PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על סדנת ירי לבעלי רשיון נשק

ניר ל
02-11-15, 10:44
נרשמתי לאחרונה לסדרת אימונים שמעביר מדריך ירי בכיר ומטובי היורים בארץ, נוכחתי שזה מתאים גם למחזיקי אקדח מהשורה ולא רק למי שפעיל בתחום, היות שההדרכה היא בקבוצה קטנה ( למעשה אישית),מתחילה מהדברים הכי בסיסיים של עמידה, אחיזה ולחיצת הדק והתוכן ניתן להתאמה, כמו כן ניתן ככל הנראה לבחור מטווח נגיש אם יש ביקוש באיזור הצפון או הדרום.
מדובר בארבעה מפגשים, כל אחד נמשך שעתיים, נערכים בימי שישי, יורים כ 800 כדור ( שזה פי כמה ממה שיורה בעל רשיון ממוצע במשך כל חייו....) וזה ממש לא דומה לירי סטטי במטווח חידוש רשיון. המחיר בסה״כ הוא דומה ואף נמוך ממה שיעלה לכם להיכנס למטווח לירי חפשי ולקנות כזו כמות של תחמושת.

זה לא קורס הסמכה, לא ירי ספורטיבי, פשוט לומדים לירות נכון, מהר ומדוייק במינימום זמן, מחיר ובלבולי מוח.

מי שמעוניין יקבל ממני את פרטי המדריך בה״פ, אין לי כאמור קשר אישי או מסחרי.

asafk
02-11-15, 11:41
אז בואו ננסה לארגן קבוצה קטנה. לי מתאים בת״א או הרצליה.

ניר, לכמה משתתפים בקבוצה זה ריאלי?

אסף.

omri_t
02-11-15, 12:07
אני גם בעניין.

ניר ל
02-11-15, 13:47
נראה לי שסביב 8-10 אנשים, לא צריך לארגן קבוצה, אפשר ליצור איתו קשר ושהוא יארגן, אעביר לכם את הטלפון שלו בפרטי.

itayhi
02-11-15, 22:05
כמו אסף גם לי נשמע מאוד מתאים באזור המרכז, ת"א/הרצליה/כפר סבא.

אשמח לפרטים בפרטי. או למייל.
מחזיק רשיון נשק כבר 13 שנים ומרגיש מאוד לא מספיק מיומן.

איתי.
[email protected]

גלעד .ג.
02-11-15, 22:21
מעניין מאוד, אשמח לקבל את הטלפון בפרטי

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
03-11-15, 00:35
אמסור בשמחה את הפרטים,
בינתיים שאלתי אותו וכרגע מדובר על מטווח אשדוד, זו לא נסיעה מייגעת מת״א בשישי מנסיוני, כמו כן היות שמדובר באדם אחד שמעביר, אז יכולה להיות המתנה מבחינת מקום בקבוצה.
אנחנו רק התחלנו ומסיימים בסוף החודש.
לצורך השוואה, בעבר הייתי מתאמן בעצמי בירי חפשי - קונה 500 כדור ומקבל 10 כניסות למטווח ( כל כניסה עולה 30-60₪ במטווחים באיזור) כאשר מחיר כדור היה מעל 2 ₪, בד״כ היו מכניסים אותי לירות עם מחדשי רשיון על מטרה במרחק 7מ׳, אם היה לי מזל הייתי לבד עם משגיח ויכול להזיז את השולחן ל 12 מ׳ ...
קורס ירי מעשי עולה כ 3000 ₪ נמשך 40 שעות, יורים 600-800 כדור ולומדים תיאורייה בשאר הזמן, כדי להמשיך משלמים כל שנה כ 1250 ₪ אפשר להתאמן במועדון ולשלם רק עבור תחמושת כ 1 ₪ לכדור אם יש כבר אקדח ברשיון. האימונים כמובן אינם סטטיים - אפשר לראות ביוטיוב על מה מדובר, זו למעשה המסגרת היחידה שמאפשרת אימון לא סטטי.

הסדנה הזו מצאה חן בעיניי בעיקר כי מדובר במדריך שלא רק מרשים מאד לראות אותו בפעולה ( יורה מעשי בעצמו), הוא גם מצליח להעביר את הידע שלו בצורה מעולה. הרבה ספורטאים כמוני ומדריכי ירי נרשמים לסדנאות שהוא התחיל להעביר לאחרונה וזו גם הזדמנות מצויינת שאני לא מכיר משהו דומה לה, עבור מחזיקי אקדח שאינם נמצאים בשום מסגרת, לפעמים אפילו עדיף להגיע ללא נסיון מאשר עם הרגלים רעים. גם המחיר כמו שציינתי הוא משתלם מאד - 750 ₪ + תחמושת בכמחצית מהמחיר הקמעונאי, מה שמביא את העלות הכוללת לפחות ממה שהיה עולה להיכנס ולירות את אותה תחמושת בירי חפשי.

יוסי בר צבי
09-11-15, 15:26
ככל שזה אקטואלי, גם אני והברטה 0.22 שלי בעניין.
יוסי
0544733396

ניר ל
10-11-15, 10:21
יוסי
0544733396

אם אתה רציני בעניין שיפור המיומנות, עדיף שתחליף בהזדמנות הזו את האקדח למשהו יותר מתאים להגנה עצמית.
הפרוצדורה פשוטה וזה לא חייב להיות עניין יקר - דגמים לא מבוקשים נסחרים במאות בודדות של ₪ .

dice2
10-11-15, 11:58
הפרוצדורה פשוטה וזה לא חייב להיות עניין יקר - דגמים לא מבוקשים נסחרים במאות בודדות של ₪ .

כל עוד זה מבן אדם פרטי
ההפרשים בין קניה ממטווח או חנות לקניה מאדם פרטי נעים בין 500 ל1000 אחוז

בועז

איש הצפון
10-11-15, 15:55
יוסי
0544733396

האקדח שלך חייב לצאת לפנסיה.

אשמח להציע לך להחליפו (ללא תשלום) בכלי בקליבר 19*9 (שמכונה "9 ארוך"). לא כלי חדש. לא כלי קל, אבל בחינם ותקין לחלוטין מתוך מבחר גדול מאד של כלים משומשים שברובם אמנם כבדים למדי, אך הם כאמור תקינים לחלוטין ויעילים ובסוף השנה, הם יועברו לגריטה אם לא יימצא מי שירצה בהם.

האקדח שלך אגב, יצטרף לכלים שייגרטו...

הערה:

ההצעה בתוקף לכל בעל רשיון.

raanan
10-11-15, 16:26

האקדח שלך חייב לצאת לפנסיה.
אשמח להציע לך להחליפו (ללא תשלום) בכלי בקליבר 19*9 (שמכונה "9 ארוך").

לא כול כך קשור, אבל,
האם ייתכן שהמחבל (כבר קשה למקד) שעבד בבזק ("נכנס" בתחנת אוטבוס ואח"כ יצא עם סכין קצבים)
נורה ע"י אזרח עם קליבר 0.22 ?
פשוט רואים שהאזרח יורה בו מספר כדורים ממרחק של 2 עד 3 מטרים והוא לא קורס.

רענן

ניר ל
10-11-15, 17:02
בניגוד למקובל לחשוב ( מתוך צפייה בסרטים הוליוודיים), אדם לא קורס כשהוא נפגע מקליע. גם לא עושה סלטות לאחור, לא עף באוויר וכו׳ .

קליע אקדח נכנס, לפעמים גם יוצא ולא עושה דרמה גדולה. אם נפגעים איברים חיוניים או שיש דימום כבד - האדם ימות בסופו של דבר, אבל זה לוקח זמן.
גם פגיעה ישירה בלב שמשמידה אותו,לא גורמת לקריסה מיידית ויש מספר שניות טובות שאדם ימשיך לתפקד, כשהוא רווי אנדרנלין הוא גם לא ירגיש את הפגיעות.

אדם יקרוס מיידית מפגיעה בגזע המוח או ריסוק עמוד השדרה הצווארי - גם כדור במצח זה משהו שיש לא מעט אנשים שחיים איתו ביננו.

מי שעסק בצייד חיות גדולות, יודע שאייל ללא לב יכול להמשיך לרוץ גם 100 מ׳, כנ״ל חזירים וכו׳ .
לכן, מעבר ללהחזיק אקדח, לא משנה באיזה קוטר - צריך ללמוד לפגוע איתו מדוייק ומהר, כי אכן נדרשות מספר פגיעות טובות ע״מ לעצור תקיפה.

במקרה המדובר, המחבל ספג פגיעות לפלג הגוף התחתון, אקדח 9 מ״מ, זה לא הפיל אותו לקרשים.

Pageup
10-11-15, 17:23
שזו בדיוק הסיבה למה לא לתת לאנשים במצב הנוכחי לקנות ספריי פלפל/גז מדמיע
במקום לברוח הם ינסו לעצור אותו עם השטות הזו.

tamir128
11-11-15, 02:11
אני רחוק מלהיות מומחה רפואי, אבל לדעתי יש עוד כמה נקודות לאורך חוט השידרה שיגרמו לאדם לקרוס מידית.
אולי לא למות מידית, אבל לא יוכל להמשיך ולעמוד אפילו חצי שניה.

הבחור מבזק, מלבד זה שכנראה אכן נורה לחלק גוף תחתון, יש לשער שהתחמושת היתה FMJ, שזה מה שיש בד"כ בחברות אבטחה.
יש להניח שעם תחמושת יעילה יותר, הוא לא היה מצליח להגיע חי למרכז רפואי.

ועוד נקודה - גוף של אדם עומד כשחוטף 5.56, בהחלט רוטט בדיוק כמו בסרטים.
(עדות מחבר שתפר מחבל מטווח אפס בבודדת מהירה)

dice2
11-11-15, 06:09
שזו בדיוק הסיבה למה לא לתת לאנשים במצב הנוכחי לקנות ספריי פלפל/גז מדמיע
במקום לברוח הם ינסו לעצור אותו עם השטות הזו.

אתה טועה
במידה והצלחת לפגוע בפנים הספריי הזה מאוד יעיל אפילו יותר מגז מדמיע
https://www.youtube.com/watch?v=YhZvvR1Xx-w
הבחור שניפגע בסרטון הצליח לעמוד ולהכות את השק איגרוף 8 שניות כל עוד הוא לא פתח את העיניים
מהרגע שהוא פתח אותן הוא מנוטרל תוך 2 שניות

בועז

ניר ל
11-11-15, 08:51
5.56 מתנהג בצורה שונה לחלוטין מקליע אקדח, זה קליע קל עם המון אנרגיה, הקליע הזה מתפרק בתוך הגוף בטווח קרוב ומעביר את כל האנרגיה שלו.

אני לא רוצה להיכנס לכל התיאוריות בנושא ״יכולת עצירה״ של קליעי אקדח, בגדול זה מדרג סוגי תחמושת עפ״י היכולת שלהם לנטרל אדם בפגיעה שאינה באיבר חיוני, היות שיש הבדל עצום בסבילות לכאב בין בני אדם שונים ובמצבים נפשיים שונים.
הסיבה הכי מובהקת בעיניי לשאת קליעים חלולים מתוצרת איכותית היא שהם מתרחבים בפגיעה, מאיטים וסיכוי טוב שלא יצאו ויעברו לקורבן הבא.

https://m.youtube.com/watch?v=HRbAfdoU9vY

https://m.youtube.com/watch?v=mNfp2LtfTHc

Pageup
11-11-15, 10:59
בועז,
שרץ אלייך מישהו עם סכין ביד ואתה צריך לכוון את הזרזיף הזה לעיניים שלו (שאתה בלחץ והוא רץ)
שיהיה לך בהצלחה, ונגיד ותפגע בעיניים שלו (בכל זאת הטווח פה מתחיל גדול ומצטמצם) הוא עוד
ימשיך את ה 2-3 מטר האחרונים ויתקע בך את הסכין גם אם הוא פתח את העיניים (כי הוא לא רואה בעיניים).
גם גז מדמיע (ואכלתי כזה כמה פעמים בלייב או באוהל גז) זה לא משהו סימפטי, אבל שאתה באמוק
שום דבר לא יעצור אותך (גם לא כאב) ב 10-20 שניות הראשונות.
גם אם תפגע באדם במרכז כובד עם כדור 9 מ"מ מטווח קצר, לא בטוח שזה יעצור אותו מיד כמו שצויין מעלה,
אז גז פלפל? נו באמת. שזוגתי רצתה לקנות אמרתי לה שתלך לקנות נעליי ספורט ותברח.

dice2
11-11-15, 12:00
לא אמרתי תתקוף עם פלפל
אמרתי שזה יעיל
כשאיזה ילד פלסטיני חרא (יסלחו לי השמאלנים) תוקף אותך עם סכין הוא כניראה יצליח לפגוע בך
ככל שתנטרל אותו מהר יותר כך תפגע פחות
פלפל חוסם לו את הראיה דיי במיידי

בועז

Pageup
11-11-15, 13:39
אם אישה ששוקלת 50 קילו עומדת ברחוב וממולה מגיע תוקף
ששוקל נגיד 80 קילו עם סכין מטבח 20 ס"מ.
מה היית אומר לה לעשות? תנסי לעצור אותו עם ספריי פלפל
או תברחי?
מה הסיכוי שלה לצאת ללא פגיעה בשתי האופציות?

ילד פלסטיני בן 11, אתה יכול כנראה לעצור אותו בבעיטה
הוא קל, קטן ויותר מפוחד ממך.

tamir128
11-11-15, 13:48
הייתי ממליץ לה לברוח, אבל גם שיהיה לה גז פילפל בהישג יד.
יש עוד המון סיטואציות שבהן היא תישמח שיש לה את הגז ביד.

dice2
11-11-15, 14:13
הייתי ממליץ לה לברוח, אבל גם שיהיה לה גז פילפל בהישג יד.
.

בדיוק

איש הצפון
11-11-15, 15:14
חברים

הויכוח שלכם קצת מיותר.
בטווחים המדוברים במקרה סכינאות (גילוי התוקף מטווח של מטרים ספורים), מה שחשוב הוא לא אם יש לך אקדח או גז אלא מה מהירות השימוש שלך בהם.

היעילות של שניהם (במידה וכיוונתם אותם למרכז המסה של התוקף) בטווחים אלו כמעט זהה (ולמי שחושב שהספריי מתיז זרזיף יש טעות. הוא נותן קונוס של רסס בעוצמה רבה שמכסה שטח נרחב ולכן גם אם כיוונת לחזה, גם העיניים, הפה והאף ייפגעו).

נכון. האקדח הורג או פוצע וכמובן שהטווח היעיל שלו גדול בהרבה (המון). אבל לגז פלפל יש לא מעט יתרונות:

א. לא לכולם יש אקדח וגז פלפל נגיש הרבה יותר.

ב. לעיתים הסביבה מלאה אנשים חפים מפשע שעלולים להיפגע מירי וגז "רק" יגרום גם להם לבכות אבל לפחות הם לא ייפצעו.

ג. לעיתים קשה לכוון במדוייק (ובמיוחד כשמדובר בילד קטן ומהיר - נורא ככל שזה יישמע אבל מי חשב שיהיה כאן טרור ילדים...) ורסס גז (במיוחד ממיכלי ה 55 גרם יעיל גם בכיוון כללי אל התוקף.

-->