PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי וג'ימני

MatanR
05-11-15, 14:04
שלום לכולם, כעת אני עומד לפני קניית רכב השטח הראשון שלי והרכב הראשון שלי בכלל.
ההתלבטות שלי היא בין סמוראי וג'ימני.
קראתי וחקרתי על שני הרכבים.. אז כמובן התשוקה והרצון הגדול הוא לסמוראי פתוח , אך עדיין יש לי מספר שיקולים.
התקציב שלי לקניית הרכב הוא בסביבות ה30 אלף פלוס מינוס .
הרכב ישמש לי גם לטיולי שטח וגם לנסיעות עירוניות ובין עירוניות.
1.בתור סטודנט כנראה שההכנסה הקבועה שלי לא תהיה בשמים.
2.אני דואג שמא רכב פתוח נגנב יותר או מועד ליותר ונדליזם - הרכב תמיד יחנה בחוץ ולא בחנייה פרטית סגורה.
3.האם אפשר להביא סמוראי למצב של רכב שאני יכול להסתמך עליו ולא לדאוג להאם הוא ייתפרק לי בדרך כל הזמן.
4.האם התחזוקה של סמוראי יקרה הרבה יותר משל ג'ימני?
5. מבחינת נוחות הנסיעה הבנתי שהסמוראי לא הכי נוח אך הנוחות לא מטרידה אותי אלה רק הפרקטיות.
לסיכום הרצון העז הוא לסמוראי אך איני בטוח שהתנאים שלי יאפשרו לי להחזיק רכב פתוח משנת 98 במקרה הטוב. אשמח לעצות מבעלי ניסיון וג'יפאים :)
תודה רבה לכל העונים והעוזרים :))

שגיא S
05-11-15, 21:03
שמע...
ג'ימני יהיה הרבה יותר פרקטי מסמוראי...מרגיש הרבה יותר כמו פרייבט, יש מזגן...אוטומט לרוב...
אבל לסמוראי יש יותר אופי, הרבה יותר כיפי.

יש סמוראי שמפורסם פה בלוח של האתר...שנת 90, מוכר ב23 אלף שקל בערך. של בחור שמטייל איתי כבר כמה שנים, משתמש באוטו יום יום ל-60 קמ כבר במשך 3-4 שנים. האוטו אמין מאוד. אם הייתי הולך על סמוראי קצר הייתי קונה אותו...מצב בודי ושלדה נדיר וגם שני בעלים ב-10 שנים האחרונות שלא זיינו את האוטו ולא קמבנו שם כלום.
תחזקוה של סמוראי לא יקרה בהרבה משל ג'ימני, ואפילו זולה בהרבה אם אתה מתחזק לבד בבית. את רוב החלקים יש באיביי בגרושים.

אם כבר סמוראי אז מציע לך להתמקד במתלה עלים משנת 88 והלאה. יש להם המון יתרונות ביחס לסלילים מבחינת תחזוקה.

סולי
06-11-15, 09:30
מבחינת תחזוקה וגם מבחינת שיפורים .
המודלים המומלצים של הסמוראי הקצר הוא 94-6 עלים.
מגיע עם סרנים רחבים, הזרקה וטרנספר גלגש עם שאפט קידמי מחוזק.

בקלות יחסית הרכב הזה נעול כפול ועם יחסי העברה משופרים...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

MatanR
06-11-15, 14:09
תודה רבה לכם על התגובות .
מה עם סמוראים 96-98 ? פחות מומלץ מהדגמים שלפניו ?

סולי
06-11-15, 15:32
הוא נוח יותר ומעודן יותר...
אבל...
אופציות שיפורים מוגבלות, יקרות וחלקי חילוף שהולכים ונעלמים...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

MatanR
10-11-15, 18:41
תודה רבה !!
כמה משמעותי ההבדל בין גימני שיוצר לפני 2005 לבין גימני משנים מאוחרות יותר ?

cyber2200
12-11-15, 11:55
בתווך מחיר שלך, הייתי לגמרי הולך על סמוראי בעיקר בגלל עניין האמינות, אוטו יותר פשוט, פחות מה שיתקלקל.
קונה רכב ב-20 ומשהו, משאיר קצת כסף בצד לישור קו.
אם אתה קונה ג'ימני אוטומטי תבדוק טוב טוב את המצב של הגיר כי אם הוא הולך "במשמרת" שלך זה לא נעים בכלל. סמוראי זה רק ידני וג'ימני יהיה לך לא פשוט למצוא ידני. לדעתי שיקול מאד משמעותי.
אני לא חשוב שיש הבדל כזה גדול בין ג'ימני 2005 וג'ימני של לפני, למרות שברור שעדיף VVT וברור שעדיף רכב כמה שיותר חדש, אבל שוב, עניין של כסף.
30 פלוס מינוס זה אומר 35? כי יש עכשיו ביד2 ג'ימני ידני 2005...

-->