PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב חדש או אולי שימור הישן? תהיות והרהורים

amitaikl
04-11-15, 12:20
אחרי שנתיים וחצי עם סוזוקי XL7 2005 התחלתי להרהר על עתידנו המשותף, והנה אני כאן, שואל שאלות, תוהה ומהרהר.
הXL7 במצב מצוין ותודה ששאלתם. מטייל כמו פנתר בהר ובמדבר, חורש את הכביש ובזכות מערכת גז גם הסיפור לא יקר עד איימה.
אז למה להחליף? כי הוא נמוך לי ואני נוסע כל הזמן בחששות לדפוק את התחתית ואת מיכל הדלק.
למה לשמור? כי הוא אחלה, שמור טוב, משרת אותנו נאמנה ויחסית זול לטיפול ואחזקה.
מה האפשרויות העומדות בפני אם אני שומר אותו?
1. הגבהה - הגבהתי עם הקניה אצל סלמן בקיט של 2.5" - בולמים וקפיצים. האם ניתן להוסיף ספייסרים? האם זה עלול לעורר בעיות בטסט?
2. צמיגים גדולים יותר - כרגע במידה המקסימלית האפשרית - 235/60/16. להתחיל לחפש מאעכר?

ואם מחליפים, אז למה?

1. כמה אתם רוצים להשקיע? סדר גודל של 60000 כדי לשמור ספיירים לשדרוג, או 75000 אם כבר מוכן לשטח
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב יום-יומי. ירידה לשטח הקרוב אחת לחודש לטיול של כמה שעות, ירידה לדרום לטיולים של מספר ימים 3-4 פעמים בשנה. לא טיולי עבירות, לא מתכנן על כמריר. רוצה לטייל בלי חששות לדפוק את תחתית הרכב ובלי לחפש מעקפים לכל מיני מדרגות
3. מי נוהג בו? אישתי. רגל כבדה על הגז
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של 5 נפשות, למרות שהגדולה מתחילה לעשות קולות של עצמאות
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 15000-20000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו - לא בררן.
א. נוטה יותר לכיוון של בנזין, עקב חשש ממערכות סולר בעייתיות.
ב. מעדיף לא לרדת בשנתון מתחת ל2004
ג. מטפל במוסך. לצערי אין לי את הידע הנדרש לטפל לבד.
ד. חייב היות אמין ושיניע על הבוקר, אחרת הוא לא יהיה

על מה חשבתי עד עכשיו:
1. דיסקו 2 - האם למזוכיסטים בלבד? עד כמה בעייתי? עד כמה יקר לתחזוקה ואחזקה במוסך? עד כמה אמין? הבנתי כי יש צורך בהחלפת כריות אויר, צמות, קופלונג (?), מודלוטור וכו - כמה הסיפור הזה יקר?
האם כל ההחלפות הנ"ל רלוונטיות בדיסקו 2 בנזין? איך עובד דיסקו בנזין עם מערכת גפ"מ?
2. פאג'רו קינג - עד כמה מנוע הדיזל אמין? בעיות מיוחדות? צריכת דלק?
3. האמר H3 - בהחלט לא פוסל על הסף, מה גם שהמחירון של גרסת אדוונטצ'ר עומד עכשיו על 80000 בלוי יצחק ועוד פחות במחירון יד2 (מאיפה הם מביאים את המחירים האלו?). איך התחזוקה של המפלצת? עד כמה יקר? כמה נפוצים חלקי חילוף בארץ? איך צריכת הדלק? האם מסתדר עם מערכות גפ"מ?
4. מה גבי אינדאנים? מה מומלץ יותר? מה פחות?

תודה מראש לכל העונים

איל מ
04-11-15, 15:01
רק לידיעה,
המודולטור של ההאמר זהה לזה של הדיסקו.
לגבי הדיסקו:
האחזקה במוסך תהיה יקרה כמו של כל suv בגודל מלא (שזה אומר יקר...).
אם קנית רכב שלא טופלו בו מחלות הילדות, והמוסך הוא מוסך כללי שלא מכיר את הרכב זה יגמר במפח נפש לך ולחשבון הבנק שלך.
מצד שני, אם קנית דיסקו מטופל, קראת את ים החומר באתר ואתה מוכן לעבוד בעצמך ורק מדי פעם להכניס למוסך שמתמחה,
תהנה מהרכב.
(שורה תחתונה - לא לכל אחד)

asafk
04-11-15, 19:08
לעומת זאת האמר. בגדול כמו טנדר איסוזו מהרבה בחינות. רכב אמריקאי כלומר אפשר לקנות חלקים ברשת, אבל מצד שני איכות של רכב אמריקאי...
סהכ אין בעית מוסכים או טיפולים.
רכב די פשוט יחסית למפלצות מוצצות אחרות.

אסף.

-->