PDA

צפייה בגרסה מלאה : חילוץ רכב שהתחפר - אפשרי עם B4? ועוד שאלה...

arye770
09-11-15, 17:53
שלום לכם...

אני חדש דנדש בתחום,
יש לי B4 2007 מנוע 2000 טיפטרוניק

כמה שאלות למבינים כאן:
1- האם אני יכול למשוך רכב שהתחפר חול/בוץ? האם אני לא יזיק לרכב? יש לי כמו לולאה כזאת מאחורה, אבל הפחידו אותי שזה יזיק לי לשלדה ועדיף לא לחלץ רכבים, מה נכון?

2- הרכב הזה יכול לנסוע בשלג? כמובן אני לא מדבר על שלג גבוה כי הרכב נמוך.. אבל בתכלס אני אסע חופשי? יכול להחליק? או להתחפר? וכמובן כהמשך לשאלה הקודמת, יכול לחלץ בשלג?

כמו שמובן, אני חסר ניסיון והבנה לגמריי בתחום.

תודה לכם (-:

אמיר ב.א
09-11-15, 19:12
אם אתה חדש בתחום , עדיף לך לא לחלץ רכבים (לא משנה אם זה שלג או בוץ וכו'), מכיוון שאין לך רגש - אתה יכול לעשות נזק בקלות.

לגבי שלג - אם נמוך מאוד , אתה יכול לסוע , כמובן יכול להחליק , יכול להתחפר , צריך להיות נהג טוב מאוד (עם הרבה ניסיון) בשביל לסוע בצורה בטוחה בשלג.

AvinoamNa
09-11-15, 19:19
לפני כמה שנים, עליתי לירושלים.עם b4 ובאמצע הדרך התחיל שלג לרדת. כשלידי רכבעם התחילו חלק להחליק וחלק לעצור בצורה יזומה, אני המשכתי לנסוע בלי שום בעיה.

raanan
09-11-15, 22:00
B4 זה לא רכב שטח !
הלולאה שיש לך מקדימה ומאחורה היא לחיבור שאקל של כננת להעמסתך על גרר (שלא תזדקק ! ).

המלצה שלי, אל תתייחס למערכת ה AWD כמערכת 4X4 .
סה"כ ה B4 בכביש הוא 90% הנעה קידמית ו 10% אחורית עם
חלוקה משתנה בהתאם לדרך עד50/50 .
ה AWD מצויין לכביש חלקלק (גשם, בוץ, שלכת, קרח ) ופחות עבור עבירות בשלג, חול, בוץ.
המערכת רגישה ועלות תיקון תוציא לך תחשק מה B4 ...

רענן

טל חסיד
10-11-15, 18:36
B4 זה לא רכב שטח !
הלולאה שיש לך מקדימה ומאחורה היא לחיבור שאקל של כננת להעמסתך על גרר (שלא תזדקק ! ).

המלצה שלי, אל תתייחס למערכת ה AWD כמערכת 4X4 .
סה"כ ה B4 בכביש הוא 90% הנעה קידמית ו 10% אחורית עם
חלוקה משתנה בהתאם לדרך עד50/50 .
ה AWD מצויין לכביש חלקלק (גשם, בוץ, שלכת, קרח ) ופחות עבור עבירות בשלג, חול, בוץ.
המערכת רגישה ועלות תיקון תוציא לך תחשק מה B4 ...

רענן

לא ניראה לי שהסוברוB4 כזה משוכלל אם חלוקה של 90 % בין הצירים הפטנט הזה עובד בגרמניות אודי, פורש וכו
אולי בדגמים החדשים של סוברו יש את זה.

טל

נדב ש.
10-11-15, 18:40
https://youtu.be/3VYhZxuIGaA

raanan
10-11-15, 19:00
לא ניראה לי שהסוברוB4 כזה משוכלל אם חלוקה של 90 % בין הצירים הפטנט הזה עובד בגרמניות אודי, פורש וכו
אולי בדגמים החדשים של סוברו יש את זה.

טל
זה שלא נראה לך זה בסדר. אבל, זה מה שיש בסובארו B4 משנתוני 2004 .
AWD היא לא זהה בכול דגמיי סובארו.
באימפרזה טורבו STI ו WRX חלוקת המומנט קבועה 50/50
כנ"ל בפורסטר ובאוטבק .
פירוט מלא אפשר למצוא כאן :
http://www.awdwiki.com/en/subaru/

רענן

arye770
15-11-15, 09:09
הבנתי הכול...

תודה לכם על ההסברים המפורטים!

-->