PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת צבע רכב

Pablo Allalouf
08-11-15, 14:20
שלום אני עומד להזמין לי רכב דאצ'יה דאסטר 4X4 ;), ואני מתלבט מאוד לגבי הצבע.
בגדול אני מאוד אהבתי את הצבע השחור שנראה מעולה, וגם האפור והירוק נראים טוב. הבעיה היא שאין כרגע במלאי .
מצד שני הרבה המליצו לי ללכת על לבן כי פחות רואים את השריטות עליו ויותר קל לתקן .
מה המלצתכם ? האם יש הבדל בכלל חוץ מזה שרכב כהה חם יותר.
תודה

איל מ
08-11-15, 15:16
רכב כהה לא בהכרח חם יותר
מעבר לזה היחידה שתחליט איזה צבע זאת אשתך.

Pablo Allalouf
08-11-15, 15:28
במקרה הזה יש לי יד חופשית.
הבעיה העיקרית היא שאין במלאי לא שחור ולא ירוק אלא מתצוגה אחרת כבר הייתי לוקח ,ואני לא מעוניין מתצוגה.

דרור ברלי
08-11-15, 20:46
עניין של טעם.

אל תשכח איפה אתה חי. האויר בישראל מאובק באופן תדיר.
שחור? בחיים לא. הוא כן מתחמם יותר והוא תמיד-תמיד מלוכלך.
הוא נקי רק בדקה שאחרי שטיפה. שתי דקות אחר כך הוא כבר מלא באבק ושוב מלוכלך.

Asaf-a
08-11-15, 20:53
נושא של צבע לבן שפחות מתחמם ביחס לשחור לא לגמרי נכון בימינו, מהנדסי תעשיה וניהול באולמות הייצור רכב שמו לב שזמן הייבוש של רכבים לבנים ארוך יותר מהסיבות הקלאסיות, ולכן הוסיפו לצבעים הבהירים תוספים המשפרים קליטת חום למען השוואת זמן ייבוש לרכבים כהים...
כך שמי מכם הבוחר צבע לבן לצמצום ההתחממות שיחשוב שוב, כי זה לבן מקולקל ומתחמם...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
08-11-15, 21:21
יכול להיות שהצבע השחור עצמו מתחמם יותר, אבל ההשפעה על הטמפרטורה בתוך הרכב היא אפסית מכיוון שרכבים מודרנים (שהם לא סופה ברזנט ;-) ) מבודדים היטב. צבע הדשבורד או גודל החלונות וסוג הזכוכית הם הגורמים הקריטים.
ההשפעה של החום על עמידות הצבע. עצמו לאורך שנים, היא נושא אחר.

דרור ברלי
08-11-15, 21:43
אני זוכר ניסוי שהוכיח שצבע כהה מתחמם יותר ויותר מהר. לא שזה משנה משהו אם תשכחו חס וחלילה ילד באוטו כי גם מכונית לבנה תגיע ל-75-80 מעלות מבפנים והילד יתבשל....

אבל אני נגד צבע כהה כי הוא תמיד יחזור להיות מלוכלך למראה כבר אחרי כמה דקות. אם המראה המאובק עושה לכם את זה, קחו אוטו שחור. לגבי הדאסטר, עם כל תוספו תהפלסטיק מצופה הניקל שלו, הוא נראה מצועצע מדי בשחור. אני הייתי לוקח לבן ומשחיר את הג'נטים ואת כל הניקלים, אבל זה כבר רק הטעם האישי שלי.

Pablo Allalouf
09-11-15, 01:05
תודה רבה

-->