PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: אפוקליפסת הג'יפים: קוים לדמותה

Jeepolog
18-11-15, 22:02
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3665-%D7%90%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7% A4%D7%A1%D7%AA-%D7%94%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%94

גלעד .ג.
18-11-15, 22:24
הגיע הזמן, סומכים עליכם שתזקקו את השטויות והשמועות ותביאו לפה את האמת...

rob
18-11-15, 22:28
מבטיח לעקוב

jeepeto
19-11-15, 09:21
איך אומרים...?
שיהיה לנו בהצלחה נזדקק לה בשבועות הקרובים.....

boaz avrahami
19-11-15, 11:23
אתם יורדים מהפסים.
תנו לאבק לשקוע ותפסיקו את מחול השדים האלו ובטח ובטח לנדב מידע לאוייב.

הם יוכלו במקרה הטוב לטפל במוגזמים כי אחרת הם יעברו את המסה הקריטית ויקבלו התנגדות שתזיק להם.
הם לא מטומטמים שם ועדיין לא הראו סימן קלוש שהם מתכוונים להתעסק עם שיפצורים קלים.
רכבים מוגזמים גם ככה עבדו עם קומבינות ולא בדאך המלך.

בקיצור, תירגעו מהר.
דעאש יהיה פה לפני( בעצם הוא כבר פה 🤔 )

ishc
19-11-15, 14:09
עוקב.

Bernard
19-11-15, 17:31
לא אוהב לקלקל לכם את ה"חגיגה" אבל להציג את הדברים בצורה מוגזמת ומגוחכת זה... מוגזם ומגוחך.

תארתם מצב שסביר מאוד שלא יקרה אבל בינו לבין המצב הקיים יש המון "באמצע" וה"אמצע" הזה יכאב לכולנו.
יכול מאוד שלאחר זמן קצר הדרים יהיו פחות קיצוניים ואנחנו גם "נתרגל" ונמצא מאכער כזה או אחר (כוחות השוק..) אבל זה לא ישנה את העובדה שה"הסתכלות בפחד מעבר לכתף" תגבר והמתח לפני כל מבחן שנתי יגדל וכו' וכו'.

אבל אתם נאיביים מאוד, בהתייחסות לכל המהלכים האלה כאילו "יהיה מישהו אחראי ויבין שזה לא כדאי... אם מסתכלים על התמונה הגדולה".
חשבתי לכתוב פה (שם) הסבר מפורט על מבנה "רשות מדינה" ואפילו התחלתי בוורד.. אבל לאור כל התשאלות והתגובות ה"אינטילגנטיות", זנחתי את הרעיון.

רק אניח פה.
לכל רשות וכל מחלקה ברשות יש תפקיד מוגדר משלה.
מי שתפקידו לתפוס "עבריינים" - תופס עבריינים. הוא לא חושב ולא אמור לחשוב כמה עולה להעמיד אותם לדין וגם לא מה העלות למשק של המון כלי רכב מושבתים.
הוא נמדד לפי מספר כלי הרכב המסוכנים (ומסוכן נתון לפרשנות/יחסי ציבור... כמו עכשיו) שהוא מצליח להוריד מהכביש.
אם ישארו מחוץ לכביש ולכמה זמן - זו מחלקה אחרת ואולי אפילו רשות אחרת.
כל זמן שאתה לא אחד מאלה "שהורדו"... אתה "מתחת לרדאר.. עד שאתה "צף".
הסטטיסטיקה לא מעניית אף אחד, עד שהוא הופך להיות חלק ממנה..

הפקידים לא צריכים להתעייף ולא צריך להימאס להם - זו העבודה שלהם... ומחר, עוד יום ועוד אחד ו.. כמו כל אחד שהולך לעבודה ו.. לא נמאס לו למכור עוד מחשב או לרתך עוד מסגרת או לייצג בעוד תיק, או לבחון עוד רכב באיטליה/יפן/גרמניה/מצפה רמון - עבודה.
הצלחתו נמדדת לפי נושא העבודה ואם תפקידו לתפוס מי שחורג... כמה שהוא תופס יותר, כך הוא טוב יותר ומעריכים אותו יותר... למה שימאס לו.

כביש 6 זו לא דוגמא וגם לא את מי לעצור על מהירות מעל המותר..
יש תיעדוף (זוכרים את המילה) ויש "זוטי דברים" - יש מגבלה של כמה מערכת (משפטית אכיפתית) יכולה לעשות, בהינתן אמצעים קיימים. מחליטים מה יותר חשוב באותו רגע/חודש/שנה/חומש... ומשנים לפי "הצרכים".
הגיע תורינו.

שלא תחשבו לרגע, שרק בגלל שרכב משטרה הוא מוגבה, לך גם מותר...
בערך כמו הטענה הגאונית, אם אסור לנסוע 100 מטר מקו החוף, למה הפקחים נוסעים!!!
רק לציין שלמשטרה ולצבא יש מערכת רישויי משלה והצרכים שלהם שונים לצורך מילוי תפקידם ולכן, גם אם הם לכאורה פועלים בניגוד לחוק, יש להם "חסינות" והקלות ו"יוצא דופן", על מנת לאפשר את המטרה הגדולה יותר - קיום ביטחון וחוק.
איזה סיבה מתקבלת יש לנו לכל מיני שינויים? לעלות את מחמל - אל תעלו. לעבור על בולדר - על תיסע שם. לקיים את סדנאות הרכב - וואללה???
כולה תחביב.
חקלאי - בבקשה להוציא אישור.
וכו'... כל אחד לפי צרכיו ולפי עמידה בקריטריונים של "צרכיו אל מול טובת הציבור".

מוצא חן בעיני הזילזול המופגן באינטילגנציה ובמניעים של "הפקידים" ומצד שני "הם יבינו שלא כדאי"...
אם הם כ"כ טפשים/לא מבינים/צרי אופקים - למה שיבינו?
ואם הם מבינים - למה אתם חושבים שלא לקחו בחשבון כל מיני אפשרויות והחליטו "נכון, בעייתי אבל צריך לשים לזה סוף... ויקח כמה שיקח"...

"הכלבים נובחים והשיירה עוברת" זה טוב עד... שנושכים אותך. אז, תאמינו לי, לא תתנחמו ב"לפחות היתר עברו..".
אתם פשוט מסרבים להבין כמה קל יהיה לפסול... אתה מגיע למלכודת כל שנה.. כל שנה.
תראו כמה סיפורים יש על "צבע הקפיצים" ו"לא בא לו טוב - לא חותם" ואנשים מתחילים להתרוצץ... ימי עבודה, עצבים, כסף..
זה לא דבר של מה בכך, כשאתה "נופל בגורל".
עכשיו תחשבו מה יקרה אם יתחילו קצת יותר להקפיד... רק קצת יותר.
ועכשיו תחשבו מה יהיה אם יתחילו להקפיד קצת יותר מ... קצת.
צריך להשקיע ממש מעט על מנת למרר לנו המון.

בלי פניקה - נכון.
אבל השאננות המזלזלת הזו... ממש לא במקום.

זה לעניות דעתי הצולעת ואני מקווה מאוד שאתבדה.

דור אריאל
19-11-15, 18:31
הדוגמא שנתת על כביש 6 היא לא מציאותית כי גם לפני כל שימוש בלייזר הוא עובר כיול,
כנ"ל השערים אם הם לא עברו בדיקה של השעה לפני הצילום אין אפשרות לסמוך עליהם,
אולי שער אחד ממהר בדקה וזה משנה את כל התמונה

Bernard
19-11-15, 18:39
הדוגמא שנתת על כביש 6 היא לא מציאותית כי גם לפני כל שימוש בלייזר הוא עובר כיול,
כנ"ל השערים אם הם לא עברו בדיקה של השעה לפני הצילום אין אפשרות לסמוך עליהם,
אולי שער אחד ממהר בדקה וזה משנה את כל התמונה

וזה גם לא רלוונטי.
זה כמו להגיד "גם ההוא עבר באדום. למה לא עצרת אותו? עכשיו תשחרר גם אותי בלי דו"ח"...
מה הרלוונטיות.
היום החליטו לטפל ב"זה". מחר, אולי, נטפל ב"אחר"... יש ברשימה גם את כביש 6... אז???
אתה לא יכול להכשיר עבירה אחת, ע"י הצבעה על עבירה אחרת.. גם הצבעה על עבירה אחרת, שלא מטופלת..

וזה גם מוציא את הרוח ממשוואת הכספים המפורסמת - מכביש 6 אפשר להוציא המון כסף, בדוחות מהירות - למה לא עושים את זה.
והקישקוש "משום שהם יודעים שנפסיק לנסוע שם" היא .. קישקוש... ימשיכו לנסוע שם.. רק עד 120.
נראה לך שכל מי שנוסע ב-6, יפסיק, רק בגלל שהתחילו לאכוף את ה-120?
יאריכו את הדרך לעבודה/חזרה בשעה רק בגלל שלנמרוד זה "עקרוני"?
ואם יסתמו את הכבישים, מי יסבול? אנחנו.
אז נראה לך שיקח יותר מיום עד שגם אלה שזה "עקרוני" להם, יגידו "FUCK IT" נמאס לי לעמוד בפקקים... אני חוזר ל-6.

מזכיר לי ילד שאומר שאם יכריחו אותו לעשות שיעורים הוא מפסיק לראות טלוויזיה... "וואללה חמוד?... לא! אל תעשה את זה!!! הנה, אני מוותר לך... לא צריך שיעורים. לך לראות זהו-זה"...
כן... ממש..

נמרוד
19-11-15, 18:42
בתור יועץ אמריקאי חיצוני, מה אתה ממליץ לג'יפאי הישראלי לעשות, אם בכלל?

עידו לוריה
19-11-15, 21:06
ברנרד אתה שוב בפוסט הלא נכון , תזהר אני עוקב ;)

עידו

Bernard
19-11-15, 21:44
עידו... מכריחים אותי - באמאש'לי.

נמרוד.
אם אני הייתי צריך לייעץ, כעו"ד, שלא מעוניין רק בכסף או באתגר המשפטי(ויש פה אתגר מקצועי ובהחלט ניתן "לנצח".. אני לא אומר שלא.. לנצח בקרב), הייתי מציע לגבש קבוצה ייצוגית(והכוונה מבחינת מכובדות ויכולת הבעה ובעלי משקל מקצועי - לאו דווקא חבורה פופולרית על אנשי המגזר או צעקנית או וכחנית) ומתחיל התדברות שקטה ובלי כותרות עם הפקידונים הרלוונטים(לא עם המוציאים לפועל אלא עם קובעי היעדים... לא עם השר אלא שתי דרגות פחות)..
כמו שכבר הצעתי(ביותר פירוט) ב" שיחות פרטיות" ו... גם כאן.

זה מה שאני הייתי מציע, כאיש מקצוע שמסתכל על התמונה הכוללת ולא רק על קיטור וניצחון קטן בדיון כזה או אחר...
אבל תמיד הצעות "מתלהמות" והבטחות מצד אחד ו"נשב בשקט, אולי האור תכף יחזור" מצד שני, תמיד יהיו יותר פופולריות/מושכות...

- - - Updated - - -

תחשבו על "המערכת" ואיך היא עובדת.
תלך ישר לראש והוא, אולי, יקשיב לך וילך להתייעץעם העובדים שלו... ואם אלה לא חושבים כמוך, מה הסבירות שהשר יקבל את עמדתך, כשאנשי המקצוע, שבד"כ הוא זה שמינה.. אומרים לו.. "אל תקשיב לו.. זה בבון זה. הנה תראה.."

תתחילו להבין איך מערכת עובדת... רמז-זה לא דווקא חבורת פקידונים מפגרים ש"לא קיבלו בלילה" ורק צריך להסביר להם כמההם מפגרים...

- - - Updated - - -

תחשבו על "המערכת" ואיך היא עובדת.
תלך ישר לראש והוא, אולי, יקשיב לך וילך להתייעץעם העובדים שלו... ואם אלה לא חושבים כמוך, מה הסבירות שהשר יקבל את עמדתך, כשאנשי המקצוע, שבד"כ הוא זה שמינה.. אומרים לו.. "אל תקשיב לו.. זה בבון זה. הנה תראה.."

תתחילו להבין איך מערכת עובדת... רמז-זה לא דווקא חבורת פקידונים מפגרים ש"לא קיבלו בלילה" ורק צריך להסביר להם כמההם מפגרים...

boaz avrahami
19-11-15, 21:58
אני חושב שהכיוון הזה של ברנרד הוא מצויין ואני הייתי שמח לראות אותו קורה. לאחר שיחה פרטית עם ברנרד היה לי כמה שעות פור להרהר בכך.

אין בו את הסיכון המשפטי כי הוא סוג של גישור ואין בו את ההמתנה שיחזור האור...

הייתי שמח גם לראות את שלושת המהנדסים שלנו מובילים את הנושא.
( אסף, חנן ונמרוד)

יש להם את כל התכונות הנכונות ואני אמנה ברשותכם-

הם מהנדסים - 2 מהם בענף ואחד מה 2 אפילו מהנדס רכב. וזה שלא הוא מהנדס מכונות...

יצוגיים, בעלי שיקול דעת ומחשבה צלולה

כבעלי מגזין רכב אינטרנטי הם בקיאים היטב בענף.

יש להם וותק ונסיון מחוק הספורט המוטורי ואיך להימנע מבורות.

עכשיו צריך רק ללחוץ עליהם שיסכימו לקחת את המשימה הזו עליהם ולצרף סוללת עורכי דין מהאתר שיעשו את הליווי פרו בונו.

* חברים, אם אתם מסכימים איתי תתחילו ללחוץ בבקשה

בועז

tom1105
19-11-15, 22:32
אתם יורדים מהפסים.
תנו לאבק לשקוע ותפסיקו את מחול השדים האלו ובטח ובטח לנדב מידע לאוייב.

הם יוכלו במקרה הטוב לטפל במוגזמים כי אחרת הם יעברו את המסה הקריטית ויקבלו התנגדות שתזיק להם.
הם לא מטומטמים שם ועדיין לא הראו סימן קלוש שהם מתכוונים להתעסק עם שיפצורים קלים.
רכבים מוגזמים גם ככה עבדו עם קומבינות ולא בדאך המלך.

בקיצור, תירגעו מהר.
דעאש יהיה פה לפני( בעצם הוא כבר פה 🤔 )
כבר לא מדובר רק במוגזמים...

sent from my WJ

boaz avrahami
19-11-15, 22:46
נשאיר את השרשור הזה ללחץ על המהנדסים 🙄

tom1105
19-11-15, 22:47
לא רק.. יש עוד כמה שמות... לא מהקבוצה הזו...

sent from my WJ

vik014
20-11-15, 06:47
יאללה בעד. ואם צריך לעזור, לגייס וליתרום, אני בפנים.

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 09:18
בועז, ראשית, החמאת לי, אז תודה [emoji4]

שנית, תיקון קטן: מהנדס חשמל ומחשבים, לא מכונות.

לענייננו:
אני בוחר שלא להתרגש מה"מצב", אם בכלל יש כאן מצב.
התחלתי את דרכי בעולם ה4x4 לפני כ18 שנה, עם עניין רב בשיפורים. התחלתי כך עם הCJ, אבל לאחר כמה שנים הבנתי שמה שעשיתי, למרות שלא היה קיצוני, גורם לי לפחד בכביש מביקורות, כמו גם בטסטים.
כתבתי על כך בשרשור אחר, התחלתי אז תהליך של שנמוך והחזרה למקור. התהליך נעצר עם מכירת הג'יפ.
קניתי היילקס, ומלבד כמה שינויים מינורים או נעלמים ויזואלית שהיו לי חשובים, השארתי אותו כפי שהוא.

הרכב משמש לטיולי משפחה בעיקר, ופעם בהרבה זמן לטיולים עם מאפיין אתגרי יותר, בוץ, או מעלות בנגב.
הוא מושלם בשבילי, אמין באופן משרה בטחון, עביר ברמה גבוהה, ביחס לממוצע, סולידי, בדיוק מה שאני אוהב. אם היו לו עוד כמה סוסים זה היה נחמד.
הרכב עובר טסט בלי קומבינות. נעצר מספר פעמים בביקורות, ללא בעייה.
פעם אחת בלבד טלי נתקלה בשוטר, סליחה, אבל אידיוט אמיתי, שהוריד אותה מהכביש תוך כדי נסיעה, בדרך עירונית עמוסה בת שלושה נתיבים, כשהיא במסלול השמאלי.
נבהלה, ירדה ימינה, ואז הגאון בא אליה ואמר לה שהיא נוסעת עם צמיגים יבשים. הוא זיהה את זה תוך כדי תנועה.
ענתה לו שהסט בן חודשיים. שיבדוק. סוף סיפור.

מראש קניתי רכב שמיועד לעבודה קשה, לנסיעת שטח רצינית, מותאם יופי מלכתחילה לטיולים, ולכן גם לא צריך הכנות מיוחדות.
אני מטייל עם המשפחה, ברכב בודד ברוב המקרים, כמעט בכל מקום, וגם אם המסלול עובר דרך הזיק, הכול בסדר. הרכב חוקי. ממה יש לי להתרגש? אם יתעקשו העץ ריח ילך. האמת שאין כזה. אני גם ככה מסיר אותו מהמראה בכל רכב שאני עובר בו. לא נכון להרגיל את העין שיש משהו שמתנדנד בזווית העין, כי היום זה עץ הריח, ומחר זה ילד שחוצה את הכביש. אם הריח נורא חשוב אפשר לתלות את העץ באחורי הקבינה.

מי כן צריך להתרגש? מי שהכין רכב לתחרויות או לטיולי אקסטרים קיצוניים. מי ששינה קיצונית את הרכב שלו, ונוסע איתו ביומיום בכביש, תוך שהוא מודע לחלוטין לכך שזה לא חוקי.

מי עוד צריך להתרגש? מי שקנה רכב לא מותאם לשטח. נמוך. בלי נעילות. עם צמיגים בחתך נמוך, שאין להשיג אותם בוורסיית MT, או אפילו AT.
גם מי ששיפר את הרכב סתם כי צריך לשפר, ללא קשר לצרכים האמיתיים שנדרשים בשביל לטייל. שניים מחבריי הקרובים הם כאלה. נוסעים עם צמיג שונה באופן מינורי מהמקור, ומתים מפחד מהטסט ומביקורות. לא הצלחתי להבין את הראש שלהם.

על זה נאמר: סוף מעשה במחשבה תחילה.

דעתי על השיפורים עצמם, ללא קשר לחוק: בדברים שבין אדם לעצמו, שיעשה מה שבא לו, ושיזהר. כמו המונח בכלכלה: "עיזבונו לנפשנו" . לא רוצה התערבות שלטונית.

אבל יש הרבה מאוד "שיפורים" שחלקנו מצויד בהם, שנוגעים לסובבים אותם ומפריעים, מסכנים, ממיתים. בהם אני לא תומך, ולחלקם גם מתנגד באופן אקטיבי.
אגזוזים פתוחים. מערכות זיהום אוויר מושבתות. קסנונים ללא רפלקטורים ועדשות מותאמות. פנסים ופנסי ערפל שלא במקומם. פגושי ברזל. הגבהות שגורמות לכך שהגלגל ידרוס את הילד במקום שפגוש הפלסטיק יעיף אותו הצידה ב"רכות".

לכן, אני לא חושב שאני האיש המתאים ל"מאבק" הזה, ואין לי בו אינטרס מיוחד.

כתבתי קודם, אני בעד שינויים חוקיים שיאפשרו לשוק שיפורים לחיות. אני גם בעד מתן זכויות יתר לנשים מניקות. הנושאים האלה פשוט לא בוערים בי מספיק כדי לרצות לעשות משהו.

YoavR
20-11-15, 13:25
Worst case senario בעניי שהמצב יחזור להיות כמו באמצע/סוף שנות התשעים עם כמות נורמלית של רכבי שטח בשטח. יפסקו הפקקים בערוצי המדבר בחגים.
מה רע?

asafk
20-11-15, 13:39
מה שיצא מכל הסיפור הזה זה שחנן שכנע אותי שהיילקס ישן הוא רכב טיולים מושלם...

אסף.

lizard
20-11-15, 18:31
היילקס ישן, סופה ישנה, סיקס ישן כל הרכבים שנבנו לשטח ולעבודה ולא לכביש.

razcp
20-11-15, 23:48
אני בעד פעילות סדורה של המהנדסים ועו"ד . ממליץ להקים עמותה ללא רווח בנושא בכדי שתהיה מסגרת חוקית שתוכל להוביל את הפעילות בהכרת קבוצת השיפורים ההגיונית . ולגרום לכך שהנוהלים יאפשרו להשתמש ברכבי שטח עם שיפורים ללא פגיעה בבטיחת וההגיון הבריא . המטרה שלנו לאפשר יכולת לטייל בטבע ולהנות מארץ ישראל .

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bernard
21-11-15, 00:04
אני והפרעת הקשב שלי... חשבתי שכתבתי את זה פה... אז הנה:

דורון.
אין ויכוח בנינו והדוגמא שנתת לא רלוונטית - קיט/רכיב/חלף/איך שתקרא לו, שעבר אישור/תקינה/ועדה/איך שתקרא לזה טמותקן על הרכב שעבורו יועד/אושר... שיהיה גם עם הגבהה של "15.. עבר תקינה!! אושר!! אין בעייה!!

לא מדברים על זה בכלל.

אם אתה רוצה להתחיל ויכוח עם הרשות "אבל לדיסקברי אישרתם קפיצים שלמעשה מגביהים ב-"2 - אז למה אני לא יכול הגבהה של "2 לצ'ירוקי שלי?".
נכון - יש בזה משהו (רק משהו) שבהחלט מצדיק בדיקה.
התכבד השואל/מקשה הקושייה/חברה מעוניית וימסור קפיץ/קיט לבדיקה ואישור ונדון בבקשה לגופה. ונא לספק את המסמכים התומכים בבקשה וגם... סכום כלשהו לכיסויי הוצאות ה"דיון"..
זה כל אחד יכול.

ורק לצורך השמירה על הפרופורציות (בערך כמו שחנן עשה בשירשור אחר או פה, אני כבר מתקשה לעקוב.. יותר מידי שירשורים באותו נושא..).
יש הליך כזה והוא מסודר ונגיש לכל... לכל מי שהממון מצוי בכיסו וזמנו נתון בידו ו... זה מספיק חשוב לו.
הנה, יש לנו דוגמא חייה, כך אני מבין - אמיר גולן.
כל אחד יכול להגיש בקשה ולפעול לאישור שינויים ברכב... תראה איך זה עובד יופי עם כננות.
אתה מרכיב לבד בבית ו"קונה" אישור ממקום "מוסמך" ורץ לשנות ברשיון - הליך (כמעט) לגמרי תקין.
מה רע בזה?

אחת האפשרויות, שאני צופה/חוזה, אם יהיה איזשהו דיון ענייני במשרד התחבורה (והם לא ממש חייבים לעשות את זה, לנהל דיון בכלל..), זו יכולה להיות אחת הדרכים - להסמיך מספר חברות/מוסכים/מכונים לבדיקה ואישור של כל מיני שינויים "מינוריים" בכלי רכב, כשהפוסק הסופי הוא משהו בסיגנון "עמדה מספר 1"..
נכון, פתח לעוד מאכרים וסחיטה מצד ה"מוסמכים" וכו' אבל..
אבל עדיין סוג של רגולציה ושליטה ולא "איש יעשה ככל העולה על רוחו".
ומי שרוצה שינויים קצת יותר רציניים, ההליך המהיר והחצי אוטומטי הזה (כמו הכננות) לא בשבילו - יתכבד וילך במסלול הארוך בדיוק כמו אמיר גולן.

לכן אניהצעתי "ללכת ולדבר".
ולעשות את זה לפני שהפקידונים כבר קבעו. לא לחכות שהאבק ישקע, משום שכמו כל דבר, ברגע שכבר יש החלטה, קשה יותר לשנותה... אם משנים, סימן שמישהו טעה (זו הדעה הרווחת) ומישהו ניצח/הפסיד (זו הדעה הפופולרית - "הראינו להם!!") ואף אחד לא רוצה לטעות ולא להפסיד.. ובטח לא הפקיד, שבכלל לא חייב לך כלום.

ללכת ולדבר בשקט ובלי "מלחמות" וחסימות ושביתות שבת וכל מיני דברים ורק גורמים לצד השני להראות שהוא חזק יותר ו.. שתמיד אפשר לעשות אחר כך.
לדבר לפני שפורסמו הדברים, שהרי אם כבר פורסמו.. גם יבצעו. ככה זה עובד.
לשבת ולנסות לגבש איזו הצעה הגיונית (כמו אותם כללים של אוסטרליה או אירופה, שאין לי מושג מה הם בכלל אומרים ואם הם ממש מעוגנים בחוק... אבל זה טוב כדוגמא) ולהציע מנגנון פיקוח, שיהיה מקובל על הרשות ויראה שאין הפקרות וכל דבר מעבר למה שיקבע, ילך למסלול תקינה/אישור פרטני יותר..

זה מה שאני הייתי מציע לעשות, אם לא הייתי איזה אהבל מתנשא שעושה חיים בחו"ל..

asafk
21-11-15, 00:12
מראה לי שצריך לאחד שלושה דיונים למגה דיון אחד.

אסף.

מידבר
21-11-15, 00:45
חנן-שקול, לא מתלהם, מידתי, נבון. יפה מאוד.

Bernard
21-11-15, 04:50
חנן יפה?
שים תמונה:rolleyes:

אומי5
21-11-15, 08:58
אסף, ויפה שעה אחת קודם.

נמרוד
22-11-15, 19:04
ביום שישי קיבלו מכוני הטסטים ברחבי הארץ את המסמך המצורף בזאת. מדובר על רענון נוהלים והנחיות, שום דבר חדש. ככל הידוע לנו, זהו "המסמך הסודי" עליו התבססה חרושת השמועות בשבוע האחרון. לא מחדש הרבה, לשמחתנו. רס"ן שמועתי נתן שעות נוספות - בואו ניתן לו כמה ימים להרגע בבית. אולי אפילו חופשה רגילה.

103714
103715

Bernard
22-11-15, 19:13
ונגיד שכל הרעש הוא "רק על זה"...
זה מרגיע אותך?
אותי לא...

נמרוד
22-11-15, 19:16
אני רק משתדל לעשות סדר בעובדות. אין ספק שקרה דבר. אבל סוף העולם לא הגיע.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

tom1105
22-11-15, 19:17
כמו שכתוב למעלה... לפי המסמך היו כמה "טיפשים" שזרקו אבנים ... עכשיו לך תוציא אותן...

sent from my WJ

boaz avrahami
22-11-15, 19:23
המסמך שחיים העלה לפני הצהרים זה מה שצריך להתרכז בו.

האיש קיבל מנדט להוציא נוהל תוך חודש בנושא הזה.
צריך להיפגש איתו אתמול ולוודא שהוא מכיר את השטח ומישר קו עם התקינות המקבילות לישראל...

asafk
22-11-15, 19:32
מהיכרותי הטובה עם המשרד.... עד סוף
השנה יכול להיות אבל כנראה לא השנה הזו. קצת וועדה בינמשרדית, קצת וועדת מומחים, רק לקבוע דיון לוקח שם חודשיים.
מצד שני אם באמת הוא ירצה להיות זריז, אכלנו אותה. ההסטוריה מראה שכל תחום שהוסדר, הוסדר על ידי איסור גורף או תקינה דרקונית. החל מבריכות ברמת הגולן וכלה במירוצי מכוניות.

אסף.

boaz avrahami
22-11-15, 19:43
אסף, אתה אחד האנשים המתאימים ביותר לדאוג שלא יקרו קטסטרופות כי אין סיבה שיקרו.

בשנים האחרונות אפשר לראות שרוב הנהלים שיצאו ממשרד התחבורה הפ יחסית הגיוניים ומישרים קו עם העולם הנאור למעט בנקודות שוליות יחסית שאני מאמין שישתפרו.

אני אומר בכנות שאני מרגיש שמשרד התחבורה עד היום עובר מהפכה מודרנית ומקדם את נושאי התחבורה בצורה מרשימה.
מרגישים שם את רוח המפקד שלמד מאריק שרון להזיז דברים

shachar
22-11-15, 19:57
עדיין "שיפורים שאינם במקור" יכולים לפסול קפיץ אדום ובולם צהוב.
אגב למה מכוונים "בשינוי סוג הינע" ?

Bernard
22-11-15, 20:12
אני רק משתדל לעשות סדר בעובדות. אין ספק שקרה דבר. אבל סוף העולם לא הגיע.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

אני לא יודע לגבי "סוף העולם"... יש לי חבר שתמיד היה מרתיח אותנו ואומר "מה זה לעומת הנצח..".
אז נכון שהכל יחסי אבל משפט כמו "...ושיפורים שאינם כלולים ברכב במקור, ואינם רשומים ברישיון הרכב, לכן יש לפסול את הרכב במבחן השנתי ו..." נראה לי חמור.
וגם, אם יורשה לי, כמו שהערכתי - לא צריך משהו חדש ולא מהפיכות במשרד - יש להם מספיק כלים "לטפל בנו".
אנחנו מגיעים למלכודת ולא צריך אפילו פתיון או לחפש - מוציאים מזכר/חוזר שמזכיר מה אחריות הבוחן ומה יש לעשות... זה הכל..

אז לא סוף העולם.. נכון - אפשר גם בלי הגבהה ובלי סרן מחוזק ובלי עץ ריח ובלי פס קישוט ובלי...ג'יפ.

או שתמיד יוכלו חיים כהנים לטעון ש"זה לא שיפור. זה דווקא "שינמוך" אז זה מותר וחוקי" וללכת עם זה ל"פתרון משפטי"...
גם אפשרות.

- - - Updated - - -

מהיכרותי הטובה עם המשרד.... עד סוף
השנה יכול להיות אבל כנראה לא השנה הזו. קצת וועדה בינמשרדית, קצת וועדת מומחים, רק לקבוע דיון לוקח שם חודשיים.
מצד שני אם באמת הוא ירצה להיות זריז, אכלנו אותה. ההסטוריה מראה שכל תחום שהוסדר, הוסדר על ידי איסור גורף או תקינה דרקונית. החל מבריכות ברמת הגולן וכלה במירוצי מכוניות.

אסף.

נכון...
הכי יעיל והכי קל לאכיפה והכי קל ..להראות תוצאות - זה איסור.
לא צריך לחשוב על כל מיני אפשרויות "מה כן מותר" ואיך להתאים - יקבעו מה אסור (כל שינויי "ללא אישור") ואז יש מספיק זמן לראות מה ואיך ואם בכלל לאשר.
בנתיים.. הורדה מהכביש/איסור שימוש.
קל, פשוט, אלגנטי ובטיחותי.

asafk
22-11-15, 20:13
די. באמת. סהכ יצאה תזכורת להוראת נוהל 131 שהיא גרועה כשלעצמה.
עכשיו לנשום עמוק ולהירגע.

אסף.

Bernard
22-11-15, 20:15
כן. יצאה תזכורת... לכל בוחן שלא שם לב ומעביר כל מיני כלי רכב... מספיק עם זה!!
יש נוהל, תתחיל לפעול לפיו.
פשוט מאוד.

boaz avrahami
22-11-15, 20:23
מילקי!

amitaikl
22-11-15, 21:44
למי שלא מכיר - הוראת נוהל מספר 131 (אני לא הכרתי עד לפני 10 דקות)
103717

103718

nate
23-11-15, 10:58
שימו לב לסעיף 4 - משתמע ממנו שכל מה שנדרש זה אישור יבואן/יצרן וזהו

דרור ברלי
23-11-15, 11:22
כן...."וזהו". ממש קלי קלות.
אישור יצרן?........ אם יש לך זמן וכוח לזה - תפאדל.
אישור יבואן? לך תביא עכשיו אישור מיבואן רכב בישראל, שהלקוחות מעניינים אותו עד רגע החתימה על ההזמנה ואספקת הרכב החדש. רגע אחרי זה לא מכירים אותך ולך חפש מי ינענע.

אפילו במכשירי תנועה, שמביאים ומוכרים רנגלרים ורוביקונים - כשדיברתי איתם אלף פעם לפחות ושאלתי למה הם לא מכניסים את מוצרי האפטרמרקט של Mopar לרנגלרים לתוך קטלוג התוספות שלהם. תחשבו מה זה אמרתו למישהו בכיר שם - תקים עוד סככה עם ליפט במוסך המרכזי, תבצע שם את כל ההגבהות וההתקנות של כל התוספות המדליקות - אצלך. הרי זה טוב לכולם - הלקוח ירוויח התאמה מלאה, בטיחות, חוקיות ואחריות, ואתה היבואן תרוויח כסף והרבה, במקום כל יבואני החלקים והסדנאות החיצוניות. הרי דברים כאלה בדיוק מתבצעים בארה"ב אצל כל דילר של Jeep (ולא רק) שיש לו גם מוסך.
ישר ענו לי את המנטרה הקבועה - "משרד התחבורה לא מרשה".... ואני, שכבר לעסתי מספיק זיתים בחיים שלי, לא אוכל חרא של עיזים וגם לא את התירוץ הזה. דבר אחד ברור - יבואני הרכב לא אוהבים להתעסק בחרא הזה. תן להם למכור מכוניות וזהו. מבחינתם זה מה יש, הכל אסור ולך תסתדר עם זה.

boaz avrahami
23-11-15, 11:29
הסיבה לדעתי שונה-
הם מחויבים למלאי חלפים של 7 שנים על הקטלוג. זה עוד כסף להשכיב

חן אלינועם
23-11-15, 12:22
בתור אחד שנמצא בתוך המערכת המשטרתית בענף הבוחנים,וכאחד שנוהג בסופה כרכב יום יומי גם אני ער לשמועות ומברור שערכתי בנושא, אין לאף אחד שמץ של מושג מכל מה שמתואר פה,לא לבוחנים ולא לשוטרי התנועה. עצתי לכולם היא להוריד פרופיל ולא להעיר מתים ,מה שעלול להוציא שדים כאלה או אחרים מהבקבוק שנקרא משרד רישויי ואז באמת יהיה לנו ממה לחשוש ועל מה לבכות.
בהקשר למה שנאמר פה קודם, אכן למשטרה ולצבא יש משרדי רישויי נפרדים ממשרד הרישויי הקונבנציונלי שאנו מכירים ומה שנכון למערכות הללו לא נכון לאזרחים.

אומי5
23-11-15, 12:25
לרשות שמורות הטבע אין, גם לא לקו 400 ועוד חברות ענק שמדגמות את הרכבים שלהן.

ד ו ר ו ן
23-11-15, 12:34
יותר ויותר נראה שיש כאן מהלך יזום של בעלי רכבים עם שינויים קיצוניים לגרור את כולם בחזקת ״מאסה קריטית״ לסייע לבעיה שלהם.

ד ו ר ו ן
23-11-15, 12:36
לרשות שמורות הטבע אין, גם לא לקו 400 ועוד חברות ענק שמדגמות את הרכבים שלהן.
שני הגופים היחידים שיש להם רישוי עצמי הם המשטרה והצבא (איך מגדירים תקינה לטנק? וזה בכלל רלוונטי? באמצע הלחימה יבדקו לך מרווח באמפסטופ?)

boaz avrahami
23-11-15, 12:48
והרכבת [emoji56]

elro
23-11-15, 16:23
יותר ויותר נראה שיש כאן מהלך יזום של בעלי רכבים עם שינויים קיצוניים לגרור את כולם בחזקת ״מאסה קריטית״ לסייע לבעיה שלהם.

גמאני חושב כך...

נמרוד
23-11-15, 16:36

חד משמעית היה נסיון כזה! אני לא אומר שמתוך אנוכיות או רוע - אני מבין את הפניקה שאחזה בהם בהתחלה. כנראה שלא הייתי מתנהג אחרת. אבל הזמן עבר, והניסיון לא הצליח.

lizard
23-11-15, 16:38
כרגיל, עכבר הוליד הר

boaz avrahami
23-11-15, 19:41
כרגיל, עכבר הוליד הר

בדרך כלל מקובל לומר שההר הוליד עכבר [emoji56]

lizard
23-11-15, 19:50
אני יודע אבל במדינה הזו זה הפוך לא? מאיזה מיזכר טריוויאלי עשו פה מלחמת גוג ומגוג.

חן אלינועם
25-11-15, 22:29
בקיצור.....רדו מהעניין...לא דובים ולא יער. יש דברים חשובים יותר להתעסק בהם כמו למשל איך מפנקים את הכרכרות שלנו במשהו חדש ואיך עושים את זה בלי ששרת האוצר תטיל וטו....

nate
26-11-15, 01:33
על מה אתה מדבר? יש כבר 3 אנשים שעשו להם צרות בטסט

חנן-ג'יפולוג
31-01-16, 12:57
עבר חודש מאז יום הדין, ואני בהתלבטות:
קיבלתי בטסט האחרון עץ ריח ואני לא יודע אם להרכיב אותו, או שזה עדיין בעייתי.

boaz avrahami
31-01-16, 13:52
תרכיב רק עם הגומי, אל תקדח אותו לדש בורד

חנן-ג'יפולוג
31-01-16, 13:53
אולי לצבוע בשחור?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
31-01-16, 13:55
רק צבע אורגני...
צבעים סינטטים חוסמים את הריח

asafk
31-01-16, 19:58
אם זה היה תלוי בי, אגב, כל דבר מתנדנד מהמראה היה עילה להורדה מהכביש. לא רק עץ ריח.
אני מזכיר לכם את קמפיין מצילים חיים מורידים את התלוי.

אסף.

boaz avrahami
02-02-16, 11:00
טוב, נו, מה נהיה עם הנוהל?

המתח הורג אותנו והדלק בכלל.
שמישהו יקלקל כבר את החגיגה הזו.
זה איום שנותנים לנו להנות יותר מחודש. מישהו בממסד נרדם בשמירה

chopper
15-02-16, 13:01
מישהו יודע/ ניסה לבחון מה הסטטוס של הנוהל/ מכתב / ״הוראת נוהל״ שפרסם ראש תחום תקינה - מהנדס מקסים טבל?

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
16-02-16, 12:18
מה שפורסם הייתה טיוטה. בינתיים לא ידוע על התקדמות מהותית. מאד יכול להיות שהנושא יתקע בסבך הבירוקרטיה עוד חודשים רבים... זה טוב או רע ליהודים? מי יודע.

yoni_0000
16-02-16, 16:36
זה טוב או רע ליהודים? מי יודע.

הרכבים שלנו נוסעים לא..?
כמו שאומרים היהודים, "את החרא הזה אנחנו כבר מכירים".
עדיף המצב הנ"ל מאשר "חרא" לא מוכר.

shachar
16-02-16, 22:32
http://www.caravancampingsales.com.au/editorial/news/2016/4wd-lift-kits-now-legal-55696

זה הפרסום שאני ראיתי

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-02-16, 23:07
http://www.caravancampingsales.com.au/editorial/news/2016/4wd-lift-kits-now-legal-55696

זה הפרסום שאני ראיתי

מוזר,
בעיתונות רכב אוסטרלית הם שנים מפרסמים קיטים של 50ממ בהתייחסות שאלו קיטים מאושרים ע״י משרד התחבורה שם.

מה החידוש?

shachar
16-02-16, 23:46
שלא צריך אישור מהנדס לביצוע בפועל

ד ו ר ו ן
17-02-16, 01:13
כלומר שכל אחד יכול להתקין?

asafk
17-02-16, 11:25
מה שנעשה באוסטרליה הוא שאיגוד של יצרנים ומשווקים של שיפורי רכב ביצי סדרה של ניסויים כדי להוכיח מה שכבר ידענו - שהגבהה עד 50 מ״מ לא משפיעה על התנהגות הרכב.
מה שיפה הוא שהרשויות קיבלו את התוצאות הללו ואימצו אותן.

אסף.

shachar
17-02-16, 11:44
עם זאת התהליך לקח שנתיים.

ד ו ר ו ן
17-02-16, 21:33
הגבהה של 50ממ הייתה חוקית גם ככה באוסטרליה..

asafk
17-02-16, 22:10
עם אישור מהנדס. רק חתימה שלא בוצעו שינויים ברכיבים המקוריים של הרכב.

אסף.

tallevi
17-02-16, 23:25
יש פה כאלה שעברו טסט בחודש-חודשיים האחרונים ושיכולים לשתף אותנו בחוויה?

טל.

חנן-ג'יפולוג
17-02-16, 23:39
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96294-%D7%A0%D7%9B%D7%A9%D7%9C%D7%AA%D7%99-%D7%91%D7%98%D7%A1%D7%98

יואב פולס
18-02-16, 12:05
יש פה כאלה שעברו טסט בחודש-חודשיים האחרונים ושיכולים לשתף אותנו בחוויה?

חבר העביר אתמול את ה SUV הסטנדרטי-שלו-מוגבה-קלות-עם-סט-קפיצים-בולמים-קומפלט-בתוך-התחום-שמדברים-כאן-עליו, בלי שום בעיה. במכון טסטים במרכז.
לא חיפשו אותו, ולא מצאו אותו, אוטו מטופל לפי הספר, צמיגים במידה המאושרת אוטודאטה ורשומה ברישיון, בלי קיצורי דרך ובלי שטויות.
נכנס לטסט ויצא.

boaz avrahami
18-02-16, 12:21
מצד שני יש שמועות שהדלק יתחיל לעלות בקרוב :-)

shachar
18-02-16, 12:35
מצד שני יש שמועות שהדלק יתחיל לעלות בקרוב :-)

עד איזו "הגבהה" של המחיר לא צריך אישור.... :-)

yoni_0000
26-02-16, 19:58
טוב.. הסיקס עבר טסט.
מבחינה מכאנית הכל היה בסדר, אבל המעבר מממשששש לא בא בקלות ודרש הרבה שיכנועים. נתפסו בעיקר על שטויות. על הפנים באמת..

בהצלחה

-->