PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון מתלים לUTV/ באגי

ellad2006
06-11-15, 15:35
שלום לכולם..

לאחר שבניתי SIDEWINDER והבנתי איפה טעיתי ואיפה צריך לשפר ואיך ובנוסף חקראתי (מילה חדשה חקרתי וקראתי D: ) אל תכנון של UTV ובאגי למיניהם וכו עולה לי השאלה הבאה:

איזה מתלים אחורי עדיף.?(A arm/trailing arm/half trailing arm)
חקראתי במה כל אחד יתרון וחיסרון ולפי מה שהבנתי הכי כדאי לי זה זרוע חצי עקבת

לגבי הקדימה זה ברור ש A arm הבאגי עצמה כרגע מיועדת לישבן אחד והולכת להיות מונת ע"י מנוע של אופנוע בגיר ידני.

ועוד שאלה איזה נאבות הכי מומלץ לשים? אני מכוון לג'אנט 15-6J של רכב/ג'יפ כנראה..

תודה ושבת שלום אלעד..

lizard
06-11-15, 16:49
אם אתה מתכנן על גלגלים של ג'יפ אז אתה יכול או להשתמש בנאבות של דנה 30 לסיקס או בדנה 30 סופה. ההבדל בניהן תהומי. אני חושב שעדיף לך סופה אבל זה כבר שיקול שלך.

ellad2006
06-11-15, 17:14
תודה רבה..

אני מחפש מה מרווח החורים הכי מומלץ מכיוון שאת הנאבות כניראה אני ייצר לבד ובנוסף נראה לי שנאבות של סופה עולות המווווון ואני עכשיו עושה תיכנון תקציבי + תכנון של הבאגי עצמה.

ועוד משהו תקנו אותי אם אני טועה מבחינת הבדלים בסוגי המתלים:

1. זרוע A זווית קמבלר ניתנת לשינוי ע"י תכנון מראש ומשתנה בין 2 נקודות קיצון של המתלה + במידה ואורך המשולש ואורך הצירייה שוום אורך הצירייה לא משתנה לכל אורך המתלה + מרווח הגלגל לתושבת המתלה משתנה בתנועת המתלה.

2. זרוע חצי עוקבת זווית קמבלר משתנה בין נקודות הקיצון של המתלה + אורך צירייה משתנה + מרווה הגלגל לתושבת לא משתנה בתנועת המתלה.

3. זרוע עוקבת זווית קמבלר לא משתנה + אורך צירייה משתנה + מרווה גלגל לתושבת במתלה לא משתנה בתנועת המתלה.

זה לפי מה שהבנתי תקנות אותי אם אני טועה או אשרו אם אני צודק תודה.

שבת שלום אלעד.

asafk
06-11-15, 17:40
לגבי טבורים - צריך חזק וקל. תבדוק של הונדה CRV. למרות שזה לא באמת רכב גיבור, למידות הגלגלים שאתה מדבר עליהם זה יספיק והמבנה די חזק. צריך לבדוק יותר לעומק כאשר הצורה הכי טובה היא לקחת מיסב ולראות מה הנתונים הקטלוגיים שלו בהשוואה למיסבים של טבורים אחרים. זה ייתן אינדיקציה טובה לחוזק הטבור כולו.

אסף.

lizard
06-11-15, 17:44
לדעתי זה לא רק שאלה של חוזק המיסב אלא כל המכלול.
לדעתי תמצא רכב קל שיתרום לך את כל מכלול הגלגל (כולל ברקסים ואפילו ציריות)

ellad2006
06-11-15, 17:49
תודה לשניכם..

מה לגבי המתלים האם זה באמת כך?

אלעד

ellad2006
07-11-15, 20:12
לפי מה שביררתי הכי כדאי זרוח חצי עוקבת לשבילים וגיהוץ

זרוע עוקבת לשטח טכני

ומשולשים לשטח חלק כמו דיונות

האם זה נכון.?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
07-11-15, 22:58
כל תצורת המתלים הם מקרה ספציפי של מתלה 5 חיבורים - שתי זרועות A, זרוע עוקבת, חצי עוקבת, כל תצורה אחרת של מתלה רב חיבורים וכל שילוב בין הדברים.

קודם כל תחשוב מה אתה רוצה שהגלגל יעשה. איך הוא יעלה וירד, ואיזה תנועה הוא עושה תוך כדי.

אסף.

ellad2006
08-11-15, 08:18
בעיקרון הכלי מתוכנן להיבנות לשבילים ואולי טיפה שטח טכני.

בסגנון של utv למיניהם.
לפי מה שבדקתי קדימה זרועות A ואחורה חצי עוקבת בסגנון rzr 900 יתן את המענה הטוב ביותר..

יכול להיות שיש תצורה טובה יותר.?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ellad2006
09-11-15, 18:34
help?

talw
09-11-15, 20:54
אין תשובה אבסולוטית לאף אחת מהשאלות שלך,וטוב שכך-כי זה מה שמושך את כולנו, לך עם הלב ,אם זה יתחבר גם לעולם הפיזיקלי שאותו אתה מצפה לקבל בחזרה -הרווחת . אם לא ,אז בפעם הבאה -אולי.

asafk
09-11-15, 22:40
אלעד, שים לב לצורה שבה שתי הזרועות הקטנות סוגרות את גאומטריית המתלה האחורי ב900. זה משפיע על מסלול הגלגל - התנועה היא כבר לא זרוע עוקבת בדיוק.

אסף.

ellad2006
10-11-15, 18:52
אסף אתה צודק גם ב 900 וגם ב 1000 זה שילוב בין עוקב לA..
בעצם זה נותן את המהלך של A הייתרון בזה באורך צירייה שווה אך את העמידות בשבילים של עוקבת..
לי זה נראה השילוב המנצח באגי קטנה שמיועדת למסלולים והשתוללויות..

החזיון שלי זה לבנות מיני טרופי טראק אץ בשביל זה אני צריך כנראה דיפ' אחורי.

מה שכנראה אני יעשה זה הכנות למתלה אחורי של A arm שיהיה וברור שהבניה הראשונה תיהיה כמו 900 ו 1000

שאלה קטנה מה מייחד בעיקר את הטרופי טראק הנעה אחורית נעולה משולשים קדימה דיפ' אחורי ומתלה אחורי עוקב?

ועוד שאלה איך קוראים לחלק המרכזי בתמונה:http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://www.supermotors.net/getfile/792591/fullsize/img00345201004131337.jpg&imgrefurl=http://www.offroadfabnet.com/forums/showthread.php?t%3D7608&h=424&w=565&tbnid=Dk8KejdTQfVzkM:&docid=2Wy4d_q7FKKOAM&hl=iw&ei=riBCVsiOHIKEwQTbr63ABg&tbm=isch&ved=0CBIQMygPMA84ZGoVChMIyJ24uaiGyQIVAkK QCh3bVwto

בעצם לא הבנתי איך מתחברים שני "הנאבות" בינם לבן עצמם ?

אלעד

-->