PDA

צפייה בגרסה מלאה : להחליף את הג'ימני?

grunot
14-10-05, 22:36
חברים יקרים:
לאחר שנתיים של היתעללות :twisted: בג'ימיני החביב שלי, הגעתי למסקנה כי ע"מ להפוך אותו למפלץ שטח אמיתי יעלה לי הדבר לפחות 10k :?( פרט לבעיית מרווח הגחון הבלתי פתירה כרגע- חוקית לפחות..) ,השאלה היא האם ישנו רכב שטח אחר עם עלויות תפעול נמוכות (ביטוחים,טיפולים,אמינות דלק) שפחות או יותר יענה על דרישות השטח שלי, או שאאלץ לשלוח לחופשי את אותם האלפים.
בתודה מראש.

גיא
14-10-05, 22:41
מהם דרישות השטח שלך ?

barak4*4
15-10-05, 08:36
גיא, הוא כתב

להפוך אותו למפלץ שטח אמיתי .
בגדול, מכירת הרכב שלך (כל רכב), רכישת חדש, ישור קו והבאתו לרמת שיפורים גבוהה יחסית (לפי דרישותיך "למפלץ שטח"), תעלה הרבה יותר מאותם כמה אלפים שתשקיע ברכב שלך.
בנוסף, את הרכב שלך אתה כבר מכיר.
מצד שני, בעיית מרווח הגחון שדיברת עליה, בתוספת העובדה כי למרות יכולותיו הטובות, יש לג'ימני עוד כמה בעיות (מקום, הספק,מרווח סרנים ועוד...), מעלה בספק את ההתכנות הכלכלית של פרוייקט כזה.
כמה שלא תשפר, זה ישאר ג'ימני.

השאלה היא האם ישנו רכב שטח אחר עם עלויות תפעול נמוכות (ביטוחים,טיפולים,אמינות דלק) שפחות או יותר יענה על דרישות השטח שלי, או שאאלץ לשלוח לחופשי את אותם האלפים.

אני הייתי הולך על היילקס.
בברכה
ברק.

אלון_ק
15-10-05, 13:08
ברק, בפורומים אחרים אנשים לקחו ויטארה, נעלו אותה ק+א, שמו צמיגי 29 אינץ' והם בטוחים שיש להם מפלצת שטח.

השאלה של גיא במקומה. תן לו להגדיר לנו מה הוא דורש, כי סביר להניח שההגדרה שלו ושלי ל"מפלץ שטח" קצת שונה...

eran4x4
15-10-05, 23:45
עלויות תפעול של הילקס ממש לא נמוכות בהשוואה לג'ימני

ג'ימני = רכב פרטי בנזין 1:10

הילקס = מסחרי דיזל 1:9

מסחרי זה יקר! (ביטוח)
דיזל זה יקר (טסט) כמובן שתלוי בעוד הרבה פרמטרים.

tayrie
16-10-05, 04:19
לא אמרת אם קיימים שיפורים כלשהם בג'ימני שלך , אני בטוח שאם תשים לו צמיגים טובים ונעילה אחורית בעיניך לפחות הוא יהפוך למפלץ שטח , או בקיצור יספק אותך מאוד מבחינת עבירות.

grunot
16-10-05, 09:06
דבר ראשון אני רוצה להיתנצל, פרח מזיכרוני כי לחבר ג'ימיני ומפלץ באותו המשפט הוא סוג של אוקסימורון לרוב דיירי האתר...
עכשיו ברצינות, הרכב מוציא אותי לטיולים לפחות פעם פעמיים בחודש, ע"מ להפוך אותו לרכב שטח שיענה לדרישותיי: לשנות לו יחסיי העברה (ראיתי באתר של קלמיני שקיים הקיט של 1:5.14 בלבד) ,למגן אותו ,נעילות וגם הייתי שמח אם יכולתי לנעול אותו ב235/75/15 אבל היבואן והחוק לא כ"כ משתפים פעולה...
להמלצתך ברק, חשבתי על היילקס ( אחרי שנהגתי בו בטיול האחרון ופתאום העליה של משלט 21 לא הייתה מאתגרת..) אבל כרגע אני תל-אביבי.
בקיצור חתיכת הוצאה.
נ.ב.
אני מושך חזרה את המפלץ.

tayrie
16-10-05, 10:40
לדעתי נעילה אחורית בתור התחלה אולי גם צמיגי שטח יעלו אותך מדרגה מספקת מאוד.

אלון_ק
16-10-05, 15:14
שתי הבעיות הגדולות שלך מבחינה תקציבית הן מערכת המתלים ויחסי ההעברה. הדרך הכי טובה לפתור אותן, לדעתי, היא פשוט להחליף סרן. אפשר למצוא זוג סרני טויוטה (אחד נעול חשמלית) ב4500 ש"ח, נגיד 6000 עם כל התיאומים הנדרשים (בעיקר מסגרות). יחס העברה של 4.56 בסרן, רוחב נהדר לרכב, אפשרויות בלתי מוגבלות למיקום מערכת המתלים (אפילו ללא החלפת מוטות הרדיוס)... אבל זה לא משחק ילדים ואם חוקיות צמיגים מדאיגה אותך (למה, באמת? גם לסמוראי הבעיה קיימת ומצליחי לעקוף אותה. גם אצלך אפשר) אז זה בטח ובטח שמדאיג אותך...

כל סרן שלך שווה לפחות 1500 ש"ח ולא צריך להיות קשה למכור אותם. זה 3K להוריד מהחשבון הכללי. לחשבון תצטרך להוסיף בולמים, קפיצים (לא מוצרי מדף, שילוב של קיימים) ועוד שונות בשווי כולל של 3000 ש"ח לפחות. זה אומר שבפחות מ6K אתה לא יוצא מכזה פרוייקט.

זה לא קל, זה לא פשוט וזה לא יקח יום או יומיים, אבל זה אפשרי בהחלט.

נמרוד
16-10-05, 15:21
ואני אומר - כן, להחליף. אתה רוצה להחליף, אחרת לא היית מעלה את הנושא... ואם לא עכשיו כי אתה גר בתל-אביב בלי חנייה או שאתה סטודנט עני או מה שלא יהיה... אלו סיבות זמניות, אז בינתיים אל תחליף, תהנה ממה שיש לג'ימני להציע, וכשהבעיות האלו ישתפרו, תחליף לרכב שטח גדול ורציני יותר - ג'יפ/לנדרובר/טויוטה... מה שבא לך. לג'ימני יש שוק מעולה, ברגע שתרצה אתה מוכר אותו ובמחיר טוב (אני מכיר לפחות שני אנשים שמחפשים כרגע ולא מוצאים).

grunot
16-10-05, 16:28
אלון שאלה,הרעיון דווקה נשמע לי טוב,אבל העסק הזה חוקי?אפשר להעביר את השינוי בטסט?
וכן העדר החוקיות מדאיג אותי כיוון שחבל על תשלומי הביטוח שאני משלם בכל שנה לחברה..

חנן-ג'יפולוג
16-10-05, 16:32
אם המטרה שלך היא לטייל, ולקבל את זה בצורה פרקטית, אז לך על רכב שיש לו סרנים של היילקס במקור. היילקס למשל :wink:

אם אתה נהנה להתעסק, ולהסתבך, ולהתעסק שוב, ושוב להסתבך, אז לך על הדרך של אלון. היא הדרך המהנה יותר, אבל בהחלט לא היעילה ביותר.

אלון_ק
16-10-05, 16:34
אם נושא החוקיות מדאיג אותך, רד מזה. רד גם מהרעיון של לעשות משהו עם ג'ימיני מעבר לשתי נעילות.

אם הנושא הזה הוא עד כדי כך חשוב לך, תחליף רכב. הג'ימיני (כמו הסמוראי, הויטארה והGV) מגיע עם נתוני פתיחה מזוויעים כרכב עבירות, אתה תהיה חייב לשנות הרבה כדי לקבל רכב בינוני מאוד. כמעט לכל רכב בשוק יש היום נתוני פתיחה טובים יותר, בכלל כך רוב הSUVים.

grunot
16-10-05, 16:51
גם שינוי יחסי העברה בעייתי?איך ניתן לעלות על זה בטסט?

אלון_ק
16-10-05, 17:21
תפסיק לפחד מהטסטים, הם לא מה שמדאיג אותך. מה שצריך להדאיג אותך זה מה יאמר הביטוח אם תהיה תאונה. טסט אתה יכול תמיד לעבור, בלי שום קשר למצב או חוקיות הרכב (למרבה האירוניה, גם ההפך נכון... :lol: ).

אם אתה רוצה להכניס יחס העברה נורמלי לטרנספר אתה חייב להחליף אותו לכזה של סמוראי מלפני 96. את זה מייד מזהים... במדינה בה שינוי גודל המאפרה ברכב איננו חוקי, נראה לך שזה יהיה מקובל?

חשוב יותר, למה לך? אתה לא תקבל רכב עביר מג'ימיני ללא שינויים מרחיקי לכת, בעוד קניה של רכב אחר תתן לך מראש נקודת פתיחה טובה יותר. אתה צריך לעבור הרבה כדי לשים 31 על ג'ימיני, אבל סופה/דיפנדר/SUV יפה מגיעים עם זה. אתה לא יכול להגדיל את בסיס הסרנים למשהו נורמלי, גם כאן כמעט כל רכב אחר מנצח. יש לך מנוע של זבוב, לכל SUV יש מנוע יותר טוב שלא לדבר על סופה. אין למה להשקיע כאלו סכומים בג'ימיני, אתה לא תראה תוצאות (רק יחסית לג'ימיני...).
אילו היית יכול לעשות זאת בזול או בדרך שהיא מעניינת בפני עצמה (החלפת סרנים לדוגמא) הייתי מבין אותך. אבל למה ללכת ולשפוך $$על רכב שלעולם לא יגרד את היכולות של ג'יפ אמיתי מאוד לא ברור לי.

grunot
16-10-05, 17:40
הבנתי את הכיוון הכללי...
אז עכשיו השאלה היא איזה רכב יכול לשלב גם תענוגות בשטח וגם נסיעות כביש מרובות (בסביבות 25k לשנה)?

גיא
16-10-05, 19:57
כל SUV יפני למשל
עם דגש על מיצובישי בגלל הנעילה המקורית האחורית.
ובשנים הצעירות יותר גם טויוטה.

grunot
17-10-05, 08:17
טוב, אני מודה לכולם חג שמח.

יוני5
17-10-05, 08:51
הבנתי את הכיוון הכללי...
אז עכשיו השאלה היא איזה רכב יכול לשלב גם תענוגות בשטח וגם נסיעות כביש מרובות (בסביבות 25k לשנה)?

שכחת להוסיף עלויות. כלומר פראדו שנת 2003 למשל, עם קצת שיפורים (צמיגים, מתלים וקצת מיגונים) ייתן תשובה מעולה לשטח וכביש.

אבל ע"מ להישאר במסגרת התקציב שלך, התשובה הברורה הינה: גימני.
בדיוק זה שיש לך.
צמיגים נורמלים, נעילה אחורית ואתה די מסודר.
הגבהה קלה ונעילה קידמית בכלל יעלו אותך לליגה אחרת.

יוני5

itayhi
17-10-05, 12:05
אהלן,

תראה, לדעתי במקרה שלך שווה לעשות קצת ניסויים לפני שאתה זורק כ"כ מהר את הג'ימני...
תתחיל בקטנה ותראה לאן מתקדמים.

לטעמי, הכי טוב להתחיל בקניית והתקנת נעילה אחורית, זאת השקעה של 1000 וקצת שקלקלים שלא נזרקים לפח
(תמיד תוכל במכירה לקבל טיפה יותר בגלל הנעילה).
כנ"ל לגבי צמיגים, mt 215 ניתן להעביר ברשיון, אמנם עם קצת מאמץ אבל ניתן (את המאמץ
תעשה לפני קניית הצמיגים, עדיף ללכת על בטוח...)

תטייל קצת ותראה מה קורה.

נעילה אחורית מקפיצה אותך מדרגה מאוד גדולה בכל הקשור לעבירות.
כמה גדולה? עד שלא תתקין לא תדע.
אני יכול להגיד לך מנסיון אישי שנסעתי וטיילתי שנתיים וחצי עם הסמוראי ללא נעילה.
שבוע אחרי התקנת הנעילה נסעתי לבור ולא האמנתי כמה השינוי גדול.
עליתי שם עליות עם זוויות/הצלבות שלא חלמתי לפני כן לעלות עם הסמוראי :P .

כל מה שכתבתי בא מתוך הרעיון שאולי (רק אולי...), למילה "מפלץ" יש הגדרות מאוד
שונות.
נקסוס מגדיר כ"מפלץ" דיפנדר 110 HD עם צמיגי 42", יחסי העברה אינסופיים, מהלך מתלה בגובה הכתף ונעילות בכל מקום אפשרי.
אני מגדיר כ"מפלץ" את הסמו של נקסוס :twisted:
הדרישות של כל אחד ואחד מאיתנו שונות.... ומכאן נפתחת הצרה.

עם ג'ימני נעול מאחור ונועל צמיגים איכותיים אתה תעבור ב99,9 מהמסלולים הקיימים בארץ.
עם קצת רגש, אתה גם לא תשבור יותר מדי.
ועדיין נשארת עם רכב קטן שיכול להשתנע נהדר בתוך העיר ואפילו למצוא חניה (ניסית פעם
למצוא חנייה להיילקס במרכז ת"א? :roll: )

הסיבה שאני כן אחליף את הסמו בשנים הקרובות היא שאני כן רואה את עצמי כבעל משפחה
ומה לעשות שסמוראי זה לא ממש רכב משפחתי....
אחרת...כבר היו קוראים לי סושי :lol:

איתי

grunot
17-10-05, 12:18
איתי כתב:
mt 215 ניתן להעביר ברשיון, אמנם עם קצת מאמץ אבל ניתן (את המאמץ
תעשה לפני קניית הצמיגים, עדיף ללכת על בטוח...)??????

איתי אתה חייב לגלות לי את הסוד של שינוי מידת הצמיגים ברישיון, אני כבר שרפתי מס' ימי עבודה בריצה בין מכוני רישוי :x והמשרדים השונים של מכשירי- תנועה :evil: ללא הצלחה.
כן וכמו שציינתי בתחילת השירשור, כרגע בשל היותי עירוני :cry: , אין סיכוי שאני מחליף את הרכב בטנדר כל שהוא..

itayhi
17-10-05, 12:22
איתי אתה חייב לגלות לי את הסוד של שינוי מידת הצמיגים ברישיון, אני כבר שרפתי מס' ימי עבודה בריצה בין מכוני רישוי :x והמשרדים השונים של מכשירי- תנועה :evil: ללא הצלחה.
..

תתאמץ חביבי, תתאמץ
לי זה לקח כמעט שנה של "בדיקות".
אני אתן לך רמז, אתה ממש לא בכיוון....

איתי

המהנדס
17-10-05, 17:41
גם אני הייתי באותה התלבטות.

אתה רוצה מפלץ שטח ? למה ?

אני מכיר כמה סיבות לרצון כזה :

1) לשם ההנאה שבבנייה (רוב תושבי האתר הזה)
2) בשביל הפוזה ("הרכב שלי עולה פה ושלך לא...")
3) כדי להנות מהאתגר של לעלות מעלות קשים / לשחק בבור.
4) כדי לטייל בצורה יותר חלקה,בטוחה,נעימה,בלי נזק לרכב/לשטח ולא "להגרר" אחרי החבורה שאתה מטייל איתה.

אני הגעתי למסקנה שמה שבאמת חשוב לי זה מספרים (4) ו- (1) בלבד.
אם יש לך כבר רכב שעובר הכל בצורה אוטומטית - ירד לך מספר 1.
אם יש לך רכב משופר בצורה לא חוקית ירד לך מספר 4.

תקח בחשבון את מחירי הדלק המטורפים שהולכים רק לעלות, אמינות הרכב שלך לעומת אחרים ונוחות הרכב שלך בעיר לעומת אחרים.

מה שאני ממליץ לך זה נעילה אחורית וצמיגים 215/75 אם זה לא יספק אותך אתה כנראה בקטגוריות 2,3.

-->