות צפויות: זויות קסטר, פיניון, התאמת גלי הינע, התאמת בלמים, התאמת תושבות קפיצים ובולמים, התאמת מערכת היגוי. בטח שכחתי משהו, אבל עם הכל ניתן להתמודד עם דיסק 4.5' ורתכת.
אם אתה מתכנן להשאר עם 215, אין לך למה להחליף סרן. ג'אנט וזהו. יש סיבה למה 99% מהאנשים רק מחליפים ג'אנט או מוסיפים ספייסר.

מורי
30-11-05, 17:39
אילו שינויים נדרשים בהחלפת סרן אחורי של סמוראי,לסרן של ויטרה? ומה היתרונות והחסרונות של הסרן הנ"ל? תודה

אלון_ק
30-11-05, 19:50
שינויים נדרשים:
סרן קדמי (לא התבלבלתי): אתה חייב להחליף ליחס של הסרן האחורי. זה אומר טבעת התאמה לקורונה (35$) כי הקוטר הפנימי שלה גדול מזה של הסמוראי, אז היא לא מחזיקה את הקרוס-שאפטים במקום; הטבעת עושה לך את זה. כיוון קורונה פיניון מחדש, יחד עם ספייסרים לפיניון (8$ לקניית ייעודיים שיעשו חיים קלים, אחד מהם בדיוק בגודל של ההפרשים והשאר סטנדרט, כי לכל פיניון צריך כיוון גם ככה). קראש-סליב (150 ש"ח), מחז"שים, אטמים ושאר חיות על הדרך, סה"כ שמגיע גם צפונה ל600 ש"ח אם אתה מחליף כמעט הכל.

סרן אחורי: התאמת בלמים, ובלם יד. כיוון משאבות לעצמת בלימה נכונה. בניית תושבות על הסרן. סה"כ שום דבר נורא, אבל צריך לדייק מאוד עם הבלמים וזויות התושבות. לא סיפור.

יתרונות וחסרונות:
רוחב נהדר, חוסן מכאני עצום יחסית לסרן אחורי של סמוראי. קורונה/פיניון אחוריים בלתי שבירים לסמוראי. יופי של פלטפורמה אם מראש הולכים על מתלי סליל.
חסרונות: קיבלת קורונה פיניון גדולים, קיבלת מרווח גחון מצחיק. מראש מגביל לך את היעילות של זה לצמיגי 31 ומעלה. לא פותר בעיית חוסן של סרן קדמי.

שורה תחתונה? אני לא הייתי עושה. יש 2 סוגי סרנים ששווה להחליף אליהם בסמוראי, לדעתי: דנה 44 וטויוטה. הטויוטה עדיפים, אבל בעייתיים מאוד מבחינת תועלת אם נשארים עם רכב שיוכל לנסוע בכביש*; ה44 ישנים יותר, ומי לעזאזל צריך ציריה בקוטר 1.31' בכל מקרה? אף אחד לא נוסע כאן עם 33+.
חיזוקי סרנים כנגד כפיפה, הרחבת סרנים במיליון ואחד אפשרויות נראים לי הרבה יותר הגיוניים מאשר החלפת סרן, אלא אם מישהו רוצה לשים 33+.

*יוצא מן הכלל אחד יש וזה סמוראי סלילים, או כזה שהוסב לסלילים. עליו אתה יכול להרכיב סרני טויוטה בלי הבעיה של LAW VS SPOA, רק עם הבעיות הרגילות - התאמה, הרחבת כנפונים.

ruby
01-12-05, 09:55
האם סמוראי ארוך מבציר 88 גם נהנה מהרחבת הסרנים שמהם נהנו הכלים הקצרים משנת 88 ומעלה ?

מורי
01-12-05, 10:11
הארוך לא זכה להרחבת הסרנים בשנת 88.בעולם נתקלתי בסמוראים ארוכים משנת 95-96 שגם הם יוצרו עם סרנים צרים

Itai55
02-08-07, 07:33
אני פעם ניסיתי להחליף לג'נטים של סיקס. ואחרי יומיים החזרתי אותם. האוטו פשוט לא זז.
היה כבד מידי.

ג'אנט ממוצע של סיקס (15X7 עם 2.5 BS) מרחיב כל צד, כאמור מעלה, ב7 ס"מ יותר מאשר עם הג'אנט המקורי לסה"כ של 14 ס"מ יותר.
אני לא מאמין שהחלפת סרן תעלה פחות מסט ג'אנטים משומש, ודאי שהג'אנטים הם פתרון פשוט יותר. העומסים הנלווים במידות האלו זניחים ואתה יודע את זה, אז למה להכנס לכזו הרפתקאה? מילא סרן ג'ימיני, את זה אני מבין.תחליף ג'אנט, הכי זול ופשוט.

מקפיץ את השרשור כדי להבין כמה דברים.

1. האם צמיג 205-75-15 יכול לעלות על גאנט 7 אינץ'?
2. האם זה חוקי ויעבור את מבחן השוטר המשועמם?
3. לפי שני הציטוטים אני לא מבין אם גאנט 7 משפיע או לא משפיע על רמת ה"סחיבה"
4. פעם אחרונה-גאנט 7 מגביר את הבלאי או לא?!

תודה רבה רבה
איתי

Itai55
02-08-07, 07:34
היה כבד מידי.

ג'אנט ממוצע של סיקס (15X7 עם 2.5 BS) מרחיב כל צד, כאמור מעלה, ב7 ס"מ יותר מאשר עם הג'אנט המקורי לסה"כ של 14 ס"מ יותר.
אני לא מאמין שהחלפת סרן תעלה פחות מסט ג'אנטים משומש, ודאי שהג'אנטים הם פתרון פשוט יותר. העומסים הנלווים במידות האלו זניחים ואתה יודע את זה, אז למה להכנס לכזו הרפתקאה? מילא סרן ג'ימיני, את זה אני מבין.תחליף ג'אנט, הכי זול ופשוט.

מקפיץ את השרשור כדי להבין כמה דברים.

1. האם צמיג 205-75-15 יכול לעלות על גאנט 7 אינץ'?
2. האם זה חוקי ויעבור את מבחן השוטר המשועמם?
3. לפי שני הציטוטים אני לא מבין אם גאנט 7 משפיע או לא משפיע על רמת ה"סחיבה"
4. פעם אחרונה-גאנט 7 מגביר את הבלאי או לא?!

תודה רבה רבה
איתי

מורי
02-08-07, 07:58
1.צמיגאי שמבין עניין לא יסכים להרכיב צמיג 205 על ג'נט 7" למרות שהוא יכול.(אני לא הייתי ממליץ על כך)
2.שוטר לא יכול לעשות כלום נגד ג'נט רחב כל עוד מידת הצמיג מאושרת (ובמקרה הזה גם חוקית לפי אוטודאטה).בוחן רכב יכול להחליט שזה לא בטיחותי ולפעול בהתאם.
3.ג'נט 7 שוקל יותר מהמקורי,ולכן תיתכן השפעה (זניחה לטעמי)על הסחיבה.
4.מגביר את הבלאי . לא ברמה ששווה התייחסות.

Itai55
02-08-07, 08:02
1.צמיגאי שמבין עניין לא יסכים להרכיב צמיג 205 על ג'נט 7" למרות שהוא יכול.(אני לא הייתי ממליץ על כך)
.

קודם כל תודה על תשובה סופר מהירה:D
מה יקרה אם אני ירכיב צמיג 205 על גאנט7?
לא להכנס לזה ופשוט להישאר עם הגאנט המקורי?

נמרוד
02-08-07, 09:00
רוחב הצמיג 205 = 8 אינץ', על ג'אנט 7 הוא יראה רחב מדי, הדפנות שלו יבלטו החוצה, הוא יהיה חשוף יותר לפגיעה בדופן, שפת הג'אנט תהיה חשופה יותר למכות מאבנים, וגם מבחינה דינמית, על הכביש, האחיזה שלו תפגע כי זה ג'אנט רחב מדי בשבילו.

אבל בוא נשאל אחרת - איזו סיבה בעולם יש לך בעד התקנת צמיג ברוחב 205 על ג'אנט 7??? רק כי זה אפשרי?

Itai55
02-08-07, 09:15
אבל בוא נשאל אחרת - איזו סיבה בעולם יש לך בעד התקנת צמיג ברוחב 205 על ג'אנט 7??? רק כי זה אפשרי?

סתם השתעשעתי ברעיון...
בגדול רציתי להרחיב בלי להתחיל להתעסק עם ספייסרים ואני מעדיף שלא להחליף צמיג ל215 בגלל בעית החוקיות המוכרת לכולנו.
אבל אם לא אז לא...
תודה על העזרה

-->