PDA

צפייה בגרסה מלאה : דינמומטר "נסיעתי"

itay-rover
14-10-05, 10:26
מישהוא ניסה להשתמש בדינמומטר האוטומוטיבי שנימצא כאן בקישורים של האתר?

http://www.bgsoflex.com/auto.html

החלפתי גל זיזים בלנד רובר סידרה 3 מגל זיזים מקורי לגל זיזים"חם" וברצוני לבדוק את השינוי.
לטענת ספק גל הזיזים אני אמור לקבל שיפור של כעשרה כוחות סוס בהספק וקבלת מומנט מכסימלי גבוה יותר בכחמישה אחוז בסלד מעט נמוך מהנוכחי.

לפני התהליך הורדתי נתונים כמו שמפורט בקישור אך טרם ביצעתי ניסוי לגל תזמון החדש,
כשהעליתי את הנתונים לתוכנה ניראה שהיא "ניתקעה" :evil: או משהוא כזה,מישהוא מכיר? :shock: [/url]

barak4*4
14-10-05, 10:48
הרגע ניסיתי את התוכנה.
לי התוכנה עבדה, אבל הנתונים הם באמת "בערך" כמו שכתוב

Engine "Rough" Horsepower Calculation

אני הזנתי נתונים מספר היצרן למנוע המספק 105 כ"ס, הנתונים שקיבלתי לפי התוכנה הם 94 כ"ס.
תנסה שוב, אבל זה ממש לא מדד מדוייק.
אם הנושא באמת חשוב לך, שלם כמה שקלים ועלה על הדינמומטר במכון הטסטים הקרוב לביתך.
בברכה
ברק.

itay-rover
14-10-05, 11:06
תודה ברק!
הכוונה שלי היא לדינמומטר שבו מזינים זמני נסיעה בהילוך הגבוה ביותר האפשרי במדרגות של מ-20 קמ"ש עד למהירות המכסימלית בהילוך בקפיצות של עשר קמ"ש.
הערך המתקבל פחות מעניין אותי וידוע לי שישנה שגיאה במדידה,אותי מעניין הערך ההשוואתי..בכל מיקרה אני אנסה לשים קישור יותר מדויק לדינמומטר שהתכוונתי,כי האתר הזה מלא בכל מינ י תוכנות שונות ומשונות לכל מיני דברים מעניינים!!!
http://www.bgsoflex.com/dyno.html

asafk
14-10-05, 14:48
הנה משהו יותר טוב-
http://www.tweecer.com/StreetDyno/downloads.html

הדינמומטר הזה משתמש בניתוח גלי הקול של המנוע, כדי למדוד בצורהמאוד מדוייקת את המומנט וההספק.

כל מה שצריך זה לפטופ עם אפשרות הקלטה, בתוך האוטו, בזמן האצה.

בהצלחה..

אסף.

איציק - 4X6ZH
14-10-05, 15:02
מענין לא ידעתי שיש דינממוטר העובד על גלי הקול .
אני הייתי נוהג להקשיב למנוע שעובד בעומס מלא ( טרקטור / גנראטור / משאבת מים )
בלילה כאשר שקט ממרחק של כמה מאות מטרים . ניתן לזהות מידית שינוי בהתנהגות המנוע .
למי שמכיר וחי את המנוע הנבדק קל מאד לשמוע זאת .
איציק

asafk
14-10-05, 15:14
זאת התפתחות, שאפשרית רק בזכות הטכנולוגיה. דינמומטר כזה אפשרי רק בגלל שקיימים לפטופים שמסוגלים להקליט באיכות טובה, ובזכות העובדה שהיום אנחנו יודעים לנתח גלי קול באופן מדויק.
הרעיון די פשוט, למעשה- אם מודדים את המרחק בין הפיקים של גלי רעש המנוע, על ידי מספר הצילינדרים אפר לדעת את הסל"ד, ואת קצב עליית הסל"ד, וממנו, למעשה, אפשר לדעת באופן מדוייק את מומנט המנוע בכל רגע. הרעיון יופי, אבל בלי טכנולוגיה- לא היה אפשרי לעשות את זה ישים.

אסף.

נמרוד
15-10-05, 22:11
איתי, אתה יכול להרחיב יותר? קצת על השיטה גם למי שלא מכיר, על התוצאות של המדידה הראשונה, על המספרים של המדידה השנייה וכולי?

itay-rover
15-10-05, 23:40
אוקיי,
הרעיון בגדול בתוכנה לפי מה שאני מבין,זה לתת איזשהוא מדד כמותי להספק מנוע רכב בסייג שהמדידה אינה מדוייקת בגלל קירובים שמבצעת התוכנה ובעיקר בגלל שיטת המדידה עצמה.
אבל,מי שמשתמש בתוכנה זו בדרך כלל מעונין במדידה השוואתית של מצב ליפני ואחרי איזשהוא שינויי שהוא עשה במנוע הרכב,לדוגמא הכי פשוטה זה קידום או איחור הצתה במנועי בנזין,אני מניח שניתן לראות הבדלים בין מדידות במצבים אלו.
כיצד מתבצעת המדידה?
בעיקרון,ההוראות אומרות כך:
שלב להילוך הגבוה ביותר שהרכב שלך מסוגל להתחיל ממנו נסיעה בצורה סבירה(כלומר בלי לשרוף יותר מידיי קלאץ')אני שילבתי לשלישי(יש לי רק ארבע)אני מניח שברכב קצת יותר מודרני זה יכול להיות אוליי הילוך רביעי.
המשימה הבאה זה להביא את הרכב ממצב של נסיעה בהילוך גבוה זה ממצב סיבוביי סרק למצערת מתוחה לגמריי ולמדוד את הזמן שלוקח להגיע לסל"ד המכסימלי(המנוע צועק,אין כבר כימעט תאוצה)אבל,כדי לנסות ולדייק כמה שיותר,נחלק את הזמן הכללי לכמה קיטעי זמן קצרים יותר(מינימום ארבעה) ובכך נגדיל מעט את הדיוק.

משימת "הורדת הנתונים" גם היא מקור לא קטן לשגיאות,מוצעים באתר כמה שיטות,החל מ"ריתום"חבר עים סטופר לצד הנהג וכלה במצלמה דיגיטלית (או וידאו)עים תיעוד ניראה לעין של זמן והמצלמת את הספידומטר,וביהם שיטה של הקראת המהירויות לתוך רשמקול ולאחר הנסיעה מדידת הזמנים שבין המהירויות.

אני בחרתי להשתמש בנפלאות הפלאפון שלי שתיפקד בתור רשמקול,וכך מצאתי את עצמי מקריא מהירויות לתוך הפלא פון!!!(טוב שלא היה שוטר בסביבה....בטח זה היה יכול להיות תירוץ מאוד מקורי שהוא עוד לא שמע!!!)

בשלב הזנת הנתונים,יש צורך בפרטים הבאים:
*נפח מנוע-זמין וידוע
*שטחח חתך פנים שלהרכב עים האויר-חישוב פשוט של מכפלת רוחב הרכב בגובהו.למדקדקים,ניתן לצלם את הרכב ואז לחשב בדיוק רב יותר את השטח אך זה זניח לדעתי.
*מקדם גרר-בעיקרון באתר ניתנת שם טבלה פשוטה עים קורלציות עבור סוגי רכבים שונים-שוב זה דיי גס ואין ספק שלא תורם לדיוק.
*משקל הרכב-זמין ופשוט מקסימום הולכים לאיזה שוקל משאיות או משהוא כזה(אפשר גם לחפש ניידת בדיקה של משרד התחבורה,אבל זה ממש ממש לא מומלץ מסיבות שונות......)
*יחס ההעברה בהילוך בו התבצעה המדידה-ניתן להשיג מספרות הרכב.
*יחס ההעברה בדיפרנציאל-כנ"ל.

זהו.
התוכנה בעיקרון משתמשת בנוסחה:
כוח=מישקל הרכב*תאוצה\375 (לא ברור בדיוק מדוע החלוקה ב-375 )ואז בונה גרף בעזרת איזו שיטה נומרית לנגזרות,אבל זה לא מעניינו כרגע...

בכל מיקרה,הבעיה שהזנתי את כל הנתונים הקבועים והזמנים,וזה לא עובד!!ניפתח לי איזה חלון רק מתוכן!!! :twisted:

itay-rover
15-10-05, 23:45
דרך אגב,
אסף,תודה על הקישור לדינמומטר דרך המחשב הנישא,אני מנסה להשיג כרגע מיקרופון ואז אני אוריד את התוכנה,חבל רק שלא ידעתי על זה לפני שהוצאתי את הקאמשאפט הישן.....לטובת ההשוואה.
טוב נו אפשר להשוות לנתונים מהספרות.....ועוד לא התייאשתי לגמרי מהדינמומטר הנסיעתי הקודם...

-->