PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב עם צמיגים שונים מהאוטודאטה אך רשומים ברישיון - האם כדאילאור כל האירועים

בלייד
04-11-15, 19:30
אהלן חברים

חבר מעוניין לקנות ג'יפ שמצא אשר הצמיגים שמורכבים עליו אינם מופיעים באוטודאטה כמאושרים לרכב אך מופיעים ברישיון הרכב. מוכר הרכב אמר לו שהכול בסדר והצמיגים חוקיים. לאחר עיונים פה בפורמים ייעצתי לחבר שישאל האם יש למוכר הרכב את האישורים מעמדה 1 והמוכר ציין שאין לו אותם כי הוא קנה כך את האוטו. עכשיו... שתי אפשרויות בראייתי: הראשונה והיותר סבירה לדעתי הצנועה שהליך הרישום לא היה... והשנייה שאכן הכול בסדר והניירת הלכה לאיבוד. השאלה המשמעותית היא האם כדי ללכת שוב למשרד הרישוי וסיכוי להעיר דובים שהתחילו גם ככה להתעורר או לחילופין להמשיך כרגיל ולקוות לטוב? האם המצב הנוכחי קביל בבדיקה של ניידת של משרד התחבורה או חס וחלילה בתאונה? ואם יש פה מישהו שביצע בפועל החלפת צמיגים בעמדה 1 אשמח להבין התהליך כי אני שוקל להחליף הצמיגים בג'יפ שלי..

תודה מראש

עמי
04-11-15, 19:52
התשובה הפרקטית- מה שקובע זה מה שכתוב באוטודאטה. אמנם, ככל הנראה לא ניתן יהיה לתת לחבר דו"ח על נהיגה ברכב שהצמיגים שלו אינם בגודל המורשה, אבל יהיה אפשר לשנות את הרישום ברשיון הרכב ולאלץ למעשה את החבר להחליף צמיגים למידה החדשה (והמאושרת) שתופיע ברשיון הרכב.
תשובה למתחכמים - ביטול רשיון שניתן (לצמיגים בגודל גדול יותר) הוא לא עניין של מה בכך מבחינה חוקית. התנאים לביטול רשיון שניתן מחמירים בהרבה מאלו שהיו דרושים מלכתחילה למתן הרשיון. לכן, על הרשות להוכיח כי הרשיון ניתן מלכתחילה שלא כדין (הטעיה, מרמה, שוחד...) או שיש אינטרסים כבדי משקל שמצדיקים את ביטול הרשיון כעת, אף אם ניתן מכתחילה כדין. יכול להיות מעניין... למתחכמים, כמובן...

טל חסיד
04-11-15, 19:53
בשלב ראשון אם אתה רוצה חוות דעת תציין באיזה רכב מדובר, יצרן דגם ושנת יצור כך בעלי רכב זהה יגידו לך אם הם מכירים את המידה הנ"ל ויש או אין בעיה אם זה.

טל

בלייד
04-11-15, 20:07
צודק ומתקן...רכב כמעט זה לרכב שלי (ג'יפ ליברטי) שלי 2007 הרכב המדובר 2006 ועם מערכת גפ"מ (שבתכל'ס הייתי שמח שתהיה אצלי..)

- - - Updated - - -

ולאור רגישות ידועה של הנושא אשמח להתייחסות גם בה.פ

טל חסיד
04-11-15, 20:59
אני לא מכיר את המידות בליברטי, ממליץ לך להעביר את השירשור מפורום כללי לפורום ג'יפ שם בטוח תקבל תשובה יותר מהירה.

טל

tamir128
05-11-15, 15:39
אני שמח לבשר לאומה כי אתמול עצרו אותי ניידת משרד התחבורה והיום עשיתי טסט.
ג'ימני עם צמיגים שלא מופיעים באוטודאטה אבל כן מופיעים ברשיון.
מהירות הצמיג נמוכה ממה שמופיע ברשיון.

לשמחתי גם אתמול וגם היום לא קיבלתי שום הערה, אפילו לא על גומי יבש של מגב.

אני מייחס רבות את המעבר החלק לזה שהרכב נראה סולידי:
הגבהה "2 בלבד, בולמים וקפיצים בצבע שחור מקורי (קיט של EFS), צמיגים חדשים לגמרי (אולי חודש על הכביש), מגיני צד ש'מרמים' את המתבונן ונותנים תחושה של רכב נמוך יותר, אין חיתוך פגוש, אין מדבקות, אין גגון, אין פרוג'קטורים, אין מגן חזירים ואין שופוני יא נאס, רק שהרכב היה מלא בוץ.

yoni_0000
05-11-15, 17:05
שמח בשבילך, אבל אי אפשר להסתמך על מקרה ספציפי. מה גם שג׳ימיני הוא רכב תמים וסולידי בשביל לשמש מטרה לנבלות האלו.
הם מחפשים רכבים שבולטים לעין. ג׳מיני, גם משופר, יחסית שקוף בכביש הישראלי.

tamir128
05-11-15, 17:11
וזה בדיוק המסר שלי: לשפר את העבירות, לא את המראה, וכך לא להיות בולט לעין.

נדב ש.
05-11-15, 17:14
יכול להיות שאין קשר לאוטודאטא, למשל כמו בטרופר- המידה 31 מאושרת ע"י היצרן והיבואן ולמרות זאת עדיין יש מכוני רישוי שהאוטודאטא שלהם לא מעודכן או תוכנה ישנה כי לא בא להם לשלם על תוכנה חדשה ומעודכנת, וזה אגב בסדר, הלקוח הוא זה שיסבול בגללם ויצטרך לרוץ ולפקסס ולהביא אישורים בגלל הקמצנות שלהם וחוסר הידיעה, אבל אם זה היה הפוך הלקוח פושע שעובר על החוק.
לעבוד עם תוכנה ישנה במכון רישוי זה אותו דבר.

yoni_0000
05-11-15, 17:17
בג׳ימני זה קל, אפילו לנדקרוזרים והילקסים ״נבלעים״ בנוף.
סופה או סיקס ואפילו רנגלר, גם אם מקוריים עד העצם, מיד מגרים את העין.

בלייד
07-11-15, 14:58
אהלן
לאחר שנברתי עמוק בנבכי האתר של משרד הרישוי וכול מיני דברים מזוויעים שכאלה התחלתי קשר עם מכון התקנים ועם מעבדת הרכב בטכניון על מנת להבין את התהליך אחת ולתמיד והאם ומה אפשר לאשר. עזבו את האוטו של החבר. זה הפך להיות אישי. לא יכול להיות שאין דרך הגיונית לטפל בשינויים שהם מינורים ולא באמת פוגעים בבטיחות הרכב. לא מדובר על קיצור שלדה או השתלת מנוע שלא מתאים למכלולים. אעדכן בהמשך הדרך.

amitaikl
07-11-15, 20:45
עוקב

zerez
07-11-15, 22:15
לגבי השאלה המקורית, מקסימום מחליפים צמיגים למידה שרשומה ברישיון, יש לזה ערך כספי שאותו צריך לקחת בחשבון.

לגבי תהליך מסודר לשנוי מבנה, אני לא אופטימי אבל בהצלחה והלוואי ואני טועה.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk

opl
07-11-15, 22:38
אנחנו איתך!
103364

six 4 life
07-11-15, 23:09
^^^ +1
העם איתך.

בלייד
17-11-15, 21:44
שלום לכולם
מסתמן כי יש פתרון אפשרי וזאת אם השינוי במידת הצמיג אינו גדול.
מי שמעוניין יכול לפנות אליי בה.פ

בלייד

Pageup
17-11-15, 21:52
למה לא לפרסם לכולם?
לדוגמא בעיה נפוצה 265/70R16 למידה 265/75R16

בלייד
17-11-15, 22:01
אני לא מעוניין לפרסם בפומבי משום שכולנו יודעים איזה ציד מכשפות מתנהל היום...
מי שמעוניין ייפנה אליי בפרטי ואעביר לו הפרטים.

אין צורך שגם בערוץ זה יטפלו

GodsFather
17-11-15, 22:48
מצאת מעכר בקיצור?

בלייד
17-11-15, 22:51
ממש לא.

רשמתי במהלך השירשור שאני רוצה לבחון האם יש דרך חוקית.

קובי-ערד
18-11-15, 08:13
קיבלתי לפני כמה ימים דרך ה-whatsapp:
נחשפתי היום למסמך משטרתי מטריד מאוד, המסמך יצא לתפוצת קציני משטרת התנועה, יח' האופנועים, מתנדבי מ.התנועה ומכוני הרישוי. המסמך מדבר על שיפורי רכבי ה4x4 עם התייחסות לכל חברה במיוחד, מכיל תמונות של "כיצד צריך להראות הרכב במקור" עם גובה הרכב ועם ציון מידות הצמיג המותרות ושיפורים "שנהוג לראות" לכל דגם עם הדגש על כיצד לנהוג בהתאם לתשובות הנהג, אם הנהג לא מודה ששינה ואומר שככה קיבל את הרכב, או שהרכב עבר ככה טסט או שהשינויים שונים מהחוזר ועדיין רשומים ברישיון לעקל את הרכב לשם עדות לתביעה. ועד למעצר הנהג.
הרכבים שמככבים שם זה הרנגלר לסוגיו(ראשון), ניסן פטרול, סוזוקי ויטרה טויוטה היילקס וטויוטה fj. יש שם יש שם אפילו טלפונים של קצינים בכל מחוז לשליחת תמונות במידה ויש ספקות. לראות ולבכות. זה נראה כאילו מלחמה אמיתית, כאילו מישהו עם רכב משופר דרס את בת המפכ"ל

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

מוני אורבך
18-11-15, 08:39
לא מאוד מפתיע..
כל הרכבים הללו התפרעו בצורה מטורפת במיוחד בעלי הרנגלרים.
מה שמצחיק, כי דווקא להם יש אפשרות חוקית להכניס (חוקית !) את השיפורים הללו לרשיון.
נכון זה בלבול מוח וצריך לעשות יבוא אישי ולדאוג לכל המסמכים וכו, אבל יש דרך !
במקום זה הם בחרו את השיטה המקוצרת של המאכר או אפילו של שיפורים בולטים מאוד לעין (גלגלי 40") ללא שום כיסוי חוקי.
גם אני לא אוהב את השיטה, וגם אותי זה מעצבן שחיבים 245 ואסור 255, אבל אני לא עושה דברים לא חוקיים בעליל.
כאשר משתינים מהמקפצה זה מה שקורה..

ובאופן ספסיפי, אל תאמין לכל מה שכתוב ב whatsapp...

amitaikl
18-11-15, 08:51
כאילו מישהו עם רכב משופר דרס את בת המפכ"ל

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

קיבלת הסדר מניח את הדעת איך אלשייך (המפכ"ל החדש) שבר את הרגל?

GodsFather
18-11-15, 11:46
ממש לא.

רשמתי במהלך השירשור שאני רוצה לבחון האם יש דרך חוקית.

אם זה חוקי, אין סיבה להסתיר את זה. אם זו פירצה בחוק או קומבינה אז גם היא תיסתם בבוא היום...

wonderd
18-11-15, 15:40
אני לא הייתי מצפה מבוחן רכב במכון טסטים או משוטר שעוצר אותך לבדוק האם המידה שמופיעה ברישיון היא חוקית או לא..
הם מסתכלים ברישיון - מה שכתוב שם צריך להתאים למה שמותקן על הרכב זה הכל.
אלא אם כמובן מדובר על מידה גדולה מאוד שבולטת לעין ואז יעלה חשד ומשם יתחיל כדור שלג..

לי יש רכב עם מידה גדולה שמקבילה ל 31 אבל על ג'נט 16, זה מופיע ברישיון (ככה רכשתי את הרכב, אין לי מושג איך זה קרה וגם לא אכפת לי) ואין עם זה כל בעיה.

GodsFather
18-11-15, 15:51
אני לא הייתי מצפה מבוחן רכב במכון טסטים או משוטר שעוצר אותך לבדוק האם המידה שמופיעה ברישיון היא חוקית או לא..
הם מסתכלים ברישיון - מה שכתוב שם צריך להתאים למה שמותקן על הרכב זה הכל.
אלא אם כמובן מדובר על מידה גדולה מאוד שבולטת לעין ואז יעלה חשד ומשם יתחיל כדור שלג..

לי יש רכב עם מידה גדולה שמקבילה ל 31 אבל על ג'נט 16, זה מופיע ברישיון (ככה רכשתי את הרכב, אין לי מושג איך זה קרה וגם לא אכפת לי) ואין עם זה כל בעיה.

עם כל מה שקורה שם בחוץ, ניכר שהיום לא מדובר רק בהשוואה מול הניירת שלך אלא גם מול מאגרי מידע ממוחשבים... זה כל העניין.

amit1
18-11-15, 16:03
שאלת קיטבג מטופשת.

igalr
20-11-15, 10:34
לא ברור מה מקור הסמכות החוקית של האוטודאטה לעניין צמיגים או לכל עניין אחר.
תקנה 322 לתקנות התעבורה עוסקת בצמיגים ולשונה :
322. (א) בגלגלי רכב יותקנו צמיגי גומי פנאומטיים מסוג כאמור בחלק ג' בתוספת השניה ובהם לחץ אויר במידה שקבע יצרן הרכב; ברכב אטי מותר להתקין צמיגים שאינם פנאומטיים. (ב) הצמיגים ברכב יותאמו לייעוד הרכב ויהיו בעלי אותם מבנה וכושר העמסה שקבע יצרן הרכב והמידות שנרשמו ברשיון הרכב.

סעיף 322ב' לא משאיר כל מקום לפרשנות , הצמיגים צריכים להיות תואמים לרשום ברשיון הרכב ולא באוטודאטה.
כל מי שיש לו צמיגים שעברו שינוי אי פעם או יש לו חשש כלשהו שידפיס את תקנות התעבורה יסמן לעצמו את תקנה 322 וישאיר בתא כפפות
http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/P230_011.htm#Seif350

asafk
23-11-15, 19:33
גם אני לא אוהב את השיטה, וגם אותי זה מעצבן שחיבים 245 ואסור 255, אבל אני לא עושה דברים לא חוקיים בעליל.

...

קפץ לי לעין מה שכתבת... אז זה מה שמצויין באוטודאטה:

103746

אסף.

מוני אורבך
24-11-15, 08:14
תודה אסף, אני יודע שבאוטודטה דווקא מידה 245/75/17 לא מופיעה ו 255/75/17 כן מופיעה.
אבל...
היבואן החליט להיצמד לרנגלר הארופאי, והארופאי נועל 245.75.17 או 245.75.16.
וזה מה שמכשרי תנועה מוכן לאשר (בדקתי זאת אישית).
לא מענין אותו בכלל איך הוא מופיע באוטודטה (שכנראה מסתמך על היצרן האמרקאי)

בעקבות כל הבלגאנים שהיו עם הרנגלרים, כולם שומרים על התחת ולא מוכנים לאשר שום דבר.
מדינה בולשווקית קפטליסטית כבר אמרנו ?!

moriseven
24-11-15, 08:20
תודה אסף, אני יודע שבאוטודטה דווקא מידה 245 לא מופיעה ו 255 כן מופיעה.
אבל...
וזה מה שכל מוביל מוכן לאשר (בדקתי זאת אישית).

בעקבות כל הבלגאנים שהיו עם הרנגלרים, כולם שומרים על התחת ולא מוכנים לאשר שום דבר.
מדינה בולשווקית קפטליסטית כבר אמרנו ?!

אבל היבואן של JEEP זה מכשירי תנועה

נמרוד
24-11-15, 09:54
תודה אסף, אני יודע שבאוטודטה דווקא מידה 245/75/17 לא מופיעה ו 255/75/17 כן מופיעה.
אבל...
וזה מה שמכשרי תנועה מוכן לאשר (בדקתי זאת אישית).

לא הבנתי מוני. כשאתה בא למכון רישוי, הוא פותח את תוכנת אוטודאטה, רואה שכתוב 255/75R17, הוא לא מאשר את ההחלפה הזאת? זה מה שאתה טוען?

לחלופין מכשירי תנועה מכרו רנגלר עם 245/75R17, מידה שאינה מופיעה באוטודאטה?

נמרוד
24-11-15, 09:57
אגב לנושא תחילת השרשור - פות"ש וחברו, בטסט משווים את מידת הצמיג בפועל למידת הצמיג ברשיון. אוטודאטה הוא כלי עזר למכון הרישוי לשינוי מידות צמיגים, וכמו בדוגמא שהביא מוני, הוא לאו דווקא מעודכן או נכון לכל רכב.

raanan
24-11-15, 10:00
אני שינתי מס' פעמים כחוק ! ברכב שטח ובפרייבט,
מה שמופיע באוטודתא במכון הם מעדכנים מיידית ללא כול בעיה.

רענן

מוני אורבך
24-11-15, 10:25
בדקתי מול מכשירי תנועה, כמו שאמרתי הם מאשרים לרנגלר ספורט 2010
245/75/17 או 245/75/16.
שנים אחרות ודגמים אחרים אישורים אחרים, מגוחך נכון אבל זה המצב.
באוטודטה רשום מה שאסף הציג.
בכל מכוני הרישוי שדיברתי איתם לא היו מוכנים לבדוק לי טלפונית
"תבוא למכון תתן את רשיון הרכב ואז נבדוק" ציתות מדויק.
עוד לא היה לי את הזמן "לקפוץ" למכון הרישוי על מנת לעשות את הבדיקה הזו.
אם משהו שינה את מידות הצמיגים דרך מכון הרישוי ל 255 אשמח לשמוע על זה.
מתברר שבארץ פשוט אין צמיגי שטח מלא במידה 245 רק 255...

raanan
24-11-15, 10:32
אתה מתעקש לא להבין ?
מה אכפת לך מה אומרים במכשילי תנועה !
אם מופיעה המידה באוטודתא לדגם והשנה של הרכב שלך,
במכון רישוי מעדכנים ללא כול בעיה תמורת תשלום אגרת שינוי בעלות של כמה עשרות שקלים.

אם קשה לך להגיע למכון, אז כנראה שאין רצון אמיתי להחלפת מידה ...

רענן

מוני אורבך
24-11-15, 11:25
רענן, בנתים הסנליות שלי היא במימדים נשלטים, אז נראה לי שאני מבין לא רע..
אולי לך יש את הזמן ללכת למכון רישוי לעמוד בתור להציג מסמכים לקוות שהם אכן יסכימו לבדוק (הם לא מקבלים כסף על זה)
משהו בסביבות השעתים שלוש של זמן עבודה יקר..
אשריך, זכית בעבודה רגועה וסלחנית.
לי עדין לא היה את הזמן להקדיש לזה.
כנראה שאני באמת לא רוצה מספיק חזק צמיגי 255 במקום 245, מה לעשות כזה אני חלש אופי.

נמרוד
24-11-15, 11:38
איזה מסמכים מוני??? גש למכון רישוי, תבקש לדבר עם הבוחן הראשי, תגיד שאתה שוקל להחליף צמיגים ורוצה להתייעץ איזו מידה מותרת ואף מומלצת, כי מקצועיות המכון שאתה מנהל אדוני, ידועה בכל הסביבה.

ואל תשחק אותה אבו-עלי... אתה עובד בטכניון... זה טוב כמעט כמו חברת חשמל :rolleyes:

IlanHadar
24-11-15, 12:37
תגידו לי על קיטבג שמעתם!!!

מה יהיה עם השרשורים האלה?

אסף עשה טובה חסום ומחק...

נדב ש.
24-11-15, 12:51
אגב לנושא תחילת השרשור - פות"ש וחברו, בטסט משווים את מידת הצמיג בפועל למידת הצמיג ברשיון. אוטודאטה הוא כלי עזר למכון הרישוי לשינוי מידות צמיגים, וכמו בדוגמא שהביא מוני, הוא לאו דווקא מעודכן או נכון לכל רכב.

הוא אולי כלי עזר אבל גם לפיו הם קובעים כן או לא ולא מעניין אותם משהו אחר, פשוט ראש קטן, דוגמה יפה היא בטרופר משנת 99' ומעלה שמאושרת מידה 31 אבל בפועל מכון רישוי שלא מעודכן לא יאשר רק אם תציג אישור יצרן/יבואן.

לפותח השירשור כניראה שהמידה היתה מאושרת ורשומה ברישיון אבל האוטודטא של המכון לא מעודכן.

סתם דוגמה, אם יש רכב x שיש לו 265/75 רשומה ברישיון ואותו רכב עם 265/70 שרוצה לשנות כמו הראשון והמידע לא נימצא באוטודטא הם לא יאשרו.

מוני יש צמיגי שטח מלא במידה 245 גם 70 וגם 75 ג'נט 16.

מוני אורבך
24-11-15, 13:22
יש לגנט 16 לא 17. וגנט 17 זה מה שיש לי.
נמרוד הכל טוב ויפה, אני יודע איך להרשים אנשים עם התואר שלי (לרוב זה באמת עובד)
אבל בשביל זה אני צריך להגיע פיסית למכון הרשוי, ומה לעשות הם לא פתוחים בערב (אלו שלידי בכל אופן)
ניסיתי להרשים בטלפון, לא עבד )-:
פשוט אין לי את הזמן לצאת באמצע היום, ושישי זה היום הכי עמוס שלי.
אני כזה נמושה, פשוט לא רוצה מספיק צמיג 255, אני צריך ממש להתבייש.

נמרוד
24-11-15, 13:51
נדב זה לא שהם ראש קטן.

אוטו-דאטה הוא כאמור כלי עזר שמכיל את רוב המידע. אם אתה רוצה להתקין מידת צמיג והיא מופיע עבור הרכב שלך בבסיס הנתונים אוטו-דאטה - מצויין והכי קל.

אבל זה לא מקור האישור היחיד. יש כלי רכב ושנתונים שמאושרים להם מידות מעבר למה שכתוב באוטו-דאטה - מוני נתן פה דוגמה ספציפית של מידה שמכשירי תנועה מאשרים ואף מכרו איתה כלי רכב, והיא לא באוטודאטה. בשביל זה צריך מכתב מהיבואן.

אתה נתת דוגמה אחרת, שהיא אופיינית לכלי רכב ישנים יותר. עד שנכנס האוטודטה מידה 31 למשל הייתה מאושרת "לכל הג'יפים והטנדרים". היה אישור כללי ורשמי בכתב של משרד התחבורה שהיה בקלסר שקדם לתכנת אוטודאטה במכוני הרישוי. כדי לרשום עכשיו 31 לרכב כזה ישן, צריך להתאמץ ולמצוא אישור ישן שכזה. אני חושב שהוא עדיין קיים לפחות בחלק ממכוני הרישוי ואז גם אין בעייה.

דוגמא נוספת היא תעשיות רכב נצרת שמאשרים מספר מידות צמיגים, כולל גדולות בתנאים מסוימים, עבור כלי הרכב שהם יצרו (סיקס וסופה).

מוני - בתחום הרכב בישראל - פאנצ'ריות, מוסכים, מכוני רישוי - חייבים פגישה face2face. עוד לא שמעו על מהפכת השח-רחוק של אלכסנדר גרהם בל :rolleyes:

נדב ש.
24-11-15, 14:05
נמרוד-זאת היתה כוונתי :-) , הבאתי את הדוגמאות שעדיין אוטודאטא היא לא המילה האחרונה, יש וצריך לפעמים אישורים חיצוניים למרות שאותו מכון רישוי אישר את אותו רכב ודורש את אותו אישור פעם נוספת עבור אותו דגם רכב אבל של חבר אחר.
מכוני רישוי בפחד ממשרד התחבורה יותר מכולם, כניראה.

boaz avrahami
24-11-15, 14:32
בזמנו כשאני התענינתי וזה לא היה מאוד רחוק היו 3 אפשרויות

1. אוטו דאטה
2. מה שהיבואן הגיש עם רישום הרכב במסמכי התקינה.

3. אישור יצרן מאת היבואן.

מכון רישוי שלא מוצא באוטודאטה את המידה יבקש אישור פרטני מבעל הרכב ואם לא יחשוד שהאישור מזוייף אז המידה תירדם והמסמך שהוכד יתןייק ועלול לשמש אסמכתא לזיוף אם יתגלה בעתיד שאכן זוייף)
לדעתי מכוני הרישוי מחויבים לשמור שנתיים את האסמכתא לפי מספר רכב.
לכן הם גם לא יכולים להצליב אישור עפ דגם הרכב

נדב ש.
24-11-15, 16:39
זיוף זאת עבירה חמורה(עדיף לך לנסוע כבר בלי לאשר ולקחת את הסיכון בהורדה וכו'), ומכון הרישוי בודק את המסמך מול היבואן.

leonpo
24-11-15, 18:05
מסמך הבא מהאתר של הוראות רישום ממשרד התחבורה http://car.mot.gov.il/index.php?option=com_customproperties&view=show&task=show&Itemid=29&segment=false&bind_to_section=5&timeoutval=null&content_element=content&cp_calendar_year=2014&cp_manufacturing=&cp_text_search=&submit_search=%D7%97%D7%A4%D7%A9

http://car.mot.gov.il/ORIL/2011/3/11-1906.pdf

מציין 245/75/17 עבור רנגלרים 2011

idan10
14-01-18, 13:26
שלום,

על פי הוראת רישום לרכב שלי, פורסטר 2013 צורה חדשה, לא ניתן לשנות מידת צמיג, אלא רק קוד מהירות. האם זה ברזל? או שיש אפשרות לאשר ברישיון מידת ג'אנט וצמיגים אחרת מהוראת הרישום, אם נניח באוטודטה מופיעים אפשרויות אחרות???
תודה.

איל מ
14-01-18, 13:40
היה שרשור בדיוק על זה.
ספציפית לפורסטר כולל מי שיעשה את זה בשבילך.
הכל חוקי ושריר וקיים. רק להריץ חיפוש.

נמרוד
14-01-18, 13:40
שלום,

על פי הוראת רישום לרכב שלי, פורסטר 2013 צורה חדשה, לא ניתן לשנות מידת צמיג, אלא רק קוד מהירות. האם זה ברזל? או שיש אפשרות לאשר ברישיון מידת ג'אנט וצמיגים אחרת מהוראת הרישום, אם נניח באוטודטה מופיעים אפשרויות אחרות???
תודה.

אם באוטודטה מופיעות אפשרויות אחרות, אתה יכול לשנות בהתאם להן.

כאמור לעיל - כדי שמכון רישוי ישנה מידת צמיג, הוא צריך אסמכתא, וזו יכולה להיות אוטודטה, הוראת רישום כמו שהבאת כאן, אישור יצרן או יבואן מיוחד. כל אחת מהאפשרויות תופסת.

idan10
14-01-18, 13:47
היה שרשור בדיוק על זה.
ספציפית לפורסטר כולל מי שיעשה את זה בשבילך.
הכל חוקי ושריר וקיים. רק להריץ חיפוש.

ראיתי את השרשור שציינת, כנראה שלא הבנת מה שאלתי, בשרשור דיברו על כך שנשארו עם אותן מידות צמיג רק קוד מהירות ועומס הוחלפו ע"י עזרה מהפנצ'רייה המדוברת בשרשור ההוא.

אם באוטודטה מופיעות אפשרויות אחרות, אתה יכול לשנות בהתאם להן.

כאמור לעיל - כדי שמכון רישוי ישנה מידת צמיג, הוא צריך אסמכתא, וזו יכולה להיות אוטודטה, הוראת רישום כמו שהבאת כאן, אישור יצרן או יבואן מיוחד. כל אחת מהאפשרויות תופסת.

תודה נמרוד.

MashberNafshi
14-01-18, 21:03
מידות לפורסטר MK4

118169

idan10
14-01-18, 22:59
^^^
תודה רבה על השיתוף;)

MashberNafshi
16-01-18, 07:47
מידות צמיגים לפורסטר MK3

118186

danob
17-01-18, 12:29
מניסיון שלי עם רכב אחר (מיני קופר) לא הספיק למכון הרישוי שהמידה הופיעה באוטודאטה ודרשו גם אישור מהיבואן, לשמחתי קיבלתי אישור מהיבואן והמידה שונתה.
ממליץ לך לבדוק במכון רישוי לפני החלפת הצמיגים בפועל.

ליאור

idan10
18-01-18, 11:55
פניתי ליבואן, סמל"ת אינו שש לעזור ואומר שזה לא בסמכותו.
גם כן שירות....

-->