PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריקול בהתנייה - לנדקרוזר 2007

whale
18-11-15, 19:16
חברים,
הוזמנתי לאחד ממוסכי הרשת בצפון לביצוע ריקול של המסנן רשת של משאבת שמן (נמצא באגן שמן).
כשהגעתי למוסך הודיעו לי שיש לבצע בדיקת תקינות למזרקים ורק לאחר מכן יחליטו על ביצוע הריקול (תלוי בתוצאות הבדיקה).

הגיפ שברשותי מודל 2007 ארוך דיזל יד 1 מטופל בצורה קנאית ויסודית במוסך מורשה בלבד.
הגיפ תקין לחלוטין ונוסע כמו חדש (אני לא מגזים...), לא מוגבה לא משופר ובנוסף אני מפנק אותו בתוספי דלק ושמן משובחים.

לאחר ביצוע הדיאגנוסטיקה, הבוחן קרא לי ואמר לי שאחד המזרקים לא תקין מכיוון ש"הערך" שהתקבל לגביו גבוה מהמקובל.
הערך התקין נא סביב 3 + - והבדיקה למזרק זה יצאה 3.7.
במוסך טענו שאין הם מחליפים מזרק אחד אלה את ארבעתם וזה כולל חלקים נילווים נוספים (שרוולים, אטמים וכדומה).
עלות התיקון - 12,000~ ש"ח ורק לאחר מכן יחליפו את המסנן רשת (להלן "הריקול")

הסברתי להם שאני לא מבחין ומרגיש בבעייה כלשהיא ומבחינתי הרכב תקין לחלוטין מבחינה מיכאנית (מניע מצויין, לא מעשן, לא "מצלצל" ונוסע בצורה חלקה).

למרות הכל זה לא עזר והם סרבו לבצע את הריקול.

נגשתי למוסך מורשה נוסף לצורך ביצוע הריקול "והסיפור" חזר על עצמו בדיוק למרות שהערכים בבדיקה יצאו מעט שונים (טובים יותר לגבי אותו המזרק).

מה עליי לעשות לדעתכם במקרה שכזה?
האם נתקלתם "בתופעה" שכזו?

אני מרגיש שהם מצאו שיטה קלה עם תירוץ טוב להרוויח כסף ללא סיבה מוצדקת.... זה ממש לא הגיוני...

אשמח לכל תשובה ותגובה מכם.
פיני.

נמרוד
18-11-15, 19:25
האם זה ריקול בטיחותי שמעקב רישוי?

בכל מקרה, אין להם שום דרך לחייב אותך להוציא כסף על ריקול, בוודאי לא על דברים שאינם קשורים לריקול. אם אתה לא בטוח, תקרא אתה את ההוראה של היצרן.

אם הריקול לא בטיחותי, אז אתה גם לא באמת חייב לבצע אותו, וכאן כדאי שוב להבין לעומק על מה מדובר ולהחליט החלטה מושכלת.

חנן-ג'יפולוג
18-11-15, 19:44
לפני שהשרשור יתפזר לכל הכיוונים, אני מציע שתצרף כאן את הוראת הריקול.

יצא לי לתרגם ולשחרר לרשת ולמשרד התחבורה מספר ריקולים.
על פניו, משהו במה שאתה מספר נשמע כמו התנהלות לא רגילה.

אני מבקש מהגולשים להתאפק עם התגובות עד שהריקול יוצג כאן.

whale
18-11-15, 20:52
לצערי אין ברשותי את הוראת/קריאת הריקול.
אני בטוח שיש עוד חברים בפורום שמודעים לנושא.
לדעתי אין לזה שום קשר לבטיחות... מסנן רשת של משאבת שמן... (פריט מכאני נטו)

חנן-ג'יפולוג
18-11-15, 20:59
אם זה לא מוגדר כבטיחותי, אז סביר יותר שמדובר בservice campaign או בfield fix. הליכים שונים מrecall, עם רמת מחויבות שונה לגמרי, גם ללקוח וגם ליצרן.

שוב, אם אתה רוצה עזרה רצינית ולא דיון מתלהם וסתמי, כדאי לנסות לארגן את נוסח ההוראה.

whale
18-11-15, 21:14
אין לי שום כוונה להתלהם ובטח אני לא מכוון שרשור זה לדיון סתמי... (אני לא מבין למה אתה רומז בהודעות שלך....)
בסה"כ אני מנסה להבין אם יש עוד חברים בפורום זה שנחשפו לריקול זה ומה הם עשו.

לא היתה לי ברירה ומכיוון שלא הסכמתי להחליף את ארבעת המזרקים לא בצעו ברכבי את הריקול.
אם זה היה מקרה בטיחותי אני מאמין שלא היו מניחים לי.
לצערי אין לי את הוראת הריקול מהיצרן.

חנן-ג'יפולוג
18-11-15, 21:17
זה לא מכוון אליך אלא לחלק מהגולשים בעלי נטייה לקפוץ בראש, בלי להבין את מכלול ההיבטים.

נמרוד
18-11-15, 21:26
תזין את מספר הVIN שלך (אותו אתה יכול למצוא בלוחית בתא המנוע) באתר הזה של טויוטה ותקבל בדיוק מה רלוונטי עבור הרכב שלך.

http://www.toyota.com/recall

נדב ש.
18-11-15, 21:26
בזמנו היה גם בטרופר דיזל ריקול למסנני הרשתבאגן שמן מנוע,הם היו נוטים להיסדק/להישבר ואז נוצר מצב שהמנוע עובד ללא שימון, ממליץ לך לברר מה בדיוק הריקול כולל, החלפה של החלק? בדיקה שהוא תקין?
אם אחד מאלה אז אתה יכול לבקש שיעשו זאת בלי קשר בתשלום כמובן, עלות החלק+שעות עבודה, בטוח שלא יעלה כמו 4 מזרקים.

whale
18-11-15, 21:31
זה לא הכיוון בכלל...

יואב פולס
19-11-15, 09:25
הייתי מפריד בין הדברים.
לגבי המזרקים - אם הערכים לא תקינים, אין לך ברירה אלא להחליף אותם, אחרת אתה תחליף את כל המנוע.
לגבי החלק שבריקול - תחליט לבד אם אתה רוצה שיחליפו לך אותו.

זה שהרכב נוסע סבבה, וזה שאתה שם לו תוספים, כל זה לא יעזור אם המזרקים של הרכב תקולים, ואכן לא מחליפים מזרק יחיד אלא את כל הארבעה.
אם האוטו שמור כמו שאתה אומר, תמשיך לשמור עליו.

whale
19-11-15, 22:05
להחליף 4 למרות שאולי רק אחד לא תקין?
ניתן לשפץ?

חנן-ג'יפולוג
19-11-15, 22:13
עם כל הכבוד לידידי המלומד יואב, ויש הרבה כבוד, התגובה שלו היא זאת שחשבתי שלא נכון שתגיע, לפני שההוראה תהיה כאן ככתבה.

הרי אם זה ריקול, אתה לא יכול שלא לעשות אותו. לא יחדשו לך רשיון רכב.
ואם זה כן, למה שתשלם?
ואם רשום שם לבדוק מזרקים ולהחליף ע"פ הצורך, אז זה במסגרת הריקול ולמה שתשלם?
יש לי גם השגה על הרעיון של החלפת מכלולים בעלות אסטרונומית, רק בגלל קריאת נתון במחשב, ואפילו בסטייה זניחה מהרצוי, בלי שבעצם מורגשת ברכב תקלה. ובעצם בפסקה זו גם אני גלשתי לדיון על בסיס נתונים חסרים.

יש לי עוד כמה השגות על העצה של יואב, אבל אני חושב שנכון לחכות לציטוט ההוראה.

whale
19-11-15, 22:54
אני מסכים עם חנן... לדעתי זו דרך לסחוט כסף...
אני מאמין ובטוח שכל לנדקרוזר שעבר מעל 200,000 ק"מ ויעבור בדיקת ערכים למזרקים,
תמצא סטייה מינימאלית כזו או אחרת של אחד המזרקים ועל זה הם "יתפסו" טרמפ על מנת להכריחו להחליף 4 מזרקים לטובת ריקול פשוט שכזה....
אני נוטה להאמין שזו אפילו קונספירציה של המוסכים להחליף מזרקים ולהרוויח כמה שקלים טובים.

לידיעתכם הקריאה לריקול לא נשלחה אליי בדואר... כשהגעתי לטיפול 10 הודיעו לי על כך....
מעניין מה עושים בעלי לנד קרוזר מהסדרה הזו שלא מטפלים במוסך מורשה.... פשוט לא מודעים לעניין... (אולי עדיף שכך...)

יואב פולס
20-11-15, 07:52
יכול להיות שלא הסברתי את עצמי נכון,
לאחרונה לקחתי ל"ק 2003 עם 330,000 ק"מ למוסך מורשה רק על מנת לאבחן את מצב המזרקים. הערכים היו תקינים, אבל הצביעו על שתי תקלות מינוריות אחרות (פילטר אוויר סתום...ואיזה צ'ופצ'יק פלסטיק שאמור ליצור ואקום אבל היה סדוק) - בקיצור, המזרקים תקינים.

אם היו אומרים לי שהערכים של המזרקים לא תקינים - הייתי מחליף את כולם.

אותו הדבר אני מציע ללוויתן שלנו. יש לך רכב שמור, מטופל - אל תתחיל לעשות קיצורי דרך. מוסך אחד אמר לך שהם לא תקינים, מוסך שני אמר שהם לא תקינים, (אני יכול לתת לך המלצה על מוסך שלישי, אבל אני מנחש שאני יודע מה תהיה האבחנה שלהם). אתם יכולים להתעלם מזה, ולהחליט שהאוטו נוסע מצויין ואין בעיה במזרקים, להחליף רק מזרק יחיד ועוד קיצורי דרך - רק אל תבואו לשאול מאיפה מארגנים מנוע.

אח"כ תתפנו לטפל בבעיית הריקול.

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 08:55
לידיעתכם הקריאה לריקול לא נשלחה אליי בדואר... כשהגעתי לטיפול 10 הודיעו לי על כך....

אז לא מדובר בריקול. ריקול צריך להיות מתורגם לעברית, ומלווה במכתב מזמין ממשרד התחבורה, עם איום בסנקציה.

נדב ש.
20-11-15, 09:17
לא בטויוטה, אצלם מחביאים הכל והכל בשושו כי טויוטה לא מתקלקל.

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 09:20
והנה השטויות מתחילות.

asafk
20-11-15, 15:41
http://www.toyota-tech.eu/toms_cabs/EN/1KET-015.pdf

קשור?

(מקור:
http://www.toyota-tech.eu/TomsCabs.aspx
)

אסף.

Elad Shamir
20-11-15, 16:37
הקריאה המדוברת היא "קריאת שרות" ולא ריקול....

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

שיפמן
20-11-15, 21:57
הקריאה היא ריקול לכל דבר , החלפת גומיות אינגקטורים , תוך חצי שנה מיום פתיחת הקריאה אין אפשרות להעביר בעלות על הרכב ולא תקבל רשיון רכב חדש. אחרי ביצוע הריקול מוסף טויוטה מוריד את החסימה ברשיון הרכב במשרד התחבורה , אני יודע את זה כי הייתי אמור לקנות רכב שהיה צריך לעשות ריקול כזה עכשיו ולא עשה ולא יכלנו להתקדם במכירה .
עכשיו לבעיה הרצינית יותר , רוב מוסכי טויוטה מבצעים את החלפת הגומיות בצורה לא נכונה מה שגורם לסולר לעבור מתחת לגומיות וגומר את המנוע . בקבוצת טויוטה בפייסבוק אתה יכול למצוא לפחות 5-10 אנשים שעשו את הריקול הזה והלך להם מנוע תוך יום עד שבוע , חלקם עם פחות מ 150 אלף קלומטר. ממליץ לך לעשות את הריקול ולקחת את הרכב למישהו שאתה סומך עליו לבצע בדיקה שהגומיות מורכבות בצורה נכונה .

whale
21-11-15, 12:52
אחרי התגובה וזו והתגובה של יואב המצב הרבה יותר חמור ממה שחשבתי...
מה עושים???

אשמח לקבל המלצה על מוסך/מכונאי/מכון דיזל מומלץ על מנת להחליף את האינגקטורים.
אם אין ברירה אחליף את המזרקים...
האם לחברים באתר יש ניסיון או המלצה על מכון בשם "דיזל רוטור"?
אני קצת מיואש... (החלפתי מטרופר ללנדקרוזר בתקווה לקצת שקט ושלווה...)

0558808202

raanan
21-11-15, 13:10
התגובה של שיפמן עושה סדר אם מדובר בריקול לאטמי מזרקים .
אבל פותח השרשור מתעקש על ריקול למסנן רשת באגן המנוע.
אולי במוסך איחדו שני ריקולים שונים.

במאמר מוסגר, המנוע של הלנדקרוזר 150 מזכיר בתכנון את המנוע של הטרופר 3.0 .
כנראה שאותה מחלה או תכנון של השרוולים והאטמים דיי זהה.
בעלי הטרופרים צברו ניסיון ולמדו שהכנסת האטמים והשרוולים מאד קריטית ויש לעבוד
בסביבה נקייה ועפ"י הוראות יצרן קפדניות .
כנראה במוסכי טויוטה לא הפנימו זאת כמו שגם במוסכי הטרופר לקח שנים עד שהוטמע חשיבות
עבודה מדוייקת בהתקנת האטמים והשרוולים.

רענן

whale
21-11-15, 13:28
הריקול הוא למסנן רשת של משאבת השמן.
לנדקרוזר 120
אשמח לכל טיפ או הכוונה למוסך מומלץ...

asafk
21-11-15, 14:15
לוויתן. קרא את הוראת השרות שהעליתי. הכותרת שלה מסנן רשת אבל התוכן הוא בדיקה והחלפת קצה מזרקים. בחינם.

אסף.

נדב ש.
21-11-15, 14:24
התגובה של שיפמן עושה סדר אם מדובר בריקול לאטמי מזרקים .
אבל פותח השרשור מתעקש על ריקול למסנן רשת באגן המנוע.
אולי במוסך איחדו שני ריקולים שונים.

במאמר מוסגר, המנוע של הלנדקרוזר 150 מזכיר בתכנון את המנוע של הטרופר 3.0 .
כנראה שאותה מחלה או תכנון של השרוולים והאטמים דיי זהה.
בעלי הטרופרים צברו ניסיון ולמדו שהכנסת האטמים והשרוולים מאד קריטית ויש לעבוד
בסביבה נקייה ועפ"י הוראות יצרן קפדניות .
כנראה במוסכי טויוטה לא הפנימו זאת כמו שגם במוסכי הטרופר לקח שנים עד שהוטמע חשיבות
עבודה מדוייקת בהתקנת האטמים והשרוולים.

רענן

מה שניקרא דה ז'ה וו....

לפותח השירשור-עברת מטרופר ללנדקרוזר כדי לקבל שקט אבל, ברגע שתפנים שאין רכב שחף מתקלות ומדובר בערמת פח וברזלים יהיה לך יותר קל, חפש לך מכונאי/מוסך שמבין ותטפל בבעיות, הרכב אוטוטו בן עשר ואם תסמוך על היבואן (ויצרן) שבהיסטוריה שלו מתנער מלקחת אחריות וטיפול ברכבים האלה ומאשים את לקוחותיו הרכב לא יגיע רחוק.

whale
21-11-15, 15:27
הוראת השירות שהעלית היא משנת 2011 ... לדעתי זה לא כל כך קשור...

לוויתן. קרא את הוראת השרות שהעליתי. הכותרת שלה מסנן רשת אבל התוכן הוא בדיקה והחלפת קצה מזרקים. בחינם.

אסף.

- - - Updated - - -

אשמח לקבל המלצה על מכון שמשפץ מזרקים מומלץ באיזור חיפה והצפון.
תודה.

בלי שום קשר אשמח לגעת אם מישהו קיבל דיאגנוסטיקה לגבי מהו הערך התקין למזרקים. באיזה טווח.

raanan
21-11-15, 16:22
לא מומחה כלל לדיזל ! אבל,
אם אתה לא באחריות יצרן/יבואן ואתה הולך לעשות העבודה במוסך שתבחר,
אז תבדוק האם הכרחי להחליף 4 מזרקים כאשר רק אחד סוטה מהאפיצות.
לי זה נראה מיותר .

בכול אופן, להבנתי,
אתה צריך לשים דגש על החלפת אטמי 4 המזרקים ולא על המזרקים.
כמובן אצל בעל מקצוע עם ניסיון מוכח שעובד מסודר ועפ"י הוראות היצרן.

בהצלחה
רענן

asafk
21-11-15, 17:49
הוראת השירות שהעלית היא משנת 2011 ... לדעתי זה לא כל כך קשור...

- - - Updated - - -

אשמח לקבל המלצה על מכון שמשפץ מזרקים מומלץ באיזור חיפה והצפון.
תודה.

בלי שום קשר אשמח לגעת אם מישהו קיבל דיאגנוסטיקה לגבי מהו הערך התקין למזרקים. באיזה טווח.

אם הרכב שלך ביצע את הוראת השרות מ2011 זה באמת לא קשור. אין תאריך שאחריו הבעיות מסתדרות לבד.

אסף.

Elad Shamir
21-11-15, 18:06
אני חוזר על מה שכתבתי התגובה מס' 20 (אחרי בדיקה עם גורם מוסמך) הקריאה הנ"ל היא "קריאת שרות" ולא "ריקול"
אם השיקול הוא לעבור רישוי שנתי ו/או העברת בעלות אז זה לא בעייה
תחליט אם אתה רוצה לטפל ואיפה...

שיפמן
21-11-15, 23:21
אני חוזר על מה שכתבתי התגובה מס' 20 (אחרי בדיקה עם גורם מוסמך) הקריאה הנ"ל היא "קריאת שרות" ולא "ריקול"
אם השיקול הוא לעבור רישוי שנתי ו/או העברת בעלות אז זה לא בעייה
תחליט אם אתה רוצה לטפל ואיפה...

גבר הסברתי כרגע שבמוסך טויוטה מורשה עשו חסימה על רכב שהייתי אמור לקנות וזה בלתי אפשר להעביר בעלות על הרכב או לקבל רשיון רכב חדש . עם גורם מוסמך או בלי גורם מוסך אין אפשרות כזאת .במקרה יש לי גם חבר שרצה למכור את הרכב שלו ולא אפשרו לו בגלל הריקול . הריקול הזה קיים כבר שנה במערכת .
הריקול שעושים לכולם הוא החלפת גומיות לאינגקטורים , חלק מהרכבים צרכים בנוסף החלפת מסנן בקרטר. הקטע המצחיק זה שאם תחליף במוסך אחר את האינגקטורים במוסך מורשה עדיין יחייבו אותך לעבור את החלפת הגומיות . אין לך ברירה .רק תבדוק טוב את העבודה אם יהרס המנוע בגללם הם לא יקחו אחריות .

yoav
28-01-16, 16:28
אהלן
איפה קבוצת הפייסבוק המדוברת של אלו שעשו את קריאת השירות והלך להם המנוע?

amit1
28-01-16, 18:48
גבר הסברתי כרגע שבמוסך טויוטה מורשה עשו חסימה על רכב שהייתי אמור לקנות וזה בלתי אפשר להעביר בעלות על הרכב או לקבל רשיון רכב חדש . עם גורם מוסמך או בלי גורם מוסך אין אפשרות כזאת .במקרה יש לי גם חבר שרצה למכור את הרכב שלו ולא אפשרו לו בגלל הריקול . הריקול הזה קיים כבר שנה במערכת .
הריקול שעושים לכולם הוא החלפת גומיות לאינגקטורים , חלק מהרכבים צרכים בנוסף החלפת מסנן בקרטר. הקטע המצחיק זה שאם תחליף במוסך אחר את האינגקטורים במוסך מורשה עדיין יחייבו אותך לעבור את החלפת הגומיות . אין לך ברירה .רק תבדוק טוב את העבודה אם יהרס המנוע בגללם הם לא יקחו אחריות .
באיזה דגם מנוע מדובר? האם ידוע לך על מקרים בהם הלך מנוע לאחר ביצוע קריאת השירות ?

-->