PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה + צמיגים לפג'רו

Yair_J
15-10-05, 20:11
מישהו יכול להמליץ על הגבהה לפג'רו? איך, מה ואיפה כדאי (באיזור המרכז)? מדובר על פג'רו קצר, בנזין, גיר רגיל (רכב מיבוא אישי).

דבר שני - איזה צמגי שטח מלא מומלצים במידה של 31/10.5?

הייתה לי סופה ואני לא רוצה לשבור/להרוס אז אנא רק תשובות ממי שבאמת יודע/עשה/ממליץ מניסיון.

תודה

asafk
15-10-05, 20:17
(קודם כל- אין טעם לפרסם אותה הודעה בכמה פורומים... ולכן ההודעות התאומות נמחקו)

לא ברור - האם מדובר על קינג (משנת 2000, 4 מתלים נפרדים, המתלה הקדמי קוילאובר) או על הדגם הקודם לו (סרן אחוקי חי, מוטות פיתול מלפנים) ?

אסף.

Yair_J
16-10-05, 00:27
מדובר על רכב שנת 93' גיר רגיל בנזין קצר... לא קינג

Yair_J
16-10-05, 00:29
לא ידעתי באיזה מהפורומים עדיף... אז כתבתי בשלושתם... צר לי אם בכך פגעתי במישהו, פשוט רציתי לקבל כמה שיותר מידע

asafk
16-10-05, 01:16
יש קיטים לכל החברות הגדולות (קוני, בילשטיין, לוולס, אייבך, טאפ-דוג, אולדמן), כאשר בכל מקרה הבעיה היא מוטות הפיתול. הפתרון הפשוט למוטות הפיתול הוא מתיחה, הפתרון הנכון יותר הוא החלפה למוטות תחליפיים (וזה כבר מצרך נדיר).
מה בדיוק הפתרון בשבילך? קשה לומר- כי אין תשובה אחת. אני מתאים ללקוחות שלי סט קפיצים ובולמים לפי צורת העמסה (אוטו ריק, או עמוס, יש או אין כננת וכו'), צורת נהיגה, כמה גובה אתה רוצה, כמה מהלך מתלה אתה רוצה וכו'. אם תוכל להוסיף מידע- יהיה אפשר למצוא כיוון מתאים.

אסף.

Yair_J
16-10-05, 10:12
מה הכוונה ב"אני מתאים ללקוחות שלי..." אתה בעל מוסך? משפץ? או שרק מיעץ?

ה"דרישות" שלי... לא יודע מה בדיוק... העניין הוא שעברתי מסופה לפג'רו. ען הסופה לא היה בעיה כי מה שלא הולך בכח הולך בעוד יותר כוח... עם הפג'רו כמובן שחבל לשבור. עם הג'יפ אני לא נוסע ביום יום, אלה בעיקר לטיולים בסופ"ש כשבעיקר טיולים עם עבירות בינונית+. אחת הבעיות העיקריות שניתקלתי בהן היא הגובה של הרכב שמשפשף גחון בכל הזדמנות ועליה. כמובן שחשוב לי לשמור על מהלך מתלה סביר ועבירות טובה של הרכב...

אני מקווה שעזרתי לתת עוד תשובות... ממתין לתגובה
תודה

asafk
16-10-05, 20:06
בעקרון- אם אתה רוצה עוד גובה, אבל לא יותר מדי, אתה תצטרך הגבהה קטנה (של 35 עד 50 מ"מ)- על ידי החלפת קפיצים ובולמים מאחור, והחלפת בולמים ומתיחת מוטות פיתול מלפנים רוב קיטים האלה נותנים תוספת קטנה של מהלך מתלה מאחור.. בשביל תוספת יותר גדולה- צריך כבר "קסמים" אחרים... (והם דורשים שינויים משמעותיים יותר ברכב).
אם אתה נוסע עמוס- יש קפיצים לעומס יותר גדול, ועדיין נותנים את תוספת הגובה. אם אתה נוסע עם גגון- רצוי להקשיח את הבולמים קצת יותר מהרגיל (אני אוהב במיוחד את הבולמים של קוני, בדיוק בגלל הסיבה הזו- אפשר לכוון אותם בהתקנה). כנ"ל אם אתה אוהב לנהוג מהר בשטח.
שוב.. שילוב מדוייק של בולמים וקפיצים- זה דבר שקשה להתאים דרך האינטרנט, אבל אני מקווה שעזרתי לך למצוא כיוון.

אסף.

Yair_J
16-10-05, 21:54
א. כן בהחלט עזרת הרבה מאוד על הכיוון הכללי, ואני לא מעמיס כמעט כלום על האוטו למעט אם נוסעים לטיול של יומיים שלושה אז ציוד אישי בהתאמה... אבל לא משהו חריג ובטח לא גגון.

ב. 35-50 מ"מ? נישמע לי מעט מידי לא? בכמה זה משנה את מהלך המתלה אם בכלל?

ג. איפה מומלץ לעשות משהו כזה באיזור המרכז? במוסך של מיצובישי או באחד ממוסכי הג'יפים אספיר / גתוס? מישהו ספציפי שאתה מכיר/יודע עליו?

תודה על ההסברים והסבלנות...

Yair_J
18-10-05, 10:16
???

-->