PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי או החלפה של מסנן הPCV במכסה שסתומים היילקס 96

ytk
21-11-15, 20:40
היום הסרתי את מכסה השסתומים כדי לנסות ולסדר בעיית הזעה וגם אולי לאתר את מקור היללה שנשמעת בהתאם לסלד מהחלק הקדמי עליון של המנוע- אולי מיסב של גל הזיזים?אולי בריחה של אויר ?
בכל מקרה כשבחנתי את אזור היציאה של צינור ה PCV שמתי לב לג'יפה בצורת פיח דביק . הבנתי שיש איזה מין מסנן לאדי השמן. מהצד של היציאה דרך החור ניתן לראות מעין רשת או מסנן והצד הזה נראה דיי נקי.
לא מצאתי מידע ספציפי לגבי ניקיון או תחזוקה של האזור הזה. האם יש צורך לנקות או להחליף את המסנן הזה? אני מניח שאם הוא סתום יש השפעה מסוימת על הלחץ במנוע? מעבר לזה האזור של גל הזיזים נראה נקי. המנוע אטמוספרי.

תודה,
יואב

ד ו ר ו ן
21-11-15, 21:33
יש מצב שהיללה היא מהמותחן הקדמי.

זיף
10-01-16, 22:08
האם מצאת את מקור היללה? מתחיל אצלי גם משהו כזה.

ytk
10-01-16, 23:10
לא מצאתי את מקור היללה עדיין. אצלי היא באה מהאזור הקדמי העליון של המנוע. אולי איזה מיסב או שסתום?
אם תגלה אשמח לדעת, בכל מקרה כבר המון זמן אין שינוי לרעה.

חנן-ג'יפולוג
11-01-16, 00:22
יש מצב שהיללה היא מהמותחן הקדמי.
+1

בכל מקרה, שווה לשים בתא הכפפות מיסבים 6202 6203. שיהיה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

גלעד .ג.
11-01-16, 00:27
איזה מיסבים אלו ולמה הם משמשים?

Sent from my SM-J100FN using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
11-01-16, 00:30
מיסב למותחן רצועת מזגן ומיסב למותחן רצועת הגה כח.

האמת היא שאם נתקלים בזה במהלך טיול ולא רוצים להתעכב על החלפת מיסב, אפשר בפשטות להוריד את הרצועה הרלוונטית ולהמשיך לטייל בלעדיה, או עוד יותר מהיר ופשוט: לחתוך את הרצועה.
מדובר במכלולים לא הכרחיים להמשך נסיעה.

זיף
11-01-16, 23:31
מגלגלות הסרק זו יותר שריקה של מיסבים. אפשר בקלות לוודא עם סטטוסקופ של מכונאים. אגב חנן, לטייל בלי הגה כח נראה לי תענוג מפוקפק. בזמנו כשזה קרה לי פשוט החלפתי את זו של המזגן עם זו של ההגה כח - הן זהות.
אצלי לדעתי זה מגיע מאזור היניקה לפילטר אוויר או מאזור הטיימינג. רק שאני לא מצליח לעלות על זה. יש למישהו כיוון?

חנן-ג'יפולוג
12-01-16, 01:28
עניין של העדפה אישית, ולא אמת מוחלטת.
קרה לי לפני כעשר שנים לאחר כמה טבילות בנחל דישון.
במקום לעכב את משתתפי הטיול, חתכתי את הרצועה והמשכנו לטייל. מדובר לטעמי בהפרעה מינורית בלבד לנהיגה, והייתי נוהג כך שוב אם הייתי נדרש לזה.
אם היו לפניי עוד כמה ימי טיול, אז אולי הייתי מתפנה לזה בחניון הלילה, אבל בגדול אני לא בעניין של לפתוח מכסה מנוע במהלך טיול, וגם מעדיף שותפים לטיול עם חשיבה כנ"ל, שמתחזקים את הרכב בהתאם.
היו ימים, סביב תחילת האלף השלישי, שבכל טיול שלנו היינו מטפלים בתקלות.
היה נחמד בזמנו והתאים לסטטוס ולגיל. התקדמנו.

ד ו ר ו ן
14-01-16, 18:59
אצלי לדעתי זה מגיע מאזור היניקה לפילטר אוויר או מאזור הטיימינג. רק שאני לא מצליח לעלות על זה. יש למישהו כיוון?
תבדוק את הצנרת אויר ואת בית הפילטר.
אצלי נשאב עלה ארוך יבש של אקליפטוס ונתקע בצנרת אויר, ושיגע לי את השכל עם שריקה שהתגברה עם עליית הסל"ד.

לקח לי לא מעט למצאו אותו ולהבין שזה זה.

חור/סדק בצנרת אויר בהחלט יכול ליצור שריקה שהולכת ומתגברת עם הסל"ד.

זיף
14-01-16, 20:08
אחרי בדיקה מעמיקה מצאתי בורג משוחרר במכסה הטיימינג, סגרתי אותו כמו שצריך והעוצמה ירדה (כנראה זה הדהד מתוך המכסה). כנראה שמדובר במיסב של מדחס המזגן שמרעיש- וכאמור הדהד.

-->