PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחרי ההמלצה על אקדח... נרתיק

אייל
05-11-15, 17:54
הקליינט גלוק 26. מחפש נרתיק פנימי, לא הפשוטים מבד, הם לא שווים כלום. משהו עם תפס קפיצי או רצועות, מעור או פלסטיק, מה אתם ממליצים?

amitaikl
05-11-15, 18:11
לרמורה יש נרתיק פנימי מצוין. נרתיק בד טוב עם חומר חיצוני בעל דרגת חיכוך גבוהה - אין קליפס, אז אפשר למקם בכל מקום

https://www.youtube.com/watch?v=iM9zArpmSV0

גם ל elian gear יש נרתקי שנראים טוב. מה שמוגדר "נרתיק הברידי" הנרתיק עצמו מחומר פלסטי והחלק הצמוד לגוף מחומר רך - במקרה שלהם נאופרין - חומר של חליפת צלילה

https://www.youtube.com/watch?v=R6C-BUpMop4

אני כרגע עם נרתיק פנימי שהוא כולו חומר פלסטי. לא נוח לנשיאה יומיומית. מתכנן לקנות נרתיק של רמורה בנסיעה הקרובה לחו"ל

tamir128
05-11-15, 18:16
אני ממליץ לתפור לבד, אבל זה רק אני :rolleyes:

הבעיה עם elian gear זה שהם לא שולחים לארץ...

noamk
05-11-15, 20:22
במקרה היום קניתי נרתיק "היברידי" אצל בחור בשם איתי שמייצר אותם לבד בהתאמה אישית.
הנרתיק לא זול, אך מיוצר מחומרים איכותיים ויושב טוב מאוד.
הטלפון שלו 0546767679
https://www.facebook.com/MagenHolsters/

tamir128
05-11-15, 21:06
שמעתי גם על עור היוצר
http://hayotzer.zapages.co.il/

לא מכיר, רק שמעתי עליו.
שווה בדיקה לטעמי.

אני מהאולד פאשיין, אוהב עור, לדעתי הוא החומר הטוב ביותר לנרתיק מכל בחינה שהיא.

zerez
05-11-15, 22:17
אם בנרתיק עסקינו, יש לי אקדח 9 ממ קטן יחסית ואני מחפש נרתיק נסתר שאפשר לרכב איתו על אופניים.
עם הנרתיק הרגיל תמיד יש לי הרגשה שהוא נופל ופאוץ' זה לא הפתרון הכי טוב.
יש נרתיק מתאים?

shyy
05-11-15, 23:32
שמעתי גם על עור היוצר
http://hayotzer.zapages.co.il/

לא מכיר, רק שמעתי עליו.
שווה בדיקה לטעמי.

אני מהאולד פאשיין, אוהב עור, לדעתי הוא החומר הטוב ביותר לנרתיק מכל בחינה שהיא.

אני מכיר את מאיר מאז שהייתי ילד - הוא אומן עור מהזן של פעם עם מומחיות בנרתיקי נשק אבל לא רק .
הפתרונות שלו יצרתיים ומגוונים שווה ומחזיק עשרות שנים

שי

tamir128
05-11-15, 23:46
אם בנרתיק עסקינו, יש לי אקדח 9 ממ קטן יחסית ואני מחפש נרתיק נסתר שאפשר לרכב איתו על אופניים.
עם הנרתיק הרגיל תמיד יש לי הרגשה שהוא נופל ופאוץ' זה לא הפתרון הכי טוב.
יש נרתיק מתאים?

איך אתה רוצה לשאת את האקדח?
עם איזה בגדים אתה רוכב?

לי קצת קשה לדמיין איך אפשר להסליק אקדח בבגדי ספורט....

למילואים תפרתי נרתיק (חיצוני) שגם אם אתה סוחב אלונקה או עושה פזצט"א, אין סיכוי שיפול, ואכן מעולם לא נפל, אבל אני צריך להבין איך אתה רוכב איתו היום. הנ"ל יושב על חגורה. אתה רוכב עם חגורה?

אני אישית כן רוכב עם פאוצ'. לי זה הפיתרון הכי מתאים.

zerez
05-11-15, 23:50
אני רוכב על אופניים חשמליים לעבודה עם ג'ינס וחולצת טריקו.
אמי לא עושה את זה בתור ספורט

tamir128
06-11-15, 00:41
אה, עכשיו הבנתי (כיף לך).
טוב, אני מתחיל להרגיש כמו מיסיונר דפוק לתפירת נרתיקים מעור...
הנרתיק הפנימי שאני משתמש בו מחזיק כ"כ טוב את האקדח, שאין סיכוי שיפול.
עור עם תפר גם מלמעלה שנתפר בדיוק לאקדח ספציפי (ויש תהליך נוסף להתאמה מירבית), לא נותן לאקדח ליפול, ומצד שני קל לשליפה.
אם הייתי עם חגורה ברכיבה, הייתי מרגיש בטוח עם הנרתיק שלי (אבל אני רוכב לבד בלילה בשטח עם בגדי ספורט, אז פאוצ').
אם אתה עדיין מרגיש חוסר ביטחון, מוסיפים רצועת סגירה עם סקוצ'. עדיין מהיר לשליפה אבל מספיק מאובטח.
תזמין tailor made או תפור בעצמך.
זה מה שאני הייתי עושה.

אם אתה רוצה אני יכול לצלם לך את מה שאני תפרתי, להתרשמות.

raanan
06-11-15, 08:10
http://www.galcogunleather.com/classic-lite-shoulder-system_8_2_1057.html

שנים של נשיאה יום יומית .
אפשריות כיוונון רבות לארגונומיה מושלמת (לנשיאה ושליפה מהירה) ,
נוח מאד, אין בלאי, מוסלק היטב (תלוי כמובן בלבוש).

רענן

איש הצפון
06-11-15, 12:01
לגלוק 26 יש ליין עצום של נרתיקי "מדף" (כאלו שבכל חנות ניתן להשיג). ברובם (ובניגוד למקובל לחשוב), הם איכותיים יותר מאלו המיוצרים בעבודת יד, מאחר והם מיוצרים ומשווקים בכל העולם רק אחרי בדיקה מעמיקה הן של צרכי ונוחות הלקוח, והן (לא פחות חשוב) אחרי הקפדה על השמירה על האקדח מפני שחיקה בזמן שליפה, מפני מגע עם זיעה ואחרי שנבדקה ההגנה על שמורת ההדק ועל תפס המחסנית מפני לחיצה אקראית. לחלקם יש אפשרויות כיוונון של הזוית ושל העוצמה הנדרשת לשליפת הנשק וכן מנגנוני נעילה חדשניים מפני נפילת האקדח מהנרתיק או שליפתו על ידי אדם לא מורשה (נסיון גניבה).

יש גם נרתיקים ייעודיים לאקדח עם אביזרים חיצוניים כגון פנס, ציין לייזר, כוונות השלכה, מחסניות מוגדלות וכו'

אם כבר לקנות מייצרן פרטי, חובה לבחור יצרן בעל נסיון רב שמשתמש בחומרים איכותיים של יפרישו חומצות ומלחים לכיוון האקדח ולחילופין, שלא "יאצרו" (יאגרו) נוזלים כגון גשם וזיעה.

ו... כן! יש בארץ כמה יצרנים פרטיים שמכינים נרתיקי "קסטום מייד" שהאיכות שלהם מעולה!

zerez
06-11-15, 12:23
אה, עכ

אם אתה רוצה אני יכול לצלם לך את מה שאני תפרתי, להתרשמות.

אני אשמח לראות תמונה, תודה

סולי
06-11-15, 13:45
אפשר להתעלק ולבקש המלצה לנרתיק ליריחו פולימרי.. ? לשמאליים, עדיפות לפנימי. לנשיאה יומיומית ועבודה בשדה.. והמון שעות מאחורי ההגה.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

asafk
06-11-15, 14:05
דווקא אתה צריך נשיאה חיצונית, לדעתי. שייראה.

אסף.

אייל
06-11-15, 17:15
לגלוק 26 יש ליין עצום של נרתיקי "מדף" (כאלו שבכל חנות ניתן להשיג). ברובם (ובניגוד למקובל לחשוב), הם איכותיים יותר מאלו המיוצרים בעבודת יד, מאחר והם מיוצרים ומשווקים בכל העולם רק אחרי בדיקה מעמיקה הן של צרכי ונוחות הלקוח, והן (לא פחות חשוב) אחרי הקפדה על השמירה על האקדח מפני שחיקה בזמן שליפה, מפני מגע עם זיעה ואחרי שנבדקה ההגנה על שמורת ההדק ועל תפס המחסנית מפני לחיצה אקראית. לחלקם יש אפשרויות כיוונון של הזוית ושל העוצמה הנדרשת לשליפת הנשק וכן מנגנוני נעילה חדשניים מפני נפילת האקדח מהנרתיק או שליפתו על ידי אדם לא מורשה (נסיון גניבה).

יש גם נרתיקים ייעודיים לאקדח עם אביזרים חיצוניים כגון פנס, ציין לייזר, כוונות השלכה, מחסניות מוגדלות וכו'

אם כבר לקנות מייצרן פרטי, חובה לבחור יצרן בעל נסיון רב שמשתמש בחומרים איכותיים של יפרישו חומצות ומלחים לכיוון האקדח ולחילופין, שלא "יאצרו" (יאגרו) נוזלים כגון גשם וזיעה.

ו... כן! יש בארץ כמה יצרנים פרטיים שמכינים נרתיקי "קסטום מייד" שהאיכות שלהם מעולה!

תמונות ומחירים...

asafk
06-11-15, 17:27
אני גם אצטרף.

קישור בבקשה לרכישה באינטרנט, לנרתיק פנימי לגלוק 19 שיהיה גם קומפקטי וגם גבוה יחסית, ואם אפשר שיהיה אפשר להכניס את החולצה בכלל טוב (אבל בלי להוסיף נפח).

אסף.

itayhi
07-11-15, 01:50
אנסה לתת את חוות דעתי כמשתמש פשוט אבל עקבי. כבר 13 שנה מסתובב עם גלוק 19 צמוד אלי 24/7 .

אני מסתובב הרבה. עובד פיזי. נמצא לא מעט ברכב כולל הרבה כניסות ויציאות מהרכב במהלך היום (הרבה נסיעות קצרות)
מסתובב כל יום, כמעט כל היום עם דגמ"ח עבודה וחולצה קצרה.

בהתחלה הסתובבתי עם נרתיק עור איכותי מאוד אבל הוא ניפח לי מאוד את החגורה.
עברתי לנרתיק קורדורה. דק יותר. נוח יותר. אבל עדיין מרגיש כאילו תקוע לי רימון מברזל בחגורה.
עברתי לנשיאה ללא נרתיק בכלל. רק החגורה מחזיקה את הנשק כאשר פיזית הוא בתוך המכנסיים. נוח אבל מרגיש מאוד
לא בטוח. הנשק לעיתים מחליק ונופל אל תוך המכנסיים.
לפני שלוש שנים וחצי קיבלתי תיק עם תא ייעודי. דומה מאוד לזה:
http://shop.lametayel.co.il/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D/5757/%D7%A4%D7%90%D7%95%D7%A5-%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%9F-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-peak-runner
התרשמתי לטובה. נוח מאוד. התיק תמיד איתי. צמוד לגב גם כשאני על סולם וגם בארוע משפחתי.
האקדח תמיד שמור מאבק ולחות. שליפה מהירה יחסית, מחסנית ספייר בתא יעודי שתפור על התיק.
זה גם גרם לי להפסיק עם המנהג המגונה של הארנק בכיס המכנסיים. בכלל, הכל בתיק. חשבוניות, דפים חשובים, משאף, עט, פנס קטן. כל הזמן עלי.

לאחרונה דיגדג לי להחזיר את האקדח לחגורה. נרתיק לא בא בחשבון.
נזכרתי שפעם פגשתי מישהו שמייבא מוצרים להחזקת נשק. חיפשתי בפייסבוק ו...וואלה!
(אפשר גם להזמין באי-ביי. המחיר יוצא כמעט זהה.
https://www.youtube.com/watch?v=NjZTh7z-9C4

לא יודע אם מותר לפרסם פה אבל מי שיבקש יקבל פרטי קשר לבחור שמכר לי את הקליפס. 180 ש"ח אם אני זוכר נכון.
הרכבה עצמית פשוטה של 2 דקות.

מסתובב עם זה כבר חודשיים +-. מרוצה מאוד. נוח. לא מפריע והפאוץ הייעודי עדיין עלי עם הארנק, החשבוניות וכל הגשעפט
אבל כבר קל הרבה יותר :D
היתרון בעיני שכאשר לא מסתובבים עם חגורה ניתן לדחוף את הנשק בחזרה לפאוץ וללכת לאן שרוצים. אין צורך בהסרת הקליפס.

my two 9 mm bullets

איתי

איש הצפון
07-11-15, 13:24
יש בארץ מספר יצרנים שהתוצרת שלהם - איכותית ביותר.

להלן כמה לינקים לאתרים שלהם (ברוב החנויות ניתן לבצע רכישה "מהמדף" או לפי הזמנה)

http://www.fobus.com/

http://www.front-line.co.il/

http://www.caa-il.com/

http://www.imidefense.com/

ויש עוד רבים גם בתחום העור / פולימר / קיידקס וגם בתחום הקורדורה / ניילון...

ואגב, התוצרת הישראלית נמכרת (ומוערכת מאד) בכל עולם.

GodsFather
07-11-15, 13:32
כמדומני גם רץ-מדבר מערד מייצרים נרתיקים לאקדחים בהתאמה אישית. ויש להם/ היה דיל עם גיפולוג. שווה לבדוק איתם/סביון

ניר ל
07-11-15, 13:55
אם אין תעשייה של אקדחים בהתאמה אישית...
http://www.infinityfirearms.com

אז לפחות יש את זה,
לכו תדעו, אולי גם את זה יאסרו יום אחד במסגרת איסור שינוי מבנה לנרתיקי אקדחים

asafk
07-11-15, 15:45
אגב... בדיוק חזרתי מהבונד החדש..
עם זה הוא מסתובב:

http://www.jamesbondlifestyle.com/product/vega-ib339-holster

אסף.

ד ו ר ו ן
07-11-15, 15:52
אני עם נרתיק עור פתוח (בלי קליפס/רצועת אבטחה) של פובוס, פשוט ועושה את העבודה=האקדח אחוז טוב בתוכו, ציפוי פלסטי פנימי מוני הצטברות לחות/זיעה כמו בעור רגיל, מאפשר שליפה קלה יחסית ועדיין הוא מחזיק טוב מאד את האקדח גם בתנועה מאומצת.

מאד דומה חיצונית לנרתיק של בונד, רק פתוח מלמטה.

asafk
07-11-15, 16:22
כזה גם לי יש רק מתוצרת אחרת. נמוך מדיי. תופס יותר מדי מקום.

אסף.

amitaikl
07-11-15, 20:43
אני באופן אישי מאוד לא אוהב להסתובב עם תיק, ועוד פחות עם תיק/פאוץ לאקדח שבולט לעין למרחקים, אוגר לתוכו עוד ועוד ציוד (כי יש מקום) ובסוף שוקל טון, ושמאוד קל לשכוח אותו.
להסתובב עם אקדח צמוד לגוף? כמו שאמר אמיר איש הצפון יש אנשים עם זיעה חומצית - אני אחד מהם. הלכתי עם נרתיק קורדורה פנימי, הזיעה נספגה בנרתיק, והאקדח התמלא בג'ינג'ים...

tamir128
08-11-15, 01:02
אני אשמח לראות תמונה, תודה

לדעתי חשוב שהנרתיק יהיה עשוי משתי יריעות, כלומר גם תפר עליון.
הדבר מאפשר ליצור נרתיק שמאד מתאים לכלי הספציפי וגם שומר על הכוונות.
תמונות:
103368
103369
היות שיש שטח מגע גדול מאד של הנשק עם הנרתיק, הנשק לא יפול:
103374
מדובר בזיג כבד + מחסנית מלאה.
גם ניעור לא יפיל את הנשק ומצד שני השליפה חלקה.

אם אתה עדיין לא מרגיש בטוח, אפשר להוסיף רצועת איבטוח כמו שעשיתי לנרתיק מילואים:
103370
זה נרתיק חיצוני עם שטח מגע אפילו גדול יותר + רצועת איבטוח (סגור בצד הקנה שלא יאכל אבק וליכלוך).

לאחר שתופרים את הנרתיק, מרטיבים אותו במים, מכניסים את הנשק לשקית ניילון ודוחפים בכוח לנרתיק, ומניחים לו להתייבש כך.
לאחר שהתייבש, הוא מקבל את צורת הנשק לפרטים הכי קטנים.

MOSHIKO.L
08-11-15, 17:17
נתקלתי במוצר מיוחד שאמור להסליק את האקדח לחלוטין, למנוע חטיפה של הנשק וגם להיות נח לנשיאה ביום יום..
מגיע בגדלים שונים בהתאם לסוג האקדח.

https://www.youtube.com/watch?v=7-hcS5hpMCM&feature=youtu.be
https://youtu.be/7-hcS5hpMCM

נמרוד
08-11-15, 17:23
על זה בדיוק נאמר:

"זה אקדח מוסלק במכנסיים שלך או שאתה שמח לראות אותי?"

:rolleyes:

איש הצפון
09-11-15, 01:56
נתקלתי במוצר מיוחד שאמור להסליק את האקדח לחלוטין, למנוע חטיפה של הנשק וגם להיות נח לנשיאה ביום יום..
מגיע בגדלים שונים בהתאם לסוג האקדח.

https://www.youtube.com/watch?v=7-hcS5hpMCM&feature=youtu.be
https://youtu.be/7-hcS5hpMCM

נרתיק נפלא עם כמה חסרונות "קטנים".

א. לא נוח בטירוף.

ב. לא מאפשר הליכה עם פריטים אחרים בכיס כגון סיגריות, מצית, מפתחות של הרכב, חבילת טישוז' וכו' (בולט מדי).

ג. מחייב ניתוח להצרת / קיצור הפין וכריתת אשך (בצד של הנרתיק. מה שבעצם אומר שאולי מדובר בנרתיק שמיועד... רק למי שכבר יש לו נרתיק - כלומר לנשים שאין להן את ה"חבילה" שהאקדח ימחץ...)

ד. הנרתיק הזה מחייב אותך לעמוד (סליחה שהכל בקונוטציות מיניות) ברגע שמתחיל אירוע ביטחוני (אפילו אם אתה באמצעו נהיגה) מאחר ולשלוף אותו (את האקדח חברה'. את האקדח) כשאתה במצב ישיבה, זו משימה בלתי אפשרית (אם כי מצחיקה בטירוף).

אבל יש גם יתרונות: אם כבר הצלחת לשלוף את האקדח, הוא תמיד יהיה חמים ונעים...

נ.ב.

טיפ של חברי "השומר" מקיבוץ כפר גלעדי (אמיתי לחלוטין):

המקום היחיד להניח את האקדח כשאתה בשירותים הוא לא על הניאגרה ולא על הרצפה אלא אך ורק בתחתונים שזה אתה הפשלת.
זה מקום האחסון היחיד שיזכיר לך בסיום ה"ישיבה", שהאקדח שלך לא בנרתיקו וכך - לא תשכח אותו מאחור (כפי שקרה ויקרה לרבים וטובים).

amirk
11-11-15, 03:34
במקרה היום קניתי נרתיק "היברידי" אצל בחור בשם איתי שמייצר אותם לבד בהתאמה אישית.
הנרתיק לא זול, אך מיוצר מחומרים איכותיים ויושב טוב מאוד.
הטלפון שלו 0546767679
https://www.facebook.com/MagenHolsters/
תודה על השיתוף שבעקבותיו קניתי מאיתי נרתיק.
נוח בסדרי גודל מכל נרתיקי פנימי אחר בו השתמשתי

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

הירשפלד יובל
17-12-18, 19:54
שימור לנרתיק אקדח מעור .
מחפש חומר/תהליך לשימור עור הנרתיק. על הנרתיק מוטבע מס' סידורי של האקדח +-2 .
הנרתיק והאקדח משוערכים לשנת 1945 ומעלה , ממערב ברלין.
Bahnpolizei U.S.Zone 122303

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-12-18, 20:55
משחת אוכפים/מגפי עור בציוד רכיבה?

הירשפלד יובל
17-12-18, 23:07
תודה . נתת לי רעיון. עור הנרתיק באמת דומה יותר לעור אוכף , עד כמה שאני מכיר - בירושלים אין הרבה אוכפים - מאשר לעור מושבי רכב, הגה , ידית הילוכים שעליהם ראיתי המלצות. יש כנראה במושב שדה חמד ליד נתב"ג , שם הייתי קונה לפני כמה שנים שקים של 25kg גרגרי מזון לארנבות ומסוע שלהם היה זורק/מעמיס לי את השקים ישר לגגון הסמוראי.

elibaba
17-12-18, 23:11
אני חסיד של נרתיקי ביאנקי בעיצוב הזה
https://www.amazon.com/Bianchi-Pistol-Pocket-Waistband-Holster/dp/B001C53K5E/

החסרון - מחייב חגורה.

הירשפלד יובל
17-12-18, 23:23
יכול להיות שיש טובים ונוחים מהנרתיק המקורי שלי , אבל שריטה שלי , לא מוכן להיפרד ממנו. הוא בגילו של האקדח ומכיל , מובנה , מקום
למחסנית נוספת. יש לי דרך אגב נרתיק נוסף , קטן וחדש יותר.

GodsFather
18-12-18, 00:41
שדי חמד ( עם י) זה ליד כפ"ס... או שיש עוד מושב כזה?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

shmulikbg
18-12-18, 01:29
ליד נתב"ג זה מושב חמד.

ניר ל
18-12-18, 09:53
יכול להיות שיש טובים ונוחים מהנרתיק המקורי שלי , אבל שריטה שלי , לא מוכן להיפרד ממנו. הוא בגילו של האקדח ומכיל , מובנה , מקום
למחסנית נוספת. יש לי דרך אגב נרתיק נוסף , קטן וחדש יותר.

לא בדקתי, אבל אני מניח שהאקדח שווה משהו כפריט אספנות במדינות בהן מותר לאסוף כלי נשק. בישראל הוא חסר ערך וגם סוחרים שיכולים לא מתאמצים לרכוש ולייצא אותם ( אולי אמיר יסביר למה).
מה הסיבה שאתה נושא אותו ? היה שייך לסבא ?

הירשפלד יובל
18-12-18, 10:40
"
מה הסיבה שאתה נושא אותו ? היה שייך לסבא ? "

ניר , לא היה שייך לסבא . בשנת 84 כשחיפשתי אקדח , מי שהיה המפקד הישיר שלי בצבא , רצה להחליף נשק . הציע/אילץ אותי
לקנות את שלו ולא מצטער על כך. שבוע שעבר הייתי במטווח ירי חופשי , ירה 33 כדור ברצף ללא שום מעצור. מה שכן - הכוונות שלו זה כבר לא הקידמה של היום. ראיתי גלוק 9mm/19 ו - סמית 9mm הכוונות שלהם נראו כמו כוונת טלסקופית ביחס לשלי מבחינת
החדות וקלות הכיוון. שמתי לב שיש במובן מסויים retro בהנדסת אקדחים. היו שנים שמדריכי קליעה צעירים לא ידעו איך להסתכל על אקדח שהוא לא דבל-אקשן . ה-2 שציינתי ראיתי שבנויים במתכונת דומה/זהה לשלי. אמרתי לבעלים/מוכר שהייתי מוכן לרכוש אחד מה-2 , אולם לא מוכן לוותר על שלי או להשבית אותו לאספנות. מישהו יודע מה ההיתכנות/ נוהל של תושב איו'ש שלא נמנה עם כוחות הביטחון לסוגיהן להחזיק/לקבל רישוי ל-2 אקדחים ?
בהקשר לשאלה על סבא . לא ממנו. שריטה/אהבה שלי למוצרים עם גיל מסויים .כל הישן/מבוגר יותר - הרי זה משובח . סמוראי 87 ,
LEICA CAMERA 1936 RANGEFINDER שמישה עדיין , האקדח ועוד. פעם ייצרו מוצרים לא במטרה שהלקוח יחליף אותם כל 2-4 שנים.
לתפישתי , וזה קשה מים ליום , אם המוצר המיועד לקנייה לא מיועד לשרוד 50 שנה + , לא בא לי טוב בעיניים.

amitaikl
18-12-18, 12:05
גם תושב איו"ש לא יכול להחזיק שני כלים פרטיים. מקסימום אחד פרטי ואחד של כיתת כוננות.
כדי להחזיק שני כלים פרטיים אתה צריך להיות יורה "ירי מעשי", שייך למועדון, משתתף קבוע בתחרויות ואז אחרי זה, אולי תקבל אישור.

ניר ל
18-12-18, 13:07
יובל, זה אקדח שיוצר עד אמצע שנות השמונים ואני בטוח שהוא עובד ומצדיק את השם של גדול ממציאי הנשק הקל אי פעם.
הסטורית - זה האקדח שפתח את מלחמת העולם הראשונה.
לשאת אותו היום ככלי נשק ... לא יודע אם הביטוי ״לא הייתי מעיז״ הוא במקום, כי הסיכוי להזדקק לנשק הוא נמוך, אבל אם אתה כבר נושא נשק - אז תפנק את עצמך במשהו אפקטיבי יותר.

אין רטרו בהנדסת אקדחים, מהסיבה הפשוטה שמאז אותו גאון, לא המציאו שום דבר חדש מהפכני או טוב יותר. אבל כן יש שיפור משמעותי בחומרים, בדיוק ,בפשטות ובאמינות של המנגנונים האלה. אתה לא יכול לדעת כמה מחזורים עברו הקפיצים שיש לך שם, אילו פלדות היו זמינות ומה היו האילוצים, אם זה אקדח שיוצר ע״י הנאצים אחרי תפיסת המפעל אז גם היו חבלות מכוונות, אתה לא רוצה שהוא ישבר דווקא כשתצטרך אותו. תוסיף לזה שהתחמושת שהוא יורה היא מאד לא אפקטיבית והנרתיק העתיק לא מאפשר חגירה ושליפה מהירה.

אין טעם לשמור אותו למזכרת כי זה מחייב השבתה = השמדה. אין מצב לקבל עוד רשיון מלבד מה שאמיתי אמר. אולי תוכל לשמור אותו תחת רשיון ארגוני או אצל סוחר .

הירשפלד יובל
18-12-18, 14:54
ניר , תודה על ההערות/הארות שטכנית/עובדתית כולן נכונות מלבד אחת אולי. אם ההטבעה :
Bahnpolizei U.S.Zone הוטבעה במפעל הבלגי
זה נעשה / יוצר אחרי 1945 ולא בזמן הנאצים כי רק אחרי 45 ברלין חולקה ל- 2. אזורים רוסי/אמריקאי.
שלי הוא כנראה דגם 1922 כאשר אחיו הבוגר -1910 הוא זה שהרג את יורש העצר האוסטרו-הונגרי ב-1917 וגרם כמו שציינת לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. יש לי חבר/מכר בבריסל . אולי באמצעותו או ישירות אפנה למפעל כדי לברר שנת יצור כמו שעשיתי בעבר
עם lLEICA GERMANY שתיארכו את שנת היצור ל-1936. יש לי חלפים מקוריים עבורו כמו קפיצים ונוקר.
בנוגע להחלפה - הרגש גובר אצלי כרגע על ההגיון , לא מוכן כרגע להחליפו/להשבית . מקווה שלא אצטער על כך.

yscheiner
18-12-18, 15:48
"
מה הסיבה שאתה נושא אותו ? היה שייך לסבא ? "

ניר , לא היה שייך לסבא . בשנת 84 כשחיפשתי אקדח , מי שהיה המפקד הישיר שלי בצבא , רצה להחליף נשק . הציע/אילץ אותי
לקנות את שלו ולא מצטער על כך. שבוע שעבר הייתי במטווח ירי חופשי , ירה 33 כדור ברצף ללא שום מעצור. מה שכן - הכוונות שלו זה כבר לא הקידמה של היום. ראיתי גלוק 9mm/19 ו - סמית 9mm הכוונות שלהם נראו כמו כוונת טלסקופית ביחס לשלי מבחינת
החדות וקלות הכיוון. שמתי לב שיש במובן מסויים retro בהנדסת אקדחים. היו שנים שמדריכי קליעה צעירים לא ידעו איך להסתכל על אקדח שהוא לא דבל-אקשן . ה-2 שציינתי ראיתי שבנויים במתכונת דומה/זהה לשלי. אמרתי לבעלים/מוכר שהייתי מוכן לרכוש אחד מה-2 , אולם לא מוכן לוותר על שלי או להשבית אותו לאספנות. מישהו יודע מה ההיתכנות/ נוהל של תושב איו'ש שלא נמנה עם כוחות הביטחון לסוגיהן להחזיק/לקבל רישוי ל-2 אקדחים ?
בהקשר לשאלה על סבא . לא ממנו. שריטה/אהבה שלי למוצרים עם גיל מסויים .כל הישן/מבוגר יותר - הרי זה משובח . סמוראי 87 ,
LEICA CAMERA 1936 RANGEFINDER שמישה עדיין , האקדח ועוד. פעם ייצרו מוצרים לא במטרה שהלקוח יחליף אותם כל 2-4 שנים.
לתפישתי , וזה קשה מים ליום , אם המוצר המיועד לקנייה לא מיועד לשרוד 50 שנה + , לא בא לי טוב בעיניים.

לאחרונה עסקתי בנושא.
ביקשתי לשמר אקדח שהיה שייך לאבא שלי.
סמית ספיישל.
(אני מחזיק בנשק ברשיון פרטי ובנשק ברשיון ארגוני).
פניתי למשרד לבטחון פנים והגשתי בקשה מסודרת - שילמתי את האגרה הנדרשת (דרשו לחדש את הרישיון טרם התהליך) והופנתי לחברה שמאושרת לבצע את ההשבתה.
ביצעתי את כל תהליך ההשבתה דרך חברה מוכרת ושילמתי את הנדרש.
כשפניתי למשרד לבטחון פנים להשלים את התהליך ולהעביר את הרישום על שמי נענתי שיש צורך ברישיון לכלי.
כן הם יודעים שהוא מושבת (מרותך מכל הכיוונים, לרבות מילוי הקנה), כן הם מבינים שזה בוצע כחוק ועדיין הם דורשים ממני להוציא לו רישיון.
מיותר לציין שאני לא יכול כי אני מחזיק כבר ברישיון אבל מה שממש הפיל את הנושא זה הדרישה שלהם לחדש רישיון לכלי כל 3 שנים כמו כלי פעיל - להגיע למטווח, לבצע זיהוי, לשלם את האגרה ולחזור הביתה (אי אפשר לירות בכלי).
זה מהניסיון האישי שלי. אם מישהו מכיר משהו אחר... אשמח להחכים - הנשק מופקד במשטרה.

הירשפלד יובל
18-12-18, 16:01
מיותר לציין שאני לא יכול כי אני מחזיק כבר ברישיון אבל מה שממש הפיל את הנושא זה הדרישה שלהם לחדש רישיון לכלי כל 3 שנים כמו כלי פעיל - להגיע למטווח, לבצע זיהוי .......

מה שציינת לגבי כלי מושבת , סיפר לי גם בעל המטווח. לא די שנפשית אני כרגע לא מוכן להשבית אותו , בנוסף גם לעבור וייאדלרוזה על כלי מושבת להוציא לו רשיונות , לשלם אגרות , מסדרי זיהוי ושאר מרעין בידיים - לא בשבילי

ניר ל
19-12-18, 11:47
ניר , תודה על ההערות/הארות שטכנית/עובדתית כולן נכונות מלבד אחת אולי. אם ההטבעה :
Bahnpolizei U.S.Zone הוטבעה במפעל הבלגי
זה נעשה / יוצר אחרי 1945 ולא בזמן הנאצים כי רק אחרי 45 ברלין חולקה ל- 2. אזורים רוסי/אמריקאי.
שלי הוא כנראה דגם 1922 כאשר אחיו הבוגר -1910 הוא זה שהרג את יורש העצר האוסטרו-הונגרי ב-1917 וגרם כמו שציינת לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. יש לי חבר/מכר בבריסל . אולי באמצעותו או ישירות אפנה למפעל כדי לברר שנת יצור כמו שעשיתי בעבר
עם lLEICA GERMANY שתיארכו את שנת היצור ל-1936. יש לי חלפים מקוריים עבורו כמו קפיצים ונוקר.
בנוגע להחלפה - הרגש גובר אצלי כרגע על ההגיון , לא מוכן כרגע להחליפו/להשבית . מקווה שלא אצטער על כך.

ההטבעה הזאת אומרת שהוא יוצר עבור משטרת הרכבות במערב גרמניה אחרי המלחמה, הדגם הזה יוצר עבור כוחות משטרה ובטחון הוא יותר ארוך בשני המימדים ומקבל עוד שני כדורים, בראונינג עצמו נשא אקדח כזה. אתה כן יכול להוסיף רשיון למזכרת, זה לא על חשבון רשיון לאקדח פעיל, אבל כאמור - זו תהיה משקולת חסרת ערך אספני שמחוייבת ברשיון עם כל הכרוך וזה די הזוי.
אני בהחלט מבין את עניין הרגש. גם לי קשה להיפטר מכלים ישנים שעושים את העבודה, בין אם זה ג׳יפים או אקדחים. אם היית אומר שהאקדח הזה יושב בכספת ניחא, אבל אם אתה סומך עליו שיעצור תוקף ונושא אותו להגנה עצמית אז אתה טועה - אמנם הוא יהרוג כעבור זמן אם יחדור איבר חיוני, אבל סביר להניח שאותך זה כבר לא יציל מפגיעה. תחמושת 0.32 ACP זה בערך כמו 0.22 ״טוטו״, היא חלשה הרבה יותר ממה שצריך כדי לעצור אדם. תשאיר את זה לג׳ימס בונד.

הירשפלד יובל
03-01-19, 15:02
תודה לדורון שנתן לי את ההארה/לינק היכן זה המקום הטריוויאלי לחומר שחיפשתי . חזרתי שוב אחרי מס' שנים ל-" חמד לחי " במושב חמד ושם בין שלל המוצרים בחרתי את זה המצולם. רואים הבדל לפני/אחרי ונקווה שהזמן ( עוד 20 שנה לפחות ? ) יאמר את שלו והמשחה או דומים לה יוכיחו את עצמם.122500122501122502122503

-->