PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על פלט תוצאות בדיקת בלמים בטסט

asafk
06-11-15, 13:44
הייתי די משוכנע שאני יודע שיעילות בלמים מחשבים לפי כוח בלימה חלקי משקל על הסרן לכל סרן בנפרד.
אבל מהסתכלות על טופס הטסט המצורף שנפל לי במקרה ליד, נראה לי משהו לא מסתדרעם מה שידעתי.

103323

קודם כל - בלם עזר - לא כתוב משקל. החישוב שלו הוא הכוח חלקי המשקל של כל הרכב - 305 חלקי 1047 נותן את ה29.1 % הרשומים. אבל הבעיה היא שהרכב שוקל 1400 לפי השקילה של קדמי + אחורי ונראה שלא שקלו נכון, מה שמעוות את התוצאות.
יכול להיות שאני לא מבין את השורות בטופס כי עד היום כשראיתי פלט הוא לא היה פלט של טסט (אף פעם לא עניין אותי) אלא של הדינמומטר בלמים בעצמו שנראה שונה מבחינת השורות.

זה בסדר כמו שבטופס או שהחשד שלי שמשהו לא נכון כאן, נכון?

אסף.

asafk
06-11-15, 16:50
בקריאה חוזרת של ההודעה שלי אני רואה שאולי משהו לא ברור במה שכתבתי.
משקל הרכב לפי נתוני היצרן 1273 ק"ג. לפני נהג ולפני עוד כמה וכמה קילוגרמים של ציוד שיש ברכב. הכל יחד מסתכם לבערך 1400 ק"ג לפי הערכתי.
השקילה במכון הרישוי מביאה אותנו ל 1047 ק"ג (ואני לא רואה איך מישהו גילח רבע טון מהאוטו בלי ששמים לב).
לפי כוח הבלמים שהתקבל - במשקל 1047 ק"ג הרכב עובר טסט. במשקל האמיתי שלו יעילות הבלמים תהיה קטנה משמעותית ואולי הוא לא עובר טסט...
לכן משהו נראה לי מוזר...
אז או שאני לא מבין משהו או שמישהו מרמה.

אסף.

shachar
06-11-15, 18:56
אתה מניח שהמשקל שלהם תקין.

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-11-15, 19:57
בטסטים האחרונים המשקל של המכון בו ביצעתי את הטסט היה די מדוייק ביחס למה שמדדתי במשקל משאיות.

אז יכול להיות שהמשקל שלהם מזייף או שנתנו לך פקטור..

asafk
26-11-15, 11:21
אני רוצה לחדד את השאלה לפני שאני מאשים צדיקים.
האם המספר 1047 אכן מראה את המשקל של הרכב סהכ כלומר שקילת סרן קדמי ואחורי יחד?
האם המספר 528 הוא משקל על סרן קדמי ו 520 הוא המשקל על הסרן האחורי?

ככה למדתי לפני מספר שנים שקוראים תוצאות דינמומטר בלימה אבל אולי כאן זה שונה ואני רוצה להיות בטוח.

היום, אגב, שקלתי את הרכב. 800 קילו סרן קדמי 540 סרן אחורי.

אסף.

אביב
28-11-15, 10:31
אני רוצה לחדד את השאלה לפני שאני מאשים צדיקים.
האם המספר 1047 אכן מראה את המשקל של הרכב סהכ כלומר שקילת סרן קדמי ואחורי יחד?
האם המספר 528 הוא משקל על סרן קדמי ו 520 הוא המשקל על הסרן האחורי?

ככה למדתי לפני מספר שנים שקוראים תוצאות דינמומטר בלימה אבל אולי כאן זה שונה ואני רוצה להיות בטוח.

אסף.

כן.
והמשקל שלהם מזייף. זה קורה די הרבה.

איל מ
28-11-15, 10:48
בדרך כלל מה שמעניין אותם זה ההבדל בין ימין לשמאל. בגלל זה כשהבוחן לוחץ על הדוושה הלחיצה היא הדרגתית וחלשה ולא לחיצה אמיתית.
(במכון אצלי הם לא נותנים לי לעשות את הבדיקה כשאני באוטו וגם ככה אני רב איתם על נושא ה4x4 הקבוע, אז לא עושה קרבות מיותרים)

ד ו ר ו ן
28-11-15, 11:07
(במכון אצלי הם לא נותנים לי לעשות את הבדיקה כשאני באוטו וגם ככה אני רב איתם על נושא ה4x4 הקבוע, אז לא עושה קרבות מיותרים)
מעניין.
לי אמר בוחן שאסור להם להכריח אותך לרדת מהרכב בזמן הבדיקה, לא בבלימה ולא בעשן.

בעבר, היה אחד שהתעקש לשבת ברכב בזמן בדיקת העשן, בתקופה שהיו בדיקות עומס על גלילים.
כמובן שהרכב נכשל.
ביקשתי-דרשתי להיבדק כשאני יושב ברכב-עבר כמו גדול.

asafk
28-11-15, 11:33
תודה אביב.

אגב.. מעיון חוזר במספרים של מישהו אחר הוא האיר את עיניי. הבוחן נתן לנהג כנראה לבלום פעמיים עם הסרן האחורי (גם במקום הקדמי).

קומבינה של מכון רישוי וחברת ליסינג כנראה.

אסף.

אביב
28-11-15, 20:50
בדרך כלל מה שמעניין אותם זה ההבדל בין ימין לשמאל. בגלל זה כשהבוחן לוחץ על הדוושה הלחיצה היא הדרגתית וחלשה ולא לחיצה אמיתית.

הלחיצה אכן צריכה להיות הדרגתית אחרת זה משגע את המכשיר. לא לכל המכשירים יש מהירות תגובה מתאימה. צריך לזכור שמהירות הגלילים היא 3-5 קמ"ש בלבד.

ועוד משהו, ההנחיות בגדול הן שהבוחן יבצע את בדיקת הבלימה, אבל אצל רובם זה בזבוז זמן (תאר לך שבכל רכב הנהג יצא, הבוחן ייכנס, יבצע בדיקה ואז הנהג יחזור לרכב להמשך מסלול הרישוי). הם לא יכולים להרשות לעצמם שמשך הבדיקה יהיה ארוך אז יוצא שאתה כנהג שולט בתוצאות הבדיקה.

YOSIS 2
05-12-15, 19:35
אסף לא ניראה לי שאנשים הבינו את הקומבינה חחח
יוסי

asafk
05-12-15, 20:45
העיקר שאתה הבנת....

(-;

(אני לא חשבתי בכיוון בכלל)

אסף.

shmulikbg
05-12-15, 21:32