PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול לאורך מצוק ההעתקים בסופ"ש הקרוב - בעייתי לרכב בודד?

בלייד
10-11-15, 20:53
אהלן

מתוכנן טיול על גבי ג'יפ בודד (שלי.. מוגבה וצמיגי 50/50)על הציר מצומת אלמוג דרך ראש צוקים, מצפה נחליאל, נחל תמרים ויציאה דרך מצוקי דרגות. על פי יואב קווה אמור להיות קל לרכב מהסגנון הזה. לדעתכם צפויות בעיות שאני עלול להצטער שאני ג'יפ בודד? כמובן שנוסע עם ציוד ניווט וחילוץ מלא וליתר בטחון צידנית עם בירות וקצת ערק..
אם מישהו מטייל באזור אפשר לפנות בהודעה פרטית לטובת ערבות הדדית במקרה ש.. שיהיה אחלה ערב

נמרוד - מערד
10-11-15, 21:00
ערק ובירות לא יעזרו לך אם תשבור צירייה, או כל תקלה שתמנע ממך תנועה, לא מטיילים לבד.
נמרוד

איל מ
10-11-15, 21:47
כשאתה כותב מוגבה וצמיגי 50-50 ו...שלך זה עדיין לא אומר לנו איזה ג'יפ זה.
בכל מקרה, הציר הוא לא קשה אבל אם לומר את האמת, לא הייתי שם החורף ומאוד יתכן שישנם מקומות שנשטפו.
דבר נוסף,
ככלל לא מטיילים לבד, מצד שני כמעט כולם כאן חטאו וחוטאים בזה מדי פעם.
מכיוון שאתה פונה לאנשים שלא מכירים אותך, לא את הנסיון שלך, ולא את תפיסת העולם שלך, קצת קשה עד בלתי אפשרי לענות על השאלה ששאלת.
כי למשל, אדם עם מלא נסיון, המכיר את מגבלותיו, שלא לוקח סיכונים מצד אחד, ומצד שני לא אכפת לו להתקע יומיים עד שיתקן את הרכב או עד שיעבור פקח או עד שייגמר האלכוהול.... לאדם כזה הייתי אומר סע בנצור, תהנה מהטיול...).

בלייד
10-11-15, 21:59
אני אגיב ואחדד את השאלה.ככלל אני מסכים עם שניכם ואני לעולם לא מטייל לבד אבל מדובר באירוע לאחד מהחברים לכן פחות מתאים. הרכב הוא ג'יפ ליברטי בנזין 2007. אני מטייל לא מעט וכולנו בוגרי שירות צבאי עם ניווטים וניוד. ממש לא מחפש סיכונים ונהנה לזרום עם תווי השטח ולא לכבוש מעלות. הסיבה לשאלה היא לדעת האם יש שינויים מהותיים בשטח לאור הגשמים הרבים שירדו שעלולים להוות מכשול עבירות או סיכון מהותי. לא הייתי באזור הזה מאז תרגיל בצבא וזה היה על האמר לפני שבע שנים.. שוב מציין שאם מישהו נמצא באזור אשמח להודעה בפרטי על מנת להוות ערבות הדדית אחד לשני/שנייה. בכול מקרה תכננתי לדרוך חברים בסביבה שידעו שאני באזור במידת הצורך.

nirs
10-11-15, 22:01
נסיעה לבד מתאימה לנהג מנוסה שמכיר את מגבלות הרכב שלו ושיודע מצד אחד לטפל טכנית ברכב (ברמת הסביר) ומצד שני לבצע חילוץ עצמאי, בעת הצורך.
אם אתה עונה לקריטריונים, לא צריכה להיות בעיה מיוחדת.

yscheiner
10-11-15, 22:07
לתשומת ליבך, לאורך הציר יש מקטעים רבים ללא קליטה סלולרית.

zivo
10-11-15, 23:00
ללא שום קשר לכל מה שנאמר, בתקופה הזו, זה לא הזמן לטייל בשטחים האלו לבד.

elibaba
12-11-15, 14:50
מבחינת עבירות זה לא מסלול קשה, טיילתי שם גם לבד.
אבל כאמור לעיל - מספיק חריץ אחד עמוק להתקע בו, בטח אחרי הגשמים. למשל ערוץ נחל קדרון , אם אתם חוצים אותו, יכול להית לא טריוואלי לאחר הגשמים.

zerez
12-11-15, 19:59
טיילתי לבד וגם נתקעתי לבד.
אם אתה נוסע בשבת במסלול מקובל אז בדר"כ יהיה מי שיעבור ויעזור, אבל, כפי שאמרו לפני, זה לא מתאים לכל אחד.
ככלל לא הייתי ממליץ לטייל לבד בשטח.

המסלול כמסלול לא אמור להיות בעייתי למי שמנוסה אבל לא הייתי שם אחרי הגשמים האחרונים.

ד ו ר ו ן
12-11-15, 20:22
ללא שום קשר לכל מה שנאמר, בתקופה הזו, זה לא הזמן לטייל בשטחים האלו לבד.
++.

בלייד
14-11-15, 21:58
עשינו היום את הטיול (שני רכבים בסוף..). יופי של מסלול. השיטפונות קצת חרצו את הקרקע אבל אין בעיה מיוחדת ואין בוץ. תצפיות נהדרות ליום המלח. בקיצור יופי של טיול. מהכניסה מאלמוג ועד היציאה במצוקי דרגות סדר גודל של כ5 וחצי שעות של נסיעה רגועה עם עצירות קפה מרובות.. דרור, היה נחמד להכיר ולהיפגש בשטח.

-->